Nem kellett volna leszoknom a dohányzásról…

17 hónappal ezelőtt még minden egyszerűnek tűnt. Dohányozni öröm volt. Nehéz idők? Sz@rni rá, pár slukk és jobb lesz! Örülünk? Hát persze hogy rágyújtunk! Fura, de minden érzelem, minden jelentős pillanat a cigarettához (IS) kötődött. Soha nem hagyott cserben, és mindig velem volt, minimum két doboznak lennie kellett a hátizsákban akárhová indultam is… :man_with_probing_cane: :walking_man:

Ha pedig épp kifogyott, akkor pillanatok alatt találtam egy boltot (Nagy Nemzeti Trafikot) ahol beszerezhettem a hozzávalókat (vágott dohány, cigarettahüvely, töltő stb). Ha nem erre vágytam, akkor millió cigarettamárka között válogathattam. A legelborultabb időpontokban is bátran nekivághattam a beszerzőkörútnak, mert előbb-utóbb szembejött velem egy „trafik non-stop nyitva” tábla. Jó volt? Naná! A dohányzás egyszerű, jó és szinte ingyen van! :yum: :stuck_out_tongue_winking_eye: :crazy_face:

A tekergő füstgomolyag, amire ránézni is olyan nagyszerű bearanyozza a napjaim. Nem kell törődnöm semmivel sem, hiszen ez csak cigiii! Igaz, az önbecsülésem a föld alatt 10 méterrel, mert rab vagyok, de édes rabság ez! Még akkor is, ha naponta jut eszembe, függő vagyok, büdös vagyok és rettegek attól, hogy meghalok még mielőtt igazán felnőni látom a gyermekem. De hellóóóóó, a szabadság az szabadság! Én választottam! És akkor gyújtok rá, amikor én akarok! Illetve akkor, amikor a szervezetem üvölt a nikotinért, de ez nem érdekel! Óóóóó cigaretta, nagyra tartalak! :pray: :clap: :rofl:

És most? Gyűlölök minden napot, mert minden megváltozott! Gyűlölöm a világot, mert kipróbáltam az elektronikus cigarettát! Kellett ez nekem? Nincsenek trafikok, nincsenek ismerős arcok a cigispolcok előtt, senki sem kérdezi meg: a szokásosat kéred? Helyette választok egy üzletet a neten, megrendelem amire szükségem van, otthonról, kényelmesen. Majd megvárom a futárt, a postást aki átadja a csomagom, benne a rendelt cuccaimmal. Kibontom, és használom, keverem, tekerem… :wink: :thinking: :heart_eyes:

Tavaly február óta ilyen az életem. Gusztustalan igaz? Nincs fájdalom, nem kell minden nap újra és újra megbocsájtanom magamnak. Csak élvezem a vapelés örömeit szabadon és néha bizony őrült izgalommal. Undorodom magamtól. Mert valami ennyire jó nem lehet! :clap: :rofl: :heart_eyes:

25 kedvelés

Kedves Viktor!

Kiváló írás, sokadjára is.
Minden mondattal azonosulni tudtam, de az utolsó sorra hagyni a csattanót: frenetikus. Mint 20 méter mélyről hirtelen felbukkani a víz alól a levegőre…
…megszünt a mellkas szorításom.

Köszönöm!
(Egy kezdő átszokó)

11 kedvelés

Köszönöm szépen!
Aljas mód ez volt a cél… Az “uccsó” bekezdés… :wink: :grinning: :yum:

7 kedvelés

Azért ne felejtsük el, most is rabok vagyunk, talán szabadabban mozgunk, talán úgy érezzük, szabadok vagyunk, de nem, ne hazudjunk magunknak. Csak egy jobb alternatíváját használjuk a függőségünk etetésére, semmi több. Aki igazán szabad, annak erre sincs szüksége.

13 kedvelés

Egy új szenvedélyre cseréltem a régit. Ennyi történt. Nem több, de nem is kevesebb.
Hogy jobb-e, azt természetesen mindenki szabadon dönti el. Nekem az, a fenti néhány sor csupán ezt tükrözi.
“Aki szabad annak mindent szabad!” :wink:

10 kedvelés

Én kezdőként most úgy érzem, egy káros szokást próbálok lecserélni egy szenvedélyre v. hobbira v. szórakozásra v.időtöltésre…megfelelő rész aláhúzandó(!). A kitartást, támogatást és a szükséges tudást a Vaperina közösségéből merítem napi rendszereséggel.

A határok időtöltés és függőség között szélesek és elmosódnak, de jó lenne késöbb úgy gondolni a vape-lésre mint pl. egy mozilátogatásra. Szeretek moziba járni, de el voltam nélküle a pandémia alatt.

