Vapefly galaxies mtl

Segítsetek! :blush:
Van egy galaxies tankom. A tekeréssel nincs gond, szuper az íze is. A probléma… elvileg ugye felül töltős. Egészen addig.nem folyik, míg felülről meg nem töltöm. Na akkor az összes liquidet kiengedi a levegőzőknél.
Ugyan bonyolultabb alulról tölteni,de ha nincs más megoldás nyilván így fogom használni, csak jó lenne tudni, hogy csak én csinálok valamit rosszul, vagy kamu a felül töltés lehetősége.

2 kedvelés

A levegőt zárd el, tölsd fel, rakd rá a topcapet, egy fél menetet tekerj rajta, fordítsd fejjel lefelé és úgy húzd meg. Talán segít.

4 kedvelés

Ezt olvastam valamelyik tanknál tanacsként és próbáltam, de ez sem segített.
Biztos a vakum miatt van, de akkor eléggé el van rontva ez a része.

2 kedvelés

Akkor próbaként csináld így de csak félig töltsed fel. Amikor rázárod a kupakot a levegő bepréseli a levest és a vatta nem bírja el.

2 kedvelés

Köszi, megpróbálom majd így!

1 kedvelés

Kéz csókolom Éva !

Véleményem szerint mindenképp maradni kellene az alulról töltésnél ! Sajnos amelyik felülről töltősnél nincs léelzárás , azoknál mindnél fennáll ez a probléma ! :hugs:

2 kedvelés

Még egy próbát azért teszek majd ahogy @Ispy javasolta, aztán, ha úgy se jó, akkor marad az alulról töltés, mert egyébként “jó ízű” tank.

1 kedvelés

Az a probléma a felülről töltéssel ahogy rá van csavarva a kupak , azáltal egy plusz nyomás alá kerül a kazántér a levegő összenyomása által ! :innocent: :wink: :hugs:

3 kedvelés

Igen, ahogy tekerem ki, érezni is lehet, hogy mintha “Tolna” rajta egyet. Érted!? :blush:
Először egyébként azt hittem, hogy a vatta nem jó, úgyhogy tettem bele jó sok kendot, de az nem számít.

A Vapor Giant első kiadású rta-ja olyan volt simán lehetett felülről tölteni , de a chimney-t egy kis csavarhúzóval el lehetett zárni nullára töltés előtt ! és utána óvatosan lehetett nyitni ahogy száradt ki a vatta !
A vatta mennyisége nyomás alatt nem számít, mert átolja a legkeményebb vatta gáton is és utána meg nem veszi fel a levest és égetni fog ! Szóval az sem megoldás erre , csak az alulról töltés !

2 kedvelés

Azt nem ismerem, és a többi tankom.nem.ilyen. Tapasztalatnak jó :blush:

Amit @Ispy javasolt annak az a lényege , hogy kevesebb lekvid megy a tartályba , úgy hogy fejre állítva véletlen sem érje el a léellátó nyílásokat és akkor fejre állítva csak a levegőt tolod át a kazánon a levest nem ! De ez is odafigyelést igényel !

Lehet egyszerűbb lesz a bonyolult alu töltés :blush:, de egy próbát meg teszek majd

Nekem a berserker V1 volt ilyen , amíg alulról töltöttem tökéletesen működött , amint felülről megtöltöttem rögtön pis@lt orrán száján ! :rofl: :rofl: :rofl:

3 kedvelés

Mondjuk addig nem zavar, amíg használat közben nem engedi el magát!

Igaz csak pár tank erejéig használtam galaxiest, de nem emlékszem folyás gondra. :thinking:

Amíg nem töltöm felül nincs is vele gond :blush:

1 kedvelés

Én is felülről töltöttem, fejjel lefelé. Bár a franc se emlékszik rá igazából, rég volt.

Ellenkezem. Berserkert sem lehet elzárni, de még sosem folyt nekem.
De egyébként igazad van, amelyik hajlamos, annál én is inkább alulról töltöm. :slight_smile:

1 kedvelés

Szia @Peva71
Nézd át a tankon meg e van az összes tömítés, illetve a vatta jól ül e a két kis lyukon a levezetésben. Nekem is volt, már Mefecánál van, de sem nekem, és tudtom szerint sem Neki nem folyik. Ismerősi körben is nagy hype volt a Galaxies, de sosem számoltak be folyásról. Így én a tömítetlenségre tudok csak gondolni. :thinking: