Szándékos ellenszenv vagy propaganda?

Sziasztok. :slight_smile:

Egy kis szösszenetet szeretnék veletek megosztani. A mai nap eseménye, de ha már ez emlékeztetett pár dologra, így megragadnám az alkalmat és lefirkantanám a gondolataimat.

A laikusok mind más-más szemmel néznek a Vaperekre és a Vaperinákra. Van akinek esetében elfogadottabbak az emberek. Érdekes, hogy az elfogadást is sok esetben végzettséghez, tevékenységhez, hobbihoz és a külsőhöz kötik. Külső bizony. Az első benyomás nagyon fontos! Mit lát egy idegen ha rád néz? Az első laikus gondolat sok embert tévútra visz. Megjegyzem a gőzlérek rossz megítélését a kormány és a média nyomásgyakorlása érte el! Ezért nem az ember a vétkes. Minden ember áldozat csupán. Vajon megéri őket kizökkenti a hitükből? Kiszállhatunk győztesen egy meddő vitából egy olyan emberrel szemben aki rosszat feltételez rólunk? Érdekel a Ti véleményetek is. Az enyém alább olvasható.

Úgy berobbant a nyár mint a fene! Én ilyenkor érzem igazán kitaszítottnak magam. Bár néha vicces szituációkat is tud generálni. Tetovált nő vagyok, tetovált anya. Ez már így is sokkoló tud lenni a társadalom egyes rétegeinek. De amint meglátják a kezemben az e-cigit már elszabadul a pokol! Szinte érzem az emberek szúrós tekintetét. :slight_smile:

Még „kabátos idő” volt, mikor várakoztam a zebránál a zöld jelzésre. A jobbomon egy 40-es gerlepár, a balomon egy idős néni. Rajtam sötét farmer, edzőcipő, szövetkabát. Amire én azt mondom, hogy jól néz ki. Illetve én vélhetőleg jól néztem ki. Addig volt körülöttem mindenki nyugodt és fegyelmezett amíg elő nem vettem a szettemet. Beleszívtam, gőz kifúj. Amint ez megtörtént már ingatták is a fejüket, az idős néni olyan arcot vágott mint akit hasba szúrtak. A gerlepár összesúgott, a néni meg szugerálta a lámpát. Már mentek volna. Miattam. Engem akartak kerülni. Ez tisztán látszott, mert elléptek tőlem 2 méterrel. Addig semmi bajuk nem volt amig gőzölni nem kezdtem. Ez Őket nagyon is zavarta. Nos, én nem tettem megjegyzést a gerlepár nő tagjára aki papucsban vágtatott le a boltba, hogy a sarka feketébb és repedezettebb mint a Grand kanyon felülnézetből. Ahogy arra a mélynövésű hímtagra sem, akiből áradt a piaszag és már ott feszengett a kikopott pólójában csipás szemekkel. Ahogy a mammerra sem tettem megjegyzést, akin fekete férfi cipő, sötétszürke férfi öltönynadrág, és egy babarózsaszín kosztümkabát volt. Olyan pazarul nézett ki az a 3 ember mellettem, hogy ihaj… De engem, aki igyekszik nem rontani az összképet, simán le lehet fikázni az e-cigi miatt. Később pedig a tetkók miatt. Hűvös időben ilyen és ehhez hasonló szituk mennek. Zavar, hogy ilyen korlátolt sok ember. De nem tudok velük mit csinálni, rájuk kell hagyni. :woman_shrugging:

Ó! De a nyár! :sunglasses: A nyár az igazi csemege a szemmel verők számára! 6 tetoválásom van, egyik sem kicsi, és a java színes. Ehhez még add hozzá, hogy nő vagyok, anya vagyok, vaperina vagyok és máris közellenséggé válok. Egy tetovált, drogos bűnözővé. Persze azért voltak vicces pillanatok. Neo-t és Trinity-t leiskolázó utcai mátrixozások. Olyan szaltót vágott a papikám amit egy öttusázó is megtapsolna. A fiatalabb korosztály a spárgát kedveli, limbózik a gőzzel. Vagy csak nemes egyszerűséggel kikerülik. A mobilozó függöny meg már csak akkor kalimpál mikor a gőzfelhő kellős közepén találja magát. Ám a legdurvább reakciót ma reggel kaptam. Egy középkorú nő hírtelen lefékezett mielőtt felé szállt volna a gőz, lepattant a bicóról és ellőkte magától. A bicikli ott feküdt köztem és a nő között. Közben a szájára húzta a pólóját. Én meg csak pilláztam, hogy miva’. Ez a „túldramatizált műsor” annyira meglepett, hogy véletlenül hangot adtam a gondolatomnak. És eképpen szóltam:

