Mihez mi illik? Mi passzol?

Sziasztok. :slightly_smiling_face:
Abban kérném a segítségét, vagy véleményeteket, hogy vajon milyen íz illik és mihez? A kávézáshoz már kitapasztaltam, nekem a csokis, mogyorós ízek váltak be a legjobban. Az passzol is a kávéhoz. :blush:

De mi a helyzet az étkezéssel? Lehet butaságnak tűnhet, de ilyenről még úgysem beszéltünk. :grinning: Általában édes ízeket szívok, és pl egy húsleves után elég fura, vagy bármilyen főtt étel után.

Édesség után nem probléma, passzolnak.
De mondjuk, italozáshoz? :thinking: Az örök dilemma nálam, az édes vörösbort kedvelem, ahhoz nem igazán találok hozzáillő ízt.

Mit gondoltok? :thinking:

7 kedvelés

Én szoktam keverni egymással az aromákat. Erről is lehetne beszélni? Az első találkozásom a Fred Master-rel elég érdekes történet. Meséltem s fiamnak, hogy a Facebookos csoportokban elsősorban a Heisenberg, és a Fred M a kedvencek. Rendelt is 1-1 Heisenberget, és Fred M-t magának, előbb egy kicsit adott belőle, majd nekem adta az egészet. Azelőtt Ry4 és Dy4 volt nálam rendelve. A Dy nem annyira jött be nekem, de az Ry, szerintem szivaros illata, feleségem szerint büdös, de én úgy voltam vele, az első dohányos, aminek nem csak íze, de illata is van. A Fred Master olyan 20 %-ban hozzáadva, igen finom keveréket adott. Elfogyott az Ry4, szívtam volna a Fred Mastert magában, de a hányinger kerülgetett. Először az a málnaszörp íz, majd utána a kesenyés utóíz, amit hagy maga után, elegem lett, bevallom, rágyújtottam. Leadtam az újabb rendelésemet, 20 ml Ry4 10 ml tobacco western. Próbálgattam ezeket is magukban de valahogy nem az igazi. Nálam az jött be: 5% Ry4, 2% Fred Master, 2% tobacco western 12 mg/ml nikotinos ízbajnok alappal elkeverve. Sokkal jobban hasonlít az igazi dohányhoz, mint bármelyik magában. Amíg volt Heisenbergem, az is hasonlóan isteni finom volt az Ry4-hez kb 1/4 rész arányban keverve. Néha gyümölcsös ízeket is hasonló arányban kevertem a dohányoshoz. Ti szoktátok az aromákat keverni? És hogyan?

5 kedvelés

Sziasztok! :handshake: :kissing:
Mivel dohányos ízek jönnek be inkább.Eléggé belevetettem magam a kisérletezésükbe.
A Saint Clouds Sweet Tobacco-ja etalon. :yum:Jobban kivehetőbbek az ízek,mint a Ry4 esetében(hozzátenném az se rossz :grin: ).
Tapasztalataim alapjàn ki merem jelenteni, hogy az Ry4 Double kivàlòan azonosul az Inawera usa mixhez+egy kis Inawerás Symphony-val bolondítva :slight_smile:
A Baker Flavor Tobacco excellent-jét a FINOM vörösborhoz vagy boroskólához :)ajánlanám.Legalább kipróbálás szintjén is! :wink:
A kávéhoz,kaja után csak is dohány kivonat (nekem ez jött be).Egy jól megérett Burnley nélkülözhetetlen.Itt megjegyezném, hogy az Azhad’s Elixir’s aromái nagyon kokszolnak. Szinte már élvezhetetlen.A Angolo della Guancia Izmir-je nagyon kellemes.Ebből a termékcsaládból lesz még rendelés :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 kedvelés

Az aromákat úgy keverem, hogy amely ízt dominánsnak szeretném, abból többet. Nekem 3 vagy 4 íz minimum kell, hogy valami nagyon finomat kapják. Kész liquidet is szoktam összeönteni, a Heisenberg és a Pinkman együtt nagyon jó. Illentva a Blood Sukka és a Heisenberg. :slightly_smiling_face: De pl egy alap dohányosba majdnem mindegyik gyümölcs passzol. :grinning:

5 kedvelés

én is sok dohányost próbáltam már, nekem a steampunk aromák jöttek be. Azhad télleg rendesen kokszol

3 kedvelés

Szerintem próbálkozz a dohányos aromákkal. Azok passzolnak a főtt ételekhez. Vannak szárazabb, de vannak enyhébb dohányos aromák, amik inkább pipadohányra hajaznak, de nem annyira erős, tolakodó illatuk van mint a pipadohányoknak.

