Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA élménybeszámoló

Ismét jöttem, láttam, s górcső alá tettem! Ezúttal a Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA-t volt szerencsém közelebbről megismerni, a Sourcemore jóvoltából. Nagytesója, a Berserker V3 (B3) sokunknak ismerős lehet. Ám most, az utóbb piacra dobott kistesó van a porodon. A BSKR Mini V3 kialakításban nem nagyon tér el a B3-tól, illetve méretben mentek alá. 24mm helyett a Mini V3 22mm körméretű, illetve a B3 nagy üvegpalástja 6ml-t fogad, míg a Mini V3-é 4ml-t, ami véleményem szerint pont elég is. Illetve a Mini V3 a 2ml-es üvegpalásttal 34.37mm hosszú, 4ml-es üvegpalásttal pedig 43mm hosszú. (Mindkét esetben drip tip nélkül értendőek a méretek.) Mini létére magasságban így is kitűnik a tankok közül, főként a nagyobb palástok egyikével.

Nálam a Simple Version járt, de a gyártó piacra dobott egy Standard Edition-t is, ami 2db plusz airpin-t, 2db plusz drip tip szájrészt, és 2db plusz fémgyűrűt tartalmaz, amin az etetőnyílás is található. A Simple Version-ben található a legnagyobb etetőnyílású fémgyűrű, így tehát a Standard Edition-höz járó 2 plusz fémgyűrű mindegyike kissebb etetőnyílással rendelkezik. De ne aggódjunk, ha csak a Simple Version-re bukkanunk rá a fent nevezett oldalon, mivel amely kiegészítőkkel bővült a Standard Edition, azokat megvásárolhatjuk külön is a Sourcemore-on, úgy mint Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA Extended Acessory Kit. Elég is a szócséplésből! Nézzük meg a kicsikét!

Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA élménybeszámoló


A doboz tartalma és ismerkedés a tankkal

Amint kicsúsztattuk a dobozt, egy már akár használatra kész, közepesen szűk AFC-vel gyárilag ellátott MTL tankot láthatunk. Alatta természetesen találunk pótpalástokat, amiknek segítségével 4ml-re növelhetjük az alapból 2ml-es tartállyal ellátott tankot, illetve a hosszabb drip tip szájrész is itt kapott helyett. A doboz belsejében találunk még egy használati utasítást, 2db előretekert Superfine MTL Fused Clapton-t, 4db AFC-t, egy kémény hosszabbítót, és természetesen pót tömítéseket és 2db pót imbusz csavart, a hozzá passzoló 1.5-ös imbuszkulccsal. A tank gyárilag imbusz csavarral érkezik, de a gyártó gondolt arra is, hogy ez nem mindenkinek fog tetszeni, ezért pakolt a pakkba 3db kereszthornyos csavart is.

Az említett AFC-k itt lent láthatóak, amik a középérintkezők is egyben, ezért ezeket airpin-nek nevezzük. Balról jobbra 2, 1.6, 1.2, 1 és 0.8mm széles levegőbeömlővel látták el. A külön is megvásárolható Extended Acessory Kit-ben az 1.4 és 1.8-as airpin található meg. A tankban gyárilag az 1.2-es van benne, ami amolyan vízválasztó, hisz se nem túl szűk, se nem túl levegős, viszont számomra elég megosztó élményt hozott. Ezeket roppant egyszerű cserélni, ugyanis a kifelé kandikáló érintkezőnek van pereme, amit körömmel nagyon könnyű megfogni. Egyszerűen kihúzzuk és mehet is a helyére a másik.

