Vape evolúció másként


Vasárnapi kérdés…

Korábban Kinga jóvoltából megismerhettük kedvenc eszközünk történetét. OK, a modok, tankok fejlődtek, a liquidek aromák sem maradtak le tőlük. De mi van a másik oldallal? Hogyan alakult át az ember, a vaper, a vaperina? :thinking:

Elsősorban azokhoz szólnak a kérdéseim, akik már régóta hódolnak közös szenvedélyünknek (vapeőskor :wink:), de természetesen mindenki válaszait szívesen megismerném.

Mennyiben változtatott a vásárlási szokásaitokon a vape eszközök millióinak lényegesen könnyebb elérhetősége?
Mit és mennyit kellett meg- illetve újra tanulni az egyre bonyolultabb eszközök megjelenésével?
Szakítottál e a régi eszközeiddel vagy maradtak napi használatban a retró holmik?
Változott-e az ízlésed az aromák terén?
Többet költesz-e ma mint egykor?
Valójában könnyebb avagy nehezebb lett a mindennapi vapelés az új eszközöknek köszönhetően?
Kellékek terén mennyit változtak a szokásaid, az ízlésed (huzalok, vatta, szerszámok, több vagy kevesebb)?

Hidd el, sem a pénztárcádban, sem a privát szférádban nem szeretnék vájkálni, de “vapenaposcsibeként” borzasztóan érdekel a fogyasztói igények változása ezen téren (is). Mert a vape cuccok mögött, mindig ott a VAPER(INA) is! :heart_eyes: :wink:

22 kedvelés

Négy éve kezdtem bele, így igazán retro cuccaim nincsenek. Ennyi idő annyi történt, hogy megjelentek a pod-ok, de mod-ok terén nem látok lényeges tudásbeli változást.

Én már többet változtam :upside_down_face:
A kezdeti DL porlasztósból fordulok az MTL tekerős felé. De ez egy tök egyenes folyamat. Az elején az a változat volt az egyszerű, lenyűgöztek a gigantikus felhők, az ízek, mindez kevés macerával. Aztán ahogy egyre mélyebb bugyorba kerül az ember egyre több részlet érdekli, ami macreának tűnt az meg érdekessé vált. Ezzel együtt persze a kellékek száma is növekedésnek indult. Már nem elég a tarcsi porlasztó :slight_smile:

Aromákból szinte minden jöhet, de mindig van egy fő csapásirány. Ami fáj, hogy pár éve még 10ml kész liquideket lehetett kapni, ami teljesen eltűnt, illetve most nicsalt formában mégis visszatérni látszik. Nekme egyszerűen sok a 60-100ml. Úgy 30-nál bármit elunok, ez alól csak néhány kivétel van.

Ami nálam még változást hozott az a nicsalt. Előtte szinte nem is használtam nikotint, egyszerűen szúrós volt a freebase. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem, de csak óvatosan.
Szóval most tartok ott, hogy egy jó MTL a jól bekevert nicsaltos dohányos liquiddel hozza azt, amit szeretnék.

16 kedvelés

Köszi a választ!! :wink: :wave:

