Létezhet az, hogy a több éves DL-ezés után nem érzem rendesen az ízeket MTL-ben?

Lehetséges az, hogy több éves DL után nem érzem rendesen MTL-ben az ízeket?
Ripley MTL rta
Huzal mtl fused clapton 2-30/40 0.56 ohm-ra tekerve.
Nagyjából semmilyen ízt nem érzek, ellenben feleségem váltig állítja, hogy Ő rendesen érzi.
Liquid: Aisu Green Aplle nic só, Aisu Melon nic só.

Szia,nem hinnèm hogy az bármit is befolyásolna.nekem pl az mtl clapton huzalok,egyenesen ízetlenek a szálhuzalhoz kèpest :man_shrugging:

Pedig a Ripley szerintem ízes tank.
Nálam meg pont a szálhuzal tűnik halványabbnak.

1 kedvelés

Nekem is néha ízesebb a clapton, főleg édesdesszert vonalra :grin:

DL próbálkozásaimnál nem nagyon éreztem ízt, csak vattapamacsot a gigámban.

1 kedvelés

Elrontott vattázás :sweat_smile:

Túl mélyre toltam? :roll_eyes::joy:

Ez a topic is tanulság arra, hogy maximum az egypetéjű ikrek vape élménye ugyanaz. Számszakilag viszont az egypetéjű ikrek sem vapelnek feltétlen mindketten.

Eddig a legnagyobb egyetértés a fórumon a dryhit ízében volt.:grin:

1 kedvelés

Ennek semmi köze a dl-hez, viszont teljesen szubjektív. Próbálgatni kell, lehet érdemes valami klasszikus szálhúzalt beszerezni. Egyébként milyen vatta és mennyi ohm?

Egyébként pont, hogy dlbe kell több aromát tenni, mert különben nem hozza azt az ízt, mint mtlben. Szerintem csak simán túl levegősre csináltad a setupot. Az mtl meg inkább az 1 ohm és felette, alacsony watton, ez a 0.5 ohm inkább lesz egy szűk dl setup.

4 kedvelés

Köszönöm a válaszokat! :slight_smile:

Újra tekertem Ni80 28ga val és már elkezdtem érezni az ízeket.
A tekerés 0.92 Ohm -ra sikerült.
Vatta: Cotton Bacon V2
Még feljebb kéne menjek az ellenállással?

A szalonnás vattának idő kell, várj vele egy tanokot, addigra betörik, akkor már azt fogod kapni, amit így tud a cucc. Wattban mehetsz 13-14-ig, ahol neked a legjobb a gőz és az íz. Én is ekörül szoktam használni a tankjaimat. Ellenállásban csak akkor menj fejjebb, ha szűkebre veszed a levegőt is.

4 kedvelés

Nekem kanthal van benne

1 kedvelés

Van itthon Kanthal A1 28ga és 30ga is.
Régen MTL-el kezdtem aztán pár éve rákaptam a DL-re. Van itthon minden ami kellhet MTL-hez :smiley:
Mekkora mag és hány menet?

28-ból 4 vagy 5 2.5-es magra.

2 kedvelés

Kipróbálom azt is akkor.