  • Mi a franc? Maga se normális…

Erre a következő válasz érkezett:

  • Az a szar megöl téged, felvizesedik a tüdőd és meghalsz. És ha én is belélegzem az én tüdőm is felvizesedik!
  • Jááááá. Szóval közmédia. Jólvan nénje, az való magának.

Már szégyellem magam, hogy így nyilvánultam meg. De már nincs se humorom, se kedvem kétszázadjára is elmagyarázni egy bulvár búvárnak, hogy semmi nem igaz abból amit Ő hisz. Sok ilyen eset történt már meg velem. Mostanában a maszkot veszik fel, de rohadt gyorsan, ha kifújom az utcán a gőzt. És a hab a tortán, a tetoválások. Nyár van, elő a topokat! Nem másnak, magamnak! Hogy ne vigyen el hőgutával a mentő. Az ember pedig, néz és ítélkezik. Nem lát, csak néz… Sosem feledem, tavaly nyáron a biciklijéről kiabált le egy pasas:

  • Tetovált bunkó, börtöntöltelék, és még szíjja azt a szart is. Biztos egy libsi k…va…
  • Önnek is jó napot…

Én az ilyeneket örökre megjegyzem. Viszont fogalmam sincs mi az a libsi, nem politizálok így nem érdekel. A tetoválásaimat meg hagyják lógva! Én sem szólok be annak akinek nincs. Akinek nincs tetkója, csak azt szokta zavarni az, hogy a másik embernek meg van. Az enyémek egytől-egyik jelentést, emléket hordoznak. Így különösen rosszul érint, ha fitymálják. De egyébként bármit teszek vagy mondok úgyis kitalálnak rám valamit. Az e-cigis nem szól a dohányosnak, hogy menjen arrébb mert zavaró a bűzrúd. A gőzlérek többsége megérti a dohányost, hisz egykoron mi is dohányt füstöltük. De a dohányos ezzel szemben hesegeti a gőzt, meg kerülgeti, meg befogja orrát-száját. Mert nem ért semmit, csak a tévéből, rádióból, internetről áradó propagandát! Egyszer egy ilyen alkalommal emlékszem epres sütit szívtam. Meg is kérdeztem az amúgy velem egykorú nőt és az édesanyját, hogy szeretik e az epres süteményt. A válaszuk természetesen az volt, hogy „Persze!” Majd megkérdeztem, hogy: Akkor mi a bajuk az e-cigivel és a gőzzel? Hát… Hát… A tévében azt mondták… És ismét itt tartunk. A nyomásgyakorlás ami által az első benyomás is félresiklik. De nem mindenki ilyen közlékeny, sőt… Fel sem ismerik, hogy mikor és hol manipulálták a megítélésüket. Csak azt tudják, hogy az e-cigi rossz, a tetováltak pedig vagy bunkók vagy bűnözők.

De hagyjuk is a varrottakat. Bár az tény, hogy sok embernél ez a két dolog nagyon borzolja a kedélyeket. Az e-cigire összpontosítva pedig úgy hiszem aki önmaga nem gondolkodott még az átálláson, az nem fogja megérteni, hogy miért is jó a vaperélet és, hogy mi mit élvezünk ebben annyira.

Tapasztalatból tudom, hogy ha a fejem tetejére állok sem fog változni a megítélés. Vagy mégis? :slight_smile:

23 kedvelés

Nézd, egy olyan világban élünk, ahol azok az emberek, akik szerint nincs is járvály és ezért eddig maszkot sem vettek, most azért hordanak maszkot, mert a bilgéc oltása a levegőben terjed és a beoltottak mérgezik meg vele az óvatlan, ám de nagyon okos többséget. Innentől kezdve, most mégis mit vársz? Segítek, ne várj sokat, sőt inkább semmit se, annyit biztos kapsz.

