Tekerősegédek, tekeréshez szükséges kellékek

Sziasztok!
Írtam már párszor, sajnos mindig valami bajommal kapcsolatban, de sok-sok kísérletezés után úgy tűnik jön rendbe a dolog. nem 100% ugyan, de aki a kicsit nem…
Van mostmár 3 újraépíthetős tankom, ezek: ares 2 LE, brünhilde, geekvape ammit mtl.
Szerintem itt a legtöbbetek tisztában van ezekkel a tankokkal és sokan is használják őket/valamelyiket a három közül. Vettem hozzájuk egy rakat előre elkészített tekerést, de őszinte leszek nem vagyok megelégedve velük. Az ares 2-höz kaptam egy nem clapton nem fused nem anyámkínja, csak sima (szerintem) 3mm-es átmérőjű 1ohm-os kanthal tekerést, messze ezzel értem el a legjobb eredményeket. Ez sem olyan amire mondjuk számítottam, erről később…
Sokan mondtátok, hogy meg kéne próbálni a nem clapton, nem fused stb(továbbiakban “sima”) csak sima huzalokat amire akkor azt mondtam, hogy erre a hónapra már túltoltam így is a költekezést úgyhogy majd kövi hónapba. Hát végre itt a kövi hónap.
Első kérdésem az az lenne, hogy milyen tekeréshez használható segédeszközt tudnátok ajánlani? Igazából tudom, hogy beütöm a netre és kidob 10000-et, persze néztem is, de a tapasztalat alapján szeretek döntést hozni, ami nekem jelen esetben nincsen ezért mielőtt költekeznék inkább kérdezek.
Itt gyakorlatilag bármire kíváncsi vagyok mert sosem csináltam még ilyet, semmim sincs.
Csak a neten keresgélés alapján ezt találtam a legjobbnak:
https://www.elektronikus-cigaretta.hu/elektronikus-cigaretta/eshop/0/0/5/3286-Red-E-cig-DIY-Tool-Accessories-Kit-V3
Ebbe úgy mintha minden lenne ami kellhet.
2.) Itt inkább megint véleményeket szeretnék kérni tőletek, hogy ki milyen huzalt használ, hogy tekeri(átmérő, magszám, spaced/nem spaced). Tisztában vagyok vele, hogy ezt magamnak kell kitapasztalni,de mivel a nulláról kezdem úgy gondolom, hogyha pár ember kitapasztalt paramétereit megismerem azzal csak nyerhetek.
3.) Akinek pedig nagyon sok ideje van :rofl:
Az ammit és hilda duóról már nagyon sokszor kérdeztem én is, és olvastam is itt, tehát velük kapcsolatban szerintem már csak a tekeréssel lehet gond. Az ares viszont más tészta, bevallom eszméletlenül tetszik viszont nagyon nagyon szűknek érzem a legnagyobb levegőnyílással is. Konkrétan bereped a homlokom mire bármit tudok belőle szívni. Meg szerintem a tekerés is lehet túl nagy bele amit gyárilag adtak. Itt is azt szeretném kérdezni, hogy ki hogyan használja, és, hogy mennyire lehet elkerülni azt, hogy például 3 szívás után eszméletlen meleg legyen a gőz.


Igen ez megint egy hosszabb kérdésözönre sikeredett, de most van időm összeszedni a gondolataimat és leírni. Köszi, ha elolvassátok és várok bármilyen kommentet.
U.i: tudom, hogy szanaszét az oldalon vannak hasonló témák, viszont a vizsgáim miatt mostanában nagyon nincs időm olvasni, ezért csak emlékeim vannak, hogy mintha ezt is meg azt is olvastam volna valahol… meg azért döntöttem az új téma mellett, mert több kérdést is felteszek, ha esetleg ez gond vagy ilyesmi, akkor szívesen felteszem az adott témák alatt külön-külön a kérdéseimet.
Szép hétvégét mindenkinek!

