Box mod + tank ajánló

Sziasztok,

Szeretném a nálam a témában sokkal jártasabbak véleményét kikérni, hogy mit ajánlanátok.
10 év dohányzás után már több mint 4 vagy 5 éve áttértem egyik napról a másikra ecigizésre (thank god), az évek alatt a sokadik Joyetech eVic VTC Mini box modomat nyűvöm el (1x18650), a mostanit is utolérte a szokásos vég, a tűzgomb meghalása, és úgy látom ebből többet már nem szerzek (kifutott széria), így eljött egy újabb box mod vásárlásának az ideje.
DL-esnek vallom magam, de nem vagyok gőzőrült, Melo4 tankot használok 0,3 ohmos EC2 porlasztóval, szerény 30 watton, 70%PG, 30%VG + 6mg-os nikotintartalmú alaplével.

Amin szeretnék változtatni:

  1. 1x18650 → 2x18650 akku
    • ízvisszaadás
  2. tartósabb porlasztó
  3. liquid folyás megszűntetése

Szeretnék egy komolyabb box modot, amiben már 2 akksi található, de azért ölni nem akarok vele, cél továbbra is a zsebben hordozhatóság.
A mostani Eleaf Melo4 tank + EC2 porlasztó cseréjén is gondolkozom, mert néha elég hamar sikerül kinyírni egy-egy porlasztót, illetve most így a nyári melegben gyakran felhevül / megfolyik, bár ez inkább a jelentős PG többletű alaplének köszönhető, ha jól gondolom.
Az elmúlt időszakban különböző Six Licks aromákat használok, régen amikor a Bikás parknál elérhető kínálat még játszott, bátrabban próbálgattam a palettát, de eddig rengeteg csalódás mellett igazából a legjobban a Six Licks jött be (Strawberry Kiwi Pomegranate, Elderflower, Berried Alive), illetve a Dampflion White bishop, white king, valamint a PJ Berry burst).
Próbáltam régen a cégnél egy kolléga készülékét, saját tekerés, na az valami eszméletlen ízvisszaadást tudott valami saját keverésű mogyorós liquiddel, amit sosem éreztem ezzel az EC2 stock porlasztóval, de hát ő azért magas szinten tolta, na.

A GeekVape L200 Aegis Legend 2 box mod kitet néztem ki, így ki is tudnám próbálni a hozzá adott Z Sub Ohm 2021 tankot, hátha meg tud győzni.
Ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket, hogy jó választás lehet-e, vagy inkább valami mást ajánlanátok akár box modból, akár tankból/porlasztóból.

Előre is köszi mindenkinek!

11 kedvelés

Szia!
Véleményt nem tudok mondani arról amit kérdezel, de végre valaki aki tudja, és leirja mit szeretne :slightly_smiling_face:
Így azért könnyebben fognak tudni segíteni :+1:

8 kedvelés

Szia!
Tényleg korrekten körbejártad, mit szeretnél :hugs:
2 szokásos kérdés: kb. mennyit szánnál rá; kínai rendelés is játszik, vagy inkább EU-n belüli beszerzés?
(+1 építés kizárt?)

2 kedvelés

Szia.
Ha eldöntötted hogy ezt a kitet szeretnéd én nem magadnak újítanád fel,akkor érdemes pár fajta porlasztót beszerezned hozzá.
0.4-50-60 w az ajánlott,mert nem szeretnél magasabb teljesítményt ami az alacsonyabb ohm (0.15,0.20 )függvényében emelned kell.
Ízben nem rossz,ha akarod nagyon levegőssé tehető.(ha vállalod a pori 1500.- körüli árat a bekevert liquided határozza meg mennyi puffra elegendő :smiling_face:)
A mod pedig ha nem dobálod,nem ejted el,akkor a két akkus létére kiszolgálja a napot .

4 kedvelés

Véleményem szerint egy jó box modot egyszer kell megvenni és évekig kiszolgál, szóval nem feltétlenül döntő az ára számomra, lévén egy remélhetőleg több éves befektetés. De ha szám kell, akkor egy 30-40k-nál húznék egy lélektani határt. Engem nem a dizájn, egyediség motivál, ami mint mindig itt is jelentős áremelő tényező, én csak használni szeretném.
A témába vágó kínai rendelésekkel nincs tapasztalatom, én is itthon élek, nem tudom mennyire rizikós onnan rendelni ilyesmit, többek között a 3fv…e-en (is) néztem, ezt ők is kínai raktárból küldik/küldenék. Mi a tapasztalat ezekkel kapcsolatban?
Bár IT-s vagyok, nem turista, valamint szeretek is bütykölni, de nem ástam bele magam annyira a topicba, hogy most építésekbe/kísérletezésekbe kezdjek, ez a része még nem ragadott magával jelenleg, talán majd a jövőben.

