HellVape Dead Rabbit Solo RTA élménybeszámoló

Ezúttal egy DL RTA került a repertoárba, a Sourcemore által. A sokak által kedvelt, HellVape gyártotta Dead Rabbit sorozat Solo elnevezésű tankjáról lenne most szó. Ahogy a neve is mutatja, csupán egy tekerést fogad, de ez bőven elég is ahhoz, hogy kiváló DL élményt kapjunk, és még az akkut sem terheli túlzottan a dual tesójához képest. Nagyon vártam már, hogy ideérjen, de sajnos a posta picit megtréfált. Elküldték egy világkörüli útra, a BSKR-el együtt, mielőtt megkaparinthattam volna. Kétszer járta meg Európa nagy részét és Koreát is. Sokat látott nyuszi ez, és most sok év kihagyás után ismét betekintést nyerhetek vele a DL világába. Nézzük is meg, hogy jártam DR Solo-val.

HellVape Dead Rabbit Solo RTA élménybeszámoló


A doboz tartalma és ismerkedés a tankkal

Amint nagynehezen sikerült kiszabadítanom a doboz szorításából, egyből elém tárult maga a tank és egy bubis palást, ami 4ml-re növeli a liquid-befogadó képességet. Túl sok minden nem jár hozzá a bubis paláston kívül, csupán egy használati utasítás, 4db pót hernyócsavar, szintén 4db pót tömítés és egy kis kék csavarhúzó. Ha esetleg TPD Edition-t vásárolnánk, akkor abban a bubis palást nem lesz megtalálható.

Maga a tank sem áll valami sok alkatrészből. Ballról jobbra: 810-es drip tip, top cap, egy fém sín amire a top cap-et tekerjük, levegőállító gyűrű, 2ml-es palást és a 3 az 1-ben Chamber, ami az RTA palást, levegőző és a töltőnyílás is egyben, amiket maga a kémény köt össze.

A már jól ismert metódussal, alulról helyezzük fel a palástok valamelyikét. A lenti képen is látható felső tömítőgyűrű nem fog túl erősen, így az üvegek cseréje rém egyszerű. Konkrétan, hozzáérsz és leesik… De semmi gond, ezt amúgyis valójában a deck tartja majd a helyén. Összeszerelt állapotban már se nem lötyög, se nem laza.

Itt már a levegőállító gyűrűt láthatjuk, aminek a belsejében van egy vájat, aminek egy kis kiugró fém rész a párja ami a Chamber külső részén található. Ezeknek segítségével ütközésig nyithatjuk, illetve zárhatjuk a levegőzést, fokozatmentesen. De ez teljesen megszokott metódus, a tankok 80%-a ezzel a megoldással levegőzik. Megjegyzem, elzárt állapotban azért jut át rajta némi levegő.

Elérkeztünk az érdekes részhez. Íme a sín, amit egyetlen mozdulattal el tudunk távolítani, illetve ugyanilyen könnyen vissza is tudjuk tenni. Ez a megoldás a tisztítást, illetve tisztán tartást könnyíti meg. Nem csak mosáskor hasznos, hanem akkor is, amikor esetleg alá került némi liquid, vagy kondenz, esetleg kosz. Letekerjük a top cap-et, majd lehúzzuk a sínt, megtakarítjuk és mehet is vissza minden a helyére. Félig teli tartály mellett szedtem szét és takarítottam meg, nem követte szörcsögés, ami a kialakítás számára egy hatalmas piros pont!

Azért némi odafigyelést igényel a sín visszahelyezése, ugyanis, ha fordítva tesszük vissza, akkor a top cap-en lévő nyíl, ami a nyitási irányt jelzi, az ellenkező irányba fog mutatni. Tehát nem a nyíl irányában fogjuk tudni nyitni, hanem az ellentétes oldalán a top cap-nek. Úgy gondolom ez nem eget rengető probléma, hisz pár másodperc alatt orvosolható, ha véletlenül rosszul tettük vissza.

