Swagódásaim avagy Vaporesso Swag II történetem

Hát, tőlem aztán kaptak rendesen. Sokat voltak kültérben, ipari környezetben, esőben, sárban, hidegben, hőségben, magasságokban és mélységekben.:hammer_and_wrench::gear::warning:

…anno annyira megtetszett az ára, a kinézete, a tudása, ebben a sorrendben(!), hogy az elsőt mindjárt meg is vettem kezdő Vaperinásként itt a fórumon. Aztán, nehogy mod nélkül maradjak, vettem még kettőt újonnan, web-boltból. Imádtam őket. Még most is imádom…:smiling_face_with_three_hearts:

Aztán szép lassan kezdődtek a gondok: :bomb:

  • Beázás. Kezdő rta építőként sűrűbben megtörténik az ilyesmi. Bizonytalan lett a tűzgomb, egy kis idő múltán már nem is reagált.

  • Törések. Különböző mértékű beton-bukfencek pontot érő alakzatokban, pl dupla Axel, leszúrt Rittberger.:disappointed_relieved: Kitört az 510-es csatlakozó gyári ragasztása, eltört a belső műanyagkeret, ez a beltartalom gerince. A tűzgomb és a mikrókapcsoló közötti műanyag távtartó is elvesztette a folytonosságát.:wastebasket:

  • Gyártási hiba. Az akrobatikus mutatványok hozadékaként eltört egy hidegforrasztás, nevesítve az akkumulátor pozitív csatlakozójáról, a készülék alján.

Szomorú fejlesztés: Az első Swag-om teteje, amiben az 510-es csatlakozó csücsül, öntvényből készült, amíg az újabbak már csak műanyagból. Egyre könnyebb…:hatching_chick: Műszaki vs. gazdasági osztály.

Tudom, hogy többünknek volt-van-lesz Swag II mod-ja. Szép is, okos is, zsebbarát. Két éve még 24 Euro volt az ára, mára kb. 34 Euro lett, gondolom az elhibázott szankciók miatt…:wink: Kezdőként “életem” legjobb és legkedvesebb készülékeként választottam. Sokunknak még sok év után is makulátlan és kifogástalanúl muzsikál.:+1:

Nem szeretnék senkit sem elijeszteni a birtoklásától! Éppen ezért beismerem: - Ügyetlenségemnek és trehányságomnak köszönhető, hogy az én három mod-om a fiók méllyére került több mint egy évre, a bizonytalanná vált működésüknek köszönhetően. Ha szakmámból kifolyólag mondjuk költő lennék egy “elefántcsont toronyban” ezek a törések ugyan úgy “megeshettek” volna velem, ugyanis néha leejtek dolgokat. Bárkivel előfordul6. :face_with_peeking_eye::shushing_face::thinking:

Az én tapasztalatom, kritériumaim mostanra: masszív fém test, nem baj ha nem zsebbarát. Egyszerű felépítés, egy akkus, tekerős fedéllel, csak semmi rugós pattintós és ha csak Watt mode-t tud, az sem baj. A sorrend is számít, de azért mert fontos és elkerülhetettlen, végül is utolsónak az ára, mert azzal is számolni kell.

  • Viszont a lényeg, hogy a három Swag-om árából még ma is futná egy acél vagy aluminium szerkezetre. :8ball::sunglasses: Ha komolyan “veszem” az e-cigit!


:grin:

Nem tagadom, hogy az itteni fórumlakóktól inspirálódva kaptam kedvet a kis Swag-ok újraélesztéshez. Jelentem, hogy a három hadirokkantból sikerült rehabilitálnom kettőt, az egyikben még ragasztott alkatrész sincs…most megint kiderülhet, hogy velem mennyit bírnak (még).:innocent:

Ízes felhőkkel teli, de felhőtlen, zökkenő mentes pöfékelést kívánok Mindannyiunknak!
Üdvözlettel: :kissing_closed_eyes::dash::dash::dash::v:

12 kedvelés

Imádtam én is egészen 10 hónapig…aztán minden előzmény nélkül gondolt egyet és nem lehetet benyomni a tűzgombot. Nagyon kopott a festés róla ezért még gumitartót is kapott. Szóval tényleg kedveltem amíg kitartott, de nem volt így jó vétel sajnos.
Lehet ez is még menthető lenne hozzáértéssel

2 kedvelés

Az enyém még mindig makulátlan. Szerintem jó puha a zsebem, szinte mindig őt viszem magammal.

