Használat közben bekövetkezett hiba/kopás/elhasználódás

Sziasztok. Arra gondoltam kell egy ilyen topic is. :slightly_smiling_face: Ki mit tapasztalt a készüléke vagy tankja használata során? Milyen modnál, vagy tanknál milyen hibák jelentkeznek elhasználódás során? Pl a Galaxies MTL RTA-m legfelső pici gumigyűrűje, ahogy csavarom rá a topcap-et most indult kopásnak, kb 1.5 év után. :slightly_smiling_face: De a mai nap történt, hogy a Vmate mint kiderült, nem szereti ha rángatják tankkal együtt az 510 csatlakozóját. :grinning: RDTA mentesítenem kell majd. :grinning: Na elő a tapasztalatokkal. :blush:

3 kedvelés

Hát én mindenemte nagyon vigyázok, így nincs semmi sérülés semmi vape cuccomon. Csak azt hallom, hogy ezek a modok karcolódnak, kopnak, lepattog a festék.
A mate konkretan hogy nem szereti a tankal rangatást?

1 kedvelés

Úgy értem, hogy a Brünhildéről mikor veszem le a topcap-et, töltéskor, akkor kicsit meg kell rángatni, mert ez az MTL, és ez elég passzentosra sikeredett. Elkerülhetetlen, hogy ne huzzam kicsit az 510-et is, ha rajta a tank. És nézd csak a képet. Feljött az 510. :pensive:

Vaporesso Swicher fél év után az éleknél jön le a festése,az 510 csati csavarjai kilazulnak,ezért kotyog és a rossz útra tévedő leves folyton ott bugyborog kifelé.Beázásbol adódó elektronikai hiba érdekes módon mégse jelentkezik,ezen kívül egy masszív strapabíró dög.SmokX-Priv:Ez egy igazi bóvli csupakijező csillogó szrkupac,

3-4 hónap után a hátlapot tartó mágnes foglalatául szolgáló műanyag elporladt olyan porózussá vált mint egy kiszáradt keksz.Teljesen kuka a gép.

Wismec Luxotic MF Box:Squonk módban használtam kb 2 hónapot,akármilyen óvatos vagy a tartály rosszul zár,leves kerül az aksi térbe(ha nem veszed ki hanem menetes palackbol töltöd akkor is,pumpáláskor szivárog)Eleinte nem jelentett gondot,de befolyt a talpérintkezők közé és megvadult a kijelző.Teljesen szétszedtem kipucoltam kiszáradt,de már nem működik jól.(vibbrál a kijelző,túlmelegedő tekerést érez,fel le csavargatja a vattot)Ha ilyened van sohase használd squonk-ként akkor talán hoszuéletű lehet.Egyépként szép massziv érzetet kelt szerettem kár érte.(a csiszolt hatásu felület karcérzékeny.

95590302_1126820400997955_7721904929631109120_n

95762002_169056324411314_8669995110269714432_n

94722926_2670918943233369_7832333310519934976_n

91988239_2243762602598908_5655282441934340096_n

Az azért nagyon komoly. Pedig vannak olyan smokok amiket ütnek vagnak es mégis jók. Hát ez elég lutri akkor. Pedig ehhez a minőseghez képest nem olcsók.

Sziasztok. :blush:

Előkotortam és leporoltam ezt a már elfeledett topikot. Ugyanis úgy jartam/jártunk, hogy…

…egyik ismerősömnek én szoktam rendelgetni ilyen e-cigis cumókat. :slightly_smiling_face::thinking: Előállt azzal az ötlettel, hogy ezúttal kell Neki egy modocska. De 1 akkus legyen meg tudjon TC-t meg azért szép is legyen. Okéjó! :slightly_smiling_face: Felcsaptuk a netet, néztük az oldalakat, pislogtunk mint János a vetítőteremben aztán a cseh Vaporism-en szembe jött a Lost Vape Grus. Hát ez a mod egyszerűen gyönyörű. :heart_eyes: Mondottuk szinte egyszerre. Az most mellékes, hogy a TC nem a legjobb funkciója, havernak tetszett, azt mondta így is kell Neki. :woman_shrugging: Írtam a cseheknek, visszairt a cseh pasi, hogy most kivételesen igazoljam, hogy elmúltam 18. Küldtem személyiről képet (kitakartam az igazolványszámot), elfogadták. 2 napon belül jött a futi, hozta a modot. Haver miután letette a lantott jött is érte. Beüzemeltük, rátettük a tankot, használgattuk, beállítgattam a TC-t Neki, hát az valami borzalmas… :confused: Aki a TC miatt vesz Grus-t, nem a legjobb választás, mert egyszerűen borzalmas a TC-je… De haver így is örült. Ki érti ezt? :thinking: Na mindegy, a TC nagyjából jó, használgatja meg minden, dumálgattunk, majd mondja, hogy ideje mennie. Ugyan menj már. :blush: Másnap írt, hogy folyamatosan beragad a tűzgomb. Úgyhogy gariztassuk. Én is kipróbáltam, nálam is beragadt. Okéjó, gariztassuk. És itt leirnám mi történt, hátha valaki a cseheknél gariztatna:

Írtam a Vaporism-nek emailt, hogy avvan, hogy gyakran beragad a tűzgomb. Visszairt a pasi. Okéjó, akkor írnak egy ticket-et. Email-ben leírta hova kattintsak a Vaporism oldalán belül és elémtárult egy űrlap. Meg kellett adni a rendelésszámot, ott már ki is adta az adatokat (de később ismét kérték) és, hogy mit rendeltem ennek a jójembernek. Volt egy barna LG és a Grus. Ki kellett választani melyiket szeretném gariztatni. Majd jött a kérdés, hogy mi a gond? Leírtam ide is, hogy gyakran beragad a tűzgomb. Majd jött a kérdés, hogy mit szeretnék, mit tegyenek Ők? Két opció