Iqos vs Vape

Igazi sivatagi szombat, igazi nyári esküvőhöz illő időjárás, a vaperajongó lagziba indul. Család bepakol, gőzizélős cuccok összeszedve, közben jókat röhögünk saját talpig izzadó énünkön és persze a társaságunkban utazó ifjúság hölgy részlegén, aki Iqost pöfizik. Veszi a lapot, mi is kapjuk sőt visszakapjuk az ívet. :heart_eyes: :stuck_out_tongue: :crazy_face: :hugs:

Megérkezünk, “behimalájáckodunk” a rendezvényre, régen illetve soha nem látott rokonok, egyáltalán nem látott arcok. Dohányzóhely felderítése, a fogadó tulajával egy rövid beszélgetés, hol lehet használni a vape cuccokat és hol nem. Maximális nyitottság, a termen kívül bárhol, náluk nincs tiltás és szabály. És egy mondat ami mindennél többet ért: “köszönjük, hogy megkérdezték a többség szarik rá.” :wink: :thinking:

Nos a többségen csodálkoztunk, de hamar ráébredtünk, jééé más is hódol a szenvedélyünknek.
És piciny sarkunk mellett megjelentek az ájkosz hívei, néhány Juul és podmod használóval. Mi naivak azt hittük, talán könnyebb lesz a hangulatfelelős dolga, hiszen összetartó közösség a füstmentesek társasága. Hát persze! :wink:

Szó szerint ujjal mutogattak ránk az ájkosznácik. Nem volt vita, de egy két rosszízű megjegyzés elröppent, főleg, miután megunva a dolgot jeleztem, lécci ha nem gond, ne az asztalunkon lévő hamusba dobájlák már a kazalban gyűlő heets maradványokat, mert penetráns szagot áraszt a pillanatok alatt összegyűlő kupacnyi kellékmaradvány. Sértődés, a hozzánk telepedő gyerekek elrángatása, mert ne szívjátok be azt a szart… Holott a kicsik egy percenként érkeztek: báci mégecce felkiáltással! Nem lehetett spórolni a likviddel, ki tud ellenállni ilyen kérésnek… De egész este mi álltunk a figyelem középpontjában, az ájkoszosok mintha külön, elit kasztot alkotnának… Amit végképp nem értek. Még csak koccintani sem voltak hajlandók velünk… Megjegyzem, a velünk lévő ájkoszozó hölgy volt a legjobban megdöbbenve azon, amit tapasztalt. Ő ugyanis természetesen nem részesült az áldásból. Holott közöttünk ült, állt, könyökölt. :rofl: :thinking:

Nos a vapelitizmus sosem tört ki rajtam, nekem ugyanúgy “társ” a filléres szettet használó, mint az, aki több tíz-több százezres cuccon gőzöl. Nem hiszem, hogy leprásnak kéne éreznem magam a vapelési szokásaim és cuccaim miatt. Ugyanúgy megértem sőt örülök az Iqost használóknak is, a ciginél minden jobb! Még ha magát az eszközt nem is szeretem.

Nem szeretnék általánosítani (milliónyi ellenpéldát tudok azonnal mondani a közelmúltból), de mindaddig, amíg ez így ebben a formában működik és működhet, sok jóra nem számítok a füstmentes lobbi erejével kapcsolatban.

Tényleg bocs az Iqos rajongóitól, nem ellenük irányul a véleményem, csupán a jelenség maga az, ami röhejessé teszi az ezek szerint meglévő értelmetlen “állóháborút”. Pontosan tudom: a stílus maga az ember…

20 kedvelés

Az Iqos az cigaretta. Megmondta az Iqos-ozó barátnőm is. Bárki bármit mond, az cigi. Csak épp hevül, nem pedig ég. És azt is hozzátette barátnőm, hogy elegáns. A maiak már biztos… Hasonló érzelmeket keltett bennem az Iqos, mint anno az a nagyon hosszú műanyag cigiszipka. Fogtam mint aki egy “valaki”.

Az Iqos íze olyan mint a cigié, a füstje is, bár füstmentesnek hazudták. A cigisek szintet léptek! De a propaganda célba ért! A cigi jó, mert az e-cigit nem ismerik. A cigisek jók, mert azt mondják “tudják” mit vesznek magukhoz, holott nem tudják, de nem lehet jobb belátásra bírni Őket. Az e-cigisre meg mutogatnak, hogy “Asse tudod mit szivsz!” Biztos ment a hátad mögött a susmus is, hogy “Azt mondják az e-cigi károsabb mint ez, Marika, most szívjál bele egymás után kétszer, mert ez itt szívja mellettünk!”

Nem tudnak eleget az e-cigiről. Ez így is van. De Ők nem tudnak eleget! Szerintem, ha valaki nyitott felé az kérdez. A sértődés és kirekesztés pedig elég gyerekes szokás…

11 kedvelés

Szia András!
Én ilyenkor szoktam megkérdezni hogy vajon nem a kábítószertől haltak bele amit próbáltak olcsósítva elgőzölni ? Na ilyenkor szokták mondani hogy hmmm…ők ezt nem is tudták hogy attól​:flushed:
Csak olvasták valahol …
Nemcsak a főcímet kellene elolvasni a kétkedőknek,hanem utánaolvasni ,ha megfelelő helyről vesz mindenki aromát és alapot ,megpróbálja helyettesíteni másfajta NEM káros szenvedéllyé a dohányzás utáni vágyait akkor baj nem lehet ,de ezt nem értik meg sokan…

8 kedvelés

Ja,elfelejtettem 2020 március óta vapelek,sokkal jobban érzem magam,nem fulladok,44 éves vénember létemre hamarabb felszalaladok az emeletre mint a 20 -25 éves kis fiatal “kollégáim” akik dohányoznak :stuck_out_tongue_winking_eye:

9 kedvelés

Tok lehangolo volt elolvasni :frowning:

3 kedvelés

Nem ez volt a szándékom. Mi is inkább nevettünk rajta. Mindenkinek jobb. :wink:

6 kedvelés

Azert legyunk korrektek: az IQOS-nak - es ugy altalaban a dohanyhevitoknek - nincs fustjuk. Nincs eges, hevites van. :slight_smile:

Utoirat: Bocs, nem csak erre kellett volna reagalnom. Tehat: minden velemenyeddel a posztodban egyebkent egyetertek.

4 kedvelés

Es a tema margojara, nagyon ritkan talalkozom magyar nyelven korrekt cikkel fustmentes temaban, de ez szerintem az:https://www.webbeteg.hu/cikkek/szenvedelybetegseg/25231/fustmentes-technologiak

2 kedvelés

Ez fantasztikus hír. :heart_eyes: Egyszer úgy jártam, dokinál… Mikor nem mondtam meg, hogy e-cigizek megdícsértek, mikor megmondtam meg elhordtak, ugyanazok a dokik, csak nem emlékeztek már rám. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Igazad van! Ma sorra ejtem a hibákat. :sweat_smile: Úgy helyes, hogy : maga a hevített dohánytermék nem füstöl, de a használója kifúj valamennyi (kevesebbet mint a ciginél) füstöt.

6 kedvelés

Ilyen kanikulaban az a csoda ha egyaltalan kommunikalni tud az ember. Szal nyugi, mint latod en is javitgatom a hozzaszolasaimat - nem veletlenul -, kozben meg lesem h hol van egy kis husolesi lehetoseg :slight_smile:

5 kedvelés

Ismét nagyon jól sikerült írás @Viktor_Hajdu ! :slightly_smiling_face: Köszi!

Tapasztalataim szerint az iqos használók néha érdekesen viselkednek. Az én közvetlen környezetemben aki iqost használ, már megszokta, hogy Vapelek, és tudja, hogy ettől neki nem lesz baja. :slightly_smiling_face:

Nekem amúgy az a véleményem - és ezzel.nem biztos, hogy mindenki egyet fog érteni -, hogy az iqos is csak minimális dohányt tartalmaz (ahogy a cigi is), a többi pedig vegyszer, papír és egyéb anyagok keveréke. Annyi különbség van a cigi, és az iqos között, hogy az iqos nem ég, és tartalmaz VG-t (tehát az is egyfajta e-cigi?:thinking:). A ciginél szerintem bármelyik jobb, de a legjobb a Vapelés. :slightly_smiling_face:

Vapeltessék! :slightly_smiling_face:

11 kedvelés

Kulturált tojni rá hozzáállásom van. :wink: :rofl: De az tény, szeretik és normálisan reagálnak a kérdésre ilyenkor a “gazdák”. Amint kimondta, onnantól meg nem visszavonható engedélynek tekintem a dolgot. :rofl: :wink:

3 kedvelés

Köszi Zoli!!! :wink:

2 kedvelés

Nekem egy ilyenem van: https://vapetc.com/products/quarta-wax-atomizer-tank-510-thread-starter-kit-quartz-boiler-core-rapid-heating-coils-for-20-35w-box-mod-pen-battery de nem tudom, mire jó. Próbáltam pipadohánnyal, de semmi nem jött belőle, a liquidet nem porlasztja, mert nem érintkezik a fűtőbetéttel. Kaptam valakitől. De semmit nem tudok vele kezdeni, csak áll a polcon.

1 kedvelés

Köszi, jót nevettem rajta, hogy az óvoda már ide is elért…