Tippek, trükkök! Mire figyelj! 7. rész - Hasznos tárgyak

Az élet néha olyan, hogy nemvárt akadályokat gördít elénk. Aki hobbikat űz az tudja jól, hogy bármikor adódhatnak fennakadások. Természetesen ez alól a vape sem kivétel. De nem szabad megtorpanni! Hisz ahol gond van, ott van megoldás is! Találkoztam már sok hasznos praktikával, trükkel, jótanáccsal és tippel az évek során amik számomra is már beváltak, és még a mai napig be is válnak. Én most ezennel átadnám azokat az okosságokat amikkel meg tudod „hackelni” a szettedet. Bizonyos bosszúságot okozó dolgokat ki lehet küszöbölni, helyre lehet hozni, de akár elébe is lehet menni a bajnak.

Tippek, trükkök! Mire figyelj! 7. rész – Hasznos tárgyak

A cikkekben felsorolt rengeteg praktika, trükk, tipp és jótanácson kívül még van itt valami amit a „hasznosságok” közé sorolnék. Mivel a vape már életstílus így különböző tárgyakat is gyártanak amik a hasznunkra lehetnek. Segítséget nyújtanak, hogy hiány nélkül űzhessük a kedvenc hobbinkat.

Hűtőborda (Heat sink)

Hűtőborda

Ez a hasznos tárgy nem csak a fix középérintkezős tankoknak segít a kontaktban, hanem lehetővé teszi, hogy ne melegedjen fel a tank. Hűtőborda, eredetileg mi más célt is szolgálhatna, mint elvezeti a hőt.


Tank alátét (Vape SpongeBox)

Ez egy kis lapos kör alakú műanyag vagy plasztik gyűrű. A közepe lyukas, azért, hogy a tank és a mod közé tudjuk tenni. Először kb. 4 éve találkoztam ezzel. Akkoriban azt a célt szolgálta, hogy azok a tankok amiknek gyárilag hibás volt az 510-es csatlakozója, hosszabb volt egy cseppet mint kellett volna, ezzel az alátéttel fixáltuk a tankot, így hézag nélkül ült a modon. Ma már több funkciót is kapott. Ha szélesebb mint a tank, felfogja a tank ejtette karcokat amik a modot érnék. Ha olyan nagy vagy vágható alátétet vásárolunk ami akkora mint a mod egész felső része akkor az esetleges beázástól is óvhatjuk a modunkat. Jobb félni, mint megijedni!


Drip tip védőkupak (Silicone Dust Cap)

Ez több féle dizájnban létezik. A funkciója egyszerű, megvédi a drip tipet, nehogy bekoszosodjon. A drip tip-ben megtelepedő kondenz sok port, szöszt bevonzhat. Ha pl. poros munkahelyen dolgozol nem árt egy kupak a drip tip-re.


Méretre vágó (Coil Trimmer)

Méretre vágó

Ennél hasznosabb kiegészítőt még nem láttam! Ez a huzal lábainak megfelelő méretre vágásában segít. Csak a megfelelő helyre kell tenni a tekercset, ahol olyan vastag a trimmer amilyen hosszúnak kell lennie a tekercs lábainak. A trimmer tövénél levágjuk a lábakat, és mindjárt olyan hosszú lesz a láb amekkora nekünk kell. Ez a cucc egyébként főként azoknak a usereknek való, akik postless deck-es tankot hajtanak. Használtam én is postless deck-es tankot, megváltás lett volna ez a holmi!


Tisztító fémkefe (Vape brush)

Ez a kis kefe a koksz leégetése után tud hasznos lenni, hogy maradék nélkül szedjük le a kokszot a tekercsünkről. Mivel vékony szálai vannak ezért clapton tekercsekhez tudom inkább javasolni. A sok egymáshoz préselt huzal közül is kiszedi a mocskot, így új életet ad a clapton tekerésnek.


