Digiflavor Siren2 vs Vapefly Galaxies a boncasztalon


Olyan hirtelen jött ötlet részemről, bár már tegnap megfogalmazódott,hogy meg kellene írni. Mindenesetre elkezdem, és ha jönnek az unokák félbehagyom, folytatom majd máskor. Miután a Galaxies már több, mint negyed éve nálam van, és a Siren2 volt az első, kezdő mtl rta tankom, akinél van bármelyikük, annak biztosan hasznos, ha megosztom a tapasztalataimat. Hogy miért pont ez a kettő? Hiszen már első ránézésre is látszik, hogy rokonok, vagy testvérek, vagy egyik koppintotta a másikáról. Szóval ebbe ne mélyedjünk bele, a származásukról semmit sem tudok, de a gyakorlati élő tapasztalataimat megoszthatom. Talán kezdjük el azokkal, amikben megegyeznek. Mindkettőnél teljesen azonos az üvegpalást mérete, a huzalbefogató bakok kiképzése, és a huzalbefogatás módja, és a topcap is hasonló, felültöltős, csak a Siren az bajonettzáras, a Galaxies meg csavarmenetes kivitel. A bajonettzáras dologhoz nehezebb a tömítések beszerzése, a csavarosnál viszont sima O -ringek vannak, ami előny. A vattajáratok kialakítása is hasonló, de a Siren2 esetén az oldalt és lefele is teljesen nyitott, talán azért hajlamosabb is a Siren a megfolyásra. A Galaxiesnél 2 ovális zsákfurat van, aminek az alján további kis furatok a lé beáramlásnak. Előnye, hogy nem folyik meg soha, hátránya, hogy a zsákfuratot a vattavégekkel csak szerszámmal lehet megetetni, illetve ha elzárt levegőzővel beleszívsz, akkor az ovális zsákfurat -üregekből kijönnek a vatták, és minden elúszik. Másik nagy különbség a levegő bemenete (AFC airflow-control) A Siren esetében az egybeöntött talprészen 3 db 1,5 mm-es furat, ami nem csrélhető. A Galaxieshez 2 db AFC-t szállítanak, mindkettő 90 fokban elfordítható, ami mindjárt 4 lehetőség: 1 lyukú, rés, illetve 2 lyukú, vagy rés. Hátránya, hogy csak az éppen hogy nem homlokhorpasztóig lehet max. kinyitni, a külső levegőállítókkal együtt. Amik újonnan állítólag nagyon szorulnak, amikor meg én kaptam, már annyira lötyögősek voltak, hogy maguktól elzáródtak csupán a zsebrerakás és elővételtől. A Siren2 külső levegőszabályzója meg azért rossz, mert a modon nem állítható, annyira lent van, hogy az olyankor teljesen megszorul, ha be van a kazán a modba tekerve. Tehát a végső összesítés A Siren2 egy nagyon levegős, majdnem dl-ig kinyitható, töltéskor sokszor elázós kazán. A Galaxies ha jól áll benne a vatta nem ázik el soha, de a szűk hely miatt a megdagadó vattavégek gyakran dryhithez vezetnek. Ehhez társul még a majdnem homlokhorpasztós levegőzés, ami bár jó ízeket produkál, egy rosszul készített vattázásnál még jobban elősegíti a dryhitet a kevesebb beáramló levegő miatt.

4 kedvelés

Ami az eredetét illeti, mindkettőt Shenzen-ben gyártották, a lefogatás azért ugyanaz, mert séma lett ez a fajta bekötőoszlop. (Az Ares 1-esem is ilyesmi volt, csak ott csillagcsavar volt.) A Galaxies levegőbeömlője nem tudom mikor “ment el”, de ezek szerint csak számomra nem volt zavaró. Mikor megvettem használtan egy Debreceni vapertől aki csak 1 tanknyi liquidet porlasztott el vele kipróbálás céljából, akkor még jó volt. Siren 2-höz volt szerencsém, és abból is remek ízek nyerhetők ki, akárcsak a Galaxiesból. Ha teheted, akkor ne mechán használd, mert a legjobbakat 2es magon 5 menet SS-el produkálja, teljes levegőn 12-13 watton. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

@Vaperina_Kinga Elnézést. A képen látható sérülés oka: Megpróbáltam azt a talpat szétszedni, de nem jöttem rá, hogyan lehet, nem sikerült sajnos. Pedig akkor elegánsan, láthatatlanul gumigyűrűvel, vagy rugóval be lehetett volna szorítani azokat a kerekeket. Sajnos ezután jöttek a további öteletek, hogy esetleg kívülről pontozóval, vagy lakkal rögzítem a kerekeket. A lakkozás lekopott, legalábbis kívülről, a kerekek melletti horpadások a további próbálkozások nyomai. De most már tovább nem bántom. Befejeztem. Csak maradjanak nyitva. Elzárni, legalábbis nálam sohasem kell. Az viszont idegesítő tud lenni, ha zsebre teszed, előveszed, és szívnád, de nem szelel. :cold_face:

Na igen, nekem a kezemben szokott lenni, elég ritkán teszem zsebre. Bár én sosem csinálok ilyenekből gondot. Valószínűleg ezért nem is zavart a dolog. :thinking: Láttam a sérüléseket, a lakk is látszik. De már nem szólok. :slightly_smiling_face: Csak működjön még jó sokáig. :metal:

4 kedvelés

Na igen, a nők ridikült (táskát) hordanak) a férfi munkaruha meg tele van zsebekkel. A nadrágzsebbe az Innokin Kroma-A + Dvarw a kabátzsebbe meg a Teslacigs Poker és a Galaxies vagy By-ka van. Itthon én se teszem zsebre, de melóban, illetve ha sétálni megyünk a párommal, zsebre teszem, és nem adom neki oda, hogy tegye már el a táskájába, mert akkor nem vehetem akármikor újra elő.

