Temp control

Nagyon jó árban hozzájutottam egy Zelos x modhoz, van rajta olyan hogy Tc, ezzel azonban semmi tapasztalatom nincsen az én woopoo drag modjaim ilyet nem tudtak. Mit lehet ezzel kezdeni,azonkívűl hogy beállítok egy bizonyos celsius fokot, mitől lesz ezzel gazdaságosabb az akkuhasználat és mitől függ hány fokra állítom ?

olvasd a Blogot ott a válasz

Ok elolvastam csak az nem derült ki számomra, hogy kell lezárni az ellenállást.

Egyáltalán nem biztos, hogy le kell. Régebbi rendszerekben működött így, már alapvetően nem jellemző. Hideg tekeréssel bekapcsolod a TC-t, onnantól általában tudja a dolgát, nem nagyon kell velük birkózni. Az induláskor szobahőmérsékleten mért ~pontos ellenállás a lényeg, ennek a változásából próbálja kitalálni a gép a tekerés épp aktuális hőmérsékletét. ±5C° nem teszi taccsra a rendszert, azért a zelos se lesz a mérhetetlenül precíz elektronika iskolapéldája, de kísérletezni tudsz vele :grin:

3 kedvelés

Ellenállásra van, hogy 10%eltérés is van más modhoz képest, szóval lesz ott hőmérsékletben is szerintem jelentős eltérés :blush:

2 kedvelés

Nagyon köszönöm, így fogom próbálgatni, viszont ha majd lesz pénzem egy dna -s modra vagy esetleg dicodesre akkor majd ismét segitséget kérek.

4 kedvelés

Annyiban nem húsbavágó probléma, hogy viszonylag lineáris offsetet csinál egy indulásból elmért ellenállásérték. Gyakorlatban használható, csak nem pontos

Azt a modnak a kezelési utasításában vagy videókban találod.

Most néztem meg, és szinte nulla infó van a leírásban :woman_shrugging:

Hát akkor nem egy jó TC-mod lehet hanyagolni kéne a tc-ét rajta… :man_shrugging:

Hozott anyagból dolgozunk, abból élünk, amink van :grin:
@1958Dodo nem találtam semmit ellenállás lezárásáról, úgyhogy vsz. jó eséllyel nem kell. 190-200C° körül indulj, ideális esetben nem sok minden fog történni, onnan mehetsz feljebb 5-10 fokonként. Ha nagyjából jó a rendszer, 230°-nál már kifejezetten meleg gőzt kell kapnod, úgyhogy csak óvatosan és ésszel!:+1:

3 kedvelés

akkor ez csak kb.tc. :man_shrugging:

Az azért nincs leírva, mert van amelyiken nem is kell, meg nem mindegyik modnál ugyanaz a metódus. A többit már előttem leírták. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Az. Első kísérletre ‘talán jó lehet’. Ha utána még mindig megvan az érdeklődés, lehet keresni tisztességes elektronikát lehetőleg olcsón. Ha nem, akkor meg el lehet engedni, hogy ez is megvolt. Nem nagyon tapossuk ám össze egymást mi, TC felhasználók, egységsugarú user számára egy tisztességes VW üzem általában elég a boldogsághoz.
Ehhez is kell egy kis perverzió:rofl::rofl::rofl::rofl:

4 kedvelés

Az a gond,hogy így nagy csalódás várható…én perverz vagyok… :joy:

Én is,csak én nem tc-zek :joy:

Ha nagyon a realitások talaján akarunk maradni, és azt nézzük: ad-e annyit a TC, mint amennyivel több pénzt bele lehet/kell miatta önteni a technikába? Akkor vsz. NEM. De jóóóó :joy::white_check_mark:

2 kedvelés

Üdv a klubban. Majd később :rofl::bangbang:

Sőt sokkal macerásabb dolog…én bírom.Hamár kiadtam egy szemmel is jól látható összeget modra akkor néha azért ki is használom…inkább télen és munkában.

3 kedvelés

Úri hóbort. De a kellemesebbek közül. Nálam a NiFe30 nagyon betalàlt, karakterisztikában mint a titán, a vele járó copóroller nélkül. És ha már a gép tudja, akkor használom.