Sub-Ohm tankok

Sziasztok! Új vagyok az e cigi használatban. Vettem egy Voopoo Argus MT készüléket, aminek sub-ohmos tankja van… A tankja folyik, szeretném kicsderélni, de tanácstalan vagyok. Mindenképpen porlasztósat szeretnék, egyenlőre nem merek vállalkozni a tekercselésre. Talán felső levegőzős kellene, lehet az nem folyatna. Porlasztóban is szeretném kérni a tanácsotokat. Főleg az ízre mennék, jó lenne az is, ha sokáig tartana, elég erős dohányos voltam. Köszönöm előre is a válaszotokat!

Szia. Üdv közöttük. Azt megkérdezhetem milyen alaplevet használsz? (Pg/vg arány, nikotin)

Szia! 30 PG / 70 VG-t használok.

Ja, és smart üzemmódban használom, hogy beállítsa magát, mégis folyik.

Ha a 70/30 alaplébe teszel aromát (és esetleg pgsebb boostert) az ebbe a melegbe hígulhat annyit hogy follyon. Keverés után mennyire jon ki a kész liquid?
Egyébként hogy a kérdésedre is válaszoljak, en nagyon sokáig vaporesso nrg kazánt használtam ami nagyon jó volt, de nem tudom lehet e még egyáltalán kapni, a másik a kriemhild 2, jó ízeket ad és nincs vele különösebb gond. (Valamint árulnak hozzá rba-t ha kísérletezni akarsz az építéssel.)

Egyenlőre Shortfillt vettem.

Én adnék még esélyt a kazánnak és tiszta vg boosterrel nikotinoznám be. (Nem tudom te milyet tettél bele).

Zeus kazán sosem folyik meg.

Az is 30/70-es, de kipróbálom a tiszta VG-et! Köszönöm

Köszönöm, én is ezt nézegettem, jól jött a megerősítés!

Én sokáig szívtam analógot, aztán vagy 2 évig ICOS-t. Utána jött a vape porlasztóssal. Eleinte meg akartam fulladni a kis ellenállású kazánokból kijött nagy gőztől, még a legegyszerűbb podtól is. Ezt azért írom, mert a sub ohm lehet, hogy alapból brutál lesz. Én azt javaslom, hogy vegyél egy olyan tankot, amihez nagy, min. 0,8 ohm ellenállású porlasztó megy és alacsony teljesítménnyel, max 12w-tal, de inkább az alattival hajtsd meg. Nagyon másként működik a megszokott cigifüst, mint a vape gőzök. Attól, hogy sokáig cigiztél, még nem biztos, hogy el fogod bírni az itt erősnek számító dolgokat. Javaslom, hogy gyengével kezdj teljesítményben, ellenállásban magassal és nik-ben alacsonyabbal, vagy max 6-ossal. Írom ezt azért, mert láttam már nem egy embert, aki erős analógos és azt mondta, neki ez a vape extrém durva.

1 kedvelés

https://www.lepetitvapoteur.com/en/clearomisers/11602-titan-by-titanide.html

Ebbe a tankba ugye lehet tenni kész porlasztót?

Szia,igen amiből 5 darab 6300 forint,amiből nem biztos hogy mind jó :smiling_face:

1 kedvelés

Hűha! Köszönöm, akkor úgy gondolom tárgytalan!

Azért az ész megáll, ahogy olvasom, mennyi gond van a porikkal. Nekem sosem volt gondom egyel sem, igaz, mostanában nem vettem. Ahhoz képest drága, hogy ne legyen állandó mőség, nem beszélve arról, hogy rettentően ki tud b@aszni azzal, aki pl. elutazik egy-két hétre, visz magával egy tartalék porit a biztonság kedvéért (mint ahogyan én is tettem ezt), aztán kiderül, hogy az nem jó! Ezt hívják övön alulinak… :angry:

1 kedvelés

Ezért szoktam írni a döntés mindenkinek a sajátja,huzal vatta filléres tétel,csak nem szabad kényelmesnek lenni azért hogy csak kidobom a porit és mehet tovább a dolog.
Ha valaki szeretné,és beletanul akkor ugyan annyi tekerni vattázni,mint porlasztót cserélni
És senki ne mondja hogy nem kötött még be cipőfűzőt ! Az se ment elsőre :wink:

4 kedvelés

Miért ? Ha szabad kérdeznem :smiling_face:

És még ott is van egy alternatíva a kész tekerések ( az tuti működik​:joy:) ami árban talán még a poriknál is olcsóbb…

1 kedvelés

Ha mindenképp porlasztósat szeretnél, én a Nautilus 3-at javaslom jó szívvel. Igaz alul levegőzős, de nekem pl sosem folyt meg. Íze gőze szuper volt, van hozzá pori egészen 1.8 ohm-tól, 0.4-ig.
Ugyanakkor én is bíztatnálak az RTA-k világa felé. Pár alkalom után ráérzel.
A cipőfűzős példa remek volt :slight_smile:
Huzal meg vatta filléres tétel. Vagy ha már úgy is sub ohm, akkor esetleg a mesh is szóba jöhet, ami szerintem még egyszerűbb.

1 kedvelés

A porlasztóknál általános gondnak látom (és az is fog maradni) a túl tömör vattát, illetve hogy nem issza be a liquidet jól. Ez ellen vannak mondjuk praktikák.
Illetve az összeszerelés tűrései+nem mindenki jó érzékkel és kézügyességgel van megáldva az összerakásukhoz.