4 kedvelés

A jobb pipadohányok nem erősek vagy tolakodóak, persze rossz töméssel rendesen torokszaggatóak tudnak lenni. Furcsamód én a vape pipáimnál semennyire nem szeretem a dohányos ízeket, inkább kerülöm. Az 555 annyira cigarettadohányos volt, hogy emiatt nem tetszett, az Azhad meg annyira dohány, tényleg dohánykivonattal, hogy azt mondtam ezzel az erővel rá is gyújthatnék. És úgy termelte a szenet a coilra, hogy eladdhattam volna télen fűteni :slight_smile:
Szoktam ételhez, italhoz más ízt használni, sőt, kültér és beltérben is mást, kb. úgy mint a borokat vagy szivarokat szokás, bár sosem jegyeztem le. A liquid szomelié eddig még nem létezett, bár lenne benne potenciál.
Sós ételhez érdekesek az édesebb levek, édes ételnél mindegy. Gyümölcsös meg általánosan jó mindenhez.
Nomeg, amikor először próbáltam vagy a pinkmant, vagy a bood-sucka-t, (az a neve?) akkor megváltoztatta az ízérzékelésem, ami lehet jó és érdekes, kivéve ha allergiás valaki egy ételre, mint én a paradicsomra, és azon az estén nem éreztem jól magam, mivel véletlen sok ezen növény tartalmú ételt sikerült ennem, és az összes rosszabb tünet előjött (delíriumba :face_vomiting: ). Ennek ellenére érdekes élmény kipróbálna ezeket is ha odafigyelünk.
Nemegyszer kevertem én is többféle aromát, a Baker Flavours elvileg erre van. Nem mind sikerült jól, de van egy halom oldal, app, lista ahol százával vannak ilyen receptek, akár pont a Baker Flavours oldalán. Néhol írják is mikor használják, természetesen nem a mekdonátsz utáni vapelés a fő téma :slight_smile:

Nagyon különbözőek vagyunk. Anno pipáztam, tudom milyen, ezzl akartam érzékeltetni, hogy édesnek érzed az illatát a dohányos aromáknak kívülállóként, de amikor szívod, sokkal szelídebb. Én meg pont a gyümölcsös likvidet kerülöm, mert a legtöbb még extrém alacsony keverési aránnyal is émelyít, taszít, valamint a gyümölcsös ízekkel abszolút nem sikerült leszoknom az analógról, sőt érdekes módon az analóg dohányzást imitáló mtl-el sem, viszont tökéletes párosítás volt a leszokáshoz a dl és a dohányos ízek! Azóta is csak és kizárólag dohányos ízeket szívok. Ennek kapcsán pedig akkor megkérnélek hogy mondd is el pontosan milyen az a nagyon széntermelő cucc? Egy linknek örülnék, szeretném kipróbálni, a koxolás full nem érdekel, van huzal vatta itthon dögivel, legfeljebb sűrűbben cserélek. Az én favoritom a dohány íz, enyhe mogyorós vagy mézes utózöngével, de ha lenne teljesen száraz, kaparós dohányíz ami a gőz lehetőségein belül a legjobban imitálja az analóg száraz füstjét, azt én szívesen használnám. Ja még annyit hogy engem a heisenber és pinkman szagával is ki lehet kergetni a világból, köztünk legyen mondva, de nem hiszem hogy egészséges az olyan likvid, aminek a szagát szinte alig lehet kimosni egy rozsdamentes acél tankból!

Én ugye most is pipázom, ez az én írásom magamról :slight_smile: https://vaperina.blog/passziv-dohanyoskent-nottem-fel/

Fentebb írtam, az Azhad Elixir aromái azok amik tényleg dohánykivonatot tartalmaznak. Nem rosszak, viszont én nem a dohányfüst pótlása miatt vapelek, az ízek és a habitus az amit pótol. Dohányból is mindig igényes ízesítettet használtam, amíg volt. Az Azhad elixir meg konkrétan mintha folyékony dohány lenne. 42-nél is kapható még ha mindenigaz.

A heisenberg, pinkman, mentol, colada, éles déligyümölcsök amiktől én kiakadok, főleg, hogy az ultem palástból mégnehezebb kimosni, mint a fém vagy üvegből, és amúgy sem szeretem, így ismerem az érzést. Dinnyétől is kiráz a hideg, pláne ami a vivóban volt, és egyszer véletlen próbáltam ilyet, amikor a világvégén tábort szerveztünk, és épp kifogytam ott helyben. Nem minden gyümölcsös ugyanolyan, többezer féle van, és sok nekem sem jött be.
De példaként, utoljára vanílíás dohányt szívtam, imádtam, de ebből sem mind volt jó. Egyik vaníliás aromát sem szeretem. Barackot nem tudok enni, de baracklevet szeretem, liquidben annál is jobban. Nincs nagyobb kedvenc gyümölcsöm a málnánál, de egyetlen egy liquid nem volt még jó málnásból amit próbáltam. Csipkebogyó teát szeretem, a lé is ott az asztalon ilyen ízben, véletlen bele szoktam önteni a tankba néha, pár napja pár slukk után szedtem ki belőle, annyira irritált.
Ha a kokszolós dolgok érdekelnek, a BF trüffel még ilyen, egyszer, karantén alatt egy este, két film közben elgőzöltem belőle 75 milit, képtelen voltam abbahagyni :slight_smile: Utána csertem a coilt vattástul.
A csere engem sem zavar, az Azhad Elixir nem ezért nem tetszett, tényleg beleszívtam egy cigibe akkor próbaképp, nem éreztem különbséget, pedig jó régóta zavar a cigifüst.