Maga a tartály nem sok alkatrészből áll. A drip tip két részből tevődik össze. Mivel egy csavaros aljzatba csavarjuk bele, ezért magát a műanyag szájrészt tudjuk cserélni egy hosszabbra amit mellékelt is a gyártó. Illetve a külön megvásárolható Extended Acessory Kit-ben van még 2db szájrész a BSKR Mini V3-hoz. A dobozban lévő hosszabb szájrész kevésbé ívelt, mint a kissebbik. A top cap bajonett zárat kapott, aminek elég negyed fordulat, hogy le tudjuk venni, viszont elég masszívan a helyén marad, így pl. a zsebünkben sem tekeredik le. A következő a töltönyílás ami maga a tartáy teteje. Ezen a Berserker V2-höz hasonlóan gumimembrános töltőnyílás található. Nagy bánatomra a V2-vel ellentétben itt a pót tömítésen is van gumimembrán, ami nekem annyira nem jött be funkcionalitásban, ám látom az előnyét, amit majd kicsit lejjebb ki is fejtek. Következő a betekintő, avagy üvegpalást. Gyárilag ezzel a falatnyi üveggel látta el a BSKR Mini V3-at a gyártó, ami 2ml űrtartalommal bír. Végül a deck dedikált felső részét láthatjuk, ami alulról már csupán a build deck-et fogadja.

A két drip tip szájrész közül számomra a kissebb vált be. Zavart kissé a másik hosszúsága, ami miatt szinte mindenben elakadt, és mindenhonnan kilógott. Normál használat mellett élményben nem tapasztaltam számottevő különbséget. A hosszabbik miatt kissé hűvösebbé vált a gőz, de azt is csak bizonyos huzallal tapasztaltam, és csak 15 watt felett. Az említett watt tartomány alatt maradva eleve hűvös a gőz, ezért a hosszabbat inkább csak RDL felhasználásra tudnám ajánlani, meg persze, ha valakinek azzal jobban tetszik. Ízvesztést nem tapasztaltam a hosszabb drip tip-pel sem.

Ha már a deck felső részénél jártunk még a drip tip-pek előtt, érdemes megjegyezni, hogy nem árt belenézni a menetes részébe használat előtt, ugyanis az én példányomban találtam némi fémforgácsot. De semmi pánik, alapból mosás után vesszük használatba a tankokat. Igaz? Igaz! Ha a mosás nem vinné ki, egy összepödört nedves papírzsepi lazán kiszedi.

A csomagban található kémény hosszabbító segítségével a 4ml űrtartalmú palástok egyikével tudjuk használni a tankot. A kémény hosszabbítót majdhogynem bármikor fel tudjuk helyezni, nem kell megvárni az újratekerést, de célszerű leüríteni a tankot előtte, mivel, ha megszűnik a vákuum a tartályban, könnyen megfolyhat, ami minden RTA-ra igaz. Miután felhelyeztük a kémény hosszabbítót és a 4ml-es palástot, utána rátekerjük a tartály tetejét, amin a töltőnyílások is találhatóak. Ennek felhelyezése azonban igényel némi türelmet, mivel elég kevés menetet kaptak ezek az alkatrészek, ezért picit billeg a felső rész amíg rá nem kap rendesen a menetre.

Ahogy a lenti képen is látható, így néz ki a 4ml-es üveg, illetve fémpalásttal. Utóbbit inkább TC használata mellett érdemesebb használni, nehogy egy csúnya dry hit lepjen meg minket. Az üvegpalástok elég masszívnak tűnnek, de azért mindent ezek sem bírnak.

Elérkeztünk a build deck-hez. Találhatunk rajta egy fémgyűrűt, ami a Dvarw PEEK palástjára emlékeztet és ahhoz hasonlóan is funkcionál, csak kevesebb tortúra felhelyezni. Az Extended Acessory Kit-ben lévő 2db fémgyűrű egyikén 2db 1mm-es etetőlyukat találunk, illetve a másik fémgyűrűn pedig egy 2.2x4.4mm-es etetőnyílást. Ezeket, ha megvásároljuk, akkor akár a legszűkebb MTL setup-ot is megépíthetjük. Sőt, ezek a PG többletes liquidet is bírják. A Simple Version-ban található fémgyűrű, ami a képen is látható, csak az egyensúly liquid-et szereti igazán. De ebben közrejátszik a tank belső kialakítása is amiről majd lejjebb olvashattok.