7 kedvelés

Szia Viktor! Sziasztok Vaperinák!
Nagyon jó a kérdés és be is indítja az ember agyát! És megdöbbenve tapasztalja, hogy mikor elhatározza magát az ember az analóg letételében két cél lebeg a szeme előtt szerintem! Az első és talán a legfontosabb az egészség( amiben ugye csak bízhatunk) hogy ezzel az alternatívával sikerül a meglévő állapotot stabilizálni ill. talán nem rontunk rajta esetleg ha szerencsénk van kicsit javul a helyzetünk! A másik fontos szempont számomra anyagilag ne terhelje úgy a családi költségvetést mint az analóg! Na ez már nem annyira számottevő szerintem( persze vannak kivételek) sajnálom de én nem ide tartozom! Én lassan két éve tettem le az analógot azóta csak a vape és sajna azon táborba tartozom akit teljesen bekebelezett ez a világ és ez a technika! Persze azért azt hozzá kell tenni előtte is próbáltam átállni e-cigire de a régi technikával be kell vallanom nem sikerült! Nekem is egy porlasztós MTL tankkal sikerült elhagynom teljesen az analóg világot! Sosem felejtem el első 2hetes utamra nekiindultam 2 tankkal 20db porlasztóval 4akksival és 20darab 10ml kész liquiddel mindemellé még 2karton cigivel! Hátha nem bírom vagy megadják magukat a porlasztók, vagy elfogy a leves vagy ki tudja mi történhet! Sikerült a 2hetet letolni 5porlasztóval 150ml levessel! Közben megjelent az RBA fej gondoltam nem egy nagy vasziszdasz megépíteni meg jóval olcsóbban jövök ki rendeltem 2db-ot kis kazánomba hozzá huzalt, vattát,barkácseszközöket! Még ekkor berendeltem kész liquidet persze fejlődtem már olyat ami nem kokszol annyira! RBA nagyon bejött 3hónap után még meg volt a 15db porlasztóm! Átálltam a saját keverésre ugye anyának az agyára mentem, mert hétvégén bekevertem a 200ml-t őt meg naponta hívtam hogy rázogassa, szellőztesse! Működött a dolog,de gondoltam fejlődni kéne kellene valami kis RTA kazán! Hátha jobb lesz, könyebb lesz építeni! Na és azóta nincs megállás! Még anyára gondolva beruháztam egy keverőgépre ne kelljen neki rázogatni! 2-3 szett mindíg van nálam a kamionba(melós szettnek hívom). Otthon is van pár szett, minden alkalomra! És mindíg keresem az új készülékeket, innovációkat hátha még tökéletesebb eszköz jön és nagyobb frenetikus élnényt nyújtana! Szóval nagy betűkkel írom remélni tudom, hogy Egészségesebb pénznyelőre váltottam! Kollégám az ellenpéla 2db Vype készüléke van fél évente ha kezdi megadni magát az akksi vesz egy másikat! Kamionba bekeveri a levest azt el van vele! Ő állandóan elmondja egészségesebb meg jóval olcsóbb is! Ebben ki is merül az érdeklődése a vape iránt! És neki is igaza van!

15 kedvelés

Köszi a választ Robi! Ezért (is) jó a vapelés, mert mindenkinek igaza van és lehet! :wink:

8 kedvelés

Sziasztok :slightly_smiling_face:

6 éve vapelek, kezdetben, leszámítva a kezdő (pálcika szettet) a DL vonalat erősítettem évekig. Én soha nem voltam ez a gyűjtögető. Nekem tényleg csak az a lényeg, hogy legyen 1-2 jól működő szett ami megbízható. ~1 éve viszont átnyargaltam a MTL-re, ennek leginkább költségkímélő okai voltak. Sokkal kevesebb liquid fogy így mint azelőtt. Én alapból SnV (shortfill, longfill stb.) ellenes vagyok. Úgy gondolom, hogy ezek megjelenései drágították meg az aroma piacot. Kicsit megforditva, mint tudjuk az idő pénz ha gyorsabban akarod szívni kedvenc ízed akkor fizess többet elvet követik. A baj azzal van, hogy ezzel drágultak/megszűntek aromakoncentrátumok is.
Szóval a lényeg, hogy szerettem DLezni de mára eléggé költséges hobbi lenne számomra, így MTL ezek :slightly_smiling_face: arra törekedve, hogy minél kevesebb fogyjon.

Eddigi készülékeim időrendi sorrendben:
Modok:

  • valami eGo pálcika :thinking:
  • Wismec RX2/3
  • SMOK Alien 220w
  • Asmodus Minikin V2
  • Vandy Vape Pulse BF 80w
  • Ijoy Captain PD270

Tankok:

  • SMOK TFV8 babybeast
  • Ijoy Limitless Plus RDTA
  • SMOK TFV8 cloud beast
  • Wotofo Recurve RDA

Amik most vannak:
Modok:

  • Geekvape AEGIS Solo
  • Ijoy Cigpet Capo

Tankok:

  • Hellvape MD
  • VXV Soulmate RTA

Az újabb készülékekről nem tudok nyilatkozni mert nem igazán követem.

Ez csak az én véleményem :blush: Természetesen mindenki azt vesz amit a pénztárca enged :slightly_smiling_face:

Szép napot :slightly_smiling_face: Szuper téma Viktor :heart::slightly_smiling_face:

17 kedvelés

Köszi a választ Donát! Egy kis modern beütés és egy kis retro, tetszetős kombináció az evolúciós folyamatban! :wink: Örülök, ha tetszik a vasárnapi kérdés :wink:

7 kedvelés

Sziasztok!
Kezdetben vala a stabilitás (beépített akkus mod, MTL porlasztós kazán, dohány ízű liguid).
Aztán eljöve a káosz :wink:.

Már ott tartok, ha szép egy tank (akár egyszerűsége, akár cicomája miatt), kísértést érzek a megvásárlására. Ha már a birtokomban van, akkor feszegetem a határait, próbálgatom. Mindegy, hogy DL, vagy MTL, egyik félhez sem sorolom magam. Ami változatlan az idők során: reggeli kávéhoz MTL, a napi nyüzsgéshez DL. A retróból egy bevált alapkészülékem folyamatosan feltöltve használatra készen áll az újabb eszközök mellett.

A hosszabb üzemidő érdekében igyekszem két akkus, TC képes modot vásárolni, amelyek meghajtja a DL kazánokat is. Fontosnak tartom, hogy rendelkezzen a különböző védelmi funkciókkal.

Kezdettől használok gyümölcs, deszert(-dohány), dohány ízű liquidet. Mindhárom fajtából mindig van bekeverve. Számomra a Symphony a mentsvár, abból mindig kell lenni itthon. A változás, hogy más-más gyártó termékeit is kóstolgatom.

Az állandó kísérletezgetéseim miatt folyamatosan bővítettem a hardverkészletet. Van itthon a 3 alapvető huzalfajta, mindegyike a három leggyakoribb vastagságban. Bár a huzalokat preferálom, a tesztelésekhez készenlétbe tartok előregyártott claptonokat is. Alapeszköz a próbapad és a szerszámkészlet.

Ez a kizárólagos hobbim (örömöm), másra nem igazán költök, így adottak hozzá az anyagi lehetőségeim (persze nem korlátlanul :grinning:). Azért oda kell figyelnem, hogy ne szaladjon el velem a ló, a “felesleges pénzt” így is elviszi.

14 kedvelés

Sziasztok. :blush:

Én még az Evod nevű pálcikával kezdtem. Sokan szidják pedig szerintem nagyon szuper cucc. :slightly_smiling_face: Mikor átálltam ég és föld volt a cigi meg az Evod. 18mg-os dohányos kész liquideket vásároltam. Akkor még helyi vapeshopokban. Az ott uralkodó hangulat, megfizethetetlen volt. :blush: Az Evod-dal 2 hétig elég volt a 10ml liquid. Ezt a mennyiséget ma már 1 nap alatt elszívom, sőt talán többet is. Mikor én átálltam akkor sok EÜ gondom volt, de amint kezdett javulni az állapotom, rájöttem milyen baromi király ez a vape dolog. :sweat_smile: Így hát hamarost jött a következő egy max 10 wattot tudó Eleaf Istick mini egy üvegszálas porlasztóval működő Kangertech Protank-al a tetején. Az üvegszál annyiszor beégett és olyan váratlanul, hogy jött is egy komolyabb a Kangertech K-box szett. Szép volt, jó volt, de szart se tudott a cucc, azt is rosszul. Ezt csak mai fejjel tudtam konstatálni, ott és akkor épp lefostam a bokámat tőle. :sweat_smile: A Kengertech-en gyárilag Subtank mini volt. Ahhoz gyárilag tartozik egy RBA. Addig nézegettem amíg az a 2 gyári pori el nem használódott. Megjegyzem a Kanger porit akkoriban bírták jó 3 hetet. Aztán jött a tekerés. Visszamentem a boltba, megtekerték nekem, majd adtak cuccokat is. És a másodikat már én tekertem. Teljesen egyedül, és mikor kiderült, hogy működik is az maga volt a mámor. A Kanger mod maradt, de vettem rá egy Melo2-es tankot. RBA-val persze. :slightly_smiling_face: Aztán jött a VTC mini a GT1-el. Közben már tátott szájjal néztem a vape oldalakat. Elkapott a dolog, iszonyatosan… Vettem én mindent, olyat ami nem is kellett csak hadd lássam, nézzem, csináljam, legalább 1x. És mehet tovább. :slightly_smiling_face: Majd pár cuccal később meglett a kedvenc párosom. Egy Istick TC60 rajta egy GT2-vel. Ekkor már kísérleteztem saját ízekkel, illetve mentem a gyümölcsös és desszert vonalra. Végül a desszert lett a nyerő. És ez mai napig így is van. :slightly_smiling_face: Ritka ha én gyümit pöfékelek. A TC60-GT2 páros sokáig megvolt, de közben jöttek próbaképpen dripperek, mert megláttam a vapeshopban a szomszéd sracnál aztán mondom mi a franc??? Vitte a drippert, mert a haverokkal kóstolgatták egymás liquidjeit. Huuu de jó lenne, ha nem kéne fanyalogva szívnom a nem tetsző ízeket. Így jött a dripper kórszak. Volt vagy 4, aztán megálltam. Hát ez nem jó… Úgyhogy ismét vissza az RTA-khoz, és akkor már a 2 akkus modokra vadásztam, de becsuszott egy 3 akkus is, az RX2/3 ami annyira jó volt, hogy 1.5 évig maradt is. Arra már DL-t pakoltam. OBS Engine, Wotofo Serpent mini, Bellus, Bellus V2, meg pár olyan aminek most nem jut eszembe a neve. :thinking: Később jöttek modok, két állandó modom volt, a Tesla Nano 120w és a Tesla WYE. Ezek maradtak, bármi történt maradtak mert imádtam őket. Közben tankok jöttek-mentek, pár mod is járt nálam. Kialakultak vaper barátságok, elkezdtünk egymásnak szivességeket tenni. :slightly_smiling_face: Szóval alakult minden. Kezdtek olyan modokat gyártani amik már számomra is szerethetőek voltak. És kezdtem megtalálni az igaziakat. Akkoriban nem volt megállás. Szinte havonta cserélgettem a cuccokat. Ma már csak azokon a holmikon gondolkodom el, hogy talán jó lenne nekem ami valóban innovatív és izgalmas tud lenni. De persze ahogy már a kezdetektől fogva is tettem és ez most is így van, figyelem a piacot. Mikor mi jön ki. Tulajdonképpen azt hiszem én 2 generációváltást is átvészeltem Vape téren. Volt amit abban a pillanatban rosszként éltem meg, de végül mindenhez tudtam alkalmazkodni, mindenbe képes vagyok beleszokni. Átállásom fő célja az egészségem volt. De ma már sokkal-sokkal többet jelent. :heart:

18 kedvelés

Kõszi a választ Kinga!!! Hát Te sem fordultál soha rossz irányba! :wink::joy::heart::heart: Érdekes vàlaszok születnek itten kérem szépen.

9 kedvelés

Az kimaradt, hogy nem szeretek aromák között válogatni. Igyekszem állandó ízeket szívni. Rossz érzés, hogy megveszem és nem finom, és tovább sem tudom adni, mert nem finom. :sweat_smile: A shortfill longfill téma nálam sem jön be. Nettó átbaszásnak tartom, de nem akarok indulatokat gerjeszteni. :slightly_smiling_face: Bocsánat, ezek kimaradtak csa annyira elkapott a nosztalgia. :blush::kissing_heart:

11 kedvelés

Köszönöm Kabak​:ok_hand:! Jó látni az alapossàgot és a megfontoltságot bolond világunkban!