A Chamber tetején, a töltőnyílással szembeni oldalon láthatunk egy kis lyukat, amivel csak újratöltés során találkozhatunk, ha belepillantunk a drip tip-be. Ezen a képen azért nincs fenn a drip tip, hogy jobban kivehető legyen a képünk tárgya. Ennek a kis lyuknak roppant hasznos funkciója van. A segítségével könnyebben távozik a levegő a tartályból miközben feltöltjük liquid-del. Ami azért tök jó, mivel a DR Solo csak egyetlen töltőnyílással rendelkezik, ezért nem bugyog vissza a liquid a flakon csőre mellett miközben tolná fel a levegőt.

Íme a 810-es drip tip. Ami amilyen kicsi olyannyira kényelmes használni. Ez annak köszönhető, hogy alig van rajta egyenes felület, nagy ívben le van kerekítve a külső és belső pereme is.

Az egyenes palásttal 2ml-es a kapacitása, a bubissal pedig 4ml. Inkább az utóbbival használtam, ugyanis aktív használat mellett nagyjából 1 óra alatt kifogyott a tank az egyenes palásttal.

Itt láthatjuk a 24mm körméretű postless deck-et, viszont az oldalán lévő barázdák miatt 25.5mm lesz a valós körmérete. Ezért például egy 24mm-es tankot fogadó SBS modra nem fogjuk tudni rátenni, egy pont 24mm-es tankot fogadó modon pedig a barázdák épp lelógnak. 4 lefogatási pontot kapott, hogy bármerre is álljanak a coil lábai, ez ne okozzon gondot építéskor. Azért tettem mellé a Chamber-t, hogy prezentáljam, az RTA palástba bele kell ültetni a deck-et, majd úgy tekerjük be a helyére.

Az RTA palást középen nagyjából 1.3cm mély, vagy épp magas, ahogy jobban tetszik, a szélein pedig nagyjából 1cm. Mivel számolnunk kell a lenti képen látható belső ívvel, így a harang legalacsonyabb pontjának méretét vettem alapul, ami 1cm. Ebből lejön a deck 4mm-es magassága, így 6mm-ünk marad a coil-nak. Tehát miután behelyeztük a megépített deck-et, amiben 5mm-es lábakkal rendelkező coil van, 2.5mm-es magméret esetén nagyjából 3.5mm-re nyúlik be a coil, 3mm-es magméret esetén pedig cirka 4mm-nyire. Illetve, még a coil vastagságát bele sem kalkuláltam! Ezért semmiképp ne vágjunk 5mm-nél hosszabb lábakat a coil-nak, különben elérheti a harang tetejét és jön a zárlat szörny! Viszont 5mm-nél kissebb lábakat se vágjunk, különben hozzáérhet a postless deck-hez, ami szintén előcsalogatja a zárlat szörnyet! Ez nagyon fontos, hisz durván sub ohm kategóriába esik a build. Ha 0.2, vagy annál alacsonyabb ohm értéknél lezárlatol az lenni hatalmas nagy baj! Ezért a lábak hosszára tessék nagyon ügyelni! Egyébként pedig a coil felett az a maradék 2-2.5mm pont kell, hogy a levegő jól tudjon áramolni. Nem mellesleg maga a postless deck oldal irányban 1cm széles, amiból le kell számolni oldalanként 1mm-ert, mivel a build deck a harangba csatlakozik bele, így a harang vállai ráülnek a deck oldalaira, aminek köszönhetően széltében 8mm-ünk marad. A coil ebből kb 3-4mm-t simán elfoglal, az oldalanként fennmaradó 2mm kell is a jó levegőáramlásnak. Az oldalsó honeycomb levegőzésnek köszönhetően, ami a képen az a sok kis lyuk, selymes ízek jellemzik a DR Solo-t. Ezen kívül még alulról is kap levegőt a tekercs, amiről az RTA palást alsó részén látható nagyobb lyukak is árulkodnak.


Tekerjük meg!

Első tekerés alkalmával végre kipróbálhattam az SS316L anyagú Coilogy Tri-Core Fused Clapton-t, aminek a belsző szálai 28ga vastagságúak, a külső szála pedig 38ga vastag. A spulnin úgy lesz feltüntetve mint 3-28/38. 2.5mm-es magra tekertem 5 menetet és természetesen 5mm-esre vágtam a lábakat. Így nagyjából 1-1.5mm van az alsó levegőbeömlő és a coil között. A magméretet és a huzal vastagságát alapul véve nagyjából 3.5-4mm magas lesz így a coil, ami a zárlat elkerülése miatt fontos!