A lefogatás egyszerű és kezdőbarát, hisz csak a csavart húzzuk rá a huzalra, miután behejeztük azt a bekötőoszlopon található két kis furatba. Amit írtam is feljebb, hogy ez a palást kevésbé macerás, mint a Dvarw-é, ám ugyanazt a célt szolgálja, méghozzá az etetőnyílás szerepét tölti be. Így a BSKR Mini V3 vattázása kísértetiesen hasonló a Dvarw-éhoz. A build deck-en látható bemarásba ültetjük bele a fémpaláston, avagy gyűrűn lévő kis fém részt. Viszont itt annyival könnyebb a dolgunk, hogy a tömítés nem fog annyira szorosan és a bemarás sem hajszálpontosan akkora, mint az a kis fém rész. Így lesz egy lehelletnyi holtjátéka ennek a gyűrűnek, ami a Dvarw-nál nem mondható el, aminek köszönhetően könnyű a felhelyezése. Ráadásul mindkét irányból felhelyezhető az említett gyűrű, így még keresnünk sem kell, hogy jól tesszük e fel, vagy sem.


Tekerjük meg!

Az első tekerés 2-es magméretre történt, 6 menet Kanthal-lal és Vapefly Cotton Cloud’s vattával. Mivel gyakori panasz volt a nagytesóra a folyás, ezért gondoltam nem adok lehetőséget még a szörcsögésnek sem. Hagytam vattát bőven mert biztosra akartam menni…

Miután rátettem a fémgyűrűt a build deck-re, felhajtottam a vattát, majd utána megborzoltam és behajtottam a végeit, ahogy a Dvarw-nál is szokásom. Ahogy írtam, biztosra akartam menni, ám ez a vattamennyiség soknak bizonyult.

A második tekerés már 2.5-ös magméretű volt, de maradt a 6 menet Kanthal és a Cotton Cloud’s vatta. Itt már kevesebb vattát használtam az előző képhez képest, de azért bennem volt a félsz, hogy itt már lehet a későbbiekben folyás. Megjegyzem, nem lett, csupán az első pár slukk volt enyhén szörcsögős, aztán helyre állt a rend. Többé nem jelentkezett a szörcsögés. Bár lehet, hogy csak túlitattam a vattát, néha megesik.

Ezen a lenti képen azért szépen látszik a kevesebb vattamennyiség. Ennél többet nem is kell beletenni. Szerettem volna, ha célirányosan az etetőnyílások felé mutatnak a vatta végei. Ezt a bajszos vattázást alkalmazom a Dvarw-ban is, ám a BSKR Mini V3 esetében, ahogy az imént említett másik tanknál is, szinte elkerülhetetlen, hogy ne ez a fajta vattázási stílus legyen a történet vége. Egyszerűen ez ennyit, és így kéri.

A harmadik tekerés már MTL Clapton-nal történt, 2.5-ös magméretre 6 menet Ni80. A vatta ugyanúgy Cotton Cloud’s, a vattázáson az előző tekeréshez képest nem változtattam, maradt a bajusz. Az én tekerésem paraméterei nagyon közel állnak a gyárilag a dobozban lévő tekerésekhez. Mivel ezek szerint MTL Clapton-t ajánl hozzá a gyártó, ezért úgy gondoltam kipróbálom. Természetesen itt is a vattázáson van a hangsúly, ugyanis ezzel a setup-al könnyebb dry hit-et kapni, mint a fenti kettővel. Ezért először alacsony, 12 watton használtam, majd miután bejáratódott a vatta, akkor emeltem meg 14-15 wattra a teljesítményt.

Úgy vélem a tekerés könnyedségét kompenzálja a vattázásra való kötelező odafigyelés. Ennek ellenére egyik metódus sem bonyolult, csak vattából picit válogatós, ami szerencsére azonnal ki is derül. Hogy miből? Azt rögtön olvashatjátok. Jöjjön hát a leglényegesebb rész.


