Tanácsot kérek

Sziasztok! Segitséget kérnék. Nagyon kezdő vagyok! 2 hónapja eldöntöttem és vettem Joyetech eGo AIO Start Kit 1500 mAh e-cigi készletet. 30 éve dohányzom,napi 1 doboz cigit szivtam. Kezdetben azt hittem az e-cigi tökéletes,menni fog,fokozatosan elhagyom az analóg cigit. De nem sikerül! Napi 10-12 szál cigiről ,tovább nem sikerül lemondani.Kell! Hiányzik. Mintha az e-cigi nem adná azt az érzést,mint az analóg. 11mg. Liquiddel kezdtem,de marta a torkom .Itt, Miskolcon egy e-cigi üzletben tanácsot kértem,kikevertek 5mg.liquidet.kevés! Egy ideje a 2 ml.-s tankba hozzacseppentek kb. 18 csepp 11 mg-s liquidet,de nem adja a cigihatást.Nem akarok lemondani a leszokási tervemről,de elment a kedvem,félek nem jó irányba haladok.

6 kedvelés

Szia,

tudom nehéz, de először arra kéne rájönni, hogy a cigi miben add többet, mint az ecigi, hogy a hiányt tudjuk pótolni. Ha az erősebb nikotin kapar, akkor érdemes lenne erősebb niksót nézni, az nem kapar. Lehet a gőz mennyisége nem elég, akkor meg másik szettet venni, esetleg az íz nem az igazi.

Szia!
3. hete vapelek (megint), napi doboz erős cigik, szivarka után. 32 évig cigiztem.
Próbáltam a vapelést, ecigizést 2010 körül, de akkor még vacak eszközök voltak. Most van minden. Meg kell ismerkedni velük.
Amit én tudok tanácsolni:
-pár nap türelem, amíg a torok és egyéb nyálkahártyák lenyugodnak, utána megszűnik a kaparás, köhögés. Ehhez szüjséges az analóg minél kevesebb használata. (Ne gyújts rá, csak ha végképp muszáj).
-igyál sok folyadékot (és sok vizet, vagy gyenge ízesítésű bármir, ne nyomja el az aromákat a liquidedben)
-keresd meg az íz(eke)t, amik tetszenek, ezt akkor öröm lesz gőzölni, nem kényszer
-agyban el kell felejteni ugyanazt a füstös égett papír hatást, mert azt reprodukálni nem lehet. Van a fórumnak fent keresője, van sok dohányos aroma topic, ajánlás
-doboz cigiről átszokás simán igényelhet 12-18 mg likvidet, hogy ne legyen megvonási tüneted. Én 18 mg/ml ízbajnok PG többleteseket szívok. Kisebb gőz, nagyobb íz.
Nagyobb th, azaz torokütés, torokhatás.
-mindezek agyban (is) dőlnek el, kell a hozzáállás. Add meg neki az időt :+1::slightly_smiling_face:

Nálam 3 nap volt amíg megszokta a szervezetem a gőzt, nem köhögtetett utána. Van többféle, változatos bekevert liquidem. Dohány-imitáló leveseket hordok munkába. Itthon csemegézek.
MTL tankokat hadználok, az MTL adja a dohányzás legjobb imitációját.
Észre fogod venni viszont, hogy pl. KV mellé is másabb vapelni, mert a kv intenzív íze is elnyomja az erősebb levesek első slukkjait.
Mellesleg, fél élet végigdohányzása után azt hittem én is, reménytelen eset vagyok. Hát, nem.

Hát, remélem, segített valamit :slightly_smiling_face:hajrá.

Ui: itt rengeteg segítséget kapsz, és ajánlom Kinga szuper műveit, a TUDÁSBÁZIS rovat alapos átolvasgatását. Ismerkedj meg pár fogalommal, könnyebb lesz.

8 kedvelés

Szia! A cigi miben ad többet?.. hát ez az! Igazából semmiben! A 30 év,berögzült,rossz szokás! Ez lehet az ok ,mert a gőzzel nincs gondom,talán az izeket kevésbé érzem. Kitartóbbnak kellene lennem,de többen leirták itt,hogy 1 nap alatt letették az analóg cigit.Ez nekem valahogy nem jön össze. Párhuzamosan szívom mindkettőt. Azt gondoltam, van valami megoldás,hogy a cigihatást elérjem.Több nikotint már nem akarok,mert köhögtet,ami az analóg cigitől szinte soha nem fordult elő. Köszönöm a választ!

4 kedvelés

A köhögtetésről írtam az imént. Türelem kell, megszokni a liquidet. És lenyugodni a cigivel állandóan gyulladásban tartott toroknak. Ehhez minél kevesebb párhuzamos használat.
3 nap és elmúlik a köhögés, kaparás jórészt.
Viszont, ha eleinte nem viszel be elegendő nikotint, csalódás lesz, és visszanyúlsz a cigihez.
Szerintem.
Amúgy én egy szombat reggelen kezdtem bele 3 hete, hogy hétfőn már vihessem munkába.

2 kedvelés

Akkor csak azt tudom mondani, hogy kitartást és sok szerencsét. Én is egyik napról a másikra tettem le, nem szívtam utána, de attól még hiányzott ez a szar, a pszichológiai függés nagyon erős sajnos. Vannak ismerőseim akik a mai napig felváltva használják évek óta.

7 kedvelés

Szia! Nagyon köszi! Megfogadom a tanácsod! Nem adom fel! Valószinű,hogy a 30 év lehet az ok!

6 kedvelés

Mondom, én és a cigarettázás, szinte egy fogalom voltunk 32 évig. El se tudtam képzelni jó darabig mást, pedig voltak egészségügyi negatív dolgok, rendesen… És mindig durvákat szívtam.
Szóval sikerülhet. 3 hét után kb. most túl vagyok a kritikus szakaszokon.
Mondjuk külön Modokat és felújítható MTL tankokat használok, mint itt sokan.
Olvasgasd tényleg át a tudásbázist.
Stílusában is kiváló írások mind.:+1:

4 kedvelés

Igen,ezért is léptem be a csoportba,mert rendkivűl segitőkész,megértő ,hasznos hozzáállást látok.Köszönöm!

6 kedvelés

Szia @Jutka-Miskolc2022!
Teljesen megértelek, én fél éve kínlódom ezzel, szóval nyugi nem vagy egyedül! Már majdnem mindenfélét kipróbáltam! Nálam a sok idegesség (és más is dohányzik itthon) is bejatszik. Ha egyedül dohanyzol a családban, akkor szerintem ne vegyél cigit, ne legyen otthon, semmi csábítás :blush: Pár napig kell kibirni. Kb a 3-ik naptól tisztul a szád, a tüdőd és utána mar olyan büdös lesz a cigi, hogy nem is fog kelleni!
Sok kitartást kívánok!

7 kedvelés

Köszi a biztatást! Sajnos pont az a baj,hogy ha jön egy minimális stressz, már csak azt veszem észre,hogy rágyujtottam! Olyankor nagyon dühös vagyok magamra,mert büdös, hamar vége és pereg a hamú! Az e-cigivel semmi negativ dolog nem lenne… Azt még nem merem,hogy ne legyen itthon cigi. Agyban kellene ennek eldölnie! Rajta vagyok nagyon! Én is küzdök! Köszönöm még 1x !

4 kedvelés

Szia @Jutka-Miskolc2022 Üdv köztünk. :hugs:

Ego AIO, nem rossz kezdésnek. Illetve kezdő szett, de volt akiknek ez a készülék nem hozta a vártat. Ha kapar a 11es, javaslom a 9mg-ost, hátha azzal élvezhetőbb lesz. De előtte meg kell kérdeznem, hány ohm-os porlasztóval használod? Van ehhez is néhány, egyik DL hatású, másik MTL hatású. Lehet egy 0.6-ossal sok a 11mg, azért kapar, mígy egy 1 ohm-ossal jó lehet. Vagy, ha amit nyújt megfelel, akkor a nikotin csökkentését javaslom. De természetesen pár nap után, mert a gyulladásban lévő torokkal kapcsolatban @Zoli76 - nak igaza van.

5 kedvelés

Szia! O.6 ohm,MTL. Cubis&AIO. Véleményed?

Én még annyival kiegészíteném Kinga hozzászólását,ha módodban áll,kerüld el messziről ezeket a dohányboltos liquideket.Szörnyen rosszak,kiindulásnak talán érdemes lenne ilyen 10ml-es készre keverteket beszerezned.Ezeket különböző nikotin erősséggel árulják,és kedved szerint tudsz válogatni az ízek között is.

8 kedvelés

Én nem vittem túlzásba a dolgot.
Egy 8 ezer forintos smok ipx80-as, 3mg nikotinos lotyi és másnap már nem szívtam az analógot.

Én is nagyon erős dohányos voltam.
Mai napig csodálkozom, hogy sikerült egyik napról a másikra. :sweat_smile:

De ez is, mint sok minden, egyénfüggő.
Meg fejben kell a legjobban letenni. Ha ez megvan neked (ahogy látom igen), akkor menni fog!

Kitartást! Megéri!

7 kedvelés

Köszi a tanácsot,megfogadom. Igaz a szettel együtt rendeltem több, készre kevert liquidet,de annyira " szörcsögött",hogy a dohányboltos /szerinte túl hig volt/által javasolt löttyöt kevergetem.Javaslatodra visszatérek és rendelek “gyárit”.

5 kedvelés

Azt ne várd, hogy a 30 évnyi dohányzás kimegy a szervezetedből egy pár nap alatt…mert nem fog. Nagyon sok idő eltelik amig már nem fogod kívánni az analógot. Ezt saját tapasztalatból mondom (írom)…

5 kedvelés

Hiába írják rá, hogy MTL, az nem MTL. Ha van 1 ohm-os otthon, azzal próbáld ki. Enyhébb lesz a TH (torokhatás) így élvezhetőbb is.

4 kedvelés

Szándékosan nem akarlak még a saját készítésű liquid irányába terelgetni,egyébként azok sokkal finomabbak,mint a készen kaphatóak,és árban is kedvezőbbek.(De azt majd idővel) :wink:
Az általad használt készülékkel kapcsolatban is vannak aggályaim, nekem az első átállási kísérletkor,pont ilyen joyetech ego aio-m volt.Forrósodott,köpködte a számba a liquidet,a porlasztók sűrűn tönkrementek,három nap után már nem is használtam.

3 kedvelés

Köszi,ez megnyugtat, türelmesebbnek kell lennem. Csak sokan irják,hogy másnap letették a cigit. Bár lehet,mögöttük nincs 30 év.

2 kedvelés