Vape "megtérés"

Szép napot kedves Vaperina tagok!

Nagy cigis voltam. Napi 1 doboz lazán elment. 2 hete áttértem a dohányhevítéses cuccra (GLO), de nagyon gyengus. Tegnap elővettem a régi joyetech exceed-emet, meg kértem ismerőstől 20ml 9mg-os lötyit, hogy megnézzem kibírom-e vele. Sokkal jobb mint a glo, de még így os kispályás. Gondolom a nik tartalom is kevés. Vagy 5 éve megpróbálkoztam a vapeléssel, de 1 hétig tartott. Emlékszem, hogy kifolyt állandóan, köhögtem tőle…stb. Abba is hagytam.

Most szeretnék venni valami normális készüléket, de rengeteg a választék. Nagyon megköszönném ha ajánlanátok párat. Mindig olvasom, hogy nem érdemes olcsót venni. Mi számít olcsónak? Ha azt nézem hogy egy hónapban 30x2000Ft-ot elszívtam. Pár hét alatt visszahozná a “befektetést”. Olyan készüléket keresnék, ami:
-MTL-re is képes. (Gondolom leszokáshoz ideálisabb)
-Nem folyik a kazán.
-Gondolom az értelmesebb cuccoknak mind jó az ízélménye
-Hatalmas aksija legyen. Kibírjon egy teljes napot. Még a 18650-es aksisok is szóbajöhetnének.
-Egyszerű szervizelés. Nem szeretnék fűtőszálazni meg vattázgatni…stb. Új kazán bele vagy pod és mehet a gőz.

Szóval valami “komolyabb” kezdő gépet szeretnék, nehogy a Vapelés minősége miatt legyen negatív élményem. Nagyon szépen köszönöm, ha segít valaki.

Előjáróban: a köhögés természetes. A cigit teljesen le kell rakni, utána a pár naptól a pár hétig tarthat a köhögés, amíg a tüdő kiheveri az analogot. Elsőre talán egy 15mg sem lenne túlzás, hogy legyen benne kraft.

Poris készüléket majd mások mondanak, de a helyedben én meggondolnám az épitős kazánt is.

7 kedvelés

Szívom 1 napja a 9mg-os lötyit. Nem köhögtet meg. Gondolom a GLO miatt. 2 hét alatt csak hozzászoktam, ez is valami glicerint gőzöltet. Utána nézek az építős kazánoknak is akkor. Az mivel jobb? Csak attól félek elrontok valamit. Fűtőszálat, vattázást… és rossz élményem lenne, esetleg még fel is idegelne. Egyenes út a visszaeséshez. Valami egyszerű keĺlene, ami gőzöl mint egy régi passat.

Olvasd végig légy szí :slight_smile:

Ha az Ursa Nano Pto mellet döntesz van egy tök újam csak kibontottam,
mert rossz színt küldtek oda adom beszer árban 8K (a környező webshopokban 15K)
Ha nem kell akkor is ki teszem ide :slight_smile:

Tisztelettel

3 kedvelés

Vagy itt most arra gondolsz, veszek egy akkut meg külön egy fasza tankot(kazánt)? Huu. Azthiszem véget nem érő információ gyűjtés lesz a hétvégém… :smiley::smiley::smiley::smiley:

2 kedvelés

Biztos hogy az a legjobb megoldás?

Mert még nincs se “ízed” ,sem “erősséged”, biztos hogy még azzal is foglalkozni akarsz az elején
hogy mit rontottál el?
Persze te tudod :slight_smile:

És mondom ezt úgy hogy legtöbbet RTA-kat használok “még” (én erősen sodródom a full "RBA irányba),
de például “sátálósnak” az említett PODot használom.

Egy dologban viszont biztos vagyok ha maradsz a VAPE mellet , nem ez lesz az utolsó készülék amit veszel :slight_smile: Arra próbáltam célozgatni hogy bármilyen készüléket is veszel nem az életed múlik rajta :slight_smile:
Saját részről egy egyszerűbbel indulnék, és ha már tudod mit szeretnél mehetsz a felé.

De a te pénzed, és arra költöd amire akarod :slight_smile:

Itt az elején viszont szerintem helytálló, hogy a kevesebb néha több.

Tisztelettel

6 kedvelés

Szia. Üdvözöllek az oldalon. Meglátásom szerint, ha már eldöntötted, hogy az analógot mindenképp el akarod hagyni, és áttérni az elektromosra, akkor mindenképp építős cuccot vegyél. Külön kazán, külön mod, külön akksi, vatta, huzal, pár szerszám.
Amennyiben elhatározásod még esetlegesen nem végleges, ebben az esetben megpróbálkozhatsz a pod-okkal.
A fent is kínált ursa nano pro valóban jó próbálkozás lehet, felettébb korrekt áron. Azonban, én pl. kivonatos dohány aromákat szívok, azoknál a pod meg sem közelíti azokat az ízeket, amiket egy mondjuk csak egy középkategóriás tank tud.Gyümis ízekben az ursa nano viszont teljesen megállja a helyét. Mindenképp elmondanám, hogy nagy átlagban, akik áttérnek az elektromosra, ritkán maradnak meg a belépő szintnél ami jelen esetben a pod-ot jelenti. Spórolni valóban nem érdemes, de nem kell átesni első körben a ló túloldalára sem. Nagyon jól teszed, hogy az analógra kifizetett összeggel számolsz, azonban szerencsés esetben az első 1-2 hónapban az elektromos többe lesz. Feltéve, hogy a minőséget, megbízhatóságot is szem előtt tartod. Azonban az egészséged pénzben nem teljesen kifejezhető!

