Keverés minőség - szappanos íz

Sziasztok,

Én nem használok keverőgépet, rázogatom, szellőztetem. Viszont nem mindig egyformán. Nagyon nagy eltéréseket vettem észre. Függ attól, hogy minden nap rázogatom vagy szellőztetem, vagy csak ritkán.

Atmos Lab a kedvenc aromám. Abból is inkább a Red és a Green apple. Nos, a red apple az nem kényes annyira. Az se számít, hogy 5 napig nem is nyúlok hozzá, random keverem, rázom. Viszont a green apple-t max 20%-os sikerrel tudom megcsinálni. Utóbbibúl sok rosz lett. Kényes a túl aromázásra, viszont nem erről van szó. A megadott 4-6 % alapján 4 %-ra keveerm pl. 5 ből egy iszonyat finomra sikerül. A többi vagy íztelen vagy iszonyat módon szappanos, parfümös ízű

Létezik, hogy a bekeverés után napokra megfeledkezem róla és nem rázogatom, szellőztetem és amitt lesz rosz íze? Szappanos, holott, nem is túlaromázott?

Alap kizárva, többször rendeltem ugyanazt, nem lehetett hibás. Ugyanígy a nic sem, és sem az aroma sem. Ja igen, nem csak a green apple, amiről így lemondanék, volt más atmos lab aroma, amivel próbálkoztam, de nagyon nem volt jó. Azokat temettem. Ugyanez volt a végeredmény. Ugyanezt a parfümös ízt éreztem. AL aromában a gyümölcsösek közül csak a red apple meg a melon az ami atomstabilan mindig jól sikreül. Most már látom, hogy más a bibi. Ha meglesz, hogy miért nem jók ezek, akkor azokat is újra próbálnám :slight_smile:

Egyébként itt van most is két teljesen egyrorma keverés, amit kinyitottam szellőztetni. green és red apple. A flaskába beleszagolva a red baromi jó illatú, a green-en érzem így is a parfümös, szappanos illatot is.

Egyébként, ami ilyen parfümösre sikerül. Tudok vele valamit kezdeni? Tovább érlelni, higítani, vagy dobjam ki?

1 kedvelés

Szia! Én kb. három százalékon keverem az Atmos Lab aromákat és egy hónapig v több, hozzá se nyulok. Nyilván ízlés kérdése is a megvalósult ízesedés, de szappanos, parfümös elegy soha nem sikeredett belőlük. Igaz, van ami kedvenc lett és van ami kevésbé, de szívható volt amit idáig kóstoltam. El is fogyott.

1 kedvelés

Kevesebb százelék, több érlelési idő? Ha ezen múlik okés, viszont 4-5 variáció az egy fél év majdnem. Kicsit belefáradtam szinte. Havonta egy kłísérlet, szeretnék biztosabbra menni. Tuti megoldás :slight_smile: Én is észere vettem, hogy jó a 3 % AL-ből. Próbáljam 1 hónapig érlelni? Rázogatás, szellőztetés minden nap?

2 kedvelés

Szerintem igen, egy próba és nincs veszteni valód. :+1: Hozzátenni még lehet.
Nem szeretek keverni. Szeretem az egyszerű dolgokat és magam sem vagyok bonyolult. Számora 1db 10ml-es Atmos Lab 3x120ml levesre elég. Discovery ua.
Minden rendelésemben van új gyártó, de kiadóság és minőség viszonylatban az Atmos Lab és a Journey Discovery aromák viszik a prímet és a választék is bőséges. Végig szeretném kóstolni a palettát egy-két íz kivételével, aminek a cimkéjétől is írtózom, ha vape-ről van szó pl.: borsmenta.

3 kedvelés

Rázogatni azért nem kell minden nap…kb 1 hétig. Aztán szekrény mélye. A rázogatás csak a nik gázainak a kipárolgására kell.

1 kedvelés

Nekem is bővel elég AL-ból 3 %, legtöbbször így is keverem. Viszont, amik nem sikerültek, azok nem mindig váltak szappanossá, néha ízetlenné. Inkább emeltem a minimum 4% ajánlottra.

Mindig egyformán, párhuzamosan kevertem, amelyik aroma jól sikerül, az mindig jól sikerül. Amelyik meg ugyanúgy keverve meg nem az érthetetlen, hogy miért…

Lehet további érleléssel javítani azon, ami már rosszul sikerült? Vagy az már tönkrement ilyen esetben?

