Temp control, totál kezdő. +rta bénázás

Sziasztok!
Olvastam itt azt hiszem kettő bejegyzést is amit tc-vel foglalkozik, és kis google után nem tűnt bonyolultnak a dolog, de szerintem valamit nagyon nem jól csinálok.
Kis bevezető: nagyon sokáig csak porlasztós tankokat, pod készülékeket használtam, de egy idő után eljutottam odáig, hogy azért mégis olcsóbb lenne ha saját magamnak csinálnám, meg sokkal több a lehetőség is. Vettem egy brunhilde mtl tankot, ami igazság szerint nagyon tetszik, viszont nem tudtam azt a bizonyos jó “na ez igen” érzést kifacsarni belőle akármit is csináltam. Vettem hozzá ni80 huzalt, 0.7 és 1.0 körüli ellenállással, majd stainless steelt 1.35 és 0.9 ellenállással is, valahogy sosem volt az igazi. Vattából is két félét vettem, egy vapefly cipőfűzős vattát és coil master pro cotton vattát.
A problémám a következő: sajnos szeretek chain vapelni, tehát beleszívok, kicsit belefújok, hogy hűljön a tekercs és kb 10mp múlva már szívom is. Sosem volt ezzel problémám, van egy geekvape z nano tankom, amibe a szerintem sokak által jól ismert boost porlasztók mennek, azokat is mindig így szívtam, sosem volt bajom velük. A barátnőmnek egy “tök gagyi” smok nord4-je van, az is bírja a stílusomat. Na de a brunhilde…sajnos kb két óra után égett a vattám, változó, hogy hol, valamikor csak a belsején látszik enyhén, de leginkább az egyik oldalon a huzal mellett. A tank pedig eszméletlenül melegszik. 0.9es stainless steel tekerccsel van most megépítve, és 12 watton 3-4 szívás után olyan szinten meleg, hogy mondhatni félek. Természetesen ebből következik, hogy az érzés sem olyan, mert annyira meleg gőzt küld néha a torkomba, hogy csak pislogok. Airflow gyűrűből a második legnagyobb van benne 2,1 mm, tehát jelen tudásom alapján az is eléggé lehetetlen, hogy nem tud rendesen szellőzni. Több mint 3 hete szórakozok vele és egyszerűen akármilyen huzalt rakok bele, akárhogy vattázom, ez a probléma nem megy el. Valahogy úgy érzem, nem így kéne ennek működnie, senkiről se hallottam még aki pl. nem, hogy naponta 1x de naponta kétszer kell, hogy újravattázzon. Sokat olvastam itt ezen a fórumon, és sokkal barátiasabbnak tűnik a légkör mint a többi vape fórumon így nagy általánosságban, ezért döntöttem úgy, hogy segítséget kérek.
Ahogy olvasgattam, rájöttem, hogy hú azta ez a tc pont jó lenne nekem, mert beállítom, hogy most akkor milyen hőfok fölé ne engedje a hőmérsékletet és arany élet van, jól is hangzott.
Megépítettem a porlasztót, részletesebben(hátha itt van a hiba): kétszer izzítottam rá vatta nélkül, ezt persze vw módban, én ezt minden új huzallal megcsinálom évek óta. Majd bevattáztam, kicsi liquid rá és hagytam állni 10 percet. Sok helyen írták, hogy a pontosabb hőmérsékletolvasáshoz jó, ha hagyjuk lehűlni a dolgokat.
Azt mondták mindenhol, hogy átlagba 350F és 490F között használják az emberek, na én megnéztem meddig lehet lemenni teljesen az aljára a dolgoknak és onnan kezdtem. Ez az én készülékemen 200F, hát úgy voltam vele, hogy kb ezzel semmit sem fogok kapni, ha az átlag 350F de kezdjünk innen és majd tornászok felfele. Ekkor jött a nagyon fura dolog, mondhatni rendben volt a dolog, volt íz meg gőz is, de megint 3-4 izzítás után olyan szinten felmelegedett a tankom, hogy várnom kellett jó 10 percet mire hozzá mertem megint nyúlni. Őszintén nem értem mit csinálok rosszul, azt is nehezen hiszem el, hogy 12 watton vw módban ennek ennyire normális melegednie. Nem 5-8 másodperces szívásokról beszélünk, hanem inkább 2-nagyon max4. És sajnos a torkom is fáj ettől rendesen, ez a legnagyobb probléma. Ugye először nyílván arra gyanakodtam, hogy túl magas hőfokon szívom, vagy túl sok a nikotin, mindent csökkentettem, ugyanúgy megvan a torokfájás, és ha más készüléket használok semmi ilyen bajom nincs.
Akinek van tapasztalata, vagy esetleg jobban érti ezeket a dolgokat kérem segítsen, mert kétségbe vagyok esve, és sajnos a nikotint még nem sikerült elhagyni tehát szükségem van valamire, de analógra megfogadtam, hogy soha többet.
Mod: aegis boost pro
Tank: brunhilde mtl
Liquid: 9es niksó, házi keverés. Red astaire 18%-ban, alap 50-50, niksó booster pedig 70VG-30PG.
A jelenleg használt huzalról pedig berakok egy képet.coil.PNG

