Tour De Leszokás

Lassan indul a világ leghíresebb három hetes kerékpáros körversenye a Tour de France. Hegyen-völgyön, 21 napig, nettó szívás, szenvedés, vér, verejték, és könnyek. A győztes az egekig magasztalva, a győztes, aki paradox módon nem feltétlenül a leggyorsabb lábú, hanem a legokosabb és legelszántabb madárcsontú szuperhős.

Valami hasonló történik a cigarettáról történő leszokás esetében is. Sajnos gyorsan nem fog menni, szenvedni is kell, és persze lesznek hullámvölgyek is, de ez az a verseny (ahogy a Tour de France is), ahol már az is óriási eredmény, ha végig csinálod. Sőt, az a legnagyobb eredmény!

Verseny egy „meth laborral”

A leggyakoribb problémák egyike, hogy a vape nem adja a cigaretta feelinget. Nem is fogja. Az analóg bűzrudacska ma már minden elemében „labortermék”, amelyben a dohány mellett az élmény és a nikotinfüggőség maximalizálása a cél. Nos, ezzel a meth laborral kell felvennünk a versenyt, amikor a leszokás útjára lépünk. Legtöbben pontosan ezt az élményt kerestük, keressük a vapelésben. Ami bizony „reménytelen” harc a vegyészekkel.

Van ez a fura varázsszó, a torokhatás, amit mintha mindenki keresne, és ennek hiányára fogjuk a vape ellenérzéseinket. Keressük, de miért? A vape nem cigi, és hasonlóan viselkedhet, de ugyanúgy sajnos, avagy szerencsére nem. Lehet a TH-t hajszolni, de véleményem szerint teljesen felesleges, ráadásul sokszor bebizonyosodik, nem is ez az, ami hiányzik. Füll-orr-gégészem szavaival: tudod mi az, amit te torokhatásnak nevezel és olyan nagyon vágysz rá? Az a tünet (irritáció) amivel egy nem dohányzó már régen itt ülne a rendelőmben remegve, várva a vizsgálat eredményét.

Okosan ki van ez találva… Az idősebbek még emlékeznek a reklámra: mi az, amit iszol? Bedeco! Mi??? Bedeco! Egy instant kakaópor volt… Na, a cigarettával a kakaózást is letudod! Fura? Mindjárt nem lesz az! A kakaófüst hatására tágulnak a hörgők, így azt segíti elő, hogy a tüdőbe minél több füst, minél mélyebbre kerülhessen.

Gondoltad volna, hogy cigizés közben cukrot tüdőztél le minden slukknál? Pedig így van. Ugyan ártalmatlanul hangozhat, de az analógban használva az égés során képződik egy acetaldehid nevű anyag, amely nem csak erősíti a nikotin hatását, de gyorsítja a függőség kialakulását is.

A csodás irritáció… Amikor kézbe veszel egy ízesítetlen cigarettát, az messze nem ízesítetlen! Hiába nem érzed, bizony ott hever benne pl. a mentol. Nyugodtan mondhatod: persze már ekkora baromságot! Mondhatod, de hidd el, ott lesz az! Az ok végtelenül egyszerű, mindennapi mentolunk egyszerre tágítja és nyugtatja a hörgőket! Így aztán jóval mélyebbet tudunk belélegezni az éltető füstből, mint nélküle, hiszen csökkenti annak kellemetlen, égető hatását. Illatának, aromájának köszönhetően kicsit eltolja-elnyomja a füst csípősségét, helyette szinte hűsítő, friss érzést ad (ugyanezt szolgálja többek között pl a szárított cseresznye, meggy, alma héj). Így aztán oszlassunk el egy tévhitet, kivétel nélkül szinte az összes gyártó összes termékében van hozzáadott mentol! A legaljasabb hatása mégis az, hogy leginkább a fiatal, kezdő dohányosok számára könnyíti meg a füst letüdőzését.

Patikamérlegen adagolják az irritációt csökkentő anyagokat, amelyek gátolják a köhögést, a köhögési rohamokat. A csodásan hangzó levulinsav segítségével elveszik a dohány erős íze, ami alapvetően nem hangzik rosszul csak emellett még úgy egyharmadával növeli a nikotin idegrendszeri hatásait is. Így is jól hangzik?

Csak néhány anyag néhány hatással, amelyet pótolnunk kellene amikor a leszokás rögös útjára lépünk. Ezért nem egyszerű és ezért a sporthasonlat. Hosszú és küzdelmes folyamat a leszokás, pont, mint a Tour de France, de megéri végigmenni a „versenytávon”! :wink: Érdemes megküzdeni a sikerért, és ha gőzölsz egy jóízűt, már meg is tetted az első lépést!

26 kedvelés

Köszi!!! Az ötletet egy Barátom saját meth laborja adta! :wink:

7 kedvelés

Jó lett nagyon!

6 kedvelés

Köszönöm!

6 kedvelés

Hú az elején én is majd meghaltam, hogy anya dobozából kivegyek egy szálat kávé mellé! De nagyon büszke voltam magamra, hogy megálltam! És érdekes módon a 3naptól fogva nem is néztem rá! Asszonykát meg az én inspirációm és tartásom győzte meg rá 2hetére ő is letette! Analóg lassan 2éve semmi!

9 kedvelés

Köszi @Viktor_Hajdu ! Nagyon jó írás lett! :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Köszönöm!

5 kedvelés

Köszi ezt a szuper írást! :heart:Nagyon hatásos lett és mint egy meggyőző mankó, segít továbbra is hogy ne nyúljak még egyetlenegy szálhoz sem. :dna::wind_face:

5 kedvelés

Köszi!!! Csak tarts ki ennyi az egész! :rofl:

5 kedvelés

Köszönöm!!! :wink:

4 kedvelés

Megleeeeeesz. :grin: Nem könnyű az biztos, viszont már annyira beszippantott hogy fittyet is hányok az analógra.

7 kedvelés

Nagyon szépen kivesézett téma, köszönöm a ráfordított munkádat. Vajon mennyi rejtett praktika lapulhat még a dohánygyárak repertoárjában?

4 kedvelés

Nem tudom, hogy az alant linkelt videóban mennyi az igazság. Megítélésem szerint a fő vezérelv a minél nagyobb haszon elérése a dohánygyártásban, akkor viszont… .

Majd eldöntitek, hogy mennyi lehet a gyártással kapcsolatos megalapozott információ.

4 kedvelés

Köszönöm!!!

5 kedvelés

Köszönöm @Viktor_Hajdu, hogy elolvashattam, nagyon sokat tanultam belőle! :handshake:

6 kedvelés

Szívesen! Örülök, ha tetszik! :wink:

5 kedvelés

Szuper lett Viktor. :blush::heart:
Huh, és még mennyi vegyi cucc van aminek összesített hatása miatt nem patkoltunk el egy végigfüstölt nap végére. :sweat_smile:

7 kedvelés

Köszönöm szépen!!! :smiling_face_with_three_hearts:
Nincs is benne olyan sok, csak kb 4000-4800 :rage: :cold_face: :wink:. Mi az nekünk? :rofl: :cold_face: :rage:

4 kedvelés

Neeeem Tibi, az általuk okozott rengeteg kórságra beszedett pirula. :sweat_smile:

6 kedvelés

Úgy hiszem innen eredeztethető a mondás, miszerint, ami nem öl meg az megerősít. :rofl:

6 kedvelés