Vandy vape BSKR V1.5 tekerés

Sziasztok! Ha van valakinek tapasztalata, javaslata, hálásan megkoszonnem!
A tárgyban szereplő modban, bármit csinálok, nem sikerül jó tekerést eszközölni. Anno nagyon sok pozitívat írtak róla, de nálam valami nem kerek.
A legnagyobb lyukkal is homlokhorpasztóan szűk az MTL vele. A 2,5 ös átmérős huzal is szűk szerintem , a vatta pedig alig fér a beömlőbe. (sokat kell ritkítani) (most 2essel próbálgattam)
Tudtok valami ötletet, javaslatot írni?

4 kedvelés

Szia!

Azt hiszem itt sok hasznos információt találsz a Berserkerről és a miniről is
(kazánterük azonos).

3 kedvelés

Ha az előzőleg belinkelt topic elolvasása után is vannak gondok, kérdezz és segítünk. :v:Ahhoz viszont kérlek, hogy legyél szíves konkrétabban körülírni a problémádat, mert a

leírásból nem lehet kikövetkeztetni, hogy mi a gond (kevés gőz, kevés íz, szörcsög, éget, stb). :thinking:

Ha viszont a cikkben szereplő információk elegendőek voltak, akkor további kellemes vapelést! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Ha a korábban említett posztban nem találsz megoldást, a driptip csere, illetve a deck levegőnyílásának tágítása is opció lehet. :wink:
Sok siker és jó gőzölést!

1 kedvelés

Sziasztok! Nagyon köszönöm. Elolvastam, de valóban nem lettem sokkal bentebb a dologban, (a v1,5 kicsit más) ezért részletesen megpróbálom -immár asztali gépről- kifejteni mik a gondjaim:

  • A levegő szabályozó rettenetesen szoros. Liquidesen is… de ezzel gondolom nem tudok mit kezdeni, viszont érthetetlen, hogy a legnagyobb lyuk is túl szűk. (fotózva) Kb. , ha leveszem a levegő szabályozó karikát, (és így az összes lyuk szabad lesz) akkor elégséges a levegőzésem. Én azt gyanítom, hogy a tekerés alatti beömlő szűkíti le már alapból túlságosan. Másik, nagyobb lyukú nem volt a dobozomban.
    A fentiek folyományaként viszont ahhoz, hogy elgséges ízt és gőzt kapjak az MTL-ben nagyon óvatosan tudom próbálgatni, mert nincs meg szerintem a kellő hűtés. Erre vonatkozik a “bármit csinálok” rész.
    Próbáltam kisebb átmérőjű tekerést, hátha maga a tekerés fogja el a levegőzést túlságosan. Lentebb és fentebb emeltem a tekerést… Spaced megoldással is… De pl. egy 1,6 ellenállású 2,5-es tekerés 10 watton még éppen, hogy adja, 12-14 watton meg már beég ha kicsit sűrűbben szipákolom. (az egyik képen most ez látszik, nyilván éppen csere előtt)
    A spektrum széles. Próbáltam eltérő sűrűségű liquiddel, eltérő vattákkal, huzalokkal stb. Van mindenből bőven és van ami más kazánban tökéletesen teszi a dolgát. Itt nem… Na hát kb.
    ennyi.



1 kedvelés

Szia!
A fotón ha jól látom clapton huzallal készült tekerés látható. Próbáld meg sima huzallal (pl SS), alacsonyabb ellenállással. És lehet, az én szemem nem az igazi már, de mintha a vattamennyiség is sok lenne.
Ha ennyire szűk a levegőzés, én azonnal cserélném driptipet, egy próbát megér.

2 kedvelés

Sokadik próba… Meglátjuk…

2 kedvelés

Köszönöm a részletes leírást, és különösen a képeket. Így már viszonylag egyszerűbb a képlet. Nagyon szűk levegőzésű a tank, ez erősen behatárolja a huzalválasztási, és a tekerési lehetőségeidet. Én sem ajánlom semmiféle verzióban a claptont. Huzalból is szvsz a 28ga a felső határ. Én inkább 30ga-s huzalt használnék. A tekerésnek is arányosnak kellene lenni a hűtési lehetőséggel, A 28 ga-s huzallal 2-es magon (mivel a kép alapján a levegőzési sáv olyan 1mm széles lehet) 4-5 menetet, ga30-as huzalból 5-6 menetet javasolnék.

Szívástechnika szempontjából előnyt jelenthet az “utólagos hűtés”, azaz a slukkolás utolsó fél, vagy negyed másodpercében már nem nyomni a tűzgombot.

Külön örömmel olvastam, hogy kísérletezgetéseid során Te is effelé tendáltál. Remélem hamarosan eléred a kívánt gőzölési élményeket. Állok továbbra is rendelkezésedre.

Jómagam is “lánc-slukkoló” vagyok, megértem a problémádat.

4 kedvelés

Köszönöm! Megpróbálm amiket írtál, most megint megközelítőleg rendben van az új tekerés.
Igen, a vapelés úgy néz ki, mindig folyamatos próbálgatás. Megyek tovább. Van ami már bevált (DL tekerések/ kazánok már egészrendben vannak nálam), de az MTL vonalon még tanulgatás/találgatás megy. Nem adom fel! :slight_smile:

4 kedvelés

Üdv!
Nekem is volt anno Bskr v1.5 minim,nagyon nehéz jól eltalálni a vattázását,vagy kevés lötyit kap vagy megfolyik és néha mikor pont eltalálja az ember akkor meg eszméletlen jó ízre és gőzre is,apropó gőz nagy felhőket ne vár tőle ez egy igazi ízre menő,cigaretázást nagyon jól vissza adó,dohányos ízekre hangolt igen szűk levegőzésű mtl rta.
A 2mm es magátmérővel és a 28-30 ga ss ill. ni80 huzalal jó úton vagy a vattázás lessz a nyitja​:v:

5 kedvelés