Itt szépen látszik, hogy nagyjából mennyi helye lesz majd a levegőnek körbejárni a tekercset. Azért mégiscsak egy DL setup-ról van szó, ezért kell, hogy megfelelően hűljön. Véleményem szerint az RTA palást belső méretei is azért akkorák, hogy véletlen se tudjunk túl nagy coil-t beletenni, amivel a levegőzést gátolnánk.

Ha már 2.5mm-es magméretre tekertem, ahhoz 2.5mm diaméteres BP Mods vatta dukál. Azért így már nem is tűnik kicsinek a setup. Egy laza borzolás után már ment is vájatba. Épp leért az aljáig, de nem terült el.

A második setup is ugyanazzal az SS316L Coilogy Tri-Core Fused Clapton-nal történt, csak 3mm-es magra 4 menetet tekertem. Ugyan 5mm-esre vágtam a lábakat, de valahogy az egyik lábat sikerült rosszul levágnom, vagy rosszul pozícionálnom. Még nem döntöttem el melyik… :smiley: Így picit lejjebb ült meg a coil, de ennek ellenére úgy hagytam, mert nem ért hozzá a deck-hez.

Itt jól látszik, hogy megrogyott szegény. Mivel az egyik oldala a tekercsnek rendesen illeszkedett, így benn hagytam. Megjegyzem, még mindig, mialatt ezt írom is, benne van és használom. Semmiféle gondot nem okozott a bénáskodásom, illetve a tekercs sem ért hozzá semmihez. Oldal irányban is maradt bőven hely a levegőnek.

Ennél már Canna Cotton-t használtam, ami DL vatta lévén tömörebb a BP Mods-nál. Itt is pont leült az aljára, de nem terült el. Ennél viszont több idő kellet, hogy teljesen betörjön, ami nagyjából fél-háromnegyed tanknyi liquid elszívása után történt meg.

Ahogy az utolsó néhány képen látszik is, elengedhetetlen volt, hogy ne a két akkus Ijoy Captain PD1865-el használjam élesben. Hiába csak egyetlen coil-ról van szó, túl sok a fém, ezért 30 watt alatt szóba sem állt velem. A 2.5mm-es magra tekertnek 37 watt kellett, a 3mm-es magra tekertnek pedig 33 watt. Ezt a kirívó teljesítmény igénybeli különbséget az a tekerések közötti egy menet diferencia okozta. Most pedig jöjjön a lényeg. Az élmény!


