A liquid és a huzal kapcsolata

Sziasztok!
A coil fajtájának van bármi köze a liquid idő előtti barnulásához?
Nikotin mentes liquidjeim vannak, nem napoztatom őket, de van aminél már az első tank megsárgul, barnul.
Tudom, hogy a kokszolós liquidek teszik tönkre a tekeréseket és a vattát, igy a kerdésem az volna, hogyha más tipusu (anyagú) tekeréssel próbálkoznék, talán kesőbb szineződne el a tankban levő liquid?
Azzal még kiegésziteném, hogy lehet hogy képes vagyok már a ni80 huzalt is felvenni a repertoárba.

2 kedvelés

Kéz csókolom Edina !

Jó a meglátás ! A khanthal huzalnál tapasztalom, ha több ideig áll a tankban a leves akkor elszínezi a huzalt, de nem 1-2 nap ez biztos. Félre tett tankoknál fordul elő. :slight_smile:

3 kedvelés

Én az ss huzalnál konkrétan fél óra múlva észreveszem. Kanthal úton van, azt még nem ismerem.

2 kedvelés

SS huzalnál nem tapasztaltam még ! Valószínűnek tartom inkább a koksz okozhatja. :slight_smile:

2 kedvelés

Esetleg azt lehet tudni, hogy ugyanazzal a liquiddel melyik az a huzal amelyik legkevesbé kokszolódós? Vagy az attól függ, mennyi wattal üzemeltetjük?

2 kedvelés

A kokszolódás sajnos nem huzal függő ! Inkább a watt és a levegő mennyisége befolyásolja a kokszolódást ! Ezzel azt akarom mondani, hogy megfelelő watton és megfelelő levegő mennyiséggel kell vissza hűteni a huzalt szívás közben, ha sok lekvid és kevés a watt akkor is kozmál, vagy kevés a légáram nem tudod vissza hűteni a huzalt megfelelően akkor is kokszolhat. :slight_smile:

4 kedvelés

Szia Edina!
Én nem találkoztam még ilyennel, igyekszem úgy variálni a tankokat, hogy több napig ne álljon egyik sem. Egyetértek Attilával, ha van ilyen jelenség, az nem 1-2 nap alatt fog megtörténni. Többnyire kanthalt használok sosem tapasztaltam hasonlót. A Kölyökzetem vegyes huzalfelhasználó, nála sem tapasztaltunk ilyesmit.

4 kedvelés

Nagy valószínűséggel ez liquid függő is ! Például a heisenberget mikor szívtam másfél hónap után sem volt koksz ! :rofl:

4 kedvelés

Épp az van a gépben, kell hozzá jó néhány nap, mire megjelenik a koksz a tekerésen. Ellenben a Fantastic Orange két óra alatt is képes volt jelentős mennyiséget felhalmozni a nem kívánt melléktermékből. Pici hígítás nem ártott neki. :grinning:

5 kedvelés

Szia Viktor!
Sajnos nem 1-2 nap, hanem fél óra, és a tartályban már barna is a likvid :frowning:

1 kedvelés

Ez így nagyon extrém reakció ! Úgy próbáltad már, hogy lekokszolod a huzalt , friss vatta, és úgy jelentkezik-e a színeződés ?

2 kedvelés

Edina nikotin mentest szív, de ha jól emlékszem akkor VG többletűt !

2 kedvelés

Akkor valószínű ki is sakkoztuk, hogy a többlet VG. okozza a problémát. :slight_smile:

4 kedvelés

Ilyen nálam akkor fordul elő ss huzalnál, ha ugyanazt a tankot más ízű folyadékkal töltöm fel, általában savanyú citromos ízekkel.Valószínű hogy a tekerésre lerakódot kokszot oldja fel a citromos aroma.

4 kedvelés

A VG többlet okozhat ilyet, plusz az aroma édessége. A VG ugyanis az élelmiszeriparban édesítőként szolgál. A diabéteszesek is használják cukor helyett a VG-ből készült cukorpótlókat. :slightly_smiling_face: A huzal annyiban játszhat közre, hogy kicsi ellenállással plusz magas wattal hajtva előbb “megkapja” a liquidet.

6 kedvelés

Jól tudod Tibor, de az idő !

4 kedvelés

Ne csodálkozz ! Én is képes vagyok addig, csak a vattát cserélgetem a huzalt meg akkor, ha elpattan. Viszont folyamatos használat mellett nincs rozsdásodás. A kokszolásnál meg természetesen kis watton égetem le, hogy ne károsodjon a huzal, és fújom is közben tehát hűtést is kap. :rofl:

7 kedvelés

Azt viszont tudni kell, hogy a koksznak fel kell izzon hogy, le tudd fújni másképp nem pereg le róla fújással, ahogy izzik már mehet is a fújás ! :slight_smile:

3 kedvelés

Azt még nem próbáltam nekem így tökéletesen bevált ! Még valamikor blackie-nek volt egy videója erről, de tudjuk ő törölte a tartalmait sajnos. :frowning:

6 kedvelés

Viszont a hideg vízbe mártástól a huzal struktúrája változhat, (lágyul, keményedik) A sima fujkával nincs ilyen probléma ! :slight_smile:

6 kedvelés