Én 1 ujjamon meg tudom számolni azon embereket, akiknek adok a véleményére, de vele együtt élek 22 éve. A többi meg vessze a gőzfelhöbe, leszrom. Tudom, sarkos vagyok, de ez van.

10 kedvelés

Kingám soha sem fogunk megfelelni mindenkinek.
Ugyanígy közösítik ki a járókerettel közlekedőket, a kopaszokat, a szakállasokat, a soványakat, a kövéreket… Spec mindben volt részem. :wink:
A tetoválás meg már tervezés alatt áll… A Kedvesem szintén rendelkezik tetoválással, konkrétan tojunk rá ki mit mond emiatt.
A vapeléssel kapcsolatban főleg az idősebb (tőlem is idősebb) generáció az, akiket kifejezetten riaszt a dolog, illetve a bio és egészségnácik körét irritálja még borzasztóan.Az idősebbeket természetesen igyekszem tolerálni, az életmódfetisiszták azonban nem a szívem csücskei, így velük inkább mediterrán család jellegű a kapcsolatom.
A szüleim is rettegtek tőle, és lám, második vapterhes látogatásunk óta ki sem kell mennünk a teraszra-kertbe, szívhatjuk a cuccot a lakásban. Ez kb az a kategória, mintha egy fundamentalista szervezet öngyi terroristáját látnák vendégül egy kapros-sonkás bélesre. Baromság, de nagyon jó!
Az utcán ősz szakállam, szirénaszerűen világító tar fejem és kreolságom miatt eleve feltűnőbb vagyok, viszont mióta a DL az utcai szettem, feltűnően sok mosolyt kapok a járókelőktől. És nem a nézd a vén hülyét biztos gyilokos vagy raboló fajtából… A fiatalok pedig köszönnek, feltartott hüvelykujjat mutatnak (nem középsőt), nevetnek, sőt beszélgetni is szeretnének időnként emiatt.
Uh hidd el, fog változni a megítélés(ünk), mert ugyan az első benyomás a legfontosabb, de amint picit jobban megnéznek, megismernek, minden megváltozik! :wink: :heart_eyes:
Tetovált és Tetoválatlan Vaperek és Vaperinák, Anyusok, Apusok, Tatterok és Tatterinák, van kiút! Bár lehet, ez egy körgyűrű. :wink:

17 kedvelés

Az is vicces szokott lenni, amikor anyám mindig közli velem, hogy tudod, hogy az ecigi milyen káros? Majd rágyújt…hát most mit mondjak erre? Eleinte még próbáltam, hogy dehátígy, meg dehátúgy, most meg már csak annyit, hogy: ja. És rá azért nehéz azt mondani, hogy egy idegen lenne. Felölem aztán az egész ország kiközösíthet, én vagyok annyira antiszociális, hogy én előbb közösítem ki őket. :rofl:

15 kedvelés

Hehehe, ebben egyetértünk. Én magam vagyok az “antiszociális szociopata”.
Csak akksi legyen, meg elég likvid! :pray: Ez a lényeg!

13 kedvelés

Én pont vasárnap kaptam meg fateromtól, hogy káros. Becsületére legyen mondva ő inkább letette (mármint az analógot).

10 kedvelés

Enzimes az arcod? :face_with_monocle:

3 kedvelés

Érdekes ez…
Sajnálom ,hogy át kell élned ezeket​:cry:
Érdekes,hogy én itt a világ végén lakom,Tirpákfalván…egy 5000fő alatti településen,ahol elég furák is az emberek…de soha nem néztek meg.Bár én még nem szívok nagyokat a porlasztós tankomba,így nagy gőz sincs és sajnos tetoválásom sincs(mert félek,mert fáj​:joy:),de soha nem volt gondom.Pedig azuram miatt másképp néznek rám…figyelnek.De az e-cigi miatt nem volt még semmi.

9 kedvelés

Az úgy korrekt, mert hát az, ezzel nehéz vitázni.

4 kedvelés

Pontosan úgy szólt a mondat, hogy károsabb, mint az analóg.

