Thc Tauren mtl folyás

de miért? Amióta meg van ez a tank egy kezemen meg tudom számolni hány olyan alkalom volt újravattázás után amikor nem folyt. Tegnap este feltöltöttem, reggelre kifolyt belőle az egész. Próbáltam a vattával variálni, ha kevesebb ha több akkor is. Minden tanácsot szívesen olvasok de jó lenne ha olyan is írna aki régebb óta használ ilyen tankot és sosem folyt

3 kedvelés

Gumigyűrűk rendben? Erre tippelnék még :thinking:

1 kedvelés

Nekem úgy tűnik hogy igen de az a bajom hogy nem állandó a folyás. Legtöbbször feltöltés után van egy kicsit de minden alkalommal. Most meg olyan volt hogy este újra vattáztam, feltöltöttem reggel kifolyt az egész :grinning:

2 kedvelés

Vagy kevés a vatta? Hajszál repedés? Különben nekem is van olyan tankom, amit akárhogy varialtam folyik :sweat_smile:

1 kedvelés

Próbáltam kevéssel, sokkal de a helyzet ugyan az :unamused: semmi sérülés, már bánom hogy ezt vettem

1 kedvelés

Még ne add fel majd később szerintem jönnek a többiek, hátha valakinek van ilyen tankja és tud adni tippeket​:blush:

3 kedvelés

Ha régen nem csinálta, most meg de, akkor én is valami tömítési gondra gyanakodnék.
Nekem egyszer volt hasonló a Kriemhild tankommal, azt rosszul csavartam össze, azért folyt meg reggelre.

3 kedvelés

Mondjuk azt elfelejtettem említeni hogy lent a levegőző nyíláson folyik ki csak, sehol máshol :grinning: lehet így világosabb hogy mi lehet a probléma vele

2 kedvelés

Pedig elvileg csak az afc-n keresztül tud visszafolyni, az meg érdekes, mert a lét meg maga alól szívja fel.

2 kedvelés

Szia!

Szvsz vattázási probléma. A tank lébeömlője elég vaskos, nagy átmérőjű. Ugyanakkor a csatolt fénykép szerint elegendőnek tűnik a vatta… De egy próbát megér. Mivel mindig megfolyik, próbáld ki ennek az ellentettjét megépíteni. Vattázd túl, próbáld elérni a dry-hit közeli állapotot. Ha sikerül, akkor a kettő között vattázd.

Mivel ejtőtartályos a tank, fontos szerepe van a top-cap tömítésének is. Ha kopott, vagy más okból nem zár rendesen, akkor a folyadék súlya folyamatosan terheli az egyébként jó vattázást (mivel a folyadék teteje és a top-cap között nem tud a vákum kialakulni), és a likvid folyamatosan szivárog a kazántérbe (igen, egy éjszaka alatt akár ki is ürülhet a tank). Ugyanezen ok miatt lényeges, hogy a palástnál levő szigetelő/tömítő O gyűrűk is patentek legyenek, ne juthasson be levegő a tank belsejébe.

Egyenlőre ennyi, remélem sikerül megszüntetni a folyást, én szurkolok neked.

További szép napot, kellemes gőzölést.

10 kedvelés

Na végre, valaki tudja, mit beszél :smiley:

6 kedvelés

Ez lesz a következő amit kipróbálok majd, érdekes amiket írtál és köszi mindenkinek, kezdem érteni :grinning:

A top cap az ez a rész ugye? Itt nincs semmilyen tömítés. Cseréljem ki az összeset benne? Olyan sokat nem használtam és kb 4 hónapja van meg

2 kedvelés

Az a top-cap amit az ujjaid között tartasz és csak a “sarka” látszik a képen. Az amiben a szipka van (a tank sapkája) és amit menettel tekersz a tank tetejére. Na abban viszont kell lenni tömítésnek.

3 kedvelés

Esküszöm hogy ott soha nem volt tömítés :thinking:

1 kedvelés

Na most jól elbizonytalanítottál, olyannyira, hogy utána kellett néznem. Mert tömítés nélkül nem elég fűszeres az élet.

Pedig csak az általad feltöltött képet kellett volna jobban megfigyelnem. Azon is - bár csak nyomokban - látszik a tömítő O gyűrű:

A színek nem optimálisak, alig lehet észrevenni. De találtam egy másik képet, amin már szinte kiüt a tömítés:

Na ennek kell jól tömítenie.

Ha itt nincs semmi, akkor az gond, tegyél egyet.

3 kedvelés

Basszus tényleg és igazad volt ott meg van a tömítés sérülésmentesen, szabad szemmel eddig észre sem vettem. Akkor marad a vatta próbálgatás?

4 kedvelés

Szerbusz.
Nem tudom ha segítene, de tegnap cserélném kellett egy o-gyűrűt a dvarw-ban, és véletlenül rosszat (nem oda valót) tettem helyette. Egy órán belül az egesz levesem kifolyt a tankból, és csak szörcsögött szivaskor. Ahogy lecsereltem a jó-ra azota semmi gondom vele… Lehet ez is megfelel egy tippnek… :grin:

3 kedvelés

Ha ez sérülés-, és deformálódás mentes, akkor marad a vattázással való kísérletezgetés.

3 kedvelés

Nekem már bármilyen tipp jól jön mert eddig szinte csak szívtam ezzel a tankkal pedig tudnám szeretni :grinning:

4 kedvelés

Nem szeretnék itt okoskodni, de FT videóban láttam h a tauren üveg palastot eléggé nehézkes kivenni vagy épp cserélni /tisztítani. Lehet elmozdult a belső o-gyűrű.? És nem zár rendesen… Nekem nem volt ilyen kazánom még, csak próbálok ötleteket adni…

3 kedvelés