Brünhilda melegedès

Sziasztok! :slight_smile: Ma megjött a brunhilda tankom meg is èpitettem a gyàri coil-al viszont az a problèmàm hogy nagyon gyorsan forrósodik a tank külseje is,dualban èpitettem 0.20 ohm 70W on hasznàlva.Gőz van ìz alig.Előtte Zeus RTA-t hasznàltam azzal nem voltak ilyen problèmàk :frowning: A gyàri nègy acélsodrony van benne a 6 helyett.Vattàzàs rendben nem fut szârazon.
Köszönöm a segitsèget!

Szia.
Dl vagy mtl?

Ez minden esetre hasznos.

@Lac DL :frowning:

Szia!
A legtöbb Dl RDTA-nál ez alap betegség.
Ilyenkor vagy a levegőt kell nagyobbra nyitni, vagy wattal leljebb menni.
Esetleg még ha picit hosszabb drip tipet teszel rá az is megoldás. Úgy már a szád nem fog hozzáérni a top cap-hez.
Nekem is melegszik a profile ha coil van benne. Úgyszint a mato is melegedett. Engem egyébként ez valahogy sose zavart igazán.

2 kedvelés

Tehetsz a tank és a mod közé ilyen heat sink-et is…javíthat a túlzott melegedésen
heat sink vape – Google Kereső

1 kedvelés

Az nekem is van, kényes egy nőszemély. Nekem rozsdamentes tekercs volt benne, (úgy rémlik az mtlbe is azt javasolja Kinga) és azzal nem akarta szívás közbe leégetni a popómrol is a szőrt. Ha megtalálom a tekercsröl a képet elküldöm, azzal elsősorban a desszert aromák voltak nagyon jók, a többi nem érvényesült annyira.

Ahogy nézem, kettős a probléma. Az íz azért nem megy, mert ha a gyári 7 menetes coillal építetted dualba akkor a 70 watt az édes kevés, 120-tól mennék felfelé.
A melegedésre meg azt mondanám, hogy szívni kell. Ha ilyen nagy tekeréseket használsz, akkor ahhoz hűtőközegre is bőségesen szükség van, azt meg ugye úgy éred el, hogy erősen szívod.

Matot használok, kedvenc tank és ha rendesen szívod akkor mind a tank, mind a gőz hideg mint a jég.

Szintén nem tartanám követendő példának, mert a hosszabb drip az íz kárára fog menni.

Mind a Hilda 103-mal, mind Matoval, mind Profile RDTA-val van tapasztalatom, ezek közül a 103 melegedett minimálisan, de az is kb kézmelegnél kicsit melegebb szintet hozott. A titka tényleg az erős szívás, hogy kapjon rendesen hűtőlevegőt.

THUNDERHEAD CREATIONS THUNDER COIL 4-CORE FUSED CLAPTON SS316 0,3OHM
Képet nem találtam meg. :unamused: Plusz egy tekerést megy rá, dualba 11ohmon 80w-on.


Ilyen coilom van még itthol ez jobb lehet mint a gyàri? :frowning: probàltam 120w-on decsak megsütöttem a szàm szèlèt :frowning:

Ez sem kérne kisebb teljesítményt szerintem… Nem beszélve arról, hogy ha a Hilda 103 verziója van neked, akkor ahhoz 5 menetes tekerés kevés, mert nem fogod megfelelően kitölteni a rendelkezésre álló helyet, az meg megint ízvesztéshez vezet. Én a technikát próbálgatnám full nyitott levegőtől addig a pontig ahol kényelmes a levegőáramlás. Ez nekem kb félig zárt helyzetben volt a 103-nál.

Többször leírtam már az oldalon ezt a meglátásomat:
Matot használok Ni80 26Gax3+38Ga triplefused claptonnal 5 menettel 68-70 watton. Ugye ez single tank. Nekem a hilda 103-ba is ugyanez a drót volt megfelelő (ez van hozzá gyárilag is asszem), annyi különbséggel, hogy 7 menetet igényel, illetve dualba tekertem. Na a matekom szerint, ha ugyanabból a tekerésből 2t raksz egy tankba akkor 2x akkora teljesítmény kell kb hogy jól működjön. Ezért jön a matek, hogy 120-tól próbálkoznék, de anno nekem 130 watt körül volt az optimális.
Ez ennyi, igazából nem tudsz vele mit csinálni, ennyit kér ezzel a setuppal. Szálhuzal és társai elvesznek ebben a nagy tankban, ez a kerítésdrótot igényli az udvar végéből. SS-t próbáltam még, de az ilyen kerítésdrótban már túl lassan izzik fel, mikorra adja a megfelelő hőmérsékletet, már nem tudod tovább szívni.
Azt meg meg kell tanulni, hogy hogy tudod úgy szívni, hogy optimális legyen az íz és ne melegedjen.

1 kedvelés

Rendesen szivtam, de melegedett akkor is​:slightly_smiling_face:

Én sem 10cm magasra gondoltam dl-hez természetesen. Elég annyi hogy már kényelmes magasságban legyen. Én is külön vettem rá, nem megy az íz kárára egyáltalán. Bár már csak rda-zok.

Nekem a tunderhead tekercsnél nem az volt a problémám hogy lassan melegedett, sokkal jobban zavart hogy lassan hűlt ki, és addig magának párologtatta a liquidet. Más rozsdamenteset is propaltam de azok nem váltak be. Mindenesetre kiprobálom én is amit javasoltál. :wink:

Azt igazából szerintem azzal tudod kiküszöbölni, ha 1 pillanattal kevesebb ideig izzítasz, mint amíg szívod, így adsz egy kis plusz hűtést a tekercsnek. Bár az ss huzalt nem igazán ismerem, kb 2x próbáltam eddig. Nekem már a tekerése se tetszik, túl kemény és így nehéz szépre formázni. Ni80-nal sokkal könnyebb dolgozni.

Lehet csak placebó, de a Mato gyári drip 1-2 miliméterrel magasabb mint a profle-é és én már ezt is észreveszem. Ezért is használok Mato tankon Profile dripet :smiley: Kényelmesebb is számomra, meg nekem úgy tűnik, hogy már az a pár miliméter is befolyásolja az ízt. Persze lehet, hogy tényleg csak placebó és beképzelem, de szerintem jobb a Profile drip.
A Hilda 103 dripje meg egyenesen szörnyű nekem, nagyon nem szeretem. Lecsapódik rajta a pára, az anyaga is fura… Szvsz szörnyű összességében.

Persze azt ki lehet küszöbölni, volt amikor fujkodtam vapelés utan. De ha már etetem itatom alkalmazkodjon hozzám egy kicsit ő is. ezért is raktam 2 honapra a sarokba büntetésből… gondolkozzon el a viselkedésén. (Meg mert mindig elfelejtek kísérletezéshez huzalt venni. :laughing:) egyébként a Ni80 nekem is jobban bejön mind íz mind kezelhetőség terén.

1 kedvelés

Szia. Dualban építve 0.2 ohm 70 watton, csakis dl lehet. …

1 kedvelés

Igazából csak kíváncsi voltam hogy valaki észre veszi e. :innocent: Na jó, megfogtál. Átsiklottam felette. :laughing:

Nyugi… mindenki tévedhet…:smiley:

Most akkor milyen huzalt vegyek bele? :frowning: elvesztem a rèszletekben :smiley: sorry :frowning: