Vape kultúra -avagy mit hogy

Sziasztok,

No újabb topic. Aki követi a hhozzászólásokat, az tudja, hogy miért. :slight_smile:

Szóval az első tipp. Van jópár tankom. Egy teljes hétvégi setupolás után nem csinálom készre mindet. Tekercs, vatta, de no liquid. Csak ha kell majd :slight_smile: Jó tipp lehet :slight_smile:

Na de a többi. Mennyi cuccot vigyek magammal? Nem tudom előre, hogy mi fog ízleni aznap… Miben vigyem? Van övre akasztható szütyőm, de összekocognak benne a cuccok. Tört már benne bishop üveg… Szilikon gyűrű??

Szokjak rá, hogy egy cuccot viszek magammal? Ilyenre is volt már példa. Azért jó lenne több íz egy nap…

Ha megérett a leves, éa lassan fogy, tartsd hűtőben, sokáig ízváltozás nélkül eláll.

A kisebb modok beleférnek a szövet szemüvegtartóba. Én abba cincálom, ha táskába mennek.

Május 1.-én lesz, hogy két éve nem gyújtottam rá. Az első időkben nagy volt a “remegés”, nehogy lemerüljek, összetörjön, vagy kifoggyak. Rendszeressen volt nálam akár három komplett set is. A munkám miatt eléggé rögös útja van a vape felszerelésnek, de mióta csak fém mod-okat használok, nem kell félnem, hogy cserben hagynak.

Mára már csak két mod-ot viszek magammal, egyet mtl-ezni és egyet dl-ezni. Itthon is csak ezt a két set-et használom. Az egyikben mindig dohány (mtl), a másikban csak desszert (dl) íz van.

A dl nagyfogyasztású, kb. 10 nap alatt kifogy, jöhet a következő íz. Így soha nem lesz unalmas. A dohány ízek nem baj ha nem forognak, csak ritkábban. Amíg dohányoztam se váltogattam gyakran a márkákat. Piros Multi, oszt’ cső. :wink:

5 kedvelés

Milyen csoda tank az ??? 10 nap :grin:

1 kedvelés

Van egy elméletem​:face_with_monocle::

  • Először mtl-el kezdtem a leszokást, hozzá 50/50-es alaplevet vettem. Késöbb a dl-hez is ugyanazt az arányt használtam és így megúsztam kevesebb aromával és kisebb teljesítmény is elegendő volt a megfelelő ízekhez. A legtöbb dl kazánom rdta, ezért még nyáron sem folyik meg a hígabb leves miatt. Aránylag dl-hez is magas ellenálláson tekerek, 0,3-0,5 Ohm-ig és ehhez elég szokott lenni 20-30 Watt. Ezért el vagyok kb. 8 órát egy egyakkus 21700-as mod-al. Nekem nincs szükségem erőművekre a dl élményhez. Így takarékosabb a lé felhasználás is.
5 kedvelés

Jelenleg erőmű nélküli vagyok . Ebből kifolyólag jelenleg az Aegist hajtom megint rdl tekeréssel 0.8 Ohm, 25.5 watt , Ammit rta . De hát mivel erőműhöz szoktattam magam sajna nem az az érzésem van :sweat: de az íz kiválló.

3 kedvelés

Remélem, hogy átmeneti csak a probléma és minnél hamarább megoldódik! Az egyik legfontosabb dolog a szenvedélyben az állandóság, a megszokott élmény megléte.
Kitartàst és türelmet kívánok!

1 kedvelés

Igazából eddig mindenem úgy és ott tároltam ahogy a cigit anno​:thinking:
Készülék kabát belső zseb, liquid bal nadrág zseb.
Melóban meg minden nadrág nagy zseb.

Ha Mtl-ről beszélünk akkor tavasszal-nyáron 2 10ml-es flaska van nálam, egyikben édesebb enyhén már desszert beütésű valami, másikban hűs fanyar valami​:sweat_smile:
A többi évszakban meg 1db 10ml-es valami amihez reggel kedvem van.

Dl-be általában egy db ízt viszek magamban 30ml-es flakonba.

Pót akksi még sose kellet​:person_shrugging:t2::thinking:

Tekerést, mesh lapot és vattát is csak akkor viszek magammal ha több mint 2-3 napra megyek valahova, amúgy számomra nincs értelme.