11 kedvelés

Szia Máté!
Ha sok az egyben szerszámkészletet keresel, ez is megfelelő, érdemes az árak miatt kicsit alaposabban is körbenézni, de ebben tényleg minden van, a mini tab az építésnél sokat tud segíteni.
Ahány embi annyiféle eszköztár van, szerszámok közül én pl csak a tekerősegédet és keráémiacsipeszt szereztem be, illetve beruháztam egy kétezerpárszáz forintos csavarhúzószettre a többi akadt a szerszámosládában itthon.
Az Ares 2 tankhoz ha shopból rendelted, egy 28GA-s kanthal tekerést kaptál 2,5 maggal, a dobozban pedig találsz kb 1 méternyit ugyanebből az anyagból. Én imádom, szinte csak ezt használom az Aresban. A szűk levegőzés probléma okoz gondot nekem, mert nem találkozom ezzel, sőt néha még sok is a levegő (persze ez ízlésfüggő mint írtad). Ha esetleg a build deck a szemed elé kerül, az alább látható levegőállítási lehetőséget érdemes leellenőrizni:
kép
A bal oldali a teljesen nyitott állapot…
A meleg gőz magasabb teljesítmény mellett jelentkezik, nálam gyakorlatilag ismeretlen mert nem használok claptonokat a tankban. Sima 28ga kanthal és Ni80 megy bele. A teljesítményt pedig 11-14W közé lövöm be. Kanthalból 1ohmhoz kb 5 menet kell 2,5 magon, Ni80ból ugyanez 7 menet. A hézagos, nem hézagos tekerés hangulatfüggő, mindennel tökéletesen élvezem a kicsikét.

15 kedvelés

Szia Máté! Hát szerintem sok a 3mag Aresbe! Melegedést úgy tudsz csökkenteni ha gyorsan melegedő és hűlő huzalt választasz! Erre a legjobb a sima Ni80 28GA huzal! Az 2-max 2,5 magra tekerd! 6-7 menet kb 0,75-1,2 ohm között lesz! Amit választottál barkácskészlet ha tetszik ne habozz vedd meg! Ha kinézted addig úgysem nyugszol meg míg be nem szerzed! Bár elsőre ha beszerzed a 4 fő eszközt bőven elég mindenre! Tökéletes olló kell, kerámia csipesz, oldalvágó fogó( közepes körömcsipesz) szerintem sokkal jobban be tudsz vágni vele a lefogatáshoz, tekerősegéd! És ez az amit Viktor belinkelt az Aresnel a központi levegőállítás!

11 kedvelés

Ez a szerelő a szett jó lesz, ha darabonként veszed meg sem olcsóbb. Talán a mini tab olyan, ami felesleges lehet, mert modon is simán meg lehet csinálni, én is vettem, de el is adtam pár hónap után.

7 kedvelés

Persze ezeknek utána néztem mielőtt megvettem a tankot és ki van nyitva. Csak azt nem értem, hogy sok helyen azt lehetett olvasni, hogy hú ez még rdl is lehet a totál nyitott levegőzéssel. Hát nekem még levegős mtl se. Tudom különbözünk, csak arra gondolok itt, hogy egyébként jó lehet ez, csak a huzallal kell szórakozni kicsit, megtalálni a jót bele. Egyébként egy fullos tank szerintem minden tekintetben. Azt sajnálom, hogy amit adtak hozzá csavarhúzót a tetejéhez(ez azt hiszem csak a LE verzióban jön) az nem jó sehogyse. túl kicsi…pedig imádom szétszedni és totál elmosni meg beáztatni első használat előtt. Amúgy is nagyon sokszor szedem szét a tankjaimat tisztítás miatt. Meg ahogy gondolom, itt a kazán tetején lévő lyuk az ami nagyon szűk nem pedig a decknél lévő.

9 kedvelés

Írom is a huzalt a bevásárlólistára. Köszi:)

7 kedvelés

Illetve még egy tipp, ha az LE verziód van, a driptipet érdemes kicserélni, ha a kevésbé szűk MTL-t szereted.
Az LE verziót a Gyermekem hajtja, a bekötőoszlopokon található csavarokat is érdemes cserélni a csomagban található pótcsavarokra. Nekünk lényegesen jobbnak tűnnek.