Élménybeszámoló

A DR Solo anyaghasználatába úgy érzem nem tudok belekötni. Nehéz és masszív darab, ami akár évekig is ki fogja tudni szolgálni a tuljdonosát, ezért nehéz rajta fogást találni. A festéstől ugyan kicsit tartottam, de jele sem volt, hogy le akarna kopni, pedig ez a tank is kapta az ívet rendesen. A menetek az első 1-2 fordításig cseppet mintha lazák lennének, de teljesen betekerve jól fognak, mind a top cap-nél, mind a deck-nél. Használat közben sem lazult fel egyik alkatrész sem. Ezzel szemben a lefogató csavarok sokkal jobban össze vannak hangolva a furatokkal. Ha egyszer lefogattuk a coil-t, az bizony már az első pár fordítás után fixen a helyén van, nehéz elmozdítani. Persze nem lehetetlen, csak nagyobb erőkifejtés szükséges. Azért nem árt teljesen ráhúzni a csavarokat, hogy ne érjen az RTA palást falához. A töltése gyors és egyszerű. A liquid nem bugyog fel a flakon csőre mellett, ezért bátrabban tudjuk újratölteni. A top cap eltolós megoldását úgy írja le a gyártó, hogy könnyű és gyors újratöltést biztosít. Már szinte túlságosan is. Bevallom őszintén, az, hogy nehéz volt rajta fogást találni az olyan szempontból igaz, hogy anyaghasználatban kiváló, és nem is ezen akadtam fenn. Csupán egyetlen ici-pici dolgon múlt, hogy ne színötösre vizsgázzon nálam a DR Solo! Ez a dolog pedig a már említett top cap. Én túl lazának vélem ezt is. A menetekkel még kibékültem, mert mikor teljesen koppig húztam, az ott maradt, kérem szépen! Sőt, mivel picit laza könnyen rá is kapott mindkét menetes alkatrész, tehát ez egy jó dolog. No, de a top cap… Aszongya a HellVape, hogy könnyen újratölthető a tank. Mert ez egy simple push style top cap! Vágod? Egy egyszerű nyomás elég neki, aszongya a HellVape azért, hogy a feltöltés még egyszerűbb legyen, meg persze gyorsabb, mintha ez elvárás lenne, hogy hamar gyorsan fel kell tölteni, izibe! Mert a gyártó szerint ez fontos. Viszont! Ha más szemszögből nézem, akkor azt kaptam amit ígértek. Egy simple push elég neki, de tényleg… Ezt teljesíti is a termék, úgyhogy nem is tudom miért nyavalygok. Ja de, tudom. Mert kétszer kinyílt a nadrágzsebemben. És még simple push sem kellett neki. :smiley: Ennek ellenére úgy gondolom ez nem hiba, hanem ezt ígérte a gyártó, és ezt is kapjuk a DR Solo-val. A megoldás egyébként egyszerű, csupán olyan helyen kell tárolni, ahol a top cap nyíllal dedikált oldalához nem ér hozzá, vagy nem nyomódik neki semmi, hogy kinyíljon. Egyébként, ha már meg van a baj, és elárasztotta a kazánteret a liquid, nagyon könnyen kezelhető a helyzet. Csak vissza kell csuknunk a top cap-et, majd a tankot fejjel lefelé fordítani, hagyni kicsepegni a kazántérben lévő liquid-et, majd miután megtöröltük a drip tip-et, néhány izzítás után, ha már elpárolgott a felesleges liquid ismét használhatjuk. Ez az egész procedúra megvan két perc alatt. Nehéz megfogalmazni, hogy ez most jó dolog e, vagy rossz. Egy biztos, nem minden áldott pillanatban nyílt ki nekem sem a top cap, és nem is ugyanazon a napon történt meg kétszer. Tehát végülis hellyel-közzel bírta a gyűrődést. Szóval, aki ezzel a simple push style top cap-el együtt tud élni, annak semennyi panasza nem lesz a DR Solo-ra!

A két akkus mod kötelező alá, de minimum a single 21700-as, hogy lehozza a napot. Két akkussal nekem pont két napig bírták a nem éppen új barna LG-k. Azért lett a 2.5mm-es magra tekert coil 5 menet, hogy ne kerüljek túl közel a zárlathoz. Bár a gyártó fotóin lévő kerítésdróton 6 menet szerepel, de még szeretnék élni, szóval… Ámbár így is 0.2 ohm lett a végeredmény, amire már húztam a számat, de magasabb ohm számot ilyen vastag huzalból nem lehet kicsikarni. A 3mm-es magra tekert 4 menet is csupán 0.19 ohm lett. Tulajdonképpen nem okozott problémát a 0.2 ohm körüli használat, és biztos vagyok benne, hogy ezt is csak én lihegem túl, csak hát a fizika nem ismer tréfát. Ezek mellett a számok mellett elég hihetetlen, hogy 33-37 watt között tudtam maradni egy Tri-Core huzallal, ami szó szerint zabálja a liquid-et és az áramot. A BP Mods vattát jobban ajánlom a DR Solo-ba, ugyanis tiszta ízek jellemzik, amikre még várnunk sem kell. A Canna Cotton picit lomhább volt, pedig nem szorult meg a levezetésben. A vatta levezetésről annyit, hogy nem egy hatalmas vájatról beszélünk, viszont talán a 2.5mm-es tekerésre kalibrált vattákkal picit jobban elboldogul, de ez nem azt jelenti, hogy 3mm diaméteresekkel gondjai lennének, csak ott már volt némi betörési idő, ami szintén nem vészes, és talán a vatta sajátosságának is lehet nevezni. De persze mindenkinek megvan a maga bevállt DL vattája amivel biztosra veszem, hogy ugyanolyan szuper élményben lesz részetek, mint nekem. Egynél több szóval, bármelyik magmérettel dolgozhatunk a kettő közül, mert a DR Solo ki fogja állni a próbát, akár az általam használtnál combosabb huzallal is!

