Brunhilde mtl rdta

Sziasztok!
Először is köszönöm a befogadást!
Nagyjából 5 hónapja álltam át az elektromos cigarettára. Egy vaporesso gtx one-al kezdtem, ami egyébként teljesen meggyőzött! Aztán elegem lett a porlasztó vásárlásból, így beruháztam erre a gyönyörű bruni tankra. Az első építésem (előre tekert coillal) jól sikerült. Azt a vattát és coilt építettem be, amit a tankhoz kaptam. Viszont nagyon csalódott vagyok. A kis vaporessom ízben simán odaveri brunit. :pensive: Többet vártam. Tudom, hogy lehet finomítani rajta, na de ha a gyári dolgokkal szereltem gondolnám, hogy nem véletlen adták hozzá. De lehet többet kihozni belőle? Lehet én rontottam el valamit. Pattog, sokára kezd el égetni az íz meg sehol nincsen az eddigi megszokottakhoz. Kezdő vagyok az építésben, így minden tanácsot szívesen fogadok!
Előre is köszönöm, és szép napot Nektek!

8 kedvelés

Gratula a hildához. De kösd fel a butyit, macerás a hölgy, nem egy kezdőbarát tank. De majd jönnek a hildások és segítenek, nyugi.

De arra készülj, hogy majd vattát és húzalt kell beszerezni.

A pattogás általában a vatta miatt van, kevés bele, vagy kevés a watt, amit adtál neki. Erre utal az íz hiánya is.

2 kedvelés

Szia!

Pont nem látom a képen, hogy hány ohm-os a tekerés, de úgy rémlik, hogy ami gyárilag volt hozzá, ahhoz ennél nagyobb watt kell.
Egyébként én ezt a kalkulátort szoktam mindig ajánlgatni:

Itt szépen ki tudod számolni, hogy milyen tekeréshez mekkora teljesítmény ajánlott.
Ha alatta van a kívánatosnak, akkor simán lehet kevesebb az íz, meg pattoghat is.
Egyébként érdemes variálni az afc gyűrűkkel (tudod, ami a tekerés alatt van), meg a levegőzéssel, mert ezek hatással vannak az ízre.

4 kedvelés

Én meg gratulálok az Oxvahoz​:heart:Ha sikerül eladnom a Solom,pont ezt a rose purple-t akarom megvenni.Szereted a modot?

4 kedvelés

Szia. Üdv köztünk. :blush:

Nekem is volt Brüncim. Szerethető tank, de Ispynek igaza van, nem annyira kezdőbarát. A gyári huzal Ni80, ami még rendben is lenne, viszont a vatta az, ha jól emlékszem sima kínai muji vatta. Lehet, hogy ki kéne cserélned a vattát, egyrészt mert a pattogást a kevés vatta okozza, másrészt, van a mujinál jobb. És nem utolsó sorban, nem kell sok vatta bele. Ne tömd ki nagyon a vájatot. Csak ültesd rá a sodronyra. Minél több utat kell megtennie a vattában a liquidnek annál nehezebben hozza azt ízt.

Bár én Ni80 anyagú Vandy Vape MTL Fused Claptonnal használtam, és nem is nyúltam a hozzá küldött tekeréshez, így nem tudom milyen lehet. :thinking: De javaslom idővel próbálj rá erre a huzalra is. Vattából a Vapefly Cotton Cloud’s - ot, vagy a Super Sorb-ot tudom jó szívvel ajánlani.

Remélem sikerül, mert egyébként tud a Brünci is ízes lenni. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Köszönöm, hogy segítetek! :hugs:
0,88 ohm-os a jelenlegi tekerés benne.
Köszönöm a belinkelt táblázatot is, ott eleve 15,8 wattot javasolnak ehhez a coilhoz.
A mod még tesztelés alatt áll, de eddig nagyon tetszik (bár az én tudásomhoz képest jóval többet is tudna :see_no_evil:)!
Az afc gyűrűkből kezdésnek az 1,4 mm-est raktam bele. A képeken pedig látni mivel lett szerelve (ami eredetileg hozzá jár), és amiket én szereztem be mellé!


6 kedvelés

Érdekes, nekem Muji vatta volt benne. :sweat_smile: Az ilyen kis lapocskákból áll. :slightly_smiling_face: A huzal az jó, viszont a vattát nem használtam. De ettől függetlenül a fent írtakat tartom. Ha köpköd, pattog akkor kevés a tekercsben a vatta, és kevés kell a vájatba. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Okés, megfogadom a tanácsod, a következő építésnél változtatni fogok! És nagyon szépen köszönöm a segítséget! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Nincs mit. Ha elakadsz, itt leszünk. :blush:

4 kedvelés

Szia!
Szintén 1.4 afc-vel használom, 2.5-ös magon 5 teljes menettel egy szinte ugyanilyen claptonnal… Nekem az vált be minden tanknál, ha épphogy van egy kis szünet a menetek közt és a jó ízért told le a levegőzéshez a tekerést, nálam picit nyúlik a bekötő oszlopok fölé.
Titanium vattát használok hozzá, ebből jó nagy adagot kér és így nem pattog, eléggé összeesős vatta, szóval lehet tömören benne, illetve csak picit ritkítom a végeit, amik pont elérik a sodronyokat, hosszabb nem kell… :slightly_smiling_face:
Persze neked lehet, hogy tök más válik be, ilyen ez a vaper világ…


7 kedvelés

Szia!
Úgy döntöttem, hogy a tanácsokat megfogadva ma újra nekiállok építeni, mert kb annyira nem jött be, hogy tegnap este óta visszatértem a kis gtx one-omhoz…:sweat_smile: Egyébként képeken mutatom, hogy néz ki elsőre az építésem,tudom-tudom, messze van a jótól! Tamásunk videója alapján csináltam.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy az acélsodronyok nem teljesen egyenesen állnak, ez nem tudom, hogy lehet - e baj, vagy csak az én szememet zavarja?!


3 kedvelés

Üdv a Vaperinán!
Egy dolog biztos! A brüncinek türelem kell, és nem kevés. De idővel meghálálja majd, meglátod. Én is pont így voltam az elején, miután vettem. De próbálgattam, és nem adtam fel. Ezt alátámasztja @Vaperina_Kinga is, és még sokan mások innen.

Tegnap este tekertem újra. 28ga kanthal A1, sima szálhuzal, 2.5 magon, 6 menet, 1.45 ohm, 9,7watt. Szépen duruzsol. És az íz is jó lett.


A tekerés alatti afc, 1.2-es. A külső levegőzés teljesen nyitva.

Annyit még, hogy amit a mod ad, a watt értékeket, tekerés után (nekem ebben az esetben 7-10 watt), én a felső határon pirítom neki. Így minden jó, íz is, gőz is.
Nyugi… Nem kell idegelni, ha nem lesz tökéletes, hidd el nekem, h idővel az lesz.
További szép napot mindenkinek… :dash::dash::dash:

9 kedvelés

Szia @Anita :slightly_smiling_face:

Ennél kevesebb menetet tekerj majd bele. És mehet hézagosan, akár úgy, ahogy @Adams csinálja, akár úgy, hogy amikor összenyomod a huzalra és a természetes rugozására bízod a hézagok méretet. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Jelentem elkészült a második tekerés!
Szépnek nem szép, de legalább csúnya! :see_no_evil:
Cseréltem az afc-t 1,2-re, igaz, hogy előretekert coiljaim vannak, de én tekertem még egyet rajta (nem tudom ez mennyire szabályos így). Szóval 5 tekerésem lett 1,09 ohmosra sikeredett. A tekerést közel állítottam a levegőzéshez, 12 watton tesztelem. A végeredmény egy jó cuppanós mtl lett, és csodálkozok, mint róka a mesekönyvben, hogy jéé, ennek a likvidnek tényleg tud citromos tea íze lenni?! :astonished: Végre van egy kis sikerélményem, ami nektek köszönhető!!! :hugs::hugs::hugs:

13 kedvelés

Igyekeztem hézagosan megoldani a tekerést, sikerült! :blush:

3 kedvelés

A Black Queen,hogy ízlik?Ma fogok rápróbálni​:slightly_smiling_face:

Hát amúgy többet vártam tőle, de most Hildában legalább érezni a citromot is meg a teát is! Csak nekem nem elég édes. Pont ezért akartam építésre váltani, mert az édesszám elég porlasztógyilkos, így nem valami gazdaságos. Én a fincsi édes cseresznyére, dinnyére és ananászra vadászok, hűsítés nélkül, eddig sikertelenül. Dinner lady párti voltam egészen az utolsó rendelésemig. :pensive: Ami ízlene az meg shortfill, amit ugye nem tudok 9-esre felhúzni, vagy minimum 6-ra. Szóval még kedvenc ízem sincs…:see_no_evil:

2 kedvelés

Ajánlanám a dinner lady lemon tartot, ha még nem volt meg, de most beraktam a gtr-be és nem édes, pedig az előző adagnál pont ez rémlett. :man_shrugging:

Annyit elfelejtettem hozzá tenni, h én úgy tekerem, ahogy a @Vaperina_Kinga videójában láttam a múltkor. Csak simán rátekerem, aztán összenyomom. Az eredmény azóta is minden esetben tökéletes… :wink:

2 kedvelés

Na ezért nem is merek ugyanazt rendelni, mert egyszer ilyen, máskor olyan. A pink wave ízlett tőlük. Utoljára a berry blast-ot rendeltem, nem jött be, a sweet fusionnek meg valami borzalmas utóíze van. Antimatter Solar III-nak sem sok köze van a narancshoz, az sem jött be. Big vape (rózsaszín orbit rágó) szintén gusztustalan nekem… Dampflion Orange Lion-t nem hogy 10, 20%-ban kevertem is így sem elég édes, ananászt meg éppenhogy lehet érezni. Szóval már magam sem tudom mivel kellene próbálkoznom. :neutral_face: