Tippek, trükkök! Mire figyelj! 6. rész - Parkolópályára téve

Az élet néha olyan, hogy nemvárt akadályokat gördít elénk. Aki hobbikat űz az tudja jól, hogy bármikor adódhatnak fennakadások. Természetesen ez alól a vape sem kivétel. De nem szabad megtorpanni! Hisz ahol gond van, ott van megoldás is! Találkoztam már sok hasznos praktikával, trükkel, jótanáccsal és tippel az évek során amik számomra is már beváltak, és még a mai napig be is válnak. Én most ezennel átadnám azokat az okosságokat amikkel meg tudod „hackelni” a szettedet. Bizonyos bosszúságot okozó dolgokat ki lehet küszöbölni, helyre lehet hozni, de akár elébe is lehet menni a bajnak.

Tippek, Trükkök! Mire figyelj! 6. rész – Parkolópályára téve

Egyszer régen volt kb. fél év amikor 10 szettet tudhattam a magaménak. Így sajna volt pár darab amit csak havonta egyszer használtam. Valami miatt gyűjtögetésbe kezdtem. Viszont ebből az időszakból is úgymond hasznot tudtam húzni. Ugyanis azon kívül, hogy nekem nincs is szükségem 10 szettre mást is megtanultam. Hogyan tároljuk helyesen a nem használt vape cuccokat!

Tank

A liquid nem bánt semmit tankon belül, viszont ha sokáig nem nyúlsz hozzá (1 hétnél hosszabb ideig) a vatta összeeshet és átenged. Ezáltal eláztatja a modot. Egyébként az összeesett vattára nem kellemes ráizzítani. Pattog, köpköd, az íz sem teljesen olyan mint volt. Arról nem beszélve, hogy a liquid illatát beveszik az alkatrészek. Ezért, ha tudod előre, hogy valamelyik tankodat nem fogod hosszú ideig használni inkább ürítsd le, mosd el és úgy tedd a polcra!


Mod

Az elektronika nem áll le. Akkor is folyamatosan mér, ha nincs rajta tank. Már elmúltak azok az idők amikor a modok csak az izzítás pillanatában mértek. Ha tudod, hogy nem fogsz egy modot legalább 1 hétig használni akkor vedd ki az akkukat. Főleg abból amin óra is van, hiába nem használod azt a funkciót, a rosszul jelzett időt is naprakészen kell tartania a modnak, kikapcsolt állapotban is. A modokban lévő órachipeknek van belső kis tápegysége, akkora mint a legkisebb gombelem. De amíg az akku benne van a modban addig általában azt használja. Tartalékoskodik az árammal, ugyanis az a tápegység nem cserélhető. A beépített akkussal nem tudsz mást kezdeni, kapcsold ki, ha sokáig nem használod.


Akku

Itt csak a biztonságra kell ügyelni! Ha nincs olyan állandó helye az akkuidnak ahol biztosítva van, hogy nem érnek az érintkezőkhöz fém alkatrészek amik leszívnák az akkut, akkor mindenképp szerezz be egy akkutartót. Akár műanyag dobozt akár gumitartót. Az akkut nem 2 napra vesszük. Alsó hangon 1.5 évet elmennek. Így hát bánj az akkuiddal rendesen. És különben is, fő a biztonság!

Ebben a cikksorozatban leírt tippek és trükkök megalapozták azt a tudást amit ma tudok az e-cigiről. Ezek a dolgok a Vaper/Vaperina élet velejárói, amiről úgy gondolom nem árt, ha tudtok. Ha bármi problémád akadt, vagy most küzdesz valamilyen gonddal, ne torpanj meg! Itt vagyunk és segítünk! Sokak szerint túl van misztifikálva a vape világa. Szerintem viszont minden nézőpont kérdése! Csupán annyira van túlmisztifikálva amennyire mi akarjuk!

Köszönöm, hogy elolvastátok! Gőzben gazdag szép napot! :kissing_heart:


Előző rész

Következő rész

24 kedvelés

Ismét egy jó kis írás @Vaperina_Kinga ! :kissing_heart:

5 kedvelés

Köszönöm @anon31274546 :smiling_face_with_three_hearts: :kissing_heart: Ez amúgy nem nagy szám, de talán valakinek fontos lehet. :slight_smile:

6 kedvelés

Köszi, jó kis írás szerintem nincs olyan, hogy “nem nagy szám” minden információ érték! :dash:

5 kedvelés

Köszönöm @Somaba70 :smiling_face_with_three_hearts:

5 kedvelés

Szia Kinga! Szupi lett megint!

5 kedvelés

Szia Elek! :slightly_smiling_face: Köszönöm :smiling_face_with_three_hearts:

3 kedvelés

Köszönjük szépen​:slightly_smiling_face:
Épp a minap akartam kérdezni,csak mindig elfelejtem, hogy a kölcsönkapott tankot nem használom és még nem tudom visszaadni…van benne liquid.Ne legyen benne?

1 kedvelés

Szia Beatrix. :slightly_smiling_face: Javaslom használd el belőle. Amennyire lehet szívd szárazra a porlasztót, hogy később ha kell lehessen használni. :slightly_smiling_face:

Egyébként jobb ha üresen áll. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nem akarom elszívni,azért van benne​:slightly_smiling_face:Nem jó az a liquid ebből a tankból

2 kedvelés

Ezesetben nyugodtan kiöntheted. És el mehet mosni a tankot. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

És a pori?

1 kedvelés

Ahogy Huszi mondja. :blush:

2 kedvelés

Thanks Thank You GIF by j.pictures

3 kedvelés

Ez de cuki :heart_eyes: Köszönöm :smiling_face_with_three_hearts:

4 kedvelés