Tank széttekerés

Sziasztok van 1 zeusz subohm tankom érdeklődnék hogy van e valami trükk rá hogy könyen szét lehessen kapni porlaszto cserénél mert mostanában csak vizpumpa fogoval tudom ezt megvalositani vagy esetleg tudtok ajánlani más tankot amivel nem kell enyit szenvedni válaszokat előre is köszi

2 kedvelés

Szia,

első tipp

https://www.google.com/search?q=vape+tweezer&oq=vape+tweezer&aqs=chrome..69i57.4420j0j7&client=ms-android-samsung-ss&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&chrome_dse_attribution=1

1 kedvelés

2.tipp :slightly_smiling_face:
Ha nagyon és rendszeresen nem akar szétjönni, annak ált. oka van. Pl. megdagadt/szétnyúlt tömítés előnyben- csere…

2 kedvelés

Szia! Legegyszerűbb a történet gumis tenyerű kerti kesztyű. Pár száz forintos tétel és szájé!

1 kedvelés

Nekem is be van készítve egy ilyen gumikesztyű, amit a boltba lehet kapni. De mindezek ellenére volt, hogy én is mentem a csőfogóért. :sweat_smile:

Összerakáskor a csatlakozásokat kis levessel be kell kenni, egy pötty az ujjadra és csak végighúzod, van amikor már ennyi is elég. Sima menetre is mehet, de ott biztos nem árt, ahol gumigyűrű van.

Nálam akkor szokott így összerohadni, amikor sokat töltöm fel és folyton tekergetem jobbra-balra, hiába figyelek, hogy a topcapet nem húzzam meg nagyon így is képesek pár töltés után összeszorulni. Van, hogy még a modrol is alig akar lejönni.

1 kedvelés

A különböző fogók és a bukfenc-ütődések is okozhatnak “szorulást”.
Eltorzul egy hangyányit a tank körszimetriája, sérülhet-sorjásodhat a menet és bizonyos pontokon már ratekerésnél is szorulhat…
Tapasztalatból hallottam.

Előzetes kenéssel bármilyen összeszorulás nagymértékben megelőzhető, felkönnyíthető.

“Nincs már más megoldás” esetére rongyba takart tankhoz diótörőt használtam már ellent tartani:

A Többiek szokták még írni a “mélyfagyasztós” trükköt, de én még nem próbáltam.

Ezt a gumigyűrűk kenését,használom én is. Azonban tapasztalatom alapján,ha kenés után hosszú ideig nincsen megmozdítva,akkor pont az ellenkező hatást éri el. Beragad mint az atom. Jártam már úgy,hogy a polcon pihent a tank,mondjuk 1-2 hónapig,benne a némi levessel,és rendesen aggódtan,nehogy széttörjön,vagy deformálódjon,mire sikerült szétszednem. Az 519-es csatira,meg aztán végképp nem ajánlom a kenést!

Hát ez a technika a használatban lévő tankokra vonatkozik.