Erős analóg dohányzás után váltani szeretnék!

Üdv mindenkinek :slightly_smiling_face:!

Ez egy kicsit hosszabb írás lesz. Tanácsokat, tippeket szeretnék tőletek kérni, ugyanis teljes mértékben kezdő vagyok. És előre bocsánat ha kicsit össze-vissza lesz.

Egy kis backstory,
Az egyik jó barátom pár nappal ezelőtt meglátogatott és hozta magával a kis készülékét ami egy ISTICK PICO PLUS mod volt,
és egy Brunhilde tank fénylett rajta. Párszor beleszívtam és valami hihetetlen finom volt és könnyű (a füstje). Az egesz keszulek érzésre nagyon magas minőségűnek tűnt. Elegáns, nehéz, letisztult volt. Kb. 13 eve kemeny dohanyos vagyok és olyan 2-3 eve kézzel tekert cigit szívok havonta 6x40g Golden Virginia-t. Ujj sárgulás, köhögés es természetesen az ÁR amit erre ki kell adni kezd súlyos lenni. Innen már tudni lehet hogy szeretnék átválatni vape-re.

Hosszabb beszélgetés és Liquid City oldal nézegetés utan rajottem hogy ezek egy fokkal bonyolultabb dolgok, nem ugy mint a 10-15 évvel ezelőtti cigi nagyságú színű és formájú e-cigik Kínából :sweat_smile:

Olyan 30-40 e ft között szeretnék rászánni kezdésnek. Nekem ez a ISTICK PICO PLUS es Brunhilde kombo nagyon tetszett, viszont hirtelen megtántorító volt,gondolok itt az optimalizációra alkatrészek mit mikor kell cserélni stb. A szerelés bütyköléstől nem félek,ha valaki elmondja mire mikor kell figyelni.
Ajánlotta a kedves barátom hogy ne Brunhilde-t vegyek hanem porlasztót, de figyeljek arra melyik folyik és hogy mennyire. Szóval először igy hírtelen sok tényező van amire figyelni kell.

A Zeus sub ohm / SE típusokat néztem, ezek is képesek ízre, minőségre, fenntarthatóságra amilyen a barátomnak van?

Ez nyilvan szubjektív, de melyik a kényelmesebb felhasználó barátibb, jobb szerkezetű?

Az akkumulátor és liquid számomra világos eddig.

Szerintetek mi lenne számomra ideális, könnyen kezelhető és szerelhető aminek olyan íze van amit próbáltam?

Köszönöm hogy elolvastad :slightly_smiling_face:!

1 kedvelés

Szia. Ha elfogadsz egy tanacsot eloszor vegyel egy podot. Ne ruhazz be nagy osszeget. Az atszokashoz szerintem tokeletes. Es ha mar at szoktal es tenyleg komolyan gondolod a gozolest a tovabbiakban csak utana ruhazz be komolyabb keszulekbe. Lehet neked nem is fog bejonni vagy valami nem lesz jo , igy szerintem felesleges 10 ezreket elso korben bele olni.
Ez csak az en szereny velemenyem.

8 kedvelés

Szia!

Üdv errefelé.
Csak egy gyors válasz: ha nem félsz a bütyköléstől, akkor ne porlasztós tankot vegyél. Egyszerűbbnek egyszerűbb, de jóval költségesebb + finomhangolni nem tudod.

3 kedvelés

Ami a barátodnak van, az kezdésnek/átszokásnak nem biztos, hogy a legjobb lenne, max. a liquid/aroma, ha az ízlett neked.
Az elején nem érdemes sokat beruházni, ha bejön a gőzölés, később vehetsz még komolyabb cuccokat. Kezdésnek a már ajánlott pod, vagy porlasztós cucc az egyszerűbb szerintem. Valaki árul is itt épp egy kezdőszettet olcsón, talán jó lenne? :thinking:

3 kedvelés

Köszönöm a segítséget és gyors választ :).

Komolyan szeretnék ezzel foglalkozni, a barátom is először a podosat ajánlotta de az ő készüléke nekem annyira tetszett hogy napok óta azon jár a fejem és a “klasszik” cigarettát már enyhe undorral gyújtom meg. Viszont a tanácsodat megfogadom és lehet veszek egy olyat (is). :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ízre sok különbség van a ketto technika közt vagy igy kezdőnek ez nem tűnik fel annyira?

