Hogyan lehetséges e-cigarettával elérni egy cigihez hasonló élményt/szintet?

Sziasztok!! Hogyan lehetséges e-cigarettával elérni egy cigihez hasonló élményt/szintet? Próbàlkoztam az elején nikotinos liquiddel 6mg-os nekem az nagyon erős váltás volt a cigi után, aztán niksos megoldást gondoltam a legjobbnak viszont most úgy érzékelem , hogy nem adja azt amire vágyom lehetséges ezzel a cigivel elérni egy olyan hatást egyáltalàn mintha cigiznék?

2 kedvelés

Hát ha az Ízre gondolsz azt sehogy.
Érzésre mint pékdául a torok hatás azt egy jó kazánnal és a tekerés pozíció beálításával(emelt tekerés ami az afc feletti tekercs magasságának az emelelésével tudod szabályozni) illetve a nikotin erőségével. Természetesen ahoz kell egy jó TH-jú kazán.
Az aromákkal pedig az a helyzet hogy egy kivonatos aroma a dohány nyers ízét adja vissza és a dohány főbb jellemzőit.
Pl: Virginia dohány (világos dohány) édeskés számlás íz világ. Kentuky dohány sötétebb karakter kicsit füstösebb fás édeskés. Latakia dohány erőteljes füstös sötét karakter de nem cigaretta füst hanem erőteljes fás füst íz dohányos háttérrel. A cigaretta papír égett kátrányos ízét eggyiksem adja vissza. Gőzlérparast YouTube videójában az eon jurney president aroma elvileg hasonlít cigaretta ízéhez én személy szerint még nem kóstoltam de kifogom próbálni.
Hozzá teszem hogy nem pod rendszerű vagy porladztós kazánokat ajánlanék hanem inkább rta-kat (újra építhető felújítható kazánokat
Olvasd itt a beszélgetéseket és már lessz rálátások hogy milyen rta-k alkalmasak erre a célra van itt hozzá értő ember.
A többit neked kell ki kísérletezni
Ha valami nem egyértelmű akkor nyugodtan írd meg a kérdéseidet. Segítünk.

9 kedvelés

Hát erre szerintem nincs más megoldás, mint próbálgatni az eszközöket, meg a liquideket, míg megtalálod a neked megfelelőt.
Kérhetsz persze ajánlásokat, és kipróbálhatod azokat is kezdésnek, de a kísérletezést nem tudod megspórolni, mert ahányan vagyunk, annyiféle igény és ízlés. Az biztos, hogy tévút cigi-ízt keresni, mert égés híján azt nem tudod az elektromossal reprodukálni. Tehát ezt el kell engedni, és olyan ízt (ízeket) keresni, amivel ki tudod váltani. Emellé kellene " belőni" a nikotin erősséget, és a th-t, amit a hagyományos cigarettánál éreztél.
Remélem, sikerül megtalálni a megfelelő eszközt és ízt.

8 kedvelés

Az élmény vissza adásában sokat segíthet egy olyan eszköz,amihez van a cigi filteréhez hasonló,eldobható drip-tip.
Az anyámat,40 év dohányzás után,úgy néz ki,hogy ezzel sikerült átállítani e-cigire.
Van belőle olcsóbb és drágább is.
Ez vált be nála:

Ez meg egy drágább cucc,de erre is sokan esküsznek:

9 kedvelés

Néhány Azhad’s Elixir kivonatos nekem nagyon sokat segít ebben a mai napig. Valóban nem égett papír, dohány, de meglepően jól hozza pl. a mai napra hozott Signature 1000.

5 kedvelés

Tömören: sehogy
Bővebben: idővel találsz más ízt amit kedvelsz majd annyira, hogy ne a bagót keresd benne…

5 kedvelés

Elfelejtettem hozzá írni, hogy nekem egy podos készülékem van tehát nekem akkor mindenképp a nikotinnal kellene játszani hogy elérjek egy olyan erősséget vagy ez ilyen kis készülékkel esélytelen?

1 kedvelés

Simán elérheted a bagó erősségét, sőt…
A lényeg, hogy ne nikotin só legyen benne.

2 kedvelés

Köszönöm a válaszod!! Azon vagyok, hogy megtaláljam a megfelelő nikotin mennyiséget maga a cigi ízt eltudom engedni maga ez az érzés hiányzik mint például egy reggeli első cigi persze nem várom el, hogy ugyan olyan legyen de még is legyen ereje ebben reménykedem, hogy lehetséges…ezért is kérdezek hátha valaki hasonló cipőben járt és megtalálta azt azt a mennyiséget amivel akár hasonló élményt érhet el…

2 kedvelés

Milyen cigit szívtál?

1 kedvelés

sötétkék pall mall de tényleg a cigi íz nem számit az sem ha nem olyan érzés inkàbb az erőssége nyilván a nikotinsót át kell váltani sima nikotinra csak az volt a gond hogy fulladtunk tőle nagyon ha meg nikotinsóbol is megemeljük mondjuk 4mg-ra az is fullasztó

1 kedvelés

Én 9mg-mal kezdeném mtl-ben (nem niksóval).
DL más téma…oda 4-5mg is elég

3 kedvelés

hát nem tudom… elég soknak találom nekem a 6mg olyan volt hogy képtelen voltam bele szívni annyira fullasztó volt… persze onnantol kezdve nem szívtam a cigit csak ezt de mivel mem bírtam szívni belőle így átváltottam nikskóra ugye ez meg kevés…

1 kedvelés

MTL vagy DL volt a 6mg? …na, mert ez nem mindegy

2 kedvelés

Mtl-ben volt a 6mg

1 kedvelés

Akkor csökkentsd 3ra…ha gyenge akkor emeled 3,5re, és így tovább amíg jó nem lesz az erőssége.
Én pl 13éve a kék pallmall/malbi light-ot tettem le…most 3,5mg-ot használok MTL-ben

3 kedvelés

A reggeli első cigi… Hát igen. Én is azt engedtem el utoljára a kávé mellé. Anno, amikor én átszoktam, még csak alig párféle készülék volt elérhető. Már az elektromost használtam, de egy darabig (talán egy hónap) még simán befigyelt 3-4 szál hagyományos cigaretta is mellette, főleg reggel és étkezések után még igényeltem. Aztán fokozatosan elhagytam ezeket, utoljára a reggeli “adag” maradt. Majd fejben eldöntöttem, hogy hát ha egész nap nem kell, akkor az a reggeli egy szál már minek? Megpróbáltam akkor is az elektromost használni inkább. Azóta hagyományos cigire nem gyújtottam rá egyetlen egyszer sem.
Szóval határozottan állíthatom, hogy lehetséges teljesen helyettesíteni a hagyományost az elektromossal.
A leglényegesebb, hogy ne legyen nikotinéhséged, tehát mindenképpen be kell lőni a nikotinerősséget. Nálam elment 1-1,5 doboz cigi naponta, úgy hogy én 12 mg-mal kezdtem, majd ezt később csökkentettem fokozatosan. Ez elég hamar ment, a megfelelő íz megtalálása nehezebben, sokfélét ki kellett próbálnom, mire megtaláltam azt az ízvilágot, amivel meg voltam elégedve. A választék óriási, mindenki megtalálja, neked is sikerül, ha akarod. De fejben ehhez is el kell dönteni, hogy igen, én ezt szeretném inkább. Vagy le kell szokni, ami legjobb, de a legnehezebb is.

4 kedvelés

Nekem gyanús, hogy valami nem stimmel azzal a porlasztóval. :thinking: Persze, rá kell érezni, meg kell szokni az elektromos technikáját, hogy nem egészen úgy kell szívni, mint a hagyományos cigarettát, de nem kéne fullasztania. Bár igaz, én nem próbáltam a nikotinsót, mert amikor kezdtem, még nem is volt (mondjuk pod sem, így azt se ismerem). Mennyi ment el egy nap abból a sötétkék Pall Mallból? Csak hogy nagyjából tudhassuk, milyen erősségű nikotinnal érdemes próbálkoznod.
Lehet, meg kéne próbálni egy másik eszközt is.

3 kedvelés

Nálam a Journey Saljut longfill hozza az analóg feelinget, viszont kizárólag az Aromamizer MTL Classic kazánból (a többi építősben sem közelítette meg), podból viszont valami furcsa édeskés íze van, nem az igazi…

3 kedvelés

körülbelül 8 szál

1 kedvelés