Meg köhögtet az e cigi

Sziaasztok!
Kb 3 hete figyelem az oldalt. S mivel láttom sok a tapasztalat igy ugy gondoltam nem ciki kérdést felteni. Kb egy honapja probálkozom az e cigivel. Láncdohányos voltam ez mostanra ott tart hogy napi 5 szálra csökkent a hagyomáson cigi. Vype sub készüléket használok. Probáltam már sok ízt valamint 50/50 százalékost 70/30 százalékost is. A bajom az hogy még mindig nagyon csunyán megköhögtet. Gyerekkorom ota bronhitisem van miota ugymond lecsökent a cigi már nem hörgök lélegzet vételkor. Viszont az e cigi első pár sluknál meg köhögtet s ugyan ugy napközben is köhögök. Kérdésem az lenne hogy valamit rosszul csinálok vagy meg szokás kérdése. A kürölöttem lévők akik e cigiznek mondták hogy ők is sokáig köhögtek tőle de nekik nem volt áttetszős köpet ürìtésük közben.

8 kedvelés

Szia!
Üdv a közösségben, és persze gratula a döntésedhez, a vapelés a megfelelő irány!
A köhögés teljesen normális tünet, bár az intenzitása mindenkinél más. Az már nagyon jó, hogy a lélegzetvételkor jelentkező hörgőoratórium megszűnt, az első pozitív tünet.
Sajnos a bronchitis miatt a fokozott váladéktermelés és kiválasztás eleve adott, ráadásként pedig a cigarettával szűkíted ellenben az ecigi gőzével tágítod a hörgőidet, ezt kicsit nehezebb tolerálni a szervezetednek.
A használt készüléket nem igazán ismerem, mintha DL cucc lenne 0,3-0,5 ohmos ellenállású porlasztókkal, ami jóval több gőzt jelent. A köhögés forrása ez is lehet (nálam ez volt). Kevesebb gőz, kevesebb irritáció. Érdemes lenne egy MTL szettet kipróbálnod, közelebb áll a cigaretta élményhez.
Okozhat kaparást, köhögést a használt likvid is. Milyen nikotintartalommal bírnak a likvidek? DL-ben 6mg felé nem túl egészséges menni.
A torokhatás, a likvid csípőssége, kaparó íze csökkenthető vákumozással, ehhez találsz is egy frankó videót az oldalon:
https://vaperina.cc/t/csipos-kaparos-liquidek/2684/6?u=viktor_hajdu
Én magam is hörghuruttal küzdöttem a dohányzás miatt. A fokozott nyáktermelés és ürítés normális tünet, a vapeléssel “segíted” is a tisztulást. Sőt a nikotinelvonás tünetei: hőemelkedés, láz, száraz, ugató vagy épp nyákkal teli köhögés, influenzaszerű tünetek sem ritkák.
Ami segíthet még, az a szívási- és légzéstechnika, ami bizony más, mint a cigaretta esetében. A ciginél megszokott kapkodó, gyors slukkolást nem igazán szereti a szervezet, lassabb, mélyebb, igény szerinti ideig tartó slukkolással érdemes használni az ecigit.
Nekem segítséget jelentett a tiszta mentol, illetve a mentolos ízek használata, jelentős mértékben csökkenti az irritációt (nem véletlenül található meg minden cigarettában).
Nem tudom, segítettem-e bármiben is, ha valami nem volt tiszta vagy további infókra van szükséged, jelezd nyugodtan, ugrunk szolgálatodra! :wink: :+1:
Ne add fel, sok sikert a leszokáshoz és sok-sok boldog “vapepillanatot” Neked!

16 kedvelés

3mg nikotint használok

4 kedvelés

Szia,

Én még annyit hozzátennék, hogy jó volna az analógot teljesen elhagyni, hogy tisztulhasson a szervezeted, a párhúzamos használat is okozhat extra irritációt

9 kedvelés

Szia @Kakashi :blush:

Üdv a Vaperinán, érezd jól magad! :heart:

A fiúk már előttem mindent leirtak. :hugs: Én még annyival egesziteném ki, hogy a tüdődnek, ami már megszokta a cigifüstöt, most meg kell szoknia a gőzt. De emellett érdemes tudni, hogy a tüdőnek van egy csodálatos tulajdonsága. Az öntisztítás! Természetesen a fent írtak is közre játszanak. De én úgy gondolom, hogy mikor elkezdtél e-cigizni az öntisztítás kezdetét vette. És @Ispy - nél az igazság, addig fogsz köhögni amíg egyszerre használod mindkettőt, mert így mindig lesz ok az öntisztításra.

