Új szett vásárlás 🤔

Sziasztok. :slight_smile: Pár hónap múlva szeretnék vásárolni egy másik, jobb szettet. Mindenképp DL felhasználású tankot szeretnék.
Őszintén szólva gondolkodom RTA tankon is (remélem jól írtam, építhető tankra gondolok). Bár a porlasztós megoldás számomra könnyebb, nem vagyok az a nagyon türelmes típus​:roll_eyes::joy:Szemezgetek a Geekvape aegis solo moddal + Zeusz X nano tankkal.

https://www.elektronikus-cigaretta.hu/elektronikus-cigaretta/eshop/0/0/5/3359-Black-Geekvape-Zeus-Nano-Tank-22-3-5ml
Tudnátok nekem ajánlani készülékeket? Hasonló ár kategóriában gondolkozom, mint ez a szett.
Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel a szettel? Mennyire könnyű hozzá szerezni akksikat és porlasztót, mennyi ideig bírja az akksi?
Előre is köszönöm szépen a segítséget​:hugs:

8 kedvelés

Én nem használok DL-t, de arra készülj, hogyha nagyobb watton használod (>20w), akkor lehet az egy akksis mod el fog vérezni és nem fog egy napot sem menni.

Akksiból kell legalább 2 darab, ha 1 akksis modot veszel, 4 darab, ha 2 akksisat. LG HG2, Sony VTC6, Samsung 40T, vape42-n megtalálod.

Hozzá egy 2/4 ágyas töltő, mondjuk egy xtar.

Alternatív megoldás egy 1 akksis 21700-as mod, de akkor nyilván 21700-as akksikat is kell venni, amiket írtam, azok 18650-esek.

De majd jönnek a DL guruk és megmondják a tutit!

Ha RTA is játszik, akkor kell olló, kerámia csípesz, tekerő segéd, húzal és vatta, na ezekből van kismillió fajta, ezeket érdemes inkább a tankhoz választani tapasztalatok alapján.

Kellékekből, akksikból mindent be lehet szerezni itthon is (pl. vape42, liquidhall stb.).

11 kedvelés

Szia Zsanett! DL-re az Aegis Solot engedd el még szűk DL-re is! Ha egy akksisban gondolkodsz akkor a Aegis Max ha ez a formavilág tetszik! De mindenképp olyan modot keress ami 21700 akksit kezel! Ill. ha komoly Dl-re szeretnéd használni akkor legalább 2akkus modokat keress!

6 kedvelés

30watton használom azt ami most van.
Gondolom a töltő jobban meg éri mintha mindig újat vennék az akksikból azért írtad.

5 kedvelés

Azért kell töltő, mert ezek a modok nem arra vannak kitalálva, hogy usb-n keresztül töltsed az akksit a modban. Nem bírja az usb csati, nem bírja az elektronika. Ha duál mod, akkor meg nem tudja rendesen tölteni a két akksit. Meg veszélyes is, mert melegedhet kellő szellőzés hiányában. Külső akkumlátoros modnál mindig érdemes külső töltőt használni. Nekem vannak 3 éves akksiaim, amik már ugyan gyengültek, de még mindig használom őket.

Sőt ha 2 akksis modot veszel, akkor érdemes párban használni az akksikat, nem keverni.

Egy 2 ágyas alap xtar pár ezres, ezen nem érdemes spórolni, de a 4 ágyas sem egy ökör ára.

És így a mod is tovább fogja bírni.

7 kedvelés

Szia! Rá pillantottam a szettre, a watt ajánlás az talán 60watt-tol van az nekem lehet sok lenne :roll_eyes:
Vagy állíthatom lejjebb is?

6 kedvelés

Szia! Tetszik ez a formavilág, de nem ragaszkodom annyira hozzá. Meghallgatok bármit :slight_smile:

3 kedvelés

Értem, annyira még nem néztem utána a cserélhetős modoknak, azért kérdeztem :smiling_face:

4 kedvelés

Hát ezért vagyunk mi, mi már mindennek is utánanéztünk :rofl:

Én a helyedben, ha dl vennék egy dvarw fl dl klónt, pár ezres, meg hozzá egy single 21700-as modot és ez elvan 30 watt körül, így akksival is gazdaságosabb, meg nem fizetsz ki egy vagyont a porlasztókra.

Amíg az építés nem megy, addig meg használnám a meglévő szettet.

Mondjuk az időzétésed elég rossz, mert a kínai rendelések épp most készülnek beszarni, ki tudja mennyivel lesz drágább kintről rendelgetni, de gyanítom még így is olcsóbb lesz, mint megvenni az ecigiakármi.hu-ról 30k-ért egy szettet.

Egy dvarw klón 3-4k kintről, most meg lesz mondjuk 8k, de ez csak tipp.

5 kedvelés

Igen ha megnézed az Aegis Max ugyan abban az árban beszerezhető mint a Aegis Solo! És mindenképp MOD+RTA az elképzelésed? Podok nem érdekelnek?

