Tovább szeretnék lépni, de merre?

Sziasztok!

Először is köszönöm szépen, hogy itt lehetek, az elmúlt kb fél évben nagyon sok hasznos információt szereztem innen, írni a mai napig nem volt bátorságom.

Kb egy éve kezdtem el 3 év leszokás után újra az analóg cigi felé kacsintgatni, de nem akartam újra cigizni, ezért vettem egy iqost. Hamar úgy éreztem, hogy semmivel sem jobb, mint a sima cigi, ezért képbe került a gőzölés. Azóta túl vagyok pár jobb, és néhány rendkívül hitvány pod készüléken, de az utóbbi időben azon kaptam magam, hogy dl-ben szívtam ezeket. Nem volt mese, a helyzet ismét új készülékért kiáltott, vettem is egy Voopoo Doric 60-at. Bár ne tettem volna! Két hete van meg, de szinte soha nem működött rendesen, állandóan küzdeni kell, hogy érzékelje a porlasztót, és ha néha lehet szívni, akkoris letilt 1-2 másodpercen belül. Futok még egy kört a garanciális cserével, de sok reményt nem fűznék hozzá, ezért ismét költségekbe kell vernem magam, ezúttal viszont -ha lesz, aki segít- ésszel tenném.

Szóval DL felhasználásra keresnék egy gépet, ami lehetőleg nem óriási, lehetőleg szép is, és lehetőleg nem 3-4 hét alatt jön meg. Sajnos a türelem és az előrelátás fejlesztendő tulajdonságaim, ezért jó, ha porlasztót is lehet hozzá rendelni a közelből. Építeni egyelőre nem szeretnék megtanulni, egyszer úgyis eljön a pillanat, de egyelőre nagy falat lenne.
Kinézetem pár jelöltet, ezek a következők lennének:

  • Lost Vape Centaurus Q80
  • Lost Vape Thelema Solo Quest + valami tank ( ötletem sincs, hogy milyen menne hozzá)
  • Geekvape Aegis Solo 2 s100
  • Voopoo Argus MT+ Maat kit
  • Lost Vape Ursa Mini ( ennek az akksija tuti nem lenne elég egy napra, meg összességében minden szempontból kicsinek tűnik)

A Lost Vape termékek eddig semmilyen csalódást nem okoztak, az Ursa Nano szerintem fantasztikus kis masina. Geekvape-től egy Wenax S-C van itthon, ízben nem vagyok elájulva tőle, de ami ütést-vágást kiállt már, az megsüvegelendő. Voopoo-ból ez a Doric 60 volt az első, nyilván nem jó indítás, de lehet, hogy csak egy hibásat fogtam ki, és amúgy jó lenne.

Előre is köszönöm szépen, ha elolvasta valaki, és ha még tanácsokat is ad, azért külön köszönet!

5 kedvelés

Szia,

Ha poris dl a cél, azok általában 40 watt körül indulnak, szóval az összes single 18650-es modot húzd le a listádról, minimum 21700 single legyen. Ha építenél, akkor azért egy single coilos dl tankot meg lehet építeni 30 watt körül. Ha 50 watt főlé mennél, akkor pedig minden sigle akksis tankot húzzál le és jöhetnek a duál 18650-ek vagy duál 21700-ak.

3 kedvelés

Akkuból meg inkább 35A-es legyen, volt is nemrég téma fészbukos olcsó samu 40t, abból vegyél párat, meg egy 4 ágyas xtar töltőt.

Tank az passz, szerintem a zeus, azt szokták itt emlegetni, de ez csak tipp.

Ha viszonylag kompakt és jó minőségű modot szeretnél, akkor dovpo riva 200, @Zsolt68 elmeséli a tapasztalatait, ő már használja egy ideje.

5 kedvelés

Tartottunk nemrég egy szavazást…esetleg nézz rá https://vaperina.cc/t/szavazas-2022-modok-tankok-szavazz-te-is/18664
És igaz, a Dovpo Riva 200 részemről különösen ajánlott DL-hez…anyag, kivitel, eddigi tartósság, teljesítmény, méret, ár/érték, menühasználat, akkukezelés: 10/10

3 kedvelés

Szia.
Én nyáron kezdtem a témát, egyből Geekvape Zeus porlasztós kittel. Aegis legend 2 moddal.(2db 18650es 25A-es aksival)
Azóta is megvan,de plusz mellete lett egy dualba építhetős zeus tank és egy innokin ares 2mtl tank.
Dl tankokhoz tényleg kell a kétaksis. Így is max 1napot bír ki.(nálam legalábbis)
1aksis inkább MTL kazánokhoz ajánlott.

https://liquidhall.com/keszuelekekszettek/halado-keszuelekek/cserelheto-akkus-mod-szettek-1/geekvape-aegis-legend-2-l200-200w-z-subohm-full-kit
Én ezzel kezdtem, a modom azota sem változott.
Jó vapeléseket!

4 kedvelés

Szia! Próbálgathatod a poris tankokat, én ezt tettem, de a végén úgyis a Zeus-nál és a 0.4-es porijánál fogsz kikötni. A legjobb ízt nekem ez a tank és ez a porlasztó adja. A 0.2-es pori 1-1,5hétig bírja míg a a 0.4-est 45w-on hajtva 1 hónap után cserélem. A 0.25 double mesh az sz.r ill. kidobott pénz. Igaz én mellette mtl-ezek is. DL-ben gyümölcsös liquideket szívok néha desszerteket, MTL-ben pedig dohány- és desszertízeket. Így hogy mtl-ezek is, így egy Geekvape Aegis Max egy 21700-as akkuval kibírja a napot. Esetleg ha nem ilyen nagyban tolod érdemes megnézni a Liquidhall oldalán most jött be a BP Mods Lightsaber pod modja. Nagyon minőségi cuccnak tűnik és 3 gyártó porija is jó bele, az aksija beépített 2100mah és adnak hozzá dl és mtl csőrikét is. Ja és 5ml körüli a tankja, szóval fér bele leves…Szerintem ezt én is meg fogom venni szaladgálósnak. Podban nekem ez az első ami tetszik.

2 kedvelés

A lényeg, hogy ne add fel!

4 kedvelés

Szia.A lost vape thelema solot ajánlanám egy jó zeus tankal 0.4-es porival nagyon jó választás!Én is imádom nagyon jól néznek ki együtt,és nagyon jó muzsikálnak!Szerintem nem bánod meg.

5 kedvelés