Egyébként egy MTL tankkal szerintem is könnyebb lenne. A Nautilus 2S a kezdők kedvence. :blush:

10 kedvelés

Szia, én egyből álltam át e-cigire…
De egy jó 1,5 hétig biztosan köhögtem tőle, és még a torkom is dehidratálta, ami miatt a következő slukknál, újből köhögni kezdtem.
Ma már nincs ez.

7 kedvelés

Az az alap mert ugy gondoltam e cigiben sok lesz mert másabb a hatás

2 kedvelés

A 3mg-os likvid önmagában nem hiszem, hogy gondot okozna.
A párhuzamosan használt cigaretta-ecigi kombó már erősen közrejátszik.
Sokat tud segíteni, ha jelentősen megnöveled a folyadékbevitelt, főleg ha magas slukkszámmal DL-ben tolod az ipart :wink:
Egy kis plusz, kifejezetten ajánlott némi meleg folyadék (nem kávé!) fogyasztása is, egy tea, egy laza kakaó, netán forró csoki (lehetőleg nem gépi)
Mielőtt félreértenéd, semmi gond azzal, hogy az első időkben párhuzamosan használod a cigit és az ecigit, nem mindenki dobja el azonnal az analógot. De magad is észre fogod venni a változást, amikor teljesen elengeded a dohányzást, sőt már akkor is, ha öt szálról egyre állsz át. :wink:

9 kedvelés

Jó dolgokat mondasz. A többsége rám is igaz. Én is eleinte egyre több VG-t szívtam, egyre kevesebb nikotinnal, órákon át, és köhögtem, mint az állat, és nem elégített ki, lementem a trafikba…El kell hagyni az analógot, az igaz, de előbb össze kell hasonlítani, mi az, ami miatt emez nem elégít ki? Azt vettem észre, hogy előbb PG többlet, ízbajnok alapot rendeltem, majd a nikotinnal mentem feljebb 12 mg/ml fölé. Ekkor kezdtem úgy érezni, hogy most már nemhogy rosszabb, de talán jobb emez. És a gőzt sem kell órákon át a végtelenig szívni. Köhögök, de ezzel már együtt kell tudni élni. A cigitől reggelente kiköptem a fél tüdőmet. A gőztől addig köhögök, amíg szívom. Meg utána egy kicsit. A garatom viszket tőle. A tüdő az én tudomásom szerint érzéketlen. Egy kis TH -hoz azért ragaszkodom. Mert ha nem érzek semmit, akkor minek szívom? Amíg az analógot szívtuk, elszívtuk úgy, ahogy volt. A csempészcigit a román kecskeszőrrel együtt. Most meg kísérletezgetünk amíg élünk. Kevergetjük, cserélgetjük a cuccokat ez erről (is? ) szól.

10 kedvelés

Köszönöm a sok jo tanácsot. Vettem észre igyis változást. Pl nem mindig tolerálom már a cigi szagot vagy érzek olyan illatot is amit eddig nem. Lélegzet vételkor nem hörgök. A megköhögtetés peddig első 3 slukk utána már nem de van amikor olyan mintha félre nyelném a gőzt s az miatt. A hűsìtet aromák amiket jobban tolerálok. Most visszább vettem a levegőzést igy kisebbet slukkolok bele s talán ez igy beválik. Nem köhögtet meg olyan csunyán s van amikor nem is. A cigit még a kávé miatt nem tudom elengedni mert nem illik össze a kávé plusz az édes :joy::joy: de azt hiszem meg probálok majd egy dohány izű aromát s hátha sikerül plusz emelni a nikotinon.

14 kedvelés

Nagyon helyes, csak így tovább. Ennél a passziónál kísérletezni muszáj. Főleg az elején. Én is most már 3 év után állíthatom, hogy kezdek helyrerázódni. Az ember mindig tanul valami újat. Főleg itt, a Vaperinán. Most legutóbb például nálam a NiCR80 clapton huzal nagyon bejött. Dúsabbak az ízek. Mióta van másik használható kazánom a mentolos cuccot nem a dohányos levesembe keverem, hanem kezdem pár slukkal a mentolosból, utána sokkal jobban kijönnek a dohányos ízek. Nem én találtam ezt ki, Kinga írta a blogjában, az ízvakságnál, hogy segít rajta a mentol. De hogy hogyan? Azt neked kell kipróbálgatni. Én sem köhögök már annyit, mint ahogyan kezdtem, és egyre jobban bejönnek az ízek. Ha valami jól sikerül, abba az irányba kell haladni.