3 kedvelés

Szia! Nekem van zeus nano tankom, hát őszintén szólva nem ajánlom. Sok problémám volt/van vele,
(és ha dl-ben gondolkodsz, akkor a 3,5ml kapacitás szerintem kevés. Ezt a dl-esek jobban tudják, ezért ez csak így zárójelben :smiley:)
Amit el tudok mondani biztosra, sajnos folyik, alul is ahova a porlasztót rakod be, gondol egyet a porlasztó és elkezd ereszteni, persze tudom ez inkább porlasztó probléma, de próbáltam 0.6-os, 0.4-es és 1.2-es porit is, mindegyik csinálja. A nagyobb bajom vele viszont az, hogy amikor megtöltöm állandóan tele megy lötyivel a porlasztó és kell neki 10-20 szívás is mire jobb lesz. Vagy marad “kirázom” belőle mint az ökör, de akkor meg oda mondjuk ~1ml liquid. Nem éppen barátságos szerintem. Ha tankban gondolkodsz és szűk dl is esetleg megfelel és az innokin zenith pro tankra néznék rá. Árban dupla elismerem, viszont van hozzá egy 1.0ohm-os porlasztó amit 20-25 wattra írnak, és simán lehet vele rdl-t csinálni. Plusz a zenith elzárja a porlasztót a lötyitől amikor megtöltöd, és akkor is bezárja a kis nyílásokat amikor porlasztót cserélsz. Ez a sok apróság nagyon megkönnyíti az életet. Egy szó mint száz, én nem ajánlom ezt a tankot, lehet másnak más véleménye lesz, nekem nagyon nagy csalódás. Viszont cserébe Zeus menő rajta!
Azt még a végére megjegyezném, hogy szerintem is az újraépíthetős tankok a leggazdaságosabbak, én sem vagyok egy építőmester, kézügyességem 0, de bele lehet jönni. Amit pedig előttem sokan ajánlottak modot, az aegis max…röviden: igen. Egy hete vettem, nagyon elégedett vagyok vele, a kérdés tényleg az, hogy vajon elég lesz-e neked egy akksi.

3 kedvelés

Szia Zsanett!
Bocs, a többiek már leírtak mindent. Jelenleg egy Aegis Solo mod és egy Vandy Vape Revolver RTA a mindennapos DL szettem, időnként egy Zeus is ráugrik a modra (kocaDL-es vagyok). Gond nélkül kihúzok velük egy teljes napot. Ám mindezt 25 max 30W-on! Ennél feljebb nem megyek, a 30W már vadulás :wink: Számomra így is elég a gőz.
Ha az Aegishez ragaszkodsz, illetve komolyabb DL-teljesítményt is szeretnél (akár később) a MAX mindenképpen jobb választás.
Én (mi) is inkább a dual 18650 vonal felé ugrottunk el.
A Revolvert pedig ajánlani is tudom mint tank, mert csoda kis jószágocska. Szögegyszerű építés, jó ízek, meseszerű levegőszabályozás… És nem is drága.
Sok sok sikert a választáshoz! :wink:

7 kedvelés

Én Rta-ból a Blotto minit mondanám könnyű vattázás gyors sikerélmény mivel az ízek nagyon jók vele. Ha ezt választod és single-ben használod elég alá egy 21700-as mod!

6 kedvelés

Nem igazán szoktam rendelni külföldről, mert nincs bankkártyám sajnos :smirk::smirk:

RTA vagy porlasztó, mondjuk RTA-val meg gyűlne lehet a bajom az elején :rofl:
Pod és a mod között mi a különbség?

1 kedvelés

A podok komplett szettek ha úgy tetszik de többségükre egy adapter segítségével ugyan úgy tudsz tankot rakni mint egy sima modra. A mod ugye tank nélkül csak egy aksi tartó elektronikával. Illetve a podokhoz egyes esetekben lehet kapni úgynevezett rba porlasztókat amik szintén újjáépíthetőek.

3 kedvelés

Köszönöm a hosszú választ, egyik ismerősömnek van ez a szett, ő ajánlotta igazából azért gondolkodtam rajta, azt kipróbáltam, nekem tetszett íz vissza adásban és gőzben is.

3 kedvelés

Sziasztok!
DL/RDL felhasználásra amit 20-30 Watt között is nyugodtan tudok ajánlani és nálam elég tartós, megbízhatóként működött, sőt még működik is, az a
Vaporesso Swag II (I-et is használtam előtte) és a CCELL I porlasztó, 0,5 ohmos, kerámiabetétes. Ez már 20-25 wattól hivatalosan is teljesíti amit kell. Egy ceállával egy munkanapot meg lehet lenni vele.
Ráadásul a mérete is kicsit barátságosabb :wink: Egy feltöltött tartalék cella tokkal pedig simán elfér a zsebben :slight_smile:
Van Aegis Solom is, imádom, leginkább túrához, kinti munkához használom, picit nagyobbacska, de jó szett. Erre én nem Zeus tankot, hanem Cerberus-t tennék és abba ha jól emlékszem (ezt azért ellenőrizni kell) mehetnek a Geekvape porik mellé a Vaporesso CCELL-jei is - tehát üzemel már 20-25 watton DL-ben.
RTA-ból nekem Kylin minim van, most épp 16 watton fut RDL üzemben a megfelelő tekeréssel :slight_smile: Nincs folyatás, jó az íze, egyszerű építeni…
Remélem tudsz használni valamit az írásomból, ha úgy érzed, írj pirvátban, válaszolok.

5 kedvelés

Nekem alacsonyabb teljesítményű is teljesen jó, nem szeretem ha forró a gőze. Amit említettél zeus sub ohm néztem az is 60-70watton ajánlott.
De lehet hogy amit én említettem a Zeusz nano X-et is ilyen teljesítményen kell használni (már nem emlékszem :roll_eyes::rofl:)

3 kedvelés

Inkább maradnék a mod-nál

3 kedvelés