Brunhilde meleg gőz

Én most ismerkedem Brünhildával. Még nem volt ilyen sodronyos megoldású tankom, emiatt kicsit tartottam tőle, de működik. Nagyjából 3/4-ig töltöttem és most kezd kifogyni a leves belőle, de még viszi a sodrony meg a vatta rendesen az aljáról is.
Viszont nem értem, hogy bírjátok 12W-on, meg felette hajtani, mert nekem 7 W-on is (0.92 ohmra sikerült tekeréssel) elèg meleg a gőz (de nem éget)?

2 kedvelés

Regen volt nekem is. Es nekem is meleg gozoket adott. En ezert is valtan meg tole.

Lehet egy még hosszabb szipka a megoldás. :thinking: Mert amúgy tetszik. Csak nem értettem, hogy ha nekem már ilyen alacsony watton is meleg, mások hogy bírják sokkal magasabb értékkel? Úgy már nagyon forró talán.

1 kedvelés

Mit rakták bele és mekkora levegővel használod?

1 kedvelés

Mivel az volt kéznél, az Ares2-höz kapott huzalból tekertem 0.92 ohmra. A 2.1 mm-es levegőzővel használom most.

1 kedvelés

Na jó, de milyen húzal fajta és mekkora mag? Brüncibe inkább 2-es magra kell tekerni szálhúzalból, mert elég forrófejű, ja hát nő. :sweat_smile:

1 kedvelés

Igen, 2-es magra tekertem. Most megnéztem, mi van a huzal tasakján: Fil Kanthal 26G
Aresbe jó volt, gondoltam, ide is megfelelhet.

1 kedvelés

Sok az a 26… :thinking:

Szerintem ide vastag, 29 vagy 30.

Akkor majd kerítek más huzalt. Addig kipróbálom a hozzá kapott tekerést. :thinking:

1 kedvelés

Mindig claptont tekerek bele 2.5-es magra. Sosem forró :grinning:

1 kedvelés

Még nem forró, de ha feljebb venném a wattot, akkor már az lenne. Ez volt az elsö próba, még kísérletezem vele.

2 kedvelés

Ha az segít, akkor tekeréstől függően 10-20W között használom. A 0.92-re a 7W durván kevés.
Ajánlom számodra is ezt a watt kalkulátort:

2 kedvelés

Köszi!

2 kedvelés

Ha azt a heat sink-et amit keresel a Hilda alá tervezed tenni az úgy már felhőkarcolónak fog hatni.

Nem feltétlenül, de majd meglátom. :slight_smile:

Hilda alá felesleges, mert csak alá tudod rakni a kazán meg fölül van. A kettő között meg egy bazi tank :sweat_smile:

1 kedvelés

Nem hűtésre kell.

Túl alacsony? :grinning:

Írtad, hogy a mod 510es csatlakozóját óvnád, de hatalmas lesz így…
Bár tudjuk, hogy a csajoknak a méret nem számít :smiling_imp: :grin:
Mondjuk a heat sink stílusa passzol a tankhoz (ha színben és átmérőben is passzol)