Undorító szappanos művirág íz

Sziasztok

Full moon hypnose just fruit aromával van valakinek tapasztalata?
Meddig kell érlelni hogy elmenjen a mosogatószer íz és helyette gyümölcsöket érezzek?
Kb 10 % aroma, 70 vg arány.
Megkóstoltam mert az illata nagyon jó volt, de katasztrófa.
Még az érlelés elején járok, csak a kíváncsiság vezérelt.

1 kedvelés

Szia. Nagy valószínűséggel túlaromáztad. Ha már szappanos az íz, azt sajnos nem lehet megmenteni. Higítással is ugyanolyan szappanos marad, csak nem lesz annyira intenzív. Érdekes, mert az ajánlott az 10-15% :thinking:

2 kedvelés

Tehát ha kevesebb aroma megy bele akkor nem alakul szappanossá hanem erdeigyümölcs marad?

1 kedvelés

Erre céloznak többen akik azt mondják, hogy nem a hardver teszi igazán költségessé a vapelést hanem hosszabbtávon az ízvadászat :smirk: …amíg nincsenek meg a tutik és/vagy hajt a kíváncsiság
Én idén csak két aromát vette…egyik ízlett, másik lefolyó

Tehát akkor ezzel hiába várok többet akkor se lesz semmi változás?
Lesz tőle bajom vagy csak rossz az íze?
Az az érdekes hogy a túlaromázástól azt várnám hogy intenzíven édes és erős ízű legyen, amellett hogy kialakulhat mellékíz mint a szappan…
Ennek semmi íze nincs, nem édes és úgy szappanos.

1 kedvelés

Remélem nem rögtön egy laza 500ml-el kezdtél kisérletezni…

Nem dehogy ez 50 ml

Én várnék vele 1 hetet és újra rárepülnék. De lehet, hogy csak olyat érzel ki belőle ami nem fekszik. Mint én a szőlős aromákból. Nekem az előre bekevert szőlő is szappanos.

Szóval lehet hogy ez a rettenet nem túlaromázás hanem a virág íze benne, és a gyümölcsöket még nem érzem de kialakulhatnak később?

várj vele, enni nem kér…aztán repül ha később is okádék

2 kedvelés

Azt nem tudom minek az íze lehet, de ha friss keverés, várj vele 1-2 hetet, ha akkor se jó, akkor annyi.

2 kedvelés

Én utána még várnék vele 2 hónapot…jobb íze nem lesz, de nem érzed magad szarul, hogy ki kellett önteni. :grin:

3 kedvelés

Rendben.
Pedig már kezdtem reménykedni hogy értek a keveréshez, mert egy másik erdeigyümölcsös állott tea szörnyűséget megmentettem azzal hogy bekevertem egy túlcukrozott jellegtelen dohányba. :sweat_smile:
Ha hiszitek ha nem ezerszer jobb lett együtt a kettő.

Szóval ha pontosan betartom az arányokat akkor ez nem az én hibám volt, ugye? A gyártó 10-15 % javasolt, aszerint kevertem.
Vagy vegyek inkább longfillt és azzal nem lövök mellé?
Update: az utóíze olyan mint egy rossz rózsaszörpé cukor nélkül. Szerintem ez direkt ilyen :woman_facepalming:

inkább elhiszem minthogy megkínálj vele :joy::smiling_imp::rofl:

Orosz rulett, ez ilyen, nincs mit tenni…

1 kedvelés

mondjuk azért az az 5% különbség nem kevés…én 10%-al kezdeném és emelném teszt után ha ízlik, de lehetne töményebb. Ja és totál ismeretlen esetén nagyon max 30ml-t kevernék csak be…pl 27ml alap+3ml aroma. Az alapot grammra is mérheted, az aromát 5-10ml-es fecskendővel vagy hitelesített mérőedényben

Ezen én sokat gondolkodtam. Még ha túlaromázza is, hígítja a gyárit…
…ettől az arányai “relatíve” nem változhatnának meg. Tehát ha tömény, akkor még egy kicsi hígításnak helyre kellene hoznia. Ha szörpöt vizezek, hasonló az analógia.
De javíts ki nyugodtan, ha tök tévedek. :thinking:
Nálam ami erős lett, az némi plusz alaplétől helyrejött. Nem tűnt el vagy változott meg benne semmi.
Ez esetben és itt is, azt sejtem, hogy az aroma gyárilag egy kb. fos.

1 kedvelés

10 % kezdtem, azért nem hinném h túl van aromázva.

1 kedvelés

Nem, jól csináltad. Ez egy szar, ennyi a titok.

2 kedvelés