DL 25-30 Watton

Javaslatot szeretnék kérni, hogy milyen tekerés tudna 25-30Watton is kb közepes DL feelinget adni? Nem a hatalmas felhőgyártás a célom :slight_smile: viszont az MTLnél többre vágyom. A most használt ELLO tankom ezt Kanthal-os porlasztóval tudja 0.25Ohm-mal (elég is), de én építeni szeretnék nem pedig porlasztóra vadászni.
Gondolom csak a szálhuzal az opció (ami oké is nekem)…de akinek van bevált sémája erre azt kérem ossza meg velem.
Anyag, magátmérő, hurokszám, huzalvastagság…
Ja, és a tank az Augvape Intake RTA DL single.

Gondolom más tulajdonságú vatta is kell mint amit az mtl-hez használok Vapefly Cotton Cloud…erre is jöhet ajánlás.

Nem csak szálhuzal jó. Én gond nélkül teszem a Kriemhildbe az MTL claptont, külön élmény az a konstelláció :smiley:

2 kedvelés

Néztem az itteni ‘Tekerde’ alkalmazást, de ez totál pontatlan!..Az mtl-hez használt ss316L, 28ga, 8hurok, 0.8Ohm, 2.5 átmérőhöz 22 Watt-ot (!) jelez…ami a valóságban 9-14Watt között tökéletes.

2 kedvelés

Nálam 19 alatt karcsú :joy:

2 kedvelés

Ez a feszkótól is függ. A tekerdében 4.2V-ra számol. Ugyanez 3.7-en már csak 17W körül van. A 9-14 meg rémisztően kevés :sweat_smile: De nyilván ízlés kérdése.

1 kedvelés

Akkor az Ammit RTA MTL tankom ilyen szuper…bár a Galaxies is hasonló paraméterekkel működött nálam. A Tekerde által jelzett 22Watt lehet ki is égetné a tekerést :smiley: A kéthónapos tekerésre (halála előtt) küldök max 14 Watt-ot, de akkor már forró a gőz…ne vicceljünk már 22-es watt értékkel

3 kedvelés

Nem vicc, én 4.2V-on 22W-al használnám. De mondom, ez ízlés kérdése is nyilván :smiley:

1 kedvelés

Milyen keritésdróttal használod? :rofl:

Nem pontatlan! Maximális kapocsfeszültséggel számol! A tekerde nem tudja, hogy Te milyen tankba teszed bele. Egy szűk MTL-ben, és egy tág MTL-ben két különböző watt értéken fogod hajtani ugyanazt a setupot.

3 kedvelés

A szűkre vagy a tágra mutat 22 Watt-ot? …csak mert az Ammit nem egy szűk mtl tank

Ismétlem magam… :slightly_smiling_face:

Az ellenállás, és a maximális kapocsfeszültség alapján állapítja meg a megfelelő watt értéket.

Ismét ismétlem magam…

A hűtés mértéke nincs belekalkulálva! Ez fizika, nem aerodinamika! De, ha úgy jobban tetszik, akkor vedd alapul azt, hogy a tekerde “szemében” maximálisan tud hűlni a tekerés.

Az Ammitot én max 22 watton hajtottam, szálhuzallal. 23 watton, és felette már eléggé melegedett.

3 kedvelés

Annyi pontatlanság van amit nemsokára javítok, hogy ebben az esetben max 22 Watt ajánlott. Ahogy Kinga is írta azzal lesz 4.2V

Kész:
Screenshot 2022-07-16 at 12.58.11

Illetve az Így tekerd meg rész utáni infóban szerepel a következő rész amiről teljesen megfeledkeztem.

Az ajánlott beállításnál mit jelent a 4.2V?

Ezt az energiát fogja használni a mod az épített tekercs alapján. Ez leginkább akkor hasznos, ha szabályozatlan modot (mechanikus) használsz egy teljesen feltöltött akkumulátorral (4.2 V). Ha szabályozott modot használsz, bármilyen energiát kiválaszthatsz az eszköz teljesítmény-beállításain keresztül.

3 kedvelés

Felküldtem most 18 és 20 watt-ra az Ammit-ot…eredmény: égett vatta íz. Mindegy mit javasol a tekerde, a rögvalóság nálam ez.
Még tesztelem ha pl percenként szívom akkor mit ad…bár az nem életszerű nálam :slight_smile:

2 kedvelés

Elég sok tényezős ez is. Sok mindentől függ, szívási technika, setup stb… Ez csak egyfajta iránymutatás természetesen mindenki úgy használja, olyan teljesítményen ahogy neki megfelel. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Visszatérve a DL tekerésre…továbbra is várok 25-30 Wattra ajánlást

Próbáld ki Ni 80 26Ga 6 menet hármas magon . Hármas airpinnel Dvarw-ban jól működik.

Bevált szálhuzal és clapton :slightly_smiling_face: többféle.
Expromizereknek odavágom a 19-22 wattot, de ez korabbi fotóimon is latszik.
Ammit spec 16-22 watt közt ok.
Dvarw FL 14.5-18 Watt.
Nekem úgy a jók. A TH sem zavar :grin:
Ez pl. a Kentucky most, miközben festek itthon:

Ok, ez 0.6-osra sikeredett, de még bírná 25 wattig.
10 mp/slukk tempót állja.

4 kedvelés

Vattából is ajánlanál egy jó ár/érték arányút a DL -hez?
Vapefly Cotton Cloud van itthon tonnaszámra, de nem biztos, hogy DL hez is oké a szállítási sebessége…bár 30/70 VG töbletű levessel még nem volt gondom mtl-ben

Sorb ,Cc, Titanium ezeket használom gond nélkül mindenben :blush:
Cloud 9-et sajnálom belerakni :grin:

1 kedvelés

Ez lesz a huzal amivel tesztelni fogom: https://www.kumulusvape.fr/fils-resistifs/10590-ni80-geekvape.html#/epaisseur-26ga_040mm