5 kedvelés

Ja azt elfelejtettem, Fektetett helyett nyugodtan hívjatok csak Máténak, kicsit közvetlenebb így:)

5 kedvelés

Szervusz Máté !

Üdv a Vaperinán, érezd jól magad !
A kérdésedre pedig válaszolva , nálam egy hosszú 5 centiméteres (50 milliméteres) driptip megoldotta a forró gőz problémát ! Még 14 watton sem melegszik, folyamatos slukkolásnál sem !

7 kedvelés

Szia Máté,

üdv itten.

Volt ugyan hildám, igaz egy percet nem használtam, mert eladtam, ahogy jött, de 1 ohm és 12 watt nem tűnik vészesnek. Én is 28ga ss-t használok és hűvős gőzök vannak még láncsluk esetében is.

De ahogy tanult kolléga írta előttem, a driptip hossza bizony befolyásolja a gőz hőmérsékletét. Én spec 20mm-s driptipet használok.

Azonban a vatta égése nekem azt jelzi, hogy valami nem kerek ott a vattázással. Most nem tudom a hilda kényes-e erre, de olyan, mintha nem tudna elég levest szállítani a vatta és ezért kiszáradt idő előtt, majd jól lekokszol.

Szóval elsőr körben a vattázást kéne körbejárni.

Milyen magon tekered?

Szerintem a tc-t egyelőre hanyagoljad, mert azzal csak elfeded az alap problémát, ami szerintem a vattázás (túl sok vatta, begyömöszölt vatta stb.)

7 kedvelés

Szia Máté!
Üdv itthon :wink: :rofl:!
Egy kérdéssel kezdeném, biztosan kell a Hildához a TC?
Én inkább huzalcserén gondolkoznék, nekem a Hildához (is) a kanthal 28GA a tökély, 2,5 magon, 1 ohm körüli ellenállással. A tank sosem melegedett és tökéletes ízek-gőzök fogadtak minden alkalommal.
Az égett íz és az égés maga vattázási gondokra utal. Nálam akkor jelentkezett ilyen, ha túl szorosan hevert a vatta a tekerésben, vagy az egyik oldalon nem takarta be rendesen a sodronyokat / túl sok volt a vatta a sodronyoknál . Illetve amikor coil elhelyezési és lefogatási gondok merültek fel.
Ahogy István is javasolta, először ezt járd körbe alaposan.