Élménybeszámoló

A tankot illetően nem igazán tudok belekötni. A menetek jól kidolgozottak, az anyaghasználat tökéletes, maga a tank felépítése egyszerű és nem is áll túl sok alkatrészből, ami a tisztítást is nagyban megkönnyíti. Még a számos újratöltést követően sem fordult elő könnyezés, amire egyébként számítottam a B3-ról terjengő hírek után. Az airpin-ek cseréje ennél egyszerűbb nem is lehetne, ezért ez is gyorsan megvan, és még csavarhúzó sem kell hozzá. Csak körömmel megfogjuk, kihúzzuk és kicseréljük. Számomra az egyedüli negatívum, az átkozott gumimembrán a töltőnyíláson! Az, hogy ezzel a megoldással csak és kizárólag Chubby Gorilla flakonból tölthető, azzal még nincs is problémám, viszont a nyitott dupla etetőnyílásban az a jó, hogy amíg az egyiken keresztül töltöm, addíg látom a másikon keresztül, hogy mikor ér fel a liquid a tank tetejéig. Azzal, hogy elzárták egy átkozott gumimembránnal a töltőnyílást, azzal nem csak nem látom, hogy hol tart a liquid, hanem, mivel az átkozott membránon nem igazán hatol át a liquid, így könnyen túlnyomás keletkezhet, ami miatt a liquid a könnyebb utat fogja választani, ami a levegőbeömlő felé mutat, ez pedig megfolyást eredményezhet. Így ezt a fajta töltést úgymond tanulni kell. Bele telt néhány újratöltésbe, mire megtaláltam azt a helyes töltési procedúrát amikor már tele a tartály, de még nem folyik ki a liquid a levegőzőn. Ezért úgy gondolom nem érdemes teljesen tele tölteni, mert félő, hogy megfolyik. Amint eléri a liquid teteje a felső o-ring-et, ott érdemes megállni a töltéssel. Az még pont az átkozott membrán alatt van és kb a 4ml is meglesz, így nem keletkezik túlnyomás. Megjegyzem ez nem egy bonyolult dolog, viszont engem nagyon zavart. A V2-nél is zavart, csak ott legalább a pót tömítés nem volt ilyen átkozott, így kicseréltem és már nem is bosszankodtam emiatt. Ennek a gumimembránnak az előnye elvileg az lenne, hogy szárazon tartsa a top cap-et, így nem leszünk nyakig liquid-esek a harmadik újratöltés után, aminek nem mellesleg eleget is tesz, de számomra ez inkább hátrány. Nem beszélve arról, hogy a fémpalásttal használva tényleg találgatni kell, hogy most akkor meddig is érdemes tölteni. Természetesen lesz olyan akit ez nem fog ennyire zavarni, lesz olyan is, aki majd tesz ellene, de addig is, légy átkozott, te átkozott gumimembrán!

A BSKR Mini V3 építése végtelenül egyszerű. Mint írtam is feljebb, csupán a bekötőoszlopokon lévő furatokba behelyezzük a tekerés lábait és ráhúzzuk a csavarokat. Abszolút kezdőbarát. A vattázása viszont nem mindegy, arra igazán oda kell figyelni! Akinek van, vagy volt Dvarw-ja, annak ez nem lesz újdonság. Túltömni nem szabad, és a tömör vattát sem szereti, különben nehézkes lesz a léellátás. Mivel kevés a hely a deck belső fala és az RTA harang között, ezért egyensúly arányúnál sűrűbb liquid-del sem érdemes használni. A harangba csatlakozik az etetőnyílásokkal ellátott fémgyűrű, ezért csupán azon a nagyjából 1-1.5mm-nyi helyen, a belső fal és a harang között kell végigcsordogálnia a liquid-nek, hogy elérje a vattát. Ha a vatta túlságosan tömör, vagy kilóg az etetőnyíláson, ami ezáltal összetömöríti, esetleg hosszúra van hagyva és úgy van betömködve, akkor is rossz lesz a léellátás. De semmi pánik! Ha van egy jó fajta laza szerkezetű vattánk, és azt pont úgy vágjuk le, hogy az etetőnyílásig ér, de nem lóg túl, hanem pont ráül, akkor lesz tökéletes. Mint a Dvarw esetében. Nem mellesleg az RTA harang nagyon alacsony, ezért nem kivitelezhető a megemelt, avagy TH-s tekerés. Szálhuzallal nem mondanám kaparósnak, viszont MTL Clapton-nal kaphatunk némi TH-t. Hogy mennyire lesz ezzel intenzív a torokkaparás, arra azt kell írjam, hogy szerintem nem túlzottan. Csupán a nikotin erősségén dob egy kicsit, ami kevésnek bizonyulhat a TH szerelmeseinek.

Ami az élményt illeti, nem csalódtam! Miután szinte azonnal, az első építés után kiderült számomra, hogy kényes a vattázásra, utána már nem is akartam a Cotton Cloud’s-tól eltérni. A második és harmadik építésnél is alkalmazott bajszos vattázás vált be. Arra ügyeltem, hogy ne lógjon ki a vatta az etetőnyíláson, csupán belülről fedje azt. A tank vattára való kényessége ott is megmutatkozik, hogy a szinte azonnal jó ízeket hozó Cotton Cloud’s-nak is kellett nagyjából 20-30 slukk, hogy ne érezzem a vatta ízét mellékízként. A 2-es magra való szálhuzallal történő tekerés során volt a legkevesebb a vatta betörési ideje, mivel ehhez kellett a legkevesebb. Az első vattázásomból utólag levágtam egy keveset, mert ahogy a fenti építős képnél is írtam, soknak bizonyult. 2.5-ös magra tekert szálhuzallal már cseppet tovább tartott, itt már bizton állíthatom, hogy kellett a 30 slukk, hogy eltüntessem a vattás mellékízt. MTL Clapton-nal szintén. Ez azért volt, mert a több fém több wattot is kért, ezért a gyorsabban párolgó liquid-del eleinte nem tudott a vatta lépést tartani. Szerencsére az a 20-30 slukk nem is olyan sok. Miután eltűnt a mellékíz, tökéletesen hozta az ízeket mindhárom setup. Gőzben sem volt hiány, de ezt persze lehet fokozni nagyobb airpin-nel és magasabb wattal. A 2-es magmérethez az 1.2-es airpin is tökéletes, ámbár nekem cseppet szűk volt, így 1.6-osra váltottam és megemeltem a wattot, ami bevallom hozott némi áttörést ízben. Itt szükséges volt a hosszabb drip tip, hogy picit visszahűtse a gőzt. A 2.5-ös magra tekert szálhuzal szintén az 1.6-os airpin-el teljesített a legjobban, viszont 10-12 watt körül maradva elég volt a rövidebb drip tip is. Pazar ízeket sikerült előcsalni! Már azt hittem nem érhet meglepetés. Ennél a tanknál MTL Clapton-nal viszont el lehet érni akár a csúcsok csúcsát is, mint ízben, mint gőzben egyaránt! Nem véletlenül ez a gyártói ajánlás. A 2ml-es tartály a 2-es magra tekert setup-ot nagyjából ki tudta szolgálni, de a 2.5-ös, illetve MTL Clapton tekerés mindenképp igényli a 4ml űrtartalmat. A 2.5-ös magra tekert 5-6 menet MTL Clapton 14-15 watton, 1.6-os airpin-el és rövid drip tip-el úgy gondolom verhetetlen! Ám ne feledjük, hogy 2.5-ös magra tekert szálhuzallal, 6 menettel is tökéletesen hozza a vártat. A 2-es magra tekert szálhuzallal sem volt olyan nagy problémám, csupán annak az 1.2-es airpin dukál, ami számomra kissé szűk, tágabb airpin-nel, magasabb watton pedig túl meleg a gőz, viszont az íz kárpótolt mindenért! Arra azért még ildomos figyelni, hogy ne emeljük fel a teljesítményt amíg érezzük a mellékes vattaízt, különben dry hit lesz a vége. Tehát bőven lehet variálni a tekerésekkel, mindegyiket bírni fogja. Nálam a BSKR Mini V3 mindhárom setup-al tökéletesre vizsgázott!