A kritériumlistád alapján neked a a Vapefly Kriemhild készülékre van szükséged. Gyakorlatilag pont az, amit leírtál és kívánságod szerint jó nehéz is :sweat_smile:

4 kedvelés

Nincs bajom a Swag-al, csak túl sok volt a fogyasztásom belőle. (db/év) Tudom, felhasználói hiba. :pleading_face:

…jó kis gép, már nézegettem én is.

…mert van benne anyag.

4 kedvelés

Ez nem felhasználói hiba,hanem munkahelyi ártalom :smiling_face::hugs:

2 kedvelés

Nem az a kérdés, hogy valamit szét lehet szedni és megjavítani. A kérdés, hogy a f…ba lesz összerakva. :rofl:

6 kedvelés

Az gyanús nekem hogy két különböző mod :grin: nehogy összekeverd :joy:

3 kedvelés

Kétágyas modja úgy sincs itt senkinek :grin:

Ha a billentyűzet sikerült,ez csak nem lesz akkora nehézség.? :saluting_face: :thinking: :wink:

Hát az elcigart feladja a leckét…taifun boxot, vagy danit pikkpakk, de azok meg lettek tervezve.

A kettőből még lehet egy.Ki tudja.? :slightly_smiling_face:

Keress valami disassembly videót,hátha valaki már neki ugrott ilyesminek. :wink:

mindig azzal kezdem, ez eseteben nem volt, de szétszedni szét tudtam, nagyjából, a board nem jön ki, mert ahhoz le kéne forrasztani a pozitív pint, de annyira nem akarom, mert csak takarítás van

igaz vennem kellett hozzá egy flexi szárat, amit azán szét kellett szednem, mert vastag volt :rofl:

Elhalmozod magadat problémával ahogy látom,akárcsak én szoktam.
Mostmár csak vissza kell emlékezned hogyan,milyen sorrendben szedted szét.Lejátszod fordítva és kész is van. :laughing:
season 3 missing identity GIF by SpongeBob SquarePants

1 kedvelés

Sziasztok!
Titokban reméltem,hogy ebbe topikba nem kell negatív dolgot írnom az általam is kedvelt swag II modról.
Sajnos ma az enyém is örökre visszakerült a dobozába. :slightly_frowning_face:
Mióta megvettem,szinte minden nap használtam,és igen, szerettem az egyszerűsége,a kézre állósága,a könnyű súlya,és a kis mérete miatt is.
Az egyik pillanatban,még tökéletesen működött a tűzgombja,aztán,a következő nyomásnál egyszerűen beragadt.
Természetesen,nem pánikoltam be,gondoltam,ha hazaérek,megnézem,mi okozhatja a jelenséget,és ha javítható,akkor megjavítom.
Hát nem így lett.Sajnos a tervezők,egy vékony műanyag alkatrészt terveztek a tűzgomb,és a mikrokapcsoló közé,ami el tört.
A képen piros karikákkal jelöltem,pontosan hol.


Próbáltam pillanatragasztóval megragasztani,de ez a művelet nem sikerült.
Nyilván nem vagyok tervező mérnök,pláne nem mod tervező,de azt azért látom,ha az ominózus műanyag alkatrész valamennyivel vastagabb,ezáltal strapabíróbb, talán ma is boldogan használnám a swag II modomat.

2 kedvelés

Sad Jimmy Fallon GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

3 kedvelés

Az enyémet nem szedtem szét, de gyanítom hasonló baja van. Ez az igazi erőforrás pocsékolás, direkt így alúltervezni valamit…mert ennek előrelátásához nem kell diploma, elég csak nem komplett szakbarbárnak lenni.

2 kedvelés

Nem tudom mennyit engedné a ház de ha sutba vágnád a kapcsolót ilyen formában . Akkor egy új ráforasztásával a régi kapcsoló lábaira és be faragnád a házba . Még tovább élhetne :grin:

3 kedvelés

Sad Tears GIF by SpongeBob SquarePants

1 kedvelés