8 kedvelés

Először is, köszi mindenkinek. A vattázással úgy gondolom már így 3 hét próbálkozás után nincsen akkora probléma, hogy ilyen rossz legyen a végeredmény. Mindig van hova fejlődni persze, de annyiszor szedtem szét, finomítottam rajta, próbáltam bele kevesebbet/többet tenni, és kivétel nélkül mindig az volt a végeredmény amit leírtam. Mellékelek majd egy képet arról ahogy most kinéz a “mű”, nekem ránézésre nem sokkal tér el attól amit Attila küldött, de ez lehet amiatt is mert nem hozzáértő szemmel nézem.
Drip tipből én is a hosszabbat használom, nem tudom pontosan ez milyen hosszú de véleményem szerint elégnek kéne lennie bőven. Sajnos most hosszabb nincs itthon, tehát nem tudok kipróbálni semmit, az biztos, hogy a másikat ami jött vele azt vissza nem raknám.
A vattázásról még annyit, hogy nekem a vapefly cipőfűzős vattája elméletben nagyon bejön, hogy ugye méretre van, viszont azt vettem észre, hogy amit ők 2.5-esnek mondanak, az csak nagyon nagy erőfeszítéssel megy bele a mostani tekeréseimbe tehát mindig szoktam egy kicsit levenni belőlük. Ahogy anno nekem mondták, az a jó vatta aminek van egy kis ellenállása amikor áthúzom a tekerésen de annyi már bajos, hogyha eldeformálja, erre is szoktam figyelni. Amikor kiveszem a vattákat sosem látom azt, hogy esetleg a közepén lenne a nagy baj, mindig figyelem meg leírogatom magamnak, hogy ezt hol ronthattam el. A végeket pedig drótkefével szoktam abárolni rendesen. Leginkább valamelyik oldalon szokott egy barnás folt lenni, ami azért aggasztó, mert mindig ugyanazon az oldalon keletkezik, mindegy milyen anyagú tekerést használok hozzá, és azt elképzelhetetlennek tartom, hogy mindig telibe ugyanolyanra vattázzak. Tekerést is annyit cseréltem az elmúlt 3 hétben, hogy szerintem ez normális embernek egy féléves adag.
Tc-vel kapcsolatban: persze nem kötelező erőltetni, de mivel úgy gondolom/gondoltam, hogy a hőfokkal van baj, ez tűnt a legjobb megoldásnak. Szintén csak arra reagálva amit Attila küldött, átraktam celsiusra én is, és ahogy nézegettem nekem meg se közelíti a 0.9es porlasztóval a 250fokot, ilyen 200 környékén mozog, tehát ha neked a 250celsiusos limittel sem melegszik annyira brutálisan, ezzel sem kéne szerintem. Még annyi, hogy nekem a temp control módban meg lehet adni, hogy mennyi wattot küldjön rá, az 12-re van állítva, nem akarom elhinni, hogy az túl sok lenne, meg annyira nem is értem minek neki wattot megadni, de adtam, hogy ne nyávogjon.
Este nekifutok még egy vattázásnak, megnézem mit tudok még javítani és felteszem annak is az eredményét ha nem bánjátok, hátha ti többet láttok rajta. Én még arra gondoltam, hogy esetleg nem lehet, hogy a levegőzés túl sok neki? Létezik egyáltalán ilyen? Mert az oké, hogyha szűk a gyűrű akkor nem tud lehűlni eléggé de a másik oldalnak csak azt kéne eredményeznie, hogy nincs annyi íz és th.
A másik talán a liquid lehet, leírtam nagyjából az eredeti posztban, de inkább pontosítom itt, hogy hátha ott van valami. Alap a liquidcitytől van, 50-50, a niksó booster 70-30 ZAP!, de mivel 18%ban keverem, ez nekem összességében majdnem 50-50re, jön ki, és niksóból a 9 az nem egy nagy erősség. A kis lost vape orionomba 20asat szívtam és semmi bajom nem volt tőle.
Még annyit a kész tekerésekről, egyetlen egy helyen láttam 1 ohm közeli kanthal tekerést, az is elfogyott státuszban éppen. Ha tudtok esetleg oldalakat ahol kész tekeréseket lehet venni kicsit nagyobb választékban azt szívesen venném.
Igaz nem válaszoltam mindenkinek külön mert fedik egymást valamennyire szerintem a válaszok, de mégegyszer nagyon köszi, neked Attila pedig főleg a hosszas “tutorial” jellegű kommentért.
Kis megjegyzésként, a tököm tele van vele egyébként, mert szerintem nem egy atomfizika, ez a brunhilde pedig őszintén nagyon tetszik nekem.
A végén pedig a tekerésem, amihez annyit, hogy ami különbésget biztosan látok, hogy neked a tekercs lábai fent vannak, nekem pedig lent, de ahol néztem videókat vagy képeket ott is lent voltak a lábak. Miben más ez, vagy mit számít?