10 kedvelés

Mindenképp kipróbálok stainless steel es ni80 huzalokat, ez lesz a hónap “nagy kalandja”. Köszi neked is a paramétereket, hogy te milyet tekersz. A tankról pedig, már most is másik drip tipet használok de minden bizonnyal a kanthal nem tud eléggé lehűlni és ez okozza a melegedést. Ja és igen, a nyílásokat is teszteltem és a legnagyobb levegőzésre van hagyva mint ahogy a képen. Bent is persze.

5 kedvelés

Sziasztok!

Én pont a mai nap néztem ezeknek utána mivel most kezdek majd tekerni, és én drágállom. Eddig itt tartok és jelentősen olcsóbb szerintem. Kivéve az ellenállás mérőt tekintve bár ahogy néztem az annyira nem feltétlen szükséges.

6 kedvelés

Ennek az az oka, hogy ezek nem coilmaster (“márkás” drágább), nem magyar shopból van, olcsóbb, cserébe 1 hónap.

8 kedvelés

Szia :slightly_smiling_face:

Ezek közül szerintem ami kellhet az a kerámiacsipesz (ha nem szálhuzallal szeretnél építeni) meg egy tekerősegéd. Vattánál sima ollóval jobban jársz. Huzalt pedig egy csípőfogóval vagy akár körömcsipesszel is el tudod csípni.

9 kedvelés

@Ispy Igen egyrészt nem márkás, másrészt a szállítási idő, ezzel egyetértek. De azon az úton agyaltam hogy mi a fenének márkát fizetni amikor A: elmegyek egy mindenes vedd meg kínaisba és konkrétan egy elektronikai csipesz szettet vettem 600 forint értékben, és ugyanott egy “phone repair mini tool” készletet amiben benne van az összes apró csavarozófej amire szükséged lehet szintén potom pénz, 800 forintért. Ezeket csupán betettem a kosárba, összeírom mennyibe kerül, elmegyek majd a kínaiba, szét nézek és valószínűleg 90%ban lesznek ezek a cuccok. Mivel nem veszed halálosan igénybe egyik eszközt sem így annyira nem számít hogy milyen fémből milyen edzéssel van stb. Ergo párszázforint VS 12ezer. Én így gondolkodom.

Igazad van @Donat tutira például az ollót nézve, csak én mindent próbálok miniben megvenni aztán egy pici tasakban hordani, saját vape kellékek szettet gyűjteni, esetleg ha megyek valahova nomeg ezekre amúgyis szükségem lesz máshoz is. :thinking::slightly_smiling_face:

10 kedvelés

Semmi gond ezzel, csupán leírtam az okokat. :sweat_smile:

7 kedvelés

Máté pl: ebben minden benne van és első nekifutásra ez a coilozó sokkal könnyebben használható! https://www.vaporism.cz/diy-sety--pomucky-pro-motani/avid-artisan-diy-tool-mini-kit/

6 kedvelés

Bocsánat ha túltoltam a szöveget, nem az volt a cél hogy ellen beszéljek vagy ilyesmi. :rofl::sweat_smile:

3 kedvelés

Így már értem jó elgondolás :slightly_smiling_face: Csavarhúzót ne felejtsd ki :slightly_smiling_face: valami jó kis cserélhetőfejest. Meg ezeknél nagyon kell figyelni a minőségre. Sajnos nekem pl a “vape” ollóval rossz tapasztalataim vannak. Volt 2x is mindkettő eltört.

5 kedvelés

sziasztok,nekem pont ellenkező tapasztalatom van az ollóval mert nekem pl be vállt nagyon jó kis olló ez szerintem csak ezt használom.:wink::slightly_smiling_face::grinning:

7 kedvelés

őszintén megmondva praktikus kis olló és nagyon éles is jól is vág nagyon pl én a paradise oldalán vettem annó azóta tényleg csak azt használom.:slightly_smiling_face:de persze előtte volt pl ez az ezüst szinű kicsi össze csukható ollóm is na az nekem nem vállt be nem volt elég éles sem.

5 kedvelés

Én is vettem, szerintem is jó, és még össze is lehet csukni.

4 kedvelés

Én azért nyomtam speciálisan ezt az ollót mivel anyám varrónő és ilyet használ. :sweat_smile:

5 kedvelés