3 kedvelés

Nincs itt az ízek erejével baj egyik tankomnál sem, most már. De ugyanaz a leves, az egyiknél jácint illatú, a másiknál talán szivarosabb jellegű, és én a szivart szeretném, de mindegyik tank valamilyen másik íz komponenst hangsúlyozza ki jobban. Abból, hogy a nikotin kb egyformán csíp mindben, következtetek arra, hogy egyforma erős a gőzük.

1 kedvelés

Azért ez jó volt

3 kedvelés

Elmentek az unokák és a gyerekek. Most már újra ráérek. időkközben megint AFC -t cseréltem. Ugyanis nekem túl szűk a 2 lyukúja is. Visszakerült bele a hosszúkás ovális, ami benne volt, amikor kaptam. mégis csak az a legjobb. Rájöttem, hogy a Galaxies minden mással homlokhorpasztós nekem. Visszanyomtam bele a nedves vattát, de döglött egérszaga lett. Ezt már eljátszottam a Dvarw -al is, kinyitottam, megkapirgáltam a kokszot, visszazártam, és egérszag. Na ebből ma vattázás lesz. Akkor meg újra tekerés is. Megpróbálom 2,5 magra, kevesebb menettel. Ez az SS kis ellenállású, de mégis nagyon vékony, nekem sokkal kezelhetetlenebb, mint az mtl clapton, mert összevissza hajlik, frissen kemény, de elég egyszer izzítani, hogy teljesen lágy legyen. A többi tankomba biztos, hogy sohasem teszem, mert hamarabb produkál égett ízt is, hacsak nem TC - módba nem kezelem. A Poker modon viszont a BY-ka szívesebben csücsül. Mégiscsak ő a high-end már nálam is. A külső tekerővel egész jól hangolható annak a levegőzése. Miközben a Galaxies mindene teljesen nyitva, akkor levegőzik úgy, mint a Dvarw. Abban pedig végigpróbáltam mindet. Csak a legnagyobb 2 lyukú jó nekem, 2-es mag 8 menet Ni80 clapton, így az etalon. Egész nap azt szívnám, de olyan gyorsan kifogy, és ráadásul alultöltős. Inkább csak asztali lámpa mellett merem öntögetni bele. Már sokszor túlöntöttem, de azt inkább kerülném.

3 kedvelés

Azért fuss neki mégegyszer a Galaxies levegőállításnak…talán a tekerés alatti légbeömlőnél lévő kocka van a legkisebb furathoz állítva. A legnagyobb furatnál és max levegőállításnál majdnem DL mennyiségű levegő áramlik…ami bőven sok mtl-hez. Amúgy pont hirdetek egyet mától…az is bőséges levegőzésre van állítva alapból…mivel én így szeretem az mtl-t. Nos, ha rájössz majd, hogy igazam van akkor meg is veheted az én feketémet…annyira be fog jönni a Galaxies mtl íz+gőz élmény, hogy full feketében is kell :slight_smile:

1 kedvelés

Nálam még ha minden a legnagyobbon van, akkor is szűkebb a levegőzése a Dvarw 16-nál. Lehetséges valami idegen tárgy a levegő útjában (Zsebpiszok?) A talpát szétszerelni sehogyan sem tudtam.

1 kedvelés


Úgy látszik, ez az én privát topikom. :cry: Egyik sem tartozik a túlzottan népszerű kazánok közé. Most már mind a kettőn rajta van a hasas üveg @Vaperina_Kinga - nak köszönhetően. Ugyanis a Galaxies - hez mindenből rengeteg tartalék jött, ráadásul hasas palástből is kettő. Csak a Siren - re nem tudtam probléma mentesen egyből rátenni. Mint utőlag kiderült, ez is a sérülésével, és annak nem egészen szakszerű javításával függött össze. Az egyenes üveg ugyanis néhány tized milliméterrel hosszab, ehhez viszont a kazán belsőből kellett reszelni, hogy ne legyen zárlatos a kupolához, amikor összetekerem. A Siren jelen álapotában nemcsak eladhatatlan, de még nyugodt lelkiismerettel elajándékozhatatlan, pedig milyen jól néz ki az a gunmetal kivitelezés. Egyelőre vagy 2-3 havonta újra forrasztom a belét, vagy egyszer rászánom magam, és elkészíttetem esztergályossal újra azt a részt, ahol az áram bemenet csatlakozik a coil rögzítéshez. Ezzel szemben a Galaxies minden olyan része még gyári érintetlen, ép. E miatt annyira elválaszthatatlan nálam ez a 2 kazán.

1 kedvelés