Vapefly brunhilde 1o3

Sziasztok, tegnap vettem egy vapefly brunhilde 103mat ès akárhogy játszom a vattával vagy a huzallal semmi íz nincs. Most először van RTA kazán nálam szóval ez a csattogó hang nem e arra utal hogy hibás esetleg a kazán? Olyan a hang mint amikor a sima pori köpköd. De leginkább az íztelensèg ami zavar.


Szia!

Hány ohm, hány watt?
Meg nekem nagyon sok karikának tűnik az a tekerés, illetve nem látom mennyire szorosan van benne vatta, de lehet, hogy kicsit kevés. De ezt így nem tudom megítélni.
Én is használok ilyen huzalt, szóval tudom, hogy sokat kell rajta tekerni, hogy utána ne kelljen egy atomerőművet rákötni, de estleg megpróbálhatnád másfajta huzallal ha van otthon.

4 kedvelés

Töltsd le a vapetool appot, írd be a huzalod paramétereit, meg a tekerésed paramétereit és megkapod hány watton kéne hajtani a cuccot, gondolom most a közelében sem vagy. A másik a vattázás, szerintem ez oda kevés. És ja, ez rohadt sok vas, szerintem 4-5 tekerés elég lenne.

Egyébként sikerült az egyik leghisztisebb tankot venned, szóval a siker kevesebb fémmel és több vattával sem garantált, sokat kell vele játszani, hogy legyen íze.

4 kedvelés

Azt olvastam ennek a kazánnak az építéséről hogy nagyon kényes a vattára.

Amire jutottam személyes tapasztalat nélkül: tekerés alá ne, vagy csak nagyon kevés vattát tegyél.
Kép alapján itt azért nem spóróltál vele.

Továbbá nekem úgy tűnik, hogy túlzóan széles a tekerés (túl sok a menet), ezzel cloud chasing versenyre elmehetnél, de max ha drippesz bele, jó az acélsodrony, de szerintem ezzel nem tud lépést tartani :slight_smile: de ez csak személyes véleményem.

2-3 menetet leszednék, ha úgy nem túl kevés az ohm.

3 kedvelés

Szia, 0.27ohm de volt már 0.17 illetve 0.20 al is mert tekertem bele már többet mivel kezdő vagyok. Watt az jelenleg 70 hőfokra nekem ez az optimális de már toltam fel 100ra is ott sem volt íz.

Nem szeretnék ilyen èlettelen lenni de lennél szíves rá nézni a paramèterekre? mert fogalmam sincs az awg hez mit írjak és mit kéne néznem az eredmènynèl

Akkor itt az ideje megtanulni. :grin:

Ez egy clapton, tri core fused, annyit tesz, hogy 3 szál húzal köré van tekerve egy negyedik. Ezt jelölik a számok, 3-28, azaz 3 darab 28 awgs húzal van középen, 36 meg kívül.

8 tekerés duálban 3-as magon azt jelenti, hogy valahol 106 és 210 watt között lesz a jó teljesítmény, ami hát nagyon extrém.

Ha csak 4 karikát tekersz, akkor máris visszamegy ez 50-100 watt közé.

Szóval kb fele ennyi húzal kell bele.

70-80 watt meg sem mozgatja ezt a tekerést. :sweat_smile:

1 kedvelés

@Ispy ez hogy jött ki, hogy ha kevesebb a karika akkor kevesebb watt kell?
Egyébként meg a watt meghatározására nem feltétlenül ezt használnám, mert ez így nagyon tág határokat ad. Inkább a régi jól bevált tool:

Ennek értelmében a 0.17-hez 80W körül kellene lennie, 0.27-nél meg úgy 50W.

Úgy hogy beírtam az appba…



Gondolkodni szoktál-e? :rofl:
Minél kevesebb a karika annál kissebb leszen az ellenállás, annál több darab watt kell, hogy meghajcsa. Szerintem. Vagy én nem szokkok gondolkodni-e? :smile:

Ezért használok olyan appot, amit olyanok írtak, akik értenek is hozzá, a miérteket ne kérdezd, nem az én asztalom. :sweat_smile:

Vessed rá a szemedet a “power” értékre. Az mondja meg, hogy mi lenne az idális.
54 vs 95

Én mindig a tól-igot szoktam nézni. :person_shrugging:

2 kedvelés

Ezért úúútálom az appokat, a zemberek elfelejtenek tőle gondolkozni :sweat_smile:

Pedig @Ispy tud gondolkodni. Én egyszer már láttam :smile:

Az én setupomra a tol-igra azt íraja 11-22-ig, ami oké, mert 13-14 hajtom, a power alul meg 27, amit nem is értek. :sweat_smile:

Kanthal d, 2-es mag, 4 tekerés, 27 watt? :thinking:

Szerintem az a szám nem azt mutatja mi az ideális, a vonal mutatja a tartományt.

2 kedvelés

Lehet, hogy elmúlt :astonished::question:
:smiley:
Bocsi, nagyon reggel van még, ne rugdossuk a törzsközönséget! KV után, újra :sweat_smile:

Csak a legfontosabbat, az ellenállást nem írtad ide. Leginkább attól függ mekkora teljesítményre van szükség.

Ja, várjál, dual coilt használtam, azért a 27 watt. :rofl:

Na, szóval singlebe 0.8 ohm., így már a tol-ig 6-13, alul a power meg 17.

Nem tudom miért van ekkora eltérés az első esetben a tol-ig és a power között…fura, hogy 106-210-ig írja, alul meg 54, szerintem a fém mennyiséggel lehet kapcsolatban. Vagy csak valami szar. Egyébként meg nem mindegy mi adja ki azt a 0.25 ohmot, 3 tekerés vagy 14, mert a 14-hez nagyobb kraft kell, hogy felízzon egyáltalán.

0.8-ra a 17W valós. 3.7V-on.