Tudnátok nekem ajánlani komplett csomagot összeválogatva?

Sajnos az egzaktság iránti elvárásod nem fog teljesülni :pensive: Ebben a vapelésben az a probléma (a másik oldalról: pont az a jó), hogy nagyon szubjektív és nagyon sok variálható része van. Viszonylag kezdőként ez frusztráló lehet, nekem is az volt egy picit, de ez egy ilyen műfaj. Példaként: valaki panaszkodik, hogy nincs igazán jó íze a gőznek. Na ennek lehet az oka:

  1. Beépített akkus a mod, és gyenge a leadható teljesítménye, több kéne pl. egy DL típusú tankhoz/porlasztóhoz.
  2. Cserélhető akkus, de döglődik az akku.
  3. Rosszul van a teljesítmény beállítva a modon, vagy más beállítása van elcsúszva.
  4. Porlasztós tanknál: selejt a gyári porlasztó/rossz típust használ.
  5. Építős tanknál: rossz a vatta mennyisége/minősége. Vagy: Rossz a tekerés anyaga/mérete. Vagy: a tekerés túl magasan/alacsonyan van.
  6. A tankon túl szűk/túl tág a levegőzés beállítása.
  7. Nem megfelelő a drip tip.
  8. Rossz az aroma aránya az alaplében.
  9. Rossz a PG/VG arány az alaplében.
  10. Rossz a nikotin aránya.
  11. Nem érett eleget/túlérett az aroma.
  12. Simán gyenge az aroma minősége.

Illetve, sőt legtöbbször, ezek tetszőleges kombinációja. Na ezzel próbálj meg kezdeni valamit elsőre :wink:

Amikor én kezdtem - a nagyon kezdeti POD készülék után -, biztonsági játékra mentem, és vettem egy Kizoku Limit tankot. Azt már nem nagyon lehet kapni, de a Shima verziót még igen, azt @Janchee linkelte is fentebb. Ebbe lehet gyári porlasztót rakni, de lehet építeni is. Én az enyémet használtam pár hétig, próbálgattam az építést, a beállításait, ezalatt rájöttem, hogy nekem mi és hogyan tetszik. És a következő lépésben, amikor már tudtam, hogy nagyjából mi jön be, vettem két olyanfajta építős tankot, ami a vélemények alapján megfelelt nekem. (És meg is felelnek.)

Ami a modot illeti, azt @Ispy nagyon jól leírta, van 2-3 dolog, amire érdemes odafigyelni, a többi kezdőként kb. nagyjából mindegy. Vannak persze pro beállítások és érzetek, amik nagyon is létező minőségi különbségek, de ha valaki most kezdi az e-cigit, úgyse tudja értékelni még. Kényelmi szempontokat érdemes nézni (ezért a cserélhető akku, meg pl., ha hurcolászni akarod, a súly, illetve, ha DL felhasználást is kipróbálnál, akkor tudjon a mod 80-100 wattot), de leginkább válassz egy olyat, ami tetszik. Esetedben, egy olyat, aminek középen van az 510-es csatija :rofl: Ja, még esetleg az lehet fontos, hogy rá lehessen tenni 24 mm átmérőjű tankot is, hogy ha később esetleg egy olyanba szeretsz bele, ne kelljen új modot venni alá. (Az átmérőnek amúgy nincs közvetlen köze az űrtartalomhoz, nem attól függ, hogy hány milis a tank.)

És megint regényt írtam, bocs mindenkitől… :sweat_smile:

13 kedvelés