Vandy Vape Berserker V3 (VV B3) vattázás. Ki hogyan csinálja?

Sziasztok Vaperek!

Vandy Vape Berserker V3 (VV B3) MTL RTA.
Mérsékelt bekerülési költség, jó ízvissza adás, nagy liquid kapacitás, és alapcsomagban rengeteg extra. Van aki imádja(mint én), van aki utálja. Egy minden esetre biztos! Nagyon hisztis, ha vattázásról van szó!
Körűlbelűl két hónapja van meg, de tökéletesen még egyszerse tudtam bevattázni. Van amikor közel járok, azt rendszerint fantaztikus ízzel jelzi, de sokszor inkább az idegeimre megy! Rengeteg videót megnéztem (kb. amit a youtube feldob), rengeteg leírást, tesztet és fórumot elolvastam. Mindenki másképp vattázta… a legtöbb megoldást ki is próbáltam.

Most pedig hozzátok fordulok, hátha tudtok még újat mutatni! Minden választ el fogok olvasni, és vissza is jelzek!

Ötleteket is szívesen olvasnék, akár olyanoktól is, akiknek nincs ilyen kazánja (Dwarvosok előnyben, hisz nagyon hasonló a deck)!

A gőz ereje legyen minden Vapertársammal!

4 kedvelés

Szia István.
Nekem v2 van azzal nincs ennyi macera.
De szerintem még a dwarval sem.
Egy ilyen vidit találtam neked hátha segít.

Vagy it egy másik a dwarv fl.
Próbáld meg így is hátha!
Én így csinálom a dwarval és hibátlan.

Remélem hasznodra lesz valamelyik.

6 kedvelés

Szia!

Köszönöm a videókat!
Alapesetben én is így vattázom a B3=at. Sose folyt használat közben, de feltöltés után, mikor a cap vissza van téve a túlnyomás miatt megkönnyezik. Nem vészes, de idegesítő!
Viszont ezt a " kihúzom a lyukon" megoldást még nem próbáltam! Ha lesz időm, kipróbálom és leírom a tapasztalatom!

Köszönöm! A gőz ereje legyen veled! :slight_smile:

5 kedvelés

Szia! Én is megküzdöttem az első néhány alkalommal a v3 al. Nekem rendesen ki is folyt egyszer kétszer. Nálam az jött be amit a videón is látsz hogy csak kicsit megborzolni szabad, ritkítani nem. Én amúgy a Fehér Tamás yt vidije alapján csináltam.

1 kedvelés

Kipróbáltam a modszert, amit a Dwarvos videóban csináltak. Ennél a tanknál az nem működik. De nem adom fel! :slight_smile:

1 kedvelés

jah, hát ez nem dvarw. Más a kialakítás

1 kedvelés

Sziasztok. Nekem is ilyen kazánom van. Èn azt vettem èszre, hogy akkor folyik meg feltöltèsnèl ha kevesebb vatta kerül bele, ezért próbálom több sűrübb vattával. Igy jó csak az a bajom vele, hogy hamar megèg a vatta. Kb 3-4 nap után kezdem èrezni, hogy megègett. Ez normális?

3-4 nap alatt, szinte bármilyen levessel…
Hány milli megy át addig, milyen leves, hány watton gőzölsz, milyen tekerés, ez mind számít.

1 kedvelés

A nagy palástot használom, az elèg egy napra. Azt a tekerèst használom amit vele adtak, 0,7 ohm 18-20 watton hajtom. A leves 70 vg 30 pg, maya vapi ilyen èdes gyümölcsös hűsítős. Mást eddig mèg nem próbáltam.

4 kedvelés

Szia . Az édes leves is lehet ludas,vagy a vatta. Próbálj másik vattát használni.
Milyen vattával használod ?

4 kedvelés

Ok, édes desszerttel 4 tank az igen korrekt, nekem se bír többet semmilyen setupom. :slightly_smiling_face:Ez van.

3 kedvelés

Most jön majd málnás meg epres hűsítős aróma. Kipróbálom majd hátha jobb lesz. Vattát jelenleg egy wotofosat használok az jó sűrű, de abból is rendeltem egy másikat is. Amugy milyen tekerèssel használjátok ti?

Nincs ilyen kazánom,sem vattám mást használok,de a woto az nem biztos hogy mtl -re való szerény véleményem szerint vagy próbáld ki az 50-50-es keverést.

1 kedvelés

Én 28 ga ss316l szálhuzal, 7 karika 2.5 mm mag enyhén hézagosan. Vatta BP mods 2.5 mm. 13.2 W cirka 0.62-0.64 Ohm. Nagy palást, közepes DripTip és egy Eleaf eStick Piko Pro mod + fox firmware. Leves: A & L hűsítőmentes, édes levesei, amik Unica base alapúak, 3 mg VG nickel.

Nekem nem szokott gond lenni az édes levesekel peddig én is használtam mayat, fuul moont.
Mind nagyon édes és hűsítős.
Anyi hogy BRSK v2 használok.

1 kedvelés

Nekem is volt égett vatta érzésem amíg a legnagyobb levegőzőt használtam. Az mondjuk adta magát szűk dl re és úgy is szivtam. Most az 1.4 es van bent és igyekszem mtl t szívni de néha lehúzom direktbe. Így most jo a léellàtás

1 kedvelés

Van hogy én is keresem az édeset :grin:

5 kedvelés

Nekem most a Fool Moon Sky a favorit ebben a melegben. Az mehet dl-Ben és mtl-Ben is bár mikor. :joy:

3 kedvelés

Sziasztok!

Nekem a Fehér Tamás által javasolt vattázás vált be.
Egy héttel a videó fel kerülése előtt került a kezembe a B3 és a külföldi videókra hagyatkozva rövidre vágtam a vattát ami nem volt a legjobb.
Több vatta ( super sorb, bp mods, titanium fibe, netive wick ) közül a native wicks ami számomra bevált ( azóta más tank-ban is eredményes javulást tapasztalok ) szálhuzalok közül pedig ( A1, Ni80, SS ) közül /28GA/ az SS amivel a lejobb ízeket tudtam kinyerni. 2,5 mag 6 tekerés. Folyamatosan próbálkozok újabb és újabb setup-al, de eddig mindig visszatértem az eddig legjobban beválthoz. :slight_smile:

4 kedvelés

Most nagyon eltaláltam a B3-at. Picit hosszabb vatta, mint a kazán széle, és mint a gta deckeknél, le eresztettem/beigazítottam a vatta végét a kis vattaárokba ami a decken van. Már bánom, hogy nem készítettem fényképet róla, mert ijen szép vízesés szerű vattázást még soha nem sikerűlt csinálnom! Feltöltésnél sem könnyezik és szárazat se kaptam vele, pedig 2 napja nyüstölöm. Huzalt is újat használtam… VV SS316L Fused MTL Clapton (30 ga x2 + 38 ga). Igaz ez a huzal magasabb watton kezd megmozdulni mont a szálhuzal (17,2 W), de még mindig keresgetem az államat olyan íze van vele a kazánnak! :grin:

6 kedvelés