3 kedvelés

Ja, a régi nóta, ezt ismerem már, nagy sláger. :rofl:

1 kedvelés

Tegyük hozzá: nem mindenki azt az utat választja, hogy amit nem ismerünk, ismerjük meg, nézzünk utána, kérdezzünk. Én és a Kedves is azonnal az elutasÍtást és a totális szülői tiltást választottuk, amikor szerelmünk gyümölcse először szóba hozta a vapelést anno.
Előbb-utóbb megismerik az emberek és akkor már könnyebb lesz elfogadniuk, ez is egy lehetőség, ez is egy szenvedély, ez is egy hobbi.
Ami valóban érdekes, hogy a játszótéren, a gyerekkel a hátsó ülésen autóban dohányzókat miért nem ítélik el? De ez már más tészta… :grinning:

11 kedvelés

Sziasztok!
Kinga ! Ha ez vigasztal,szét vagyok varrva,kopasz , szakállas,a vape készülékemen veszem a levegőt ,próbáljon meg valaki beszólni :rofl::rofl::rofl::rofl:
Simán elmagyarázom neki mennyivel jobb mint a büdös bagó amit szív ,vagy a szmog amiben akár bringázik :crazy_face::stuck_out_tongue_winking_eye:

10 kedvelés

Kinga nagyon jól leírtad az emberek hozzáállását ezekhez a dolgokhoz.Legyen az ecigi vagy tetoválás vagy bármi más.De néha azért van pár ember aki nagyon szimpatikusan,pozitívan állnak ezekhez a dolgokhoz mint pl. az ecigihez. Nekem is volt pár jó tapasztalatom ezzel kapcsolatban de sajnos ez nagyon ritka.Én leginkább értetlenséget vagy csodálkozást látok az emberek arcán,nem értik mi ez a ecigi dolog.

9 kedvelés

Teljesen át érzem Kinga amiről beszélsz. :confused:

Én is tetovált nő (lány) vagyok, plusz egy kis túl súllyal aki még e-cigit is szív.

Egy kb 3000 lakosú nagyközségben élek, én is kapok eléggé szúrós tekinteteket nem csak a Vape miatt, hanem csak mert k*rva előítéletesek és kritizálóak az emberek nagy része.

Napi szinten legalább 5ször hallgatom én is a munkahelyen és itthon a családtól is hogy sokkal károsabb mint az analóg, jobban járnál hogyha vissza szoknál a cigire… Tele megy a tüdőd vízzel stb stb…

9 kedvelés

Köszönöm :smiling_face_with_three_hearts: Ezért is írtam, hogy sokan rossznak látják. A sok az még nem mindenki. És abban teljesen igazad van, hogy ritka és kevés a jó és pozitív élmény ezzel kapcsolatban.

6 kedvelés

Ha a szakács nem halt még bele abba, hogy hosszú évekig a gőz felett dolgozik, akkor Neked sem lesz semmi bajod. :smiling_face_with_three_hearts: A túlsúly meg csak annak rossz akinek nincs, egyébként rajtam is van kis plusz, és olyan megjegyzéseket kapok mintha valami trappoló elefánt lennék a 80 kilommal. :sweat_smile: Szóval hagyd a fenébe. Majd ha látják a család és a kollégák, hogy jobban vagy, nem kohogsz, szebb a körmöd, hajad, fogad, jobb a közérzeted akkor majd rájönnek… :heart:

8 kedvelés

Mert az is vagy. :smiling_face_with_three_hearts:

6 kedvelés

Jó mondjuk ezt a túlsúlyt most nem úgy kell érteni H 100kg fölött vagyok a kis 156 cm-mel, hanem ,csak" 70 :rofl:
Inkább akkor úgy fogalmazok hogy teltebb vagyok :thinking::roll_eyes::grin:

Mástól nem kapok megjegyzéseket annyira a súlyomra, inkább magamnak nem tetszek de azon meg tudok segíteni.
Azt meg szép lassan meg tanulom hogy ne adjak a másik negatív véleményére bizonyos témákban :slight_smile:

6 kedvelés

És aki pedig azt állítja hogy sokkal károsabb mint az analóg és hogy nem tudod mi van benne, annak inkább csak annyit mondok, hogy szerintem te sem vagy tisztában azzal teljes mértékben hogy a sima cigiben mi van. És hogy nem bizonyított tény hogy károsabb lenne .

4 kedvelés