7 kedvelés

Bevallom, nem teljesen cél nélküli az adathalászat :grinning: :wink: Van pár ötlet egy-egy téma kibogozásával kapcsolatban :wink: :rofl: De Kinga cikke óta motoszkál bennem a kérdés, az eszközök használata teljesen átalakíthatja a szokásainkat (lásd mobil), vajon mi történik velünk amikor a vape karmai közé kerülünk? :grinning: :rofl:

9 kedvelés

Még egy kis szösszenet! Ha most kezdeném a mostani agyammal jóval olcsóbban és innovatívabban át lehetne állni! Sőt ha az ember rátalál a Vaperinára meg maga a gyönyör! Szóval az első pár hónap tanulópénzét értelmesen is el lehet költeni! Ha én annak idején betévedtem volna egy hasonszőrű oldalra csak a liquiden súlyos 10ezreket lehetett volna spórolni!

8 kedvelés

Ezt magam is így gondolom, teljesen egyetértünk! Sajnos az időt visszaforgatni nem tudjuk, kicsit drága leckét kaptunk, de megtanultuk. :wink: :thinking:

7 kedvelés

Szia, tökéletesen egyetértek az aromákat illetően, olyan, hogy S&V szerény véleményem szerint nem létezik, csak marketing! Eszembe is jutott egy történet ezzel kapcsolatban, ismerősöm vett ilyen aromát, összerázta és már ment is a tankba, hívott, hogy ezt bebukta nagyon rossz, kiönti, mondtam neki ne tegye elhozom nekem jó lesz, eltettem egy hét múlva hívtam, hogy van egy klassz levesem adok belőle neki! Elvittem, megkostólta, azt mondta ilyen finomat nem mostanában szívott! Természetesen vissza adtam neki, kár lett volna a lefolyóba önteni! :grinning:

10 kedvelés

+1 Ez tényleg így van, még én sem találkoztam olyannal, ahol működött volna instant módon.

7 kedvelés

Szia :slight_smile:

Igen az valószínű PG-vel fel volt tolva. Egyébként a normális SnV kb dupla adag aromát jelent amivel az érési időt minimalizálják. Ha pl egy SnV-t kiporciózól 10ml -re akkor simán lehet 10%-ban 100ml-t kihozni belőle érleléssel úgy, hogy ugyanolyan jó lesz. :slight_smile: Csak tovább tart.

De ez más téma! :slight_smile: Majd csinálunk külön témát neki.

11 kedvelés

Sziasztok!
Én először kb 10 éve találkoztam az elektromos cigarettával, még az akkori munkatársaim kezében, de nem igazán fogott meg a dolog.
Aztán teltek az évek és a “kisördög” elkezdett mocorogni bennem, mégis ki kellene próbálni ezt a villany cigit.
Azt hiszem sikerült végigjárni a lépcsőfokokat.
Az első egy Ego T CE 4 volt, egy bolti 9mg-os almás Liquidel.
Aztán jobban belemélyedtem a témába, szerintem az Ősvaperek még emlékeznek Darth Vaper videóira, azokból nagyon sokat tanultam, aztán jött az Ego AIO!
A következő a Nautilus-Istick TC 40W kombináció volt, bolti Liquidekkel.
Viszont nagyon sokba került mindig porlasztót, Liquidet venni, hát jött az alapok, aromák, drótok világa.
Az első építős tankom, egy Siren 2 volt, majd jöttek a többiek, Ammit mtl, Dvarw, Ares 2, de akkor már kellett új mod, akksik, több drót… :slightly_smiling_face:
Ma már inkább DL-ezek, Zeus X rta, Zeus X mesh, Profile Unity rta, vannak használatban.
Persze ezekhez kell már, jobb, erősebb, könnyebb, szebb, stb mod is :wink:
Aromáknál megvannak a bevált ízek, inkább gyümölcsös, de szeretek kisérletezni is, ez néha bejön, néha nem. De ez egy ilyen hobbi, vagy inkább szenvedély! :grin:
Lehet hogy néha kicsit sokba, kerül, viszont megszűntek a reggeli köhögések, a tüdőm már nem akar kiszakadni, jobban bírom a munkát, a mozgást, a játékot a fiammal és ezek megfizethetetlenek!
Köszönöm Viktor a lehetőséget és jó gőzölést Mindenkinek!
:kissing::dash:

13 kedvelés

Köszi a választ Tibi! Nem semmi út a TIéd sem!!! :wink:

6 kedvelés