Ízben parádés! HellVape termékről van szó, tehát nem is vártam mást, vagy rosszabbat! Desszertes és gyümölcsös ízekre ajánlanám inkább, dohányossal nem is próbáltam, mert úgy gondoltam az ehhez a tankhoz nem passzolna. A 2ml-es palást durván 1 óra leforgása alatt képes kiürülni, ha nem tartunk szünetet a gőzölésben. A 4ml-es palásttal 2, nagyon max 3 órára elegendő liquid-et tudunk elpárologtatni. Ezért liquid nélkül el se hagyjuk a lakást, ha a DR Solo kísér minket útunkon. Gőzben sem gyenge. Szinte harapható és tömör, na meg persze sok! Egyszerűen tökéletes! TH az nincs, de ez nem is lepett meg. DL tankokra ez nem is jellemző. Negyedig és félig nyitott levegőzővel is két slukkal ködbe borítottam szinte bármekkora terjedelmű helyiséget. Teljesen nyitott levegőzéshez viszont nem lesz elég sem a 33, sem pedig a 37 watt. Ha valaki ki szeretné maxolni a tankot, akkor valóban csakis két akkus modot tegyen alá, mert teljes levegővel a 45-55 watt lesz a minimum igénye bármilyen coil-nak. Számomra a teljes levegős használat már sok volt.


Végezetül, a HellVape Dead Rabbit Solo RTA egy viszonylag picinek mondható tank, és mégis mennyi erő van benne, hihetetlen! Ha a simple push style top cap-et nem számolom negatívumnak, mert hát ezt ígérte a gyártó, ezt is kapjuk, akkor ez a tank egy zseni, ami minden DL rajongó számára kötelező darab!

A tankot az alábbi linken tudjátok megvásárolni:

https://www.sourcemore.com/hellvape-dead-rabbit-solo-rta.html

:exclamation: Használjátok az SM8 kódot, további 8%-os kedvezményhez :exclamation:

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:

21 kedvelés

Érdekes írás ismét.Jó volt betekinteni a Dl világba…még mindig számomra teljesen idegen és semmi késztetést nem érzek kipróbálni sem. Gratulálok és köszönjük a rengeteg infót és időd amit rá áldoztál. :+1:

9 kedvelés

Köszönjük a beszámolót :+1::tada: :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Érdekes és élvezetes olvasmány volt, kedves @Vaperina_Kinga Kinga :hugs:, bár nem az én világom, de ilyen tálalásban szívesen szaladtam rajta végig. :+1:

7 kedvelés

Outer Space Truth GIF
:rofl:

7 kedvelés

Amikor a :vaperina:-ra akadtam és az alapfogalmak, elnevezések kezdtek a helyére kerülni a kókuszomban, az első teszted ami szembejött velem az a Dvarw FL mtl volt, vettem is mindjárt egyett…aztán egy FL dl-t is. Ugyanis nem maradt bennem kétség, hogy jól döntök-e. Most is ugyan ezt érzem…

Ajánlott olvasmány, mint mindig. :open_book: Ez itt :vaperina: a kezdők és haladók Mekkája. Meggyöző cikket írtál, ami alapján bárki, még null-kilóméteresként is bátran belevághat egy új dl kalandba. Az írásod végig fogni fogja majd a kezét és biztosan nem érheti meglepetés, zökkenő mentes lesz az ismerkedés, Neked köszönhetően. :+1:

11 kedvelés

Szia Kinga! Gratula! Ismét remek lett a teszt! Köszi!

5 kedvelés

Szia Kinga! Én mint DL felhasználó nagyon örültem eme tesztnek! :slightly_smiling_face: Gratulálok a kimeritő, és részletes bemutatóhoz!!! :+1: :dash:

4 kedvelés

Sziasztok! Jó reggelt! :hugs: Köszönöm szépen. :smiling_face_with_three_hearts: Örülök, hogy tetszett! :heart_eyes:

Drága @Balazs_Samu_Nagy nem is tudom mit írhatnék erre! Meghatódtam. :smiling_face_with_three_hearts: Köszönöm! :kissing_heart:

5 kedvelés