5 kedvelés

Az elején, ha tekerésznem, vattázást eltalálnom kellett volna (különben éget, vagy folyik a cucc), lehet, hogy nem szokom át. :thinking: Igaz, akkor még nem igazán volt választék. :slight_smile: Szóval én a helyedben egy jó minőségű poddal, vagy porlasztós cuccal kezdenék, minél kevesebb macera legyen. Mert aki ahhoz van szokva, hogy cigi elővesz és rágyújt, ha jön a nikotinéhség, könnyen feladhatja, ha valami nem stimmel. Ha megvan a pozitív élmény, akkor beszerezhetsz mellé egy építős tankot + modot, de mindig legyen egy maceramentes is még kezdetben, hogy ne a cigit kelljen elővenni.

9 kedvelés

Szebben megfogalmaztad, amit szerettem volna mondani :slight_smile:
Első lépésben legyen meg az átszokás ,
utánna majd (ha akarja) lehet cifrázni :slight_smile:

Tisztelettel

4 kedvelés

Amikor átálltam én is szerintem 2-3 hétig köhögtem tőle. Cserébe kárpótolt, hogy finom :slight_smile:
Bár amit elsőre vettem (Eleaf istick power 2 kit, 5000mAh, beépített akksis) ízben elég harmatgyenge volt - persze erre csak a lecserélése után döbbentem rá - ráadásul hamar fura mellékíz jelentkezett.
Később váltottam Nautilus 3 tankra, a mod megmaradt. Porlasztós, MTL/RDL tank.
Na erre egyetlen rossz szavam sincs. Tökéletesen szuperált! Nyugodt szívvel ajánlom!
Nálam soha nem folyt meg, nagyszerű íze gőze volt. Felülről könnyen tölthető, a porlasztó csere is gyerekjáték.
Egyedül azért váltottam le, mert nem akartam már porlasztózni. Gyári hibással nem találkoztam ugyan, de a figyelmetlenségem következtében volt, hogy másnap dryhittel leégettem, mert kifogyott.

5 kedvelés

Tegnap elővettem a régi joyetech exceed-emet

Az átszokás pipa, porlasztós cucc pipa.

Itt már szerintem nincs értelme porlasztós podot venni.

1 kedvelés

Lehet így is nézni, meg úgy is, hogy valamiért a fiókba került már egyszer az a joyetech.
Szóval nehéz a “legjobb” tanácsot adni, talán inkább választható utakat felvázolva segítünk a legjobban. Mondom én, akinek még a tojáshéj a fenekén.
Az analóg démona sokáig kísérthet.

3 kedvelés

Így, így. :slight_smile: Visszaemlékezve, nálam pl. a megfelelő íz megtalálása legalább olyan fontos volt, mint az eszköz. Amíg az nem volt meg, addig rá-rágyújtottam, kaja után, meg kávé mellé főleg. Az íz, ami kiváltotta (nem utánozta) az analógot.
A vízválasztó a reggeli kávé volt. Akkor álltam át végképp, amikor amellé sem az analógot szívtam már, hanem az e-t.

6 kedvelés

Az elejèn a táskámban, illetve a melóhelyen a szekrényemben volt egy doboz cigi, mindenesetre. :smirk: Kb. egy év múlva odaadtam bagós kollégának. :slight_smile:

4 kedvelés

Neki? Nekem? Neked?

Mert én saját részről, még mindig veszem :slight_smile:
Főleg ,hogy kijöttek az új karbon színek.

De komolyra fordítva a szót,

És elnézést kérve minden Joytech hívőtől (ha van olyan :slight_smile: )
azért még az Ursahoz képest sem egy kategória.

Tisztelettel

1 kedvelés

Természetesen, itt minden válasz szubjektív, végső soron mindenki megoldása egy opció, sajnos előre nehéz megmondani kinek mi, van aki sajnálja, hogy egyáltalán vett porlasztósat és nem egyből építősre ment, vagy fordítva. Szerintem ha valakinek van egy poris cucca, és tovább akar lépni, akkor rta.

Szerintem a korábbi kísérlet a köhögés miatt volt kudarc.

3 kedvelés

Mivel a kérdés arra vonatkozott merre tovább, így részletes informácók hiányában csak azt tudom leírni, hogy ÈN mit csinálnék.

Számomra élményben az ursa meg sem közelíti egy rta élményét, el lehet vele lenni, ennyi.

Mondjuk én eleve rosszul vagyok a langyos gőztől, szóval sokat nem is kísérleteztem vele, anyámnak meg tetszik, igaz csak slukkolgatja finoman. Az rtamba nem is tud beleszívni egy határozottat, mert sok neki a gőze.

1 kedvelés

Annyival kiegészíteném, hogy az építős tank előnye, hogy nem vagy a gyártónak kiszolgáltatva, milyen porlasztókat tervezett, mikor és meddig lehet kapni, nincs-e benne gyári hibás. És pont ez az rta hátránya is, milyen vatta, milyen huzal, mennyi tekerés, kézügyesség és jó látás előny. Ha van már valakinek egy üzembiztos és használható cucca a rizikó minimális, megveszi és ráér vele szórakozni, legrosszabb esetben eladja és vesz egy podot. Ott is megvan az esélye, hogy nem válik be és másikat kell venni. Ezek sajnos olyan dolgok,.ahol rengeteget számít a személyes tapasztalat, mindenkinek magának kell kiaposni a megfelelő utat.

3 kedvelés

Arra gondol, hogy tökéletes átállni ez a régi porlasztós cucc is. Teljesen igaza van. Veszek mellé valami podot melóba.

Meg lehet nem is igazán akartam váltani. Most lényegesen nagyobb az elhatározás. 2hete nem szívtam cigit. Tegyük hozzá hogy 18 éve dohányzom… Sose gondoltam volna hogy eddig meg tudom állni. Mostmár semmiféle képpen nem hagyom abba.

4 kedvelés