10 kedvelés

Frissíti az ízlelőbimbókat, ezért is jönnek ki Nálad is jobban az ízek. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Igen valahogy azok az izek jönnek be amiben van hűsités.

2 kedvelés

Ugyanezek a “tüneteim”, most kezdtem el.
70/30 18 mg levesek.
Erős cigiről állnék át. Napi 20 szál helyezt most 4 napja napi 3-5 szál, és az e.
De vannak észrevételeim, megosztanám :slightly_smiling_face:

  1. Zavar hogy a példavideókhoz, reklámokhoz, sőt az analóghoz képest is kevesebb a gőz. Mégis eltelít. 11-13 wattokon gőzölök, egyelőre 2 tankos mtl. Expromizer 4 (ez király), Vandy Berserker (ez még szívat, vagy szörcsög vagy dry…).
    Dohányos-mentolos meg gyümölcsös.
    Szóval alig szívom be, csak így piano. Kevés gőzt fújok ki. Íz rendben. De 3 egymást követő slukk után mintha lélegzetvételi blokkom lenne.
    Ez így normális?
  2. 70/30 ízbajnok helyett, ha vg-többletest használnék, az még jobban megtorpantaná jelenleg a tüdőmet?
  3. A menthol és a nic is okozhatja az 1. pont tüneteit? Ahhoz is szokni kell, ha ilyenformán viszem be?

Nálam tudni kell, hogy elég tropa gyenge a tüdőm, bár 31 éve cigizek. De sosem tudtam futni, asthmát diagnisztizáltak már pici koromban. Vitálkapacitásom se egy marha nagy.
Pár nap után javulhatnak a dolgok a szájból-tüdőbe résznél?
4 napja vapelek, vasárnap még leszaladt a doboz szofi. (A 4 nap alatt már csökkent az orrdugulási hajlamom, és a reggeli köhögésem a negyedére).
Illetve pár éve szivarkázom is (west), de én azzal azt tapasztaltam, hogy kevésbé köhögtet.

Nekem sorsdöntő fontos kérdés, hogy az első időszakban hogyan tudok megbarátkozni ezzel.

Sajna még most felemásan állok, mert csak a 2 mtl felújíthatóm van, modtest már 3. Abból is csak az Expromizert mondhatom jónak. A Berserkerrel küzdök még. Várok még expromizert 2 db-ot, meg 2 db Dvarwot, de az még 6 hét.
Tehát ezt elszúrtam, 5 remek ízre jut 1.5 tank :grin::roll_eyes:

5 kedvelés

Szia!

Igen, kezdetben sokakat megköhögtet a gőz. Az analógból száraz füstöt szívsz be, a vape pedig “nedves” gőzt ad. Rövid idő alatt hozzászokik az átlagos felhasználó. Azt nem tudom, hogy az asztma hogyan viseli a terhelést. A nagyobb VG arányú likvid kevésbé irritáló. A 18-as erősség és a mentolos aroma is közrejátszhat a köhögésben, talán érdemes azt is mérsékelni. Igen MTL-ben pár nap múlva javulhatnak a dolgok.

A kamera kicsit “eltúlozza” a gőz mennyiségét. Kezdetben ha annyi a gőz, mint amennyi az analóg füstje volt, akkor már happy (az Expromizer bőven tudja azt). Persze, ahogy bővül a tapasztalatod, úgy megfelelő tekeréssel és vattázással lehet növelni a gőz mennyiségét (ami azért hardwerfüggő is).

Ha 3-4 slukk után a következő kellemetlen, akkor ne erőltesd. Várd meg amíg a szervezeted megszokja az újat, a gőzt. Pár perc pihenés után jöhet a következő pár slukk. Légy türelmes magaddal és a készülékeddel egyaránt.

A Berserker szintén nagyon jó tank, ismerkedj meg vele, kísérletezz, építgesd és meglátod sok örömet fog okozni. Itt nagyon sok hasznos információt, tippet olvashatsz vele kapcsolatban: Berserker vs Én csak nem jövünk ki egymással.

További szép napot, kellemes gőzölést!

7 kedvelés