RTA elkezdés

Sziasztok,

Nagyon kezdő vaper vagyok,2hónapja vásároltam egy Aegis Legend 2 kitet,zeus sub ohm tank-al.

Mostanában gondolkodtam el rajta hogy ideje lenne kipróbálni valami újat,pár ismerősöm is ajánlotta az rta-zást hogy mennyivel jobb stb.

Milyen tankot lenne érdemes beszerezni? Személyes tapasztalatokat is várnék hogy kinek mi esetleg nem vált be.

6 éve dohányzom(mai napig,teljesen nem sikerült még leraknom) napi 20-25 szálat szivtam el kb ezt le sikerült eddig csökkenteni 10 körüli számra.
Leginkább azért nem tudok áttszokni teljesen vapelésre mert gyengének érzem a lötyit,50/50-es 6%-os alaplével szoktam keverni magamnak levest…
Olvastam hogy létezik nikotin só,avagy booster de nem tudom hogyan lehetne kicsit úgy mondd “feturbózni” a levest hogy egy szál ciginek megfeleljen az erőssége(ha számit akkor touch marlborot szivtam/szivok).Még ebben kérnék segitséget,ha eddig elolvastad legyen szép napod!:grin:

8 kedvelés

Szia,

6mg dlben nem kevés nikotin, nem hiszem, hogy a mennyiséggel lesz a baj. Esetleg próbájl ki egy mtl tankot 18-as nikkel, az ütni fog, ha ez sem elég, akkor a több nikotin sem fog segíteni, ez inkább akaraterő kérdése lesz.

Az is jó ha veszel egy olcsó kis pododt, mondjuk egy wenaxot, próbának. Lehet a dl nem adja a cigi feelinget? :thinking: Nincs más ötletem…dlben ennél több nikotin már könnyen veszélyes mennyiség lehet.

4 kedvelés

Van egy mtl tankom is,de az annyira nem jött be.
Innokin Zenith 2.

Akarat erővel azért nincs baj,mert már több mint a felét elhagytam a napi adagnak.:sweat_smile: Ha nem akarnék leszokni róla,el se kezdtem volna,vagy már abbahagytam volna pár hét után.:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Akkor passz, majd hátha valakinek van jobb ötlete. :man_shrugging:t4: A nikotin sót ki lehet próbálni, de ott nem lesz th, ha az fontos. Illetve ekkora dózisnál már vigyázni kell, nehogy túladagolás legyen a vége…biztos 6-os az az alap? :thinking:

3 kedvelés

Vagy lehet nem is a nikotin ami hiányzik hanem a többi “sz@r” ami van a cigiben,mert ha nem is gyújtok rá csak vapelek eléggé érzek valami kis hiányt amit leginkább pangásként tudnék leírni.:smiley:

2 kedvelés

Jó kérdés, ismerek olyan vépert, aki közel 10 év után is felváltva használja a kettőt. Sok szar van abban a szarban. :grin:

3 kedvelés

Én 17 év után hagytam abba töltött cigit (05.27.én) abból 18-25 vagy több ha fáradt voltam . Kezdő kit ami van Tfv9 tank 0.4 ohm/gőz király 3mg/ml finom valkyr combó per pillanat. Nekem a füst hibádzott 50/50 6mg/ml nél . Igaz 12 óra munkában 2.5 tank meg egy kicsi otthon lecsúszik. De lehet, neked is az kell egy próbát meg ér :grin:

4 kedvelés

Szia! NE vedd sértésnek egyáltalán :slight_smile: Ha el akarod hagyni az analóg cigit akkor rakd le dobd ki és soha többet ne vegyél olyat :smiley: Persze fejben is el kell dönteni hogy többet nem lesz és a vele járó szokások sem. Én így csináltam tizenvalahány év bűzölgés után és nagyon nehéz volt de amint megjött az első még porlasztós szettem dobtam mindent a kukába. Csak egy tanács volt :slight_smile: Sok sikert hozzá!

vape pft GIF by Barstool Sports

7 kedvelés

Jogos! Én alig 3 hete álltam át újra Zeus sub ohm tank majd 0.4 coilt fogok használni, csak előbb elhasználom a 0,2 és a 0.25-öst is 3mg os nikotinos lötyivel, kb. 3,5-4,5ml / nap. Előtte én is töltöttem a cigit. Microslim hüvely, napi 25-30 szál ment el. Most nem hiányzik a cigi de ami van dohányom azt elhasználom, napi 1 szál ciginként, csak mert nem akarom kidobni azt amiért pénzt adtam. De egyébként nem hiányzik. Gondolkozok én is, hogy bevásárolok, Zeus X RTA tankot és tekerem, de még várok, mert a tank + a tekerő kit együtt 35.000.- körül lehet.

4 kedvelés

Lehet kicsit erős az hogy dobj el mindent, én is töltöttem és próbáltam a lehető legolcsóbban kijönni vele és megvettem a legrosszabb dohányt is, a napi 2 doboznyi adagtól meg már minden büdös volt annyira hogy saját magamtól undorottam néha.

3 kedvelés

Hali!
Én is töltött cigis voltam még 2 hónapja, de a végén én azok közé tartoztam akik már utáltak cigizni, de a nikotin miatt muszáj volt, mert azt nem tudtam elengedni.
A 6 mg-s alapot az elején én is gyengének éreztem DL-ben, de mostanra hozzászoktam. Eddig napi 8 ml lötyi ment el, mostanra már 6 körül tartok, szóval ez is szépen beállt.
Ami alapban a gondot okozza átállásnál, hogy ha jól emlékszem @Vaperina_Kinga tanításaira, a szabad nikotin nyálkahártyán keresztül szívódik fel és ez lassabb folyamat, nem pedig az ereken keresztül mint az analóg vagy a nicsó. Ezért nem üt rögtön annyira, ezért kell/kellett reggel sokkal többet szívni az e-cigiből, mint mondjuk délután, mert máshogy telítődsz vele. Az egyik megoldás a nicsó, én személy szerint még nem próbáltam, de pont ma érkezik egy adag csak próbaképp. A másik verzió, hogy maradsz a sima nikotinnál. Nekem személy szerint már ráállt a szervezetem és nem igényli a reggeli nagy löketet sem, szép lassan feltöltöm :smiley:
Ez mellett van itt topic a kisérletezőknek, akik keverik a szabad nicet a nicsóval, de ez nekem még/már nagyon profi szint, itt még nem tartok :smiley:
Az analógot meg én rögtön leraktam, ami volt maradék dohányom miegymásom haver átvette. Pár napig még megvolt a reflex, hogy kerestem a gyújtóm miközben csináltam a kávét, de pár nap alatt ez is teljesen kikopott.

6 kedvelés

Meg tudom erősíteni azt a hiányérzetet amit @Gabiee említ. Én is most váltottam e-re és nikotinos folyadékot használok de mindig ott van az érzés hogy valami nincs ott :slight_smile:

8 kedvelés

A legnehezebb része és elengedni azokat a rutinos dolgokat de cserébe lesz más ami jobb és finomabb :slight_smile:

7 kedvelés

Én egyik este miután láttam egy ecigiről szóló műsort a maradék doboz cigit kidobtam és másnap mentem a trafikba vásárolni. :grin:

Egyébként a mai napig vannak azok a bizonyos szálak, amik hiányoznak, de ez mondjuk 40 szálból 2-3, ami tényleg marha jól esett és jó volt, a maradék meg…tudjuk mind.

2 év után egyszer elszívtam 2 szálat, mert lemerült az akksi, phejjj, ezmiez az undorító szar, soha többet, akkor inkább nem szívom. Most meg már simán elvagyok akármeddig nélküle, ha akarom.

7 kedvelés

Azt a bizonyos műsort kellene reklámozni akkor minden analóg felhasználónak :smiley:

Én legutóbb akkor gyújtottam rá pár hete mikor kicsit sok lett az alkohol, mondom mi baj lehet 3 szál cigitől… Aha :smiley: olyan hányingerem lett tőle miután ment ki az alkohol :smiley: És az a rossz íz pont ugyan olyan volt mikor először loptam anyámtól egy szálat és sunyiban elszívtam :smiley:

Ami a legrosszabb folyton olyan filmeket nézek amikben rengeteget dohányoznak :smiley:

6 kedvelés

Szia!
Magadnak kevered aromából a liquideket vagy longfilleket használsz?