7 kedvelés

Akkor szívjál bele 3-4-et, amikor érzed a dryhitet kapd szét és nézd meg a vattát. Lehet én bepróbálnék másik vattát.

2 kedvelés

Hello Máté!
Üdv köztünk.
Nem tudom, de lehet valamelyik sodronnyal lehet a gond.
Csak egy ötlet. Egy próbát megér: Újra vattázás után nem áztatod be a vattát, csak elrendezed szépen ahogy eddig, és figyeled hogy kb. egyformán kezdi-e felvenni a liquidet a 2 oldala a vattának a sodronyoktól. (Ez új vattázásnál eltarthat egy darabig. )
Tc-vel kapcsolarban, lehet írtad csak nem elég figyelmesen olvastam, az ellenállást rögzítteted?
Szép estét.

3 kedvelés

kétféle vattát is próbáltam, a vapefly cipőfűzősét és coil master pro cotton. Mindkettőnél előjön a probléma sajnos.

4 kedvelés

sodronyokkal: meg fogom próbálni, köszi a tanácsot.
Az ellenállás rögzítését viszont nem egészen értem, nyílván maga a tekercs meg van rendesen húzva, de van egy tippem, hogy nem ezt jelenti. Van egy tc-ss mód a modomban, ami beállít egy értéket, nagyon elmagyarosítva hőmérséklet koefficiens szerintem, ha arra gondolsz, akkor ebben a tc-ss módban a gép beállítja magának, majd van egy másik mód ahol lehet állítgatni. Én azzal néztem ami megad egy értéket, és nem bántottam. Sok helyen olvastam, hogy az ss316nak bár nem az az értéke, azzal jobban működik. Ha pedig teljesen másra gondolsz, akkor bocsi a sötétségért, lehet átugrottam valami felett.

5 kedvelés

Olvastam amit Kinga írt, ő a vandy vape superfine ni80 mtl fused claptont írta, az előző héten rendeltem abból is, ami előző keddre itt is volt, sajnos nem oldotta meg a problémát. Ezekből a superfine tekerésekből rendeltem 1.65ohmsat, 1.35ohmosat és 0.7eset is. Sajnos mindegyiknél a fent írtakat tapasztaltam.

3 kedvelés

Ne viccelj, senki sem az Anyukája hasában tanulta meg.
Itt találsz ezzel kapcsolatban némi infót:

@Andras_Barton hozzászólásában mutatja meg, hogyan kel egy Voopoo Wmate-n rögzíteni az ellenállást. A te mod-nem ismerem sajnos.
Az a lényeg, hogy a mod-on rögzíteni kell a tekercs ellenállását szoba hőmérsékleten.
A mod ezt a rögzíttett értéket veszi alapul. Ehhez az értékhez képest számolja az ellenállás változást, azaz a hőmérsékletet.

6 kedvelés

Ja, amit te írtál azt is lehet sok mod-on állítani, az a huzal ellenállásának változása a hőmérséklet függvényében.

3 kedvelés

Köszi neked is a sok infót és képeket:)
Mod: aegis boost pro, 510es átalakítóval, de tervben van valami új mod csak először ennek a hildás kalandnak szeretnék pontot tenni a végére.
A képekről pedig, pontosan ez volt nekem is. Én azt mondanám, hogy mostmár valamilyen szinten sikerült rendbe rakni, nem 100%, de nem is 3-4 hét után várom a csodát. Viszont így, hogy tudtam segítséget kérni itt nagy előrelépést sikerült elérnem, kezdve azzal, hogy nem kell naponta vattázni és nem szakítja le a torkom. Innentől már csak előre:)

4 kedvelés

Szia @Fektetett !

Azért a nevedet átírhatnád Mátéra :rofl: :+1:

Na nem mintha ezzel a mostanival bajom lenne… :smiley:

2 kedvelés

na igen, ez totál kimaradt. Viszont így azt mondom, legalább egy 50%os javulást értem el. Úgyhogy nagyon köszi!

3 kedvelés

Nem lenne rossz egyébként csak ahogy néztem a felhasználónevet pont nem tudom változtatni :thinking:

4 kedvelés

Upssz, akkor így jártál, maradsz Fektetett :rofl:

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.