1 kedvelés

Szinte mindig minden menthető, csak kérdés,hogy érdemes-e?

3 kedvelés

Akkor is be fog érni ha nem szellőzteted, hagyni kell hogy érjen be. Lehet több idő kell neki.

3 kedvelés

Miért ne lenne érdemes? Ha tényleg további érleléssel “megjavulhat” akkor elfér a fiókomban :slight_smile: Használható lesz, ezért nincs értelme kidobni, csak ha tényleg reménytelen :slight_smile:

@Bea is azt írta, hogy csak a nic gázainak kipárolgására kell. Ez megvolt. Akkor érik magától is tovább szellőztetés, rázogatás nélkül? Ezek szerint békén hagyhatom és pár hét múlva ránézhetek, hogy jó lett-e?

Egyébként számít, hogy milyen a nic meg alap? Létezhet, hogy a márka egyik aromájánál jó, de a másiknál nem jó és inkább más alapot, nic-et kellene használni? Változhat márkán belül ez? Vagy, ami az egyiknél beválik, akkor jónak kell lennie a márka másik aromájánál is?

Persze, de nyilván ha néha szellőzteted az nem árt neki

Szerintem nem.

Mindig írjátok, hogy szappanos íz…
De azt soha, hogy melyik típusú szappan íze :roll_eyes:

Én nem vettem még észre különbséget alap és alap között, csak az árát​:sweat_smile:
Sokkal inkább függ a hőmérséklettől pl.

1 kedvelés

Ártani nem árt de a franc se rázogatná szellőztetné minden nap egy hónapig. Inkább kiröptetném az ablakon aztán had szellőzzön :rofl:

Annyira nem szoktam vele foglalkozni, néha felrázom.
Az alaplevet szoktam szellőztetni mikor kikeverem jól felrázom, utána egy éjszakát szellőztetem, majd lezárom és ennyi.
Igaz, koncentrátumokat használok és gyümölcs-mentolt általában, azok nem annyira kényesek az ilyesmire, van hogy egyből szívom.
Arra figyelek, hogy nagyobb legyen a flaska, 30-40ml-t keverek 50-60ml-es flakonban így alaposan össze tudom rázni. Keverőgép nélkül is homogén lesz.
Szerk.: Keverőgépem nem volt nem is lesz, mint ahogy ultrahangos mosóm és szárítógépem sem, ezeket túlzásnak tartom, ígyis van elég kiegészítő, ami a vapehez kell.
Persze lehet valakinek kell, ez saját vélemény.

1 kedvelés

Szerintem nincsen különbség. Ez olyan mint a C vitamin. Az is sok féle dobozban van de valójában mint C vitamin maga, az csak egy. Alaplénél a tisztaság ami mérvadó. Ha gyógyszertári minöség, akkor szerintem nincs variáció. De nem nagyon vagyok otthon kémiában sem.

Egyébként lehet, hogy túl okoskodás vagy valami. Számít,hogy érlelésnél először rázok utána szellőztetek? Vagy fordítva? Gondolnám, hogy a kipárolgott gőzök ott vannak a flaska tetején. Ha előtte nem szellőztetem hanem először rázom, akkor ezt a gőzt belerázom a folyadékba bubiként vagy hasonló. Ez számít vagy nincs jelentősége?

Érdekes egyébként az AL apple red VS apple green. A flaskákba beleszagolva a rednek tök jó, természetes alma illata van, a green-nek meg nagyon mű íze, erősen vegyszer, parfümös, szappanos szaga. Hát kétlem, hogy a green is jó lesz megfelelő érleléssel, de nem öntöm ki, próbálkozom :slight_smile:

2 kedvelés

Jóóó lesz, ne félj! Nálam egy ideje ezek forognak és sose unom meg. Üres palack nincs közte, azokat mindig kidobom. Most vettem hozzá még négy új ízt, mert akciós volt a “jó illatú” boltban, hiba lett volna ott hagyni…:crazy_face:

3,3ml AL-120ml 50/50 PGVG 3mg nic 1 hónap vitrin-pihi. Manna maxima! :heart_eyes:

4 kedvelés