Ebben a tankban rengeteg lehetőség rejlik! Pont ez a szép ebben a hobbiban, hogy mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb beállítást, setupot, tekerést. Az már csak hab a tortán, hogy akár egyetlen tank is képes arra, hogy az MTL felhasználás összes irányzatának kedvelőit kielégítse! A Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA szó szerint bárkinek megfelelő lehet, a klasszikus MTL-t kedvelőkön át egészen az RDL fanokig! A vattázásra ugyan ügyelni kell, de ízben és gőzben nem lesz hiány!

A tankot az alábbi linken tudjátok megvásárolni:

https://www.sourcemore.com/vandy-vape-bskr-mini-v3-mtl-rta.html

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:

30 kedvelés

Köszi Kinga jó írás! ( a kazán palást belső részére kíváncsi lettem volna)

8 kedvelés

Kedves Kinga :hugs:
Köszönjük szèpen,ismèt egy remek írás.Engem nem is a tank feltöltèse zavarna,hiszen a V2-nèl már kitapasztaltam a mikèntjèt.Sokkal inkább az,hogy az alap csomagból kimaradt,az 1.4-es airpin,amivel nekem valószínűleg pont jó lenne.

7 kedvelés

Nekem nem kedvencem a BRSRKR vonal, de szívesen olvastam végig kicsiny szünetemben. Remek tesztcikk, köszi :hugs::+1:

6 kedvelés

Szeretem az alaposan kifejtős tesztjeided és értékelem a belefektetett időt is. Mindig örülök, ha tartalmas olvasmányra akadok és soha nem értettem, ha Valaki az írása végén így kér bocsánatot: “Elnézést, ha hosszú lett!” Számomra ez a mindenre kiterjedő figyelem előny és erény.
Folytassa Kinga! :+1: :open_book: :fountain_pen:

9 kedvelés

Köszönöm Jani! :hugs: Valóban, azt elfelejtettem fotózni. :confused: Köszönöm az észrevételt, hamarosan pótolom. :slight_smile:

5 kedvelés

Köszönöm Kedves John! :hugs: Sajnos nehéz a Standard Edition-ra rálelni, pedig annak én is jobban örültem volna. Nekem is az 1.4-es lett volna a befutó. :smiley: De legalább külön meg lehet vásárolni. Sajnos be kell érnünk ennyivel. :confused:

6 kedvelés

Köszönöm Zoli! :hugs:

6 kedvelés

Drága Samu! Köszönöm! :hugs: Nem ez a leghosszabb cikkem, de úgy gondolom olvasni jó! Sőt, nagyon jó! Emiatt sosem kérnék bocsánatot, inkább köszönetet mondanék, hogy ismét velem tartottál amíg olvastál! :heart_eyes:

2 héten belül jön a következő, de ezt csak Neked mondom! :wink: :blush:

8 kedvelés

Köszönöm ismét az észrevételt. :hugs: Készítettem gyorsan pár képet, remélem látszik a lényeg.



A harangon lévő kis peremre illeszkedik rá a fémgyűrű. A tekerés pont a gyűrű tetejével van egyvonalban. Nagyjából 2mm marad a tekercs felett. Én nem mertem feljebb tolni, nehogy zárlatoljon. 2.5-ös magra tekerve éppen kitölti a helyet.

7 kedvelés

Köszi!!! A harang felső vége szabályos ív vagy inkább kupola,

4 kedvelés

Kupolának alacsony és egyenes, inkább csak a szélei íveltek. Az íznek jót tesz, de nem egy TH-s tank.

7 kedvelés

Köszi szépen lényeges dolog ez nekem.

6 kedvelés

Köszönjük a beszámolót​:tada::slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Köszi Kinga! Jó kis teszt!

6 kedvelés

Mint már sokan mások is itt, milliószor leírták, igy nem tudok újat írni.
De annyit azért írok, hogy, mint, minden alkalommal, így most is remek írás lett. Ezt nem kell részletezni túl sokat. Te erre születtél. És ez nekünk meg pont jó, mert van kitől tanulni…:blush:
Igy hát nem maradt más hátra, mint…“köszönjük”… :slightly_smiling_face::wink:

7 kedvelés