Tank szorulas

Sziasztok Vaperek!

Egy kerdessel szeretnek hozzatok fordulni adott egy RTA tank amit ujra szeretnek vattazni.
De egyszeruen nem jon szet annyira osszeszorult…
Volt mar a konyharuhatol kezdve a fogoig minden probalva.
A tank maga egy Kylin Mini II RTA ha ez segit valamit… Nektek van valami be valt tapasztalatok ilyen helyzetben?

2 kedvelés

Szia rakd be a fagysztoba kb 10 percre és uttánna gumírozott markolattal ellátott kesztyű segítségével megoldható a dolog…fogot nem ajánlom mert több kárt teszel vele mint hasznot ,arrol nem beszélve hogy megnyuzod az rta- t és még el is deformálhatja a nyomás allatt aztán végképp nem használható már …és ha sikerült szétszedni épités uttán ,vattázás befejeztével a gumi o gyűrűknek adj egy kis levest mert a legközelebbi épitésnél nem lesz ilyen jellegű problémád …

8 kedvelés

Rendben. Megporbalom. A fogo be volt csavarva anyagba szoval nem karcolta ossze.
Es a gumi gyuruknek nem art a liquid?

2 kedvelés

Az o gyűrűknek nem árt a liquvid,sőt azért ildomos épités előtt körbe meglocsolgatni mert a vákum miatt nem tudod szétcsavarni az o gyűrűk szárazak voltak amikor összerakdtad …de viszont ha adsz neki kis liquvidet akkor nem tudja ugy behuzni az o gyűrűket a vákum…

8 kedvelés

Nah az jo hir hogy nem karcolta meg de viszont a fogo azért sem ajánlot mert nyomásra eldeformálhatja a rta-t build decket és már használhatalan is sajnos

5 kedvelés

Okes. Koszi szepen a segitseget. Es mi van akkor ha a hutes se vallik be?

2 kedvelés

Hát akkor melegvizben áztasd be de neh forró mert a palást megrepedhet…és ha uttánna sem megy akkor pasz…max Tweezerrel probáld meg ha van otthon…


jobb mint a fogó

3 kedvelés

Ez mire való? Hogy kell használni?

2 kedvelés

Ez egyreszt RTA/RDA/RDTA stb vattazasara alkalmzas csipesz es mivel latszik, hogy keramia vege van igy nem karcolja szarra a tankot.
Es a kor alaku vege meg elvileg a build deck szetcsavarasara alkalmas.

4 kedvelés

A pici része pedig a porlasztó kicsavarására. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Na ilyet venni fogok. Fogóval összenyomtam a Berserkerem menetét (mert megszorult a deck és nem tudtam máshogy szétcsavarni) és tönkrement végleg (kiesik a modból mert a menetet megette a kombinált fogó), több tankot nem akarok tönkretenni. Most vennem kell egy Berserkert Vaporism.cz-ről vagy egy Aviatort de nem tudom melyik az ízesebb tank.

3 kedvelés

Ez a tanulópénz. Első évben összetörtem a Siren2 - nek 2 üveg palástot, mert nem tanultam belőle. Azóta már soha többé fogóval nem nyúlok egyikhez se! Másrészről érdekes, a Dvarw klón, a Galaxies és a By-ka mind olyanok, hogy soha nem szorulnak össze. Max. egy gumikesztyű segíthet, ha csúszik a kezem, de az is nagyritkán kell.

5 kedvelés

Volt nekem is, de a műanyagja ezer felé repedt, majd össze is tört. Nem volt hosszú életű. Hál istennek nincsen már rá szükség, mert megtanultam, minden tankon hol van a fogás. A csipesz kerámiabetétjét rácsavaroztam egy fém csipeszre, hogy legalább azt mentsem.

3 kedvelés

Sziasztok!
Most jutottam el odaig, hogy tenyleg szetkapom de hiaba hutozom akar negyed orat is egyszeruen meg se mozdul. Fogtam konyharihaval es gumis kesztyűvel is​:cry:
Sajnos nincs tweezer-em…
Ha van valakinek elfekvobe egy akkor irjon szivesen megvennem.

Siker!
Valami fuggony tarto lehetett anno ha jol emlekszem…

3 kedvelés

Jó, hogy nem zártátok le a témát. Szerintem ez az, ami örökké aktuális. Sőt minden kezdőnek az első kára ebből ered. Azután megismétlődik, amikor még a gumikesztyű sem segít. A By-ka V8 az új palást, amit annyira dícsértem, hogy nem szorult még rá, valahogy csak megszorult. De annyira, hogy semmi szerszám nem segített rajta. A palást 2 felülső tagja lejött, így a műanyag betekintő megúszta. De a fém a fémről nem jött le még 2 kombinált fogóval sem. Már bánom, mert karcos lett. Újabb 5 pont a fagyasztónak: Miután betettem a mélyhűtőbe, csodák csodája puszta kézzel szétjött!!!
Tanulságnak írom le: Ne nyúljatok semmihez sem fogóval! :thinking: A fagyasztó csodát tesz!

1 kedvelés

Elnézést. Ezt utólag olvastam. Gondolom azért nem segített neki a hűtő, mert nem puszta kézzel fogta meg utána a palástot. Mindjárt megmagyarázom. A tank alja (bottom) egy viszonylag nagy tömegű fém test. Lehűtéskor összemegy. A rászorult palástnak viszont kell a kéz melege, hogy kitágítsa. Ezért sikerült nekem elsőre puszta kézzel széttekernem a fagyasztó után, miután annak előtte még 2 fogóval sem, Érdemes átgondolni. Talán másnak is segít ez a magyarázat. Tehát ami belül van, átfagyasztani, ami kívül van, annak viszont minimum a kéz melege kell, akkor könnyen szétjön.

2 kedvelés