A pipafüstöt egyébként szeretni szokták az emberek, még a nemdohányzók is. Sosem szóltak miatta, inkább az ellenkezője. Vape pipát mégjobban szeretik.

2011 óta vapelek, rengeteg gyümölcsöt kipróbáltam. Nem azt mondom hogy utálom, inkább azt hogy nem kívánom. A dohányos aromák mellett még a sütisek amik bejönnek, de azokból is csak a szelídebb fajták. Nekem viszont nagyon fontos hogy minél jobban imitálja az analógot, hogy ne szokjak vissza, amit 2011 óta többször megtettem oda-vissza. Hiába az uszkve 29 évnyi bagózás nagy úr, nehéz tőle véglegesen megszabadulni, nekem ezért fontos a minél tökéletesebb imitáció. Az hogy a pipadohány illatát szinte mindenki szereti, ez lehet hogy igaz volt régen, de manapság az emberek kezdenek meghülyülni! Az autók tömkelege és az általuk most már állandósult szmog és szálló por ellen senki sem emel szót, viszont már képesek bíróságra vinni olyat hogy a társaházban az erkélyen dohányzók füstje “beszáll” hozzájuk, ha tehetnék a dohányzást (és a vapelést is) betiltatnák még az utcán is, mert féltik az egészségüket, de bezzeg a sufni tuning romhalmaz dízel roncsoktól amik az utakon okádják a füstöt, attól nem féltik az egészségüket.

2 kedvelés

Igen, mindig elmondom hogy a budapesti levegő károsabb mint ami a modból kijön. Néhol még szinte a cigi is jobban szűri a levegőt.
Ha a passzív dohányzást nem számítom is közel volt a harminchoz, ezért is lepett meg anno a vapelésemre való szinte azonnali átállásom. Valószínűleg a só miatt. És hogy őszinte legyek néha elfogadom ha megkínálnak egy szál akusztikussal, de sosem tetszik utólag.

1 kedvelés

Az a jó, amíg nem tetszik, nekem is ezt muszáj szinten tartani, hogy ne tetszen!

1 kedvelés

Szomorú egyébként a mai végtelenül dohányzásellenesség, a hagyományos pipámat már nagyonrég nem tömtem meg, azt sem tudom hová raktam. Az viszont igaz, hogy a gőztől is sokszor menekülnek mintha mérget fújnék ki.

Belinkelem ide, ha már nincs is náluk, a hozzászólásokat érdemes átnézni. Máshol biztos kapható még. https://vape42.hu/kategoria/azhads_elixirs.html

1 kedvelés

Köszönöm szépen! :slightly_smiling_face: :+1:

Gondolom ide a témába való: Már azelőtt is jobban esett a pipa 1 szem Negro cukorkával a szájban. Ugyanez a vap-pel, ha már unalmas, vagy nem nagyon érződik a liquid íze. Sőt néha ezt eljátszom 1 szem szacharinos édesítő tablettával a nyelvemen. Kicsit jobban kihozza a szájban az ízeket, főleg az édestől eltérő ízeket is jobban érzem olyankor. Hogy mit ettem, vagy ittam előtte, az is számít, de még nem állt össze teljesen a kép, hogy nyilatkozzam. Sajt, mint a borászoknak, vagy egy kávé után, nem is tudom. Sokféle aromát kipróbáltam,de egyszerre általában csak 2-3 van, a többi meg már elfogyott. :frowning:

2 kedvelés

Mint a vörösborok rajongója kérdezném, mivel foglalkozol? Remélem nem vagyok indiszkrét. :slightly_smiling_face: És a Woody Tobacco miként passzol a vörösborokhoz? Köszönöm. :blush:

3 kedvelés

Nem semmi. :heart_eyes: Én vörösborból az édes vöröset szeretem. Bár mostanság nem ittam, amit egyébként nem bánok. Néha-néha elindul a vezérhangya, hogy de innék egy pohárral. De aztán mégsem. :flushed: Viszont azt jó tudni, hogy szárazhoz mi illik. :slightly_smiling_face: Köszönöm. Lehet, hogy már kóstoltam a pincészetedből. :grin:

2 kedvelés

Édes vörösborban Hölgyeké az elsőbbség :wink: Kedvesem az Al Carlora esküszik ezen alkalmakhoz, ami azért érdekes, mert egyébként kerüli őket a mindennapi használat során. Egy kiadós vasárnapi ebéd után az abszint vagy a mojito kifejezetten kellemes tud lenni, de a gin-tonik-citrom kombó is egészen jó.

2 kedvelés