Palást törés ügyben én Rda-ra tudnék gondolni valami strapálhatóbb modon, kis csöpögtetés, 8-10 slukk és letudva :thinking:
Ha ez nem játszik akkor valami strapálhatóbb palásttal rendelkező kazánt vennék. Engem a wotofo profile M a nagyobb palásttal szolgál ki melóban ilyen szempontból.

4 kedvelés

Ezt a topicot is jó volt elolvasni, kicsit ufónak gondoltam magam, hogy két gép van nálam, de úgy látom nem vagyok egyedül :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Nálam,mostanában négy tank van használatban.Ezek különböző ízű liquidekkel feltöltve.Kettőben az újonnan beszerzett,úgynevezett kísérleti ízek,a másik kettőben az állandóak.Naponta,kétnaponta tankot váltok,így el tudom kerülni,hogy ráunjak egy-egy ízre,illetve az ízvakság ellen is bevált.
Munkahelyre egy szettet viszek, 10ml-es flakonba az éppen aktuális liqudet,plusz egy tartalék akkumulátort.
A szett,ezekben a hűvösebb időkben elfér a kabátzsebben,jobb időben egy tartóban,de leginkább a kezemben van. :slightly_smiling_face:
No meg persze 2-3 papírzsepi mindig van nálam,a tank megfolyások esetére.
Amikor, elutazunk egy-két napra,akkor egy komplett szettet viszek magammal.Természetesen több tartalék akkuval,és több liquiddel.És van nálam a biztonság kedvéért egy előre megtekert,bevattázott tartalék tank is.

5 kedvelés

Volt, hogy kevesebb szettelis elindultam, de visszaálltam a négyesre. Én is próbálkozom vele, hogy egyiket nadrág zsebbe, másikat máshova stb… valahogy kényelmetlen minden megoldás sajnos.

Valamikor tönkre fognak menni a modjaim. Biztos nem fogok venni drága péznért több jóféle modot, le fog szűkülni a dolog. Ki mit csinál, aki pl egyet visz magával és napközben más kellene? Elég járhatatlannak tűnik nekem, hogy viszem az összes cuccomat és napközben újraépítem. Valahogy nem tudok megbarátkozni azzal, hogy ha rosszul választottam ízt aznapra, akkor így jártam és azzal kell túlélnem a napot.

Marad még eddig, hogy többet viszek és valahogy tárolnom kell magamnál.:slight_smile:

Az azért tényleg tetszik, hogy biztonság kedvéért előre megtekert tartalék tankot vigyek magammal :slight_smile: De attól még azt is tárolni kell és ha váltok a tartalékra, akkor is kell valamit csinálni az elsődlegessel :slight_smile: Valahogy így is úgy is kényelmetlennek tűnik.

5 kedvelés

Nálam mindig csak egy van. Ha egyszer megtalálod az utad akkor neked is elég lesz egy. Évekkel ezelőtt analógból sem volt nálam 3különböző márka! Mindig csak egy fajtát szívtam, sőt ha megkínáltak egy másik fajtából még a fejem is megfájdult! :grinning:

5 kedvelés

Itt a munkába járós pakk ehez jön a 2 leves még…

8 kedvelés

Melóban többnyire csak ilyen 5 percek jutnak cigire, ezért is van nálam mindig kis pod is, ohm körüli porival, picit nagyobb nikotin adaggal, mint mondjuk ami a Thelema-Pioneer 1.5 kombóban van.

Mütyűröknek pedig nekem tök jól bevált ez.

Kb egy ezresért vettem egy kínai mindent is árulós boltban. Volt benne egy összehajthatós olvasó szemüveg, azt beledobtam a Napba, a helyére pedig lehet mindenfélét tenni.

8 kedvelés

Jó munkád van! :grinning: Van időd cserélgetn, váltogatni! Alighanem vissza kell ülnöm buszra! :grin:

6 kedvelés

Nálam is max 2. Az egyikben a kedvenc íz, a másik egy pod arra az esetre, ha a kedvenc íz miatt nem bírná ki a vatta a munkanap végéig. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Pod az nálam is mindíg ott van. Ha kiszállok a kocsiból szett marad pod nálam. Nálam mindig csak 1van! :grin:

4 kedvelés

Ilyen szivacsos tank tartó doboz kell nekem is :slight_smile: Bishopnak nincs lé elzárója, gondolom megfolyik ha így feltöltve belerakom. Bár azt meg tudnám oldani, hogy úgy tároljam a dobozt a táskába, hogy a tankok függőlegesen maradjanak :slight_smile:

Nem folyik a bishop se…

1 kedvelés