1 kedvelés

Kezdőként szerintem nem feltűnő. Ha még nem ittál sört akkor minden sör keserű :sweat_smile:

3 kedvelés

Szóval a porlasztó eddig nyerésre áll :slightly_smiling_face:. Amit porlasztót írtam (Zeus Sub Ohm) mennyi ideig használható? Mikor tudom meg hogy kezdi elvesziteni életének erejét? Rossz íz?

2 kedvelés

Végülis igaz igaz :sweat_smile:

1 kedvelés

Porlasztonal nem lehet tudni. Lehet egy het, nap , honap. Lehet egybol hibas. Nagyon valtozo. Fugg a levestol , mennyire kokszol, meg persze a kicsi kinai kezektol. :grinning:

3 kedvelés

Amikor hasznaltam Zeus tankot es porisat nekem hetente csere volt. Nem igazan gazdasagos.

2 kedvelés

Hűha, hetente elég húzosnak hangzik egy ilyen Zeus porlasztó csere :open_mouth:

Én azt javaslom, ezzel szokj át:

sokan a mai napig ezt használjuk, én pl. rohangálósnak.
Az (egyik) legjobb íz vissza adású POD.

Mellé meg olyat veszel “vagánykodni” ami tetszik, egy idő után
már úgy sem csak a kinézetet nézed :slight_smile:

Tisztelettel

4 kedvelés

Szerintem abban, az esetben, ha a barátod tud neked segíteni, ha elakadsz, én nem prolasztoznék, mehet rögtön a mélyvíz. Most egy alap pod, 20-25k, tartalék porival, cartridge-el, nem éri meg neked, ha már próbáltad, bejött és még segítség is van. Ha ez a kombó tetszett, vedd meg ezt a kombót, kell még huzal, vatta, akksi és töltő, talán 40k-ból ki lehet paszírozni, de lehet még egy tizest rá kell dobni, meg kell néznem még az árakat.

Podot akkor érdemes választani, ha sosem próbáltad vagy 2., 3. készüléknek kell ilyen kit érdekel, ha leesik a műhelyben esetben, szerintem.

8 kedvelés

Hát, én már elég rég porlasztóztam, így ezt a tipust nem ismerem. De biztos lesz, aki tud nyilatkozni róla.
Annak idején én általában azt tapasztaltam, hogy a korábbihoz képest rossz ízűvé válik, amikor “elfárad”, elkoszolódik a porlasztó.
A használata egyszerűbb, mint az olyan “építős” tankoknak, mint a barátod Brunhildéje, ráadásul az bár igen tetszetős, meglehetősen megosztó, háklis jószág. Ezért nem ajánlottam.
Viszont a pod lehet jó, vagy jobb is, mint a porlasztó, de nálam az kimaradt, sosem használtam, így nincs benne tapasztalatom.

2 kedvelés

Erős dohányos voltál. Tekerőst is szívtál.
Egy jobb th-jú tekerős MTL tankkal kezdenék, és kellően erős liquiddel, 15-18 mg.
Így reményteljesebb, hogy nem fogsz visszanyúlkálni a cigihez.
Szóval érdemes megvizsgálni az igényt objektíven, csak arra célzok.
Itt meg olvasgatni sokat a fórumon :slightly_smiling_face:
Sok sikert!

5 kedvelés

Ugyan ezt ajánlotta a barátom is :slightly_smiling_face: ez is szép és letisztult kis készülék.

Meg lehet próbàlkozni a mély vízzel, de nem ártana mellé egy egyszerűbb cucc is, mivel egy most átszokónak fontos lehet, hogy ki tudja elégíteni a nikotinéhségét, amikor erre szüksége van, és ehhez ne kényszerüljön az analógra.
Márpedig ha az építőssel babrál, és pont nem jön össze normálisan, s a barát sincs kéznél, akkor rá fog gyújtani.

4 kedvelés

Egy szett nem szett, kettőt kell venni. :sweat_smile:

Ez egyébként mindenkire igaz, tapasztalat és idő nélkül is.

Sőt, ha pod, akkor is kettő kell, mert ha beszarik megint szívás, ez technika sport, kell a backup.

6 kedvelés

Próbálni próbáltam már őket úgymond. Erős dohányos vagyok, és a baratom szivesen segit is a szerelésben. Ha olyat típust vagy fajtát veszek mint ami neki van, szóval nem porlasztót, azt összerakom megtöltöm es rajtra keszen áll akkor durvan meddig lehet oket nyúzni annelkul hogy valamit cserélni kell? A szerelés nem okoz gondot, szerszámom is van amik szerintem kompatibilis lenne.

1 kedvelés