Bubis üveg + dryhit = babona, vagy sem?

Sziasztok. Kaptam én tavaly decemberben Kingától ezt a Vapefly Galaxies kazánt. Minden szép, és príma volt, amíg eszembe nem jutott az, hogy 2 bubis palástot is küldtek hozzá. Még az első 1-2 vattázásom utána is jó volt, aztán beütött a krach. Égett íz, vagy azonnal, vagy egy nap múlva. Volt olyan, hogy 4x vattáztam újra egymás után, az utolsóval már a huzalt is kidobtam. Az összes vattát körbepróbáltam, lazítgattam, tépkedtem, annál inkább égetett. Csak nagyritkán sikerült összehozni, hogy jó legyen, de akkor bírta 1 hétig. Eszembe jutott, hogy a Siren -nel megegyezik a külső palást méretük. Nos, a Siren tank a bubis palásttal feszt azt írta ki: “No Atomizer”. Vissza a sima üveg, és működik prímán. Na akkor a Galaxiesre is sima üveget teszek. Tökéletes ízek, sehol semmi égett íz. Akkor most hol és mi lehet a hiba? A bubis palást ahol kiszélesedik, ott előtte összeszűkül? Vagy áramlástanilag van valami, ami megakadályozza a jó léáramlást? Nem értem sehogyan, de ez van. 3 féle huzallal és 4 féle vattával mindig égett ízt kaptam a bubis palásttal. Ha ezen múlik, akkor töltögetem azt a levest sűrűbben. De akkor sem értem a dolgot.

1 kedvelés

Én sosem használtam bubis palásttal, mert féltem, hogyha eldől akkor konyec. Mert pont síkban volt a moddal az üveg. A vatta szépen lazán csak üljön rá a vájatban lévő lyukakra. Erre rá kell érezni, de tényleg nem kell oda sok. :slightly_smiling_face: Egyébként elvileg a bubis palásttal picit szélesebb alul is, tehát ha lehet hinni a pletykáknak, akkor jobb lesz a léellátás.

Én úgy vettem észre, hogy a bubisnak vastagabb a fala, mint a simának. A Galaxiesnél csak a léáramlást akadályozza, hogy ahol szűkül, pont ott vastagabb a fala, ahol a lének be kellene folyni a tartály alá. A Sirennél meg az egész belet felemeli úgy, hogy az még áramot sem kap. Most nekem 2 bubis üvegem van, és 5 sima, szóval egyelőre akár tördelhetném is őket.

Szia, lehet van benne valami, bar nekem nem dry hitet okoz hanem folyast. Aromamizer v3 van, mesh builddal hasznalom, es ha teletoltom nyakig, akkor folyik, de ha kevesebbet toltok bele, akkor nem folyik, a kevesebb annyit jelent, higy kb annyit mint ha nem bubis palastot hasznalnek es azt teleraknam. Lehet az a par ml plusz nagyobb nyomast eredmenyez lefele es kitolja a liquidet?

1 kedvelés

A folyadékoszlopnak csak a magassága számít, nyomás szempontjából, az átmérő nem, ezt jelzi maga a mértékegység neve is: higanymilliméter. De ezek a bubis palástok mintha vastagabb falúak, és egyúttal magasabbak is lennének a sima falú üvegeknél. A tömítéseknél már ennyi kis eltérés is gondot okozhat. A folyás oka általában a tömítetlenség. Ott is megy bele a levegő, ahol nem kellene. Cserébe kifolyik a liquid.

Utángyártott a bubis palást, ha jól emlékszem. Muszáj picit vastagabbnak lennie, hogy ahol görbítik az üveget ott ne pattanjon el.

2 kedvelés

Nem lehet, hogy picit kevesebb a vatta, ezért átereszt bizonyos nyomás felett?

Az is lehet, csak ezt figyeltem meg, ha 7 ml helyett kb 5ml-t toltok akkor nem folyik, de ha tele toltom 2 oldalt a levegonyilasnal folyik ki, amugy nem nagy problema, mert elzarom a leellatast es nem folyik, csak nem mindig van eszemben :slight_smile:

1 kedvelés

Azt hiszem, be lehet ezt a témát zárni, a dry-hit a mandnem tiszta VG szívása miatt következett be. Bocsánat @Vaperina_Kinga nem a vattád volt a fő ludas, bár a Galaxies a csipesszel belenyomkodós vattavégek miatt eleve hajlamosabb az ilyenre, de leginkább gyakorlás kérdése a vattavégek eligazítása az ilyen háklis tankban. A bubis üvegnek talán annyi köze van ehhez, hogy éppen ott szűkül, ahol a folyadékot felszívná. PG többlettel, (már 50+50% arány is elég) már egyáltalán nem létezik a címben emlegetett jelenség.

Én is 50/50-essel szívtam mindent, vagy épp PG többlettel. Annyiban hibáztam, hogy valószínűleg ezt nem közöltem. Lemaradt valahogy, bocsánat. Olyan vattát küldtem amivel könnyű bánni, de magát a tankot ki kell ismerni. Ez mindegyikre igaz, úgy gondolom. A VG egyébként is sűrű, ahogy hűl az idő, egyre jobban méz állagúvá válik. Nyáron érdemesebb a VG többlet, bár ez is tank függő. Ha gondolod, hamarosan lezárom a témát. Örülök, hogy kiderült a turpisság. :slight_smile:

1 kedvelés

Igen, azt nem írtam, vagy írtam már? A Siren az félig nyitott, a vattavégeket egyszerűen lehajtod, és ollóval levágod. A Galaxies -nél ezt a félig zárt rendszert hogy kialakítsák, mi ihlette a tervezőket, nem tudom. A lényeg, hogy itt csipesz nélkül nem boldogulsz. Talán nem folyik olyan könnyen meg, mint a Siren. De általános igazság mindenhol, hogy a tömítéseknek 100 % -osnak kell lenniük. Mostanára annyira begyakoroltam, hogy ízre, gőzre nagyjából egyformán teljesít a két tank. A szűkebb levegőzés miatt egy kissé töményebb ízű a Galaxies, de ha a Sirent félig elzárom, nagyjából ugyanazok az ízek. Tulajdonképpen az örökkévalóságig elég pótalkatrészek miatt ragaszkodom hozzájuk. A By-ka egyedül a sérülékenysége miatt került átmenetileg a polcra, amúgy vattázás szempontjából annál egyszerűbb volna az élet.

2 kedvelés