Szűk DL tekerés

Sziasztok!

Van nekem egy gyönyörű precisio mtl rta-m, ami annyira levegős szegénykém, hogy tennék vele egy próbát a DL világába.

image

Na nem ilyen kályhacsőves DL-re gondoltam, mert nyilván nem DL tank, de valami nagyon levegős MTL, szűk DL vonalon.

De ugye eddig nem éltem ilyennel, ezért kb. fingom sincs róla mit kéne bele tekerni. Most van itthon ss316l-ből 28ga, de gondolom nem ez lesz a jó választás.

Szóval a kérdésem az, hogy ki mit ajánl, mit tekerjek miből?

Illetve gondolom a nic mennyiséget is érdemes levinni a 9mg-ról?

7 kedvelés

Én hellvape Mdvel 6os nic, ni80 0,59ohm claptonal használom szűk dlre. És sima nic. nem nikotin só!

6 kedvelés

Szia
Én ezt szoktam szűk dl-re használni
MTL-N80-Clapton-Wire-3m_600x600
5-6 tekerés olyan 0.5-06 ohm

6 kedvelés

@Mcvape , @Tibor_Mezo : köszi, akkor ez nagyon egybehangzó ni80 clapton lesz. :+1:

Tehát akkor 6 menet, de mekkora mag? :thinking: 3-as? 20-25 watt elég neki? Én a hűvös gőzt kedvelem.

6 kedvelés

Ha szűk dl akkor a mikroclaptont ajánlom. Régen a dvarw dl- ben bevált. 3mm mag 5-6 menet.

5 kedvelés

Én 3-as maggal szoktam tekerni.
Mondjuk, én Siren 2-ben szoktam használni, abba bele is fér kényelmesen.

5 kedvelés

Sziasztok!
Én most jóformán Kanthalt használok de pont kályhacsővel! :rofl:
Druga 26ga, 10 menet, 0,36ohm,3-as mag.



A dead rabbit az pediglen 24ga,8 menet, 0,37ohm
Szintén 3-as magon duálban, 45 Watt.
Nekem így kellemes selymes gőzök jönnek, jó ízzel. Viszonylag alacsony Watton.
Mikor nosztalgiázok a zephyrus v2 jön elő és mint a drugát úgy tekertem.
Anyi különbséggel hogy a mag 2,5mm,és duálban.

5 kedvelés

Szia István! Próbáld meg nyugodtan ss316 veszteni valód nem igen lesz vele! Nem ugrik be de szerintem a 2,5 mag még elfér benne! Tekersz egy 0,48-0,65 ellenálást 20-28 watt körül akár még működhet is! Arra azért figyelj hogy hamar melegedni fog!

6 kedvelés

Az baj, hogy az mennyi is, 4 menet? :thinking: Nem lesz a kevéske? :rofl:

5 kedvelés

Alacsonyabb ellenállást szerintem nem bírna el a precisio ! Egyszer tekertem NI 80.ból 2es mag 5 menet jól emlékszem 0,65 és 17-22 watt között teljesen jó volt ízben bár a gőze azért duppla slukknál megcsapott rendesen!

3 kedvelés

Na, akkor eljátszok vele, mit tudok belőle kihozni. Az biztos, hogy a hagyományos mtl setupomom annyira nem muzsikál benne jól.

3 kedvelés

Így van! Én is azért próbáltam ki benne majdnem mindent is mert végül is sajna kijelenthető ez a kis szépség épp nem használható jól semmire! De hajrá!

4 kedvelés

Nem jó hírek ezek…pedig olyan cuki. Na majd meglátjuk…mondta a vak. :rofl:

4 kedvelés

26ga ss316l,2.5 magra kb 6 menet és kb 14.5-16 watt között használtam,nekem bevállt szűk dl-re igaz Gtr-be,de valszeg működne ebben is​:+1:

6 kedvelés

Szia! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a kommentedre. Ebben a pillanatban lettem kész a megépítéséve, már alig vártam, hogy hazaérjek munkából és kilehessen próbálni érdemes legyen kipróbálni :joy: Hatalmas köszönet, pacsi, béke és több ezer hála :grin::joy: Kezd alakulni valami, egy kis íz végre.

Nagyon nagyon kezdő vagyok a témában még, mivel 4hete kezdtem az e cigit.
2 hétig Voopoo Drag Baby Trioval kezdtem el (most is az lenne, de az asszonyka lenyulta​:slightly_smiling_face:)
Most pedig G-Priv3 mod van, tfv8 big baby tankkal. Nagyon tetszik ez a dl tank, bár biztosan van jobb is azért :grimacing::grin:
Emellett szeretnék mtl-t is használni, ezért gondoltam, hogy rendelek egyet és legyen akkor már RTA:grin:
De a híres videómegosztón sajnos nem találtam ilyen jó ötletet, mint a tiéd.

Az előző részek tartalmából:
Rendeltem egy Advken Manta MTL-t, mtl-re ajánlott ss316l huzallal.
Kb egy hete folyamatosan új tekercseket próbálok. Semmi íz, sőt, rossz ízek jönnek. Eddig 3-as tekercseket próbáltam összehozni, annak minden fajtáját, mindenféle wattal párosítva, 4es,6os,8as minden formája.

Remélem sikerül valamit kihoznom belőle, már ez nagyon jó irány, tényleg nagyon köszönöm!
És ne haragudj a regényért, hogy rabolom az időd​:grin: de ki kellet adnom magamból a feszkót​:joy:

További szép napot :sunglasses:

3 kedvelés

Szia @Python_511 Üdv a Vaperinán :blush:

Látom nem leszel egy elveszett gyerek. :heart: De meg kell kérdeznem, mivel mindkettő járt nálam. Mantából a V1 vagy a V2 van Neked? Mert mindegyikbe más a megfelelő. Ha V1, abba sajnos nem lesz jó a sima SS huzal. :slightly_smiling_face: Én kínlódtam vele sokat mire jó lett, és akkor sem volt tökéletes. Ha viszont a V2-t vetted, az már fényévekkel jobb, abba jó lesz az SS huzal, 2.5ös magon 6 menet, pont ahogy Szilárd írta. Ez a setup amúgy egy általános MTL setup ami majdnem minden tankban megállja a helyét. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szia! :blush:

Az első verzióhoz van szerencsém. Akkor a huzalon ilyen sok múlna?! :pensive: Mint mondtam, nagyon új vagyok, de sajnos hibáiból tanul az ember​:grimacing:
Most így egész jó egyébként (legalábbis fényévekkel jobb, mivel ki tudom venni az ízeket).
Viszont az elszomorít, hogy most van 2 dl tankom, mert arra már rájöttem, hogy nem egészen mtl :woozy_face:

2.5/6, ezt megjegyzem, köszönöm szépen! :innocent:

4 kedvelés

Így van, az nem egészen MTL. A V2 már annál inkább, és jobb élményt is nyújtott, nekem legalábbis. :slightly_smiling_face:
Az SS huzal a Mantába sajnos nem lesz elég, MTL claptont szerezz be, azzal a legjobb. Abból is nyugodtan mehet a 2.5ös mag, csak oda elég az 5 menet is.

Én ezt használtam benne, és a mai napig is használom. :slightly_smiling_face: Úgy tudom mindegyik webáruház árulja.

Egyébként szerintem azért nincsenek ízek, mert túlhűl a huzal. Maga a tank igényli a vastagabb huzalt. A fent említett tökéletes lesz bele. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Szia @Python_511
Dehogy zavartál,örülök,ha tudtam egy pici segítséget nyújtani​:v:

2 kedvelés