Vandy Vape Berserker V3 (VV B3) vattázás. Ki hogyan csinálja?

Én sima szálhuzalt tekertem (SS) 6 tekeréssel 2.5 ön és 12-13 W-on hajtom. Nem érzek különbséget a gyárilag hozzáadott huzal és ez között. Töltésnél ha kicsit többet töltök a megszokottnál a topcap rácsavarása után kicst meg szokott indulni a liquid. Ezt leszámítva nagyon elégedett vagyok vele.

4 kedvelés

csáó! Nálad van e olyan probléma mikor a berkserkert felül tőltöd elkezd szörcsögni illetve ha bele fújsz a levegőzénél jön ki a likvid?

Szia! Nálam a szürcsögés nem volt jellemző, csak az említett töltés utáni megfolyás. Én meguntam a kisérletezést. 3 hónapig heti 2-3 alkalommal próbáltam új dolgokat, és ha sikerűlt is eltalálni egyszer-egyszer, mindig hisztis kazán marad. Ha eltalálod, rendkívül jó és a 6ml a 8 órás munkaidőt (és többet), simán kiszolgálja. Én viszont átpártoltam a THC Tauren Elite Pro kazánomhoz. Kevésbé hisztis, jó az íze és a bubis üveg 4ml. MTL felhasználásnál ezt se kell 4-5 alkalomnál töbször töltenem egy nap alatt.

3 kedvelés

Szia! Nekem már meg sikerült megoldani itt a vaperinán jano_90 nagyon jól le írta hogyan kell a vattázást

5 kedvelés

Kösznettel tartozom!
Valószínüleg megmentetted a B3-at a polcon porosodástól! Hirtelen felindulásból rákerestem az általad említett úrra (Jano_90), és megtaláltam a diskurációt. Volt kis szabadidőm is, már tesztelem az eredményt… eddig bíztató! :wink:

2 kedvelés

naa örülök neki :smiley: Próbáld úgy csinálni meg nálam még az is be vált hogy fejre fórdítom rövid ideig :smiley:

Mijen levegőpint használsz a 2.5 mm maghoz?

Én megtekertem mint bármi mást, 5-6 menet, 2.5 mag, bevattáztam ahogy hozta a kezem, hibátlan. Deckjét hamar meg lehet szokni.
(És árulom is :grin:, mert TH-ra viszont nekem gyenge. Ízre kiváló).

Én a legszükebb pint használom

2 kedvelés

Sziasztok! Nem találta meg véletlenül vki a B3-hoz érkező huzalt tekercselt kiszerelésben? A felső képen látható egyezik vele értékek szerint, viszont szélességre kisebb, úgyhogy nem pont ugyanaz.

20230406_185628.jpg

Sziasztok, ebben a témában tud vki segíteni?

1 kedvelés

Szia!

Nekem kb 2 hete éerkezett.
Az alső vattázás kataszrófa lett, mert megfolyt, illetve a második töltésnél szó szerint ömlött. Szétszedtem és láttam hogy az egyik oldalon nem volt bennt az árokban rendesen a vatta.
Azóta ilyen problémám nem volt, már 3-4 szer vattáztam 2,5 ös BP mods vattával.

Amit tapasztalat, hogy vattázásnál jól be kell tömködni alulra a vattát, hogy legyen bennt az ároban. A csipesszel jó le kell nyúlni, érezni is hogy beugrott a vata a helyére. A BP mods vattát én nem ritkítom, mivel pont jó, de szerintem amúgy sem nagyon kell a vattát ritkítani. Enyhe “szörcsögés” néha előfordul (általában töltés tán), ilyenkor kiveszem a pint, kifújom, letörlöm, esetleg még az 512 belsejébe is dugok egy zsepit törlés gyanánt. Vissza a pin és kész.

Nekem bejön nagyon jók az ízek és 1,2 mm levegővel végre érzem az igazi MTL feelinget. Egy ideje hanyagoltam az MTL-t, mert az ARES 2 nem egészen azt hota amit szerettem volna, de mióta megvan ez a kazán azóta nem igen nyúltam a DL vonalhoz.
A nikotinmennyiséget megemeltem most 6-9-ről 12-re, mivel úgy érzem hogy így adja meg a kellő dózist és a kaparós érzést amit szeretek.
Gyümölcsös löttyök vannak itthon, de azokkal nem jött úgy be (valószínűleg kevés a nikotin, és sok a 70 VG), lehet hogy fogok keverni pár milit erősebb nikkel, és 50-50-el egy teszt erejéig

Összeségében nekem nagyon bejön a cucc, most már azon agyalok milyen dohányos aromákkal kéne beújítanom, illetve hogy a high end kazánok miket tudhatnak ehhez képest :smiley:

4 kedvelés

Ares2-höz képest nem csodálom, hogy jobb ízt ad…a lényeg, hogy meg vagy elégedve vele.