Tapasztalatom az, amíg a cigaretta csikket eldobtam, addig a tárgyak miatt ez inkább a hobbi felé hajlik, személyes jelleget ölt, a gyűjtés, az ismerkedés az újdonságokkal, az építés, tyütyüzés és a közösség miatt.

Nem gondolok rá úgy, hogy csak egy mankó lenne a leszokáshoz!!!

Bocsánat, kicsit elkalandoztam!
Vissza térve a témához, jelenlegi állapotomban két mantrát használok:

  1. Ma nem gyújtok rá.
  2. Ha akarsz valamit csináld! Ha nem csinálod, nem is akartad igazán.

Most itt tartok!:slight_smile:

8 kedvelés

Sok sikert hozzá!!! És óriási illetve tetszés szerinti méretben előállított finom gőzfellegeket! :wink:

5 kedvelés

Néha amikor a vape-elésre gondolok eszembe jut az általam úgy nagyra tartott 19. század. Most ugye azt mondjuk mennyire vagy inkább gondoljuk milyen haladó dolog ez “lecseréltük a füstöt gőzre” akkoriban meg ugye a nagy megfejtés minden bajra a különböző opiátok voltak illetve a kokain. Ma már persze tudjuk, hogy az ősök rossz úton jártak. Nah de mi rólunk mit fognak gondolni 100 év múlva? Vajon ez is csak egy megmosolyogtató zsákutca lesz? Annyi biztos, hogy mindenki tudja, hogy ez sem hegyi levegő.

4 kedvelés

Teljesen igazad van… Azonban kipróbálva a különböző leszokási programokat, kezeléseket, eszközöket, ezt találtam a leghatékonyabbnak. Így akár zsákutca, akár nem, akár mosolyognak majd az utódok akár nem, kicsit “carpe diem” jelleggel a vapelést választottam. (Carpe diem = élj a kárpitnak :wink: :rofl:)

A kórházi kontrollok és a pénztárcám a döntés helyességét igazolják, a többi egyelőre nálam nem számít. :pray: :wink:

8 kedvelés

Szia! @Viktor_Hajdu

Mennyire de mennyire aljas írás! És mennyire jó. :grinning: Érdekes, de egyszerűen közben ahogy olvastam szorított a mellkasom és éreztem minden szavát, érzését az írásnak. Én jelenleg még mindig nem tettem le az analógot, kevesebbet szívok ez tény, viszont a napokban egyre többet. Néha úgy vagyok mint egy kattant, bambulok és agyalok, hisz az életem mostanság igazán pocsék szinte romokban, és ebben az időszakban nehéz nem egy gyors és friss nikotin bombát robbantani ami azonnal hat. Csakhogy én konkrétan képes vagyok elpöfékelni rosszabb állapotokban 20 perc alatt 15 szálat is.
De ez az írás nagyon tetszik és köszönöm hogy eszembe juttattad javarészt miért kezdtem el randizni az elektromos cigarettával. :blush:

8 kedvelés

Szia!
Semmi gond sincs azzal, ha beszalad az analóg, minden csak szépen lassan. Nem lesz ott gond! :wink:

4 kedvelés

Tudunk segíteni?

1 kedvelés

Aranyos tőled de ez olyasmi amin nem lehet. :thinking:

1 kedvelés

Aztarézfánfüttyitnekije !
Mintha az én történetem lenne​:rofl:
De sebaj,mert én is rab lettem,a vape és a vaperina rabja​:grin:
Igen,itthonról rendelek,várom a csomagomat mint a messiást és már keverem kavarom tekerem​:blush:
A befejezés tényleg aljas volt,de tényleg ennyire jóóó !!

7 kedvelés

Köszi Zoli! :wink: :rofl: :+1:

3 kedvelés

Szuper lett, jó volt olvasni köszi @Viktor_Hajdu :v:

5 kedvelés

Köszi Zoli!!! Örülök, ha tetszett! :+1:

4 kedvelés

Ne érts félre én is inkább a gőz mellett vagyok hisz jó magam is már 4 éve nem gyújtottam rá analógra, de az én fejemben inkább úgy jelenik meg mint egy alka aki már nem iszik töményet inkább csak sörözik.

3 kedvelés

Ismét egy nagyon király írás @Viktor_Hajdu !

Én úgy fogom fel, hogy egy káros szenvedélyt cseréltem le egy új hobbyra. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Köszi Zoltánom!!! Egy a hobbi, egy a szenvedély… :rofl: :rofl: :rofl: :heart_eyes:

7 kedvelés