Új szett vásárlás 🤔

Sziasztok!

Smoant Ladon a napi használat szempontjából. A fényképeken kissé csalóka a mérete, amely valójában megfelel a Vaporesso Revenger X-nek, illetve a Smok GX2/4-nek (az utóbbi értelemszerűen 2 akkus összeszerelésben). Tehát nem egy kicsi mod. Viszont a súlyát tekintve a legnehezebb hármójuk közül, igaz csak 3dkg-al. Zsebben hordva lehúzza a melegítőt az emberről. A 23-25mm-es tankok jól állnak rajta, a kisebbek alól már kilátszik az 510, a nagyobbak lelógnak. Kifejezetten jól mutat például az Ammit 25-tel és a Fuji GTA-val, nagyon egyben vannak.

Tetszik a formája, gyönyörködteti a szemet, és szépen belesimul az ember tenyerébe. Tapintása kellemes minden oldalán (ezt elősegíti az élek kerekítése). Enyhe liquid folyás mellett sem vészesen csúszós, kiejtős (kevésbé, mint a Vaporesso). Stabilan áll a talpán, bizonyos határok között megbillentve határozottan visszaáll egyenesbe (nem borulós). Az akkufedelet 3 erős mágnes tartja, ennek ellenére van némi oldalirányú mozgása. A kottyanás hallatszik, ha kézbe veszem, ha leteszem, néha kézváltáskor. Az akkufészek feltűnően mély és szűk, stabilan fekszenek benne a 18650-ek, nincs mocorgás, kopás. Viszont nincs kiemelést segítő szövet sem, az akkuk kivétele körömpróbáló művelet. (A már említett másik két készülékből könnyebb az akkuk eltávolítása.)

Bekapcsoláskor gyorsan magához tér, pontosan jelzi az ellenállás értékét (a teszt tank tekerése 0,99ohm, a Smok ugyan ezt mérte). A kijelző természetes szobafénynél megfelelően látható. A teljesítmény jól állítható, a gombok a véletlen lenyomás ellen zárhatók (+ és – egyszerre), ekkor a tűzgomb sem működik (szállításbiztosító). A tűzgomb határozottan kapcsol, viszont kicsi és perem veszi körül. Kicsit kényelmetlen a „keresgélése”, illetve a perem elérésekor nem aktiválódik, csak nagyobb nyomásra. Folyamatos vapelésnél ez már nem gond, ha egyszer már rátalált az ujj.

A készülék tudásával összhangban a menüje is egyszerű (VW, TC, TCR, DVW). Puff számláló nullázására nem leltem lehetőséget a user manualban sem, ez esetleg zavaró lehet. Gyorsan leadja a teljesítményt, szépen hajtja a kazánt. Watt üzemmódra szerintem megfelel, TC-t még nem próbáltam.

Összességében megszokható, szerethető az említett kis hibákkal (kicsi tűzgomb, kattogó-mozgó hátlap, nehézkes akkukezelés).

1 kedvelés