Tudnátok nekem ajánlani komplett csomagot összeválogatva?

hehe…Napi 1-2 dobozról váltottam 2ml 18-24mg-os liquidre (mtl-ben)…de régen volt. Most napi kb 15ml 3mg-os fogy (mtl+dl). Tehát 10év alatt a nic mennyiség maradt, csak a pg/vg fogyasztás lett 7x több :slight_smile:

3 kedvelés

Pici, csőszerű, de nem pod, RTA :slight_smile:

Ez a Merlin nano nekem bejött. Még mindig nem tartok ott, hogy egy komolyabb szettet összerakjak. Viszont meggondoltam a bájkát. Kinézetre, felépítésre, hasonlóbbra ehhez inkább a dvarw FL jönne be. Tudom, hogy ez semmit nem jelent. Attól még, hogy hasonló, nem biztos, hogy ugyanúgy jó lenne nekem. Szerinted számíthatok arra, hogy dvarw jó lesz vagy inkább maradjak bájkánál?

Vélemény, szerinted?

A bájka talán kezdő barátabb, a dvarw tud büntetni. Persze nehéz ilyenekre korrekt választ adni, az az lenne, hogy először az egyiket vedd meg, aztán meg a másikat, amelyik meg nem jön be, azt add el. Vannak itt bájka funok dvarw fanok, meg az ellenkezője és minden permutációja is. :rofl:

1 kedvelés

Akkkó mindkettő lesz :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Kezdem megszokni, hogy ez egy olyan “szakma”, hogy mindent IS :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Viszont a sorrend akkor marad :slight_smile:

1 kedvelés

Csak jussak odáig anyagilag :rofl:

1 kedvelés

Ez egy olyan szakma, hogy ami az egyik embernek bejön az a másiknak nem, és fordítva. Innentől kezdve meg…passz. El kell tölteni vele egy kis időt, tesztelni setupokat, kiszórni a szarokat és ennyi. Ennél jobb tanácsot nem tudok adni, mert lehet pont lebeszéllek életed tankjáról csak azért, mert nekem mások a preferenciáim. Van bájkám is és van dvarwom is, teljesen más világ a kettő, ha olyan kedvem van a dvarw pörög, ha nem, akkor a bájka. Ne kérdezd az okokat, a változatosság gyönyörködtet. :grin:

Kicsit olyan ez, mint a hifizés, lehet róla beszélni, meg lehet nézni a paramétereket, de a végén az dönt, hogy kipróbálod és vagy tetszik vagy nem. A többiek véleménye onnantól csak egy elhalványolodó halk sikoly a távolban, nem számít.

5 kedvelés

Én is észre vettem, hogy nagyon szubjektív tud lenni, de azért a segítségetekkel, tanácsokkal, véleményekkel nagyon le tud szűkülni a kör :slight_smile: Ilyen széles skálán a végtelenségig lehetne “vaktában lövöldözni” :slight_smile: Iszonyat nagy segítség ez :slight_smile:

Útmutatás nélkül ez egy végtelen útvesztő :slight_smile: Azt hiszem még meg se köszöntem a segítséget. Srácok, nagyon köszönöm! Nélkületek nem tudnám merre kellene haladnom :slight_smile: ! Itt ahogy látom, nincs olyan, hogy valaki nem talája meg az irányt, amit keres :slight_smile: :heart:

Jó helyre tévedtem :slight_smile:

4 kedvelés

Ugye-ugye :grin:
Eddig én is “vaktában” vásárolgattam mindenféle kazánt.
Azt hiszem mondhatom azt hogy ami érdekelt kipróbáltam :grin:
Van 1-2-3-4-5-6 vagy nem is tudom már mennyi kedvencem :rofl::rofl::rofl:
Bőven elvagyok velük,igaza van Istvánnak,
mikor melyikhez szottyan kedvem azt szívom én is .
Ha megtaláltad azt amitől nincs MOST jobb neked akkor megérkeztél :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 kedvelés

Olvastam én is különféle rba és a többi variációkról. Elolvastam ugye, hogy miket írnak ezekről, de nem nagyon látom a létjogusultságukat, mitől tudnak többett, jobban mint egy közönséges RTA… Kevesebbet kell velük foglalkozni, könnyebb építés, jobb ízek? Jobb gőz? Vagy csak az építés, hobbi, művészet fokozása? Nem nagyon értem, hogy mitől lesz jobb. RTA-val bőven megvan az íz, a gőz, a gazdaságosság, a fizikai hobbi az építéssel. Az valami extra hobbi, kihívás?

Nagyon fontos fizikai törvény, hogy puffanás után el is gurul a picsbe, vagy ha asztalon borul el, onnan meg leesik :grin:

Egyébként bárki benne csőmodot, valahi hasonló, hosszúkás, hengeres tárggyal kipróbálhatja, milyen érzés megfogni.

1 kedvelés

Ki lehet hozni ebből, amit lehet :slight_smile: Keresgettem is a kis tankokat :slight_smile: Azért akadnak oloyanok, amik megfelelnek. Nem kell nagyágyú a lelkivilágomnak és a függőségemnek.

Tök jól elvagyok egy salt RTA klónnal is pl. Van merlin nano is, az is nagyon bevált :slight_smile:

Gond nélkül megy a tekerés 18 mm-es tankba, szerintem nem lenne gond a 16 mm-es dwarv sem. Érdemes lenne megpróbálnom?

5 kedvelés

Van nekem egy fogászati problémám. Iszonyat gyulladt, sorvadt íny. Próbáltam kanthal és ss huzalt is. Nekem aztán mindegy, hogy melyik. Nem vettem észre nagyon külömbséget. így egészség ügyileg melyiket ajánlanátok inkább?

Nem vettem észre PG alergiát, de amióta vapelek, talán roszabbodott a fogínyem, többet és jobban vérzik fogmosáskor. Ez lehet óriási véletlen is, de ki tudja. Befolyásolhatja a fogínyem állapotát a PG?

Nekem az a kedvencem. Pedig csak véletlenül futottam bele. Már kifizettem, amikor elolvastam, hogy “csak” 16 mm-es. Sokkal jobb íze van, mint a nagyoknak. 2 mm-esnél nagyobb magra tekerés nem fér bele. Viszont a rövid vatta miatt mégis az egyik legkönyebb bevattázni. Ami nagyon kokszol, azt mind direkt csak ebbe töltöm, mert a nagyobb tankokkal kínlódik a fene minden nap (latakiák). Hátránya a mellett,hogy kevés leves fér bele, az,hogy alulról töltős.

5 kedvelés

A merlin nanoba meg a salt rta ba is 2 mm-re tekerek, hibátlan szerintem.Jobb is a légbeömlés miatt is, úgy olyan, ahogy jobb nekem :slight_smile: Az nem zavar, hogy alulról töltős, meg a kevesebb vatta sem, tovább tart egy csomag :slight_smile: Hmm., a desszertesebb, kokszolósabb ízeket jobban bírja? Na ez kifejezetten előny mivel a desszertes cuccokat jobban csípem :slight_smile: A merlin nano tankban vettem észer, hogy erősen kokszoló aromát használok benne és megy már legalább két hete ugyanaz az összeállítás.

Egyébként a merlin nano-ban és a salt rta-ban nem cseréltem vattát íz váltásnál. Elfogyott a folyadék, feltöltöttem mással, nem volt nagy íz keverdés, szívtam néhányat és utána az új ízt éreztem. Akkor ez se biztos, hogy véletlen :slight_smile:

Kösz a véleményt, akkor esélyes lehet az is nálam nagyon :slight_smile:

Most GTX ONE moddal, ebben a salt RTA-ban szívom a PJ Empire Highrider Jackpot aromát és nem tudom letenni :slight_smile:

3 kedvelés

Én meg közben megnéztem a Merlin nano videót: https://www.youtube.com/watch?v=MgbGSdtQOE4 . (Annyira hasonlít a Dvarw - ra, hogy meg mernék esküdni, hogy az ötletet egymástól lopják.) De csak úgy zárójelben, mert nem akarok megvádoni senkit. Gyártsák minél többen, ha valami jó. A csavarok alatt nincs ütköző a Dvarw - ban, lehet, hogy jobb, ha a huzal végére szemet hajtasz, de amúgy az átmérőben a 2 mm különbség, az sugárban már csak egy. (Ezt biciklikeréknél vettem észre, hogy 28 collos helyére tett 26-os keréknél majdnem jó helyen fognak a fékek.) Merlinhez meg látom, van bubis palást. Emehhez sem ártana. Lehet, hogy kici kínaiak gyártják is, csak én még nem láttam.

2 kedvelés

Én is meg mernék esküdni :rofl: Van benne valami :slight_smile:

Hát, megpróbáltam mindent, tanácsokat stb. , de ezek a legbeváltabbak:

Tekercs: UD Kanthal A1, 28 GA, 2-es mag.
Vatta: Cloud9
Mod+tank: Értelmetlen kérdés ebben a formában, van 6 szettem, inkább vásárlás függők topik. Nincs olyan, hogy egy komplett, nem hiszek benne én sem. :slight_smile: Melyik, mikor, hogy, mivel… Nekem is van már 6 szettem, és folytatom a listámat :slight_smile:

3 kedvelés

Van már jópár cuccom, más témákból is kiderül, van, ami jó, van ami nem, van, ami határeset, viszont, hogy teljes legyen a történet, a tuti befutók a komlett szettre:

Mod: Ehpro mod101 - 18350 akksival, 8 watt - átlagos napi használat alatt sosem merül 30% alá, ha csak ezt az egy szettet használom, akkor sem
Tank:Bishop - abszolút kedvenc, ha ez nem létezne, nem is tudom, hogy mi lenne
Huzal: Geek Wape Kanthal A1 ZK04 28GA - 7 menet micro coil 2-es magon
Vatta: jó pár bevált, de a cotton clouds tökéletesen megfelelő, talán a kiszerelés miatt csípem a leginkább
Aroma: leginkább Atmos Lab gyümölcs íz, 3-3,5 % (ajánlás szerint 4-6%)

A jó pár szettem ellenére ezzel a kombóval egyedül így el merem hagyni a házat egész napra :slight_smile:

így bő fél év után alakult ki igazán, hogy mi a tökéletes számomra. Nagyon köszönöm a sok segítséget, véleményt, tapasztalatot! A kezdőknek én is azt tanácsolom, hogy a váltás e-cigire, nem megy egyik napról a másikra. Sok-sok kitartás és próbálkozás kell, akkor is folytatni kell, ha nem sikerül és dobnánk a történetet. Kitartással és olyan segítséggel mint ez az oldal, még akkor is működőképessé, sikeressé válhat a történet!

Részemről köszönöm mindenkinek!

12 kedvelés

Szerintem felesleges kezdő cuccokal próbálkozni. Ha nem jön be jobban eltudod adni a minőségi cuccot.

Szia,nem biztos hogy mindenki meg tudja engedni magának a High-End cuccokat.
Nem tudom,de 120 k-t nem fektettem volna be az elején egy modba +80 k-ért egy kazánba :stuck_out_tongue_winking_eye:
Lehet jobban el lehet adni de én ezt nem tudom mert nem adok el.
Viszont egy kezdő nem hinném hogy belefeccöl ennyi pénzt,mert olvasgatom mindenfelé hogy ÓCSÓT keres :smiling_face:

4 kedvelés