Szia magamnak keverem,alaplevet szoktam venni 50/50 vgpg-t 100ml flakonba szoktam 90-10ben elkeverni a lotyiket.

Köszönöm az eddigi válaszokat!:sunglasses:

Szia! Az aromák terén is van itt jó nagy (Z-) űr, mert van, akinek az ízek, illatok hiányoznak. Viszont nem vagyunk egyformák. Van aki a világért nem szívna dohányosat, van aki egyáltalán nem aromázza, van aki semmi pénzt nem sajnál a valódi dohánykivonatokra, csak jó füstös íze legyen. Akkor akármennyibe is kerül, ki kellene próbálni valami Latakiát, de figyelembe kell venni, hogy nagyon kokszolnak, azon felül, hogy drágák. Viszont van összefüggés a nikotinnal is. Minél több a nikotin, az annál jobban elnyomja az ízeket. Nikotin nélkül viszont az egész gőzölés olyan üres, nem hozza azt a feelinget, amit keresünk. Viszont a kapható mű-dohány aromák közt is nagy a szórás, a nagyon vacaktól a majdnem tökéletesig lehet válogatni, sőt egymással is kevergetni, mert egy keserűt például érdemes egy émelyítően édessel vegyíteni, a végeredmény valami nagyon finom lesz. Ha reggel kívánod jobban a nikotinosat, azt is csinálhatod, amit én egy időben. A 100 mg/ml - es nikotin koncentrátumból cseppentesz 4 cseppet közvetlenül a tankba, és összerázod. Sőt aromából is cseppentesz ugyanannyit. Biztosan nem lesz ezután gyenge. Annyi igazság van abban, ha kipróbálod az építést, sokkal jobban tudod a magad igényeihez állítani a levegőzést, ízeket, és a torokhatást. Mert a porlasztósoknál a dl az nagyon huzatos, az mtl homlokhorpasztós. Van amelyiknek van némi levegő állítási lehetősége, de az rta tankok némelyikéhez annyi féle fúvóka van, (airflow control, azaz AFC) hogy tényleg minden igényt kielégít. Például nekem mtl kell, de majdnem dl huzattal, és rengeteg gőzzel. Én például a pipa miatt lettem ennyire ízvadász, mivel áttértem rá kb. 20 éve, viszont van, aki írta, hogy a cigit mindig is egyből letüdőzte, szemben velem, aki kocabagós voltam, mindaddig, amíg középsuliban le nem buktam. Különben meg hitvallásom az, hogy az életben minden kompromisszumokból van, és a végletek közt meg kell találni azt, ami neked jó, körülbelül ott van te számodra is az igazság.

8 kedvelés

No csak azért kérdeztem, mert én 17 év után poddal jöttem át egyik napról a másikra, először ízesített nicksóval aztán shortfillekkel, most már van mellé szintén egy Zeus sub ohm tankom.
Ezek nekem megfelelően intenzívek voltak ahhoz, hogy ne akarjak rágyújtani, tudták azt az érzést adni, hogy “fuhhdejóó” és ilyen hmm…kellemes telítettséget.

Most kezdtem aromából magamnak keverni, és szintén azt érzem, hogy hát így valami nem kerek, nem kielégítő.

Próbáltál már shortfillt? Ezek 70/30asok, ezt az arányt én amúgy is jobban ajánlanám a Zeusba. Sőt szinte mindenkitől azt hallom, hogy inkább 80/20 VG/PG nyáron és mindig megnyugtatnak, hogy a kevesebb PG nem fog rontani az ízeken.

Most az aroma keverési százalékokkal játszom, PG / VG tartalmakkal, hátha te is elérsz valamit ezekkel a kísérletezésekkel.

Viszont mivel nem akarnám tönkrevágnatni veled a lötyijeidet, ilyen 10 vagy 30 milis adagokon érdemes kísérletezni.

3 kedvelés