1 kedvelés

Valóban szuperül összszedted a gondolataidat. :slight_smile: Én azt hiszem első körben annyit fűznék hozzá, mivel volt a kezemben a Legend 2 szettben, hogy szerintem picit nagy. A tankja pedig 70 watton kezd életre kelni, illetve a gyári porlasztók a tank levegőzéséhez van kalibrálva, ami elég brutál DL. Melo 4-em is volt, az inkább az RDL felhasználáshoz áll közelebb. Úgy gondolom ezeket érdemes figyelembe venni. Viszont egyébként nagyon ízesek a Z Sub Ohm porlasztói, meg egyébként a 2 akku simán kibírja aktív használat mellet az egy napot, csak azért a VTC minihez képest, amit szintén évekig nyúztam, sokkal nagyobb, meg úgy egyébként is nagy, a Z pedig a Melo-hoz képest szélvihar. De nem eltántorítani szeretnélek, csak nem szeretném, hogy csalódj. :slight_smile:

5 kedvelés

Felajánlottam neki az Intake-emet.
Aki ilyen jól kérdez az megérdemel egy olyan jó tankot…hát nem?, de :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Vagy 1x21700 kitben.
A döntés a tiéd :smiling_face:

6 kedvelés

Kevés jobb RDL tank van, mint az Intake. :blush:

3 kedvelés

Mondjuk ez sem rossz alternatíva, megmondom őszintén eddig vakon nézegettem 2x18650eseket, de talán méretileg egy 21700-as mod valóban élhetőbb.

2 kedvelés

Köszönöm mindenkinek a válaszát, illetve az ajánlásokat, ajánlatokat, tök jó, hogy rátok találtam és ennyi segítőkész ember van itt.
Alszok rá egyet, aztán holnap kitalálom :wink:

4 kedvelés

Szia! Remélem csak elírtad a számokat de azért inkább jelzem. Folyást el tudod kerülni a pg/vg arány változtatásával. DL-be javaslom 70vg/30pg az általad használt 70pg/30vg mindíg folyós lesz! Ízben tudsz fejlődni a gyártó által javasolt keverést 10-20%-al növeld és az ízek is megjönnek. Ahogy Zolika írta lehet, hogy esetedben egy 21700-as mod ki tudna szolgálni.

4 kedvelés

Egy Thelema Solo, megfelelő DL tank és lehet örülni. :saluting_face:

3 kedvelés

Csak azért merészeltem megkérdezni, mert itt az úri közönség nagyon szeret ám pénzt költeni, az se baj, ha másét​:blush: Segítünk!
Az EU gyorsabb, van tényleges garancia, cserébe a felhozatal szűkebb, árban picit drágább. A kínai rendelés olcsóbb, megvannak a bejáratott megbízható, rizikómentes boltok.

5 kedvelés

:grin:Nekem is az van, centaurus subohm tankkal!:grin:

3 kedvelés

Egy Legend 2 kit+ 2 akku

https://www.lepetitvapoteur.com/en/all-of-our-kits/10433-aegis-legend-2-lpv-edition-kit-geek-vape.html

JUIN20 kuponkóddal(06.13-ig él) -20%, 65,85€ szállítással.

5 kedvelés

Geekvape Legend 2 méretei nagyjából megfelelnek a Vandy Vape Gaur-18al. Egy leheletnyivel nagyobb a Gaur.


Viszonyításképp tettem mellé egy 10db-os zsebkendőt.

Sokan szeretik a Legend 2-t de vannak ismert hibái. Az akkufedél ajtaja rizikós, hogy idővel elromlik. A gombokat lezáró kapcsoló szintén szeret meghibásodni illetve kisebb esés után a mod teteje leválthat. De természetesen simán kifoghatsz egy jó darabot ami évekig kiszolgál. A hibák annak tudható be, hogy óriási mennyiségben gyártják és vásárolják.

Viszont a Gaur-18 (2x18650) és a nagytesó Gaur-21 (2x21700) igazán strapabíró egy eszköz. Liquidálló, könnyű súly (115gramm) és az akkufedél egyszerűbb mint egy zsanéros ajtós kialakítás.

Cserébe megosztó a design, csúnya​:sweat_smile: és a műanyag szeret kopni.

Egyszerű porlasztós tanknak és bedobnám a Voopoo PnP-X tankot. Jó ízeket ad, egyszerű műanyag kialakítása révén kevésbé forrósodik át, nem folyik mert felső levegőzésű illetve alul a porlasztónál sincs folyás. Én közel egy hétig használtam 52.5VG/47.5PG liquiddel hiba nélkül. Egy hibája van ami nagyon idegesítő… Az oldalsó gumifüllel ellátott feltöltő nyílás.


Jelenleg a Gaur-18at “nehezebb” beszerezni mert kevés bolt árulja. De itt még kapható.

PnP-x tank

6 kedvelés