Brunhilde 103 SEMMI ÍZ mi a baj vele?

Sziasztok .Megjott a brunhilda 103 rta tankom .Nagyon szepen gozol meg minden tenyleg mint egy kemeny tomenytelen goz jon belole.A problema oka az az hogy nulla Íz egyszeruen aztatott vatta íze van semmi mas amit a csomag tartalmazott azzal tekertem meg raktam bele probaltam masik vattat is meg huzalt azzal is ugyan ez a problemam semmi iz leves 70/30 ra keverve.Segitsetek nekem hogy mit rontok el vagy mi lehet a gond mert tanacstalan lettem !!

1 kedvelés

Én csak annyit tudok, hogy sok helyen panaszkodnak az “ízetlenségére”. Sajnos úgy néz ki nem egy jól sikerült tank vagy csak tényleg baromi nehéz eltalálni a megfelelő coil+vatta kombinációt :frowning:

1 kedvelés

A rosszul sikerült tank definíciója nálam. :grin:

Btw @szilike231, mennyi az ellenállás, mennyi a watt, milyen levegő beállításokkal használod és kéne pár kép a buildről több szögből.

Csak annyi a baja, hogy brünci :smiling_imp: bár nekem külsőre is too much, de ez szubjektív

Én kb 1 hét alatt ábrándultam ki belőle. A setup dual ni80 triple fused clapton (3x26Ga+38Ga geekvape) volt 7 menettel, 120-130 watt körül. Vatta vapefly cottoncloud (a gyárilag kapott firebolt nem muzsikált jól).
Ezzel a setuppal volt íze, de semmi kiemelkedő, így visszatértem a Matohoz, mert ez a hilda ezzel a setuppal akkutemető, néha meg is folyt, és méretben is a kényelmetlen határát súrolta.
Amit megfigyeltem, hogy ha 6 sodronnyal használod és berakod a vattát a tekerés alá, akkor a tekerés alja és a vatta nem szabad hogy összeérjen, különben erős ízvesztés léphet fel. Tippre lehet nálad is ez a baj.

1 kedvelés

Az ellenallas az 0.15 ohm dualba 45-75 watt kozott semmi íz

csak én látom túl kis átmérőjűnek azt a tekerést DL-hez? :thinking:

1 kedvelés

Szerintem a tekerések mehetnének közelebb a bekötőoszlophoz! de ez csak az én véleményem

Bár nem értek a dl-hez, de a vapetool alkalmazás szerint ehhez a setuphoz 61 és 122 watt között kell meghajtani a tekereést, szóval a 75 watt az kb ahonnan indulni kell felfelé. Ettől persze nem lesz rögtön íze, mert lehet más baja is, de ennek szerintem kapásból oda kell rakni egy 100 wattot, annyi fém van benne. Szerintem inkább vegyél valami 24-es szálhúzalt és azzal próbálj 50 watt környékén maradni, már ha nem meleg/forró gőz a cél. A tankot sem ismerem, de lehet el sem bír ezzel a huzallal, mert nem tudod lehűteni és le fogja égetni az arcod…szóval a lényeg: valami szolídabb húzallal kezdj.

update: sorry, csak 5 menettel számoltam, neked meg ahogy nézem 7 van, szóval a tartomány 85 - 171, ami kb a semmi értelme kategória. Azért nincs íze. Cserélj húzalt, ne ezt a kerítésdrótot használd!



1 kedvelés

Hat at atmero az 3 mm

Zsolt68 üzent innen Vaperina <noreply@vaperina.cc> ezt írta (időpont: 2023. febr. 2., Cs 12:54):

Igen valszeg ossze ert a vatta de ma meg eputem ugy hogy ne erjen hozza egyaltalan csak a sodronyokhoz alul behajtva kivancsi leszek

Nagy Gábor üzent innen Vaperina <noreply@vaperina.cc> ezt írta (időpont: 2023. febr. 2., Cs 9:37):

Akkor nekem tűnik képről kisebbnek

Itt ossze hasonlitva is kisebbnek tunik de dobozban meg azt irja hogy 3 mm

Zsolt68 üzent innen Vaperina <noreply@vaperina.cc> ezt írta (időpont: 2023. febr. 2., Cs 17:32):

Az a teljesítmény elég kevésnek tűnik. 6 karika esetén 120 watt, 7 karika esetén 130 watt alatt ki se próbálnám :smiley: Illetve pont tegnap próbáltam ss316 huzalt, előtte csak ni80-at használtam… Hát mit ne mondjak, az íze a ni80 közelébe se ér, ugyanazzal a szálméretekkel. Egy nap után vissza is álltam személy szerint a ni80-ra.
@Ispy bírja a tank a kerítésdrótot, gyárilag asszem a 3x26+38Ga-t adják hozzá, 7 karikával. A top cap minimálisan melegszik, a drip semennyire és a gőze sem meleg. A szálhuzal meg nem töltené ki rendesen a rendelkezésre álló helyet, tehát levegősebb lenne a gőz, így íztelenebb is. Persze ez csak az én véleményem, én szeretem használni a kerítésdrótot, ellenben nem sokra tartom a szálhuzalt :smiley: ízlések és pofonok

1 kedvelés

Ha bírja a tank hűtéssel, akkor oké persze, ezért is írtam, hogy nem tudom mit bír. Csak hát akkor oda is kell pörkölni neki, nem ilyen kis 75 wattokkal játszani. :grin:

Pontosan. Tényleg nagyjából 1 hétig használtam csak, de 7 menetes kerítésdróttal nekem 130 watt körül teljesített, de nem nyújtott igazából semmi extrát. Az akkuk és mod kímélése érdekében le is fokoztam a 103-at tartaléknak :smiley:
Igazából a single tekeréses Matot használom 72 watton (hosszú hónapok próbálgatása, mikorra megtaláltam a tökéletes pontot), amibe csak 5 karika fér, ha ugyanebből a tekerésből kettőt kellene használni, logikusan 144 Watt környékére tenném a működési tartományt. Így végiggondolva, lehet, hogy azért is nem nyújtott semmi extrát mert még a 130 wattal is kevés volt a craft neki. Na majd a hétvégén csak kipróbálom egy 150 wattos Paks2 méretű teljesítménnyel :joy:

Hát vapetool a maxot 170 körül írja erre a setupra, szóval van ott még hová menni. :sweat_smile:

1 kedvelés

Az én “durva” 20-22 Wattos MTL-em mellett megijesztenek ezek a 130-150 Wattok, szó szerint :grin::roll_eyes:és akkor egy ilyen setup fél napig bírja egy 2 akkus moddal?

Engem is elgondolkodtat…fura, hogy valakinek csak 100W felett adja a tökéletes élményt a vépelés.

2 kedvelés