Kerámia csipesz tankfogóval (Vape tweezer)

Kerámia csipesz

Kerámia csipesz, tudjuk jól mire való. De van ez a spéci darab amivel a tankot/deck-et is le tudjuk szedni a modról. A nagyobb fogó a tank miatt van rajta, a kisebb pedig a porlasztó miatt.


Flakon nyitó (Vape bottle opener)

Úgy működik mint egy sörnyitó, csak épp nem a söröskupakot pattintja le, hanem a Chubby Gorilla flakon cseppentőjét, illetve az aroma cseppentőjét. Tapasztalatból írom, hogy hasznos dolog, nekem is van. Sokszor kellett is, mindig a Chubby Gorilla adta nehezen magát.

Ezeknek a tárgyaknak az ismerete megalapozták azt a tudást amit ma tudok az e-cigiről. Ezek a dolgok a Vaper/Vaperina élet velejárói, amiről úgy gondolom nem árt, ha tudtok. Ha bármi problémád akadt, vagy most küzdesz valamilyen gonddal, ne torpanj meg! Itt vagyunk és segítünk! Sokak szerint túl van misztifikálva a vape világa. Szerintem viszont minden nézőpont kérdése! Csupán annyira van túlmisztifikálva amennyire mi akarjuk!

Köszönöm, hogy elolvastátok! Gőzben gazdag szép napot :kissing_heart:


Előző rész

Következő rész

43 kedvelés

Flakon nyító :+1: Már megyek is alira :rofl:

Danke!

8 kedvelés

Köszi @Vaperina_Kinga ismét egy nagyon hasznos, és gyakorlatias cikk! :slightly_smiling_face: Osztani éri, had lássa minél több Vaper társunk! :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Szia Kinga! Ismét zseniális! Gratula!

6 kedvelés

Sziasztok. :blush: Köszönöm mindenkinek! :heart::smiling_face_with_three_hearts: Örülök, hogy tetszett és menten vesz az @Ispy egy opener-t. :sweat_smile: Az uccsó résszel szerdán jövök. :kissing_heart:

6 kedvelés

Viccelsz? Ha ez a cikk nincsen életem végéig b@lf@sszoskodnék a vajazókéssel. :rofl:

Nicshotot is nyítja vajon? :thinking: Az lenne a mennyország…

7 kedvelés

Ez nyissa aztat is. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Kinga Drága!
Nagyon jó írást adtál nekünk ismét.
Köszönjük.

4 kedvelés

Köszönöm Szabolcs. :heart::smiling_face_with_three_hearts:

2 kedvelés

Csini, csak nem egy skull? :smiley:

4 kedvelés

Mi más lenne. :sunglasses:

4 kedvelés

Rendeltem :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Valaki megtenné,hogy linkel nekem egy tisztító fémkefét a fasttech-ről?:slightly_smiling_face:
Nagyon megköszönném…túl sok mindent ad ki a keresője ha beírom angolul…

1 kedvelés

Szia!

Nekem van több, szivesen adok egy db-t.

Üdv,

3 kedvelés

De aranyos vagy​:heart:Nagyon szépen köszönném :heart::slightly_smiling_face:

1 kedvelés

:slight_smile: Akkor már csak egy postacímre lesz szükségem, privátban küld el nekem, szerintem pénteken megyek postára.

2 kedvelés

Köszi szintén nagyon jó az írás.jó kis kütyük.

3 kedvelés

Az meg micsoda? Nekem csak olyan tankjaim vannak, amikben utólag is le lehet vágni, ami kilóg. Eddig meg csak a Siren volt, abba meg pláne. Bár kezdem sejteni. Azoknál kell előre leszabni, ahol nem lóg ki, mert pl. zsákfurat van a befogatásnál?

Igen. :slight_smile: Minden ilyen postless deck-ben áll a tekercs mint katiban a gyerek. :smiley: Behelyezed az előre méretre vágott lábakat lefogatod és kész. Nyugodtan mehet az aljáig. Mindjárt keresek egy képet. :slight_smile:

3 kedvelés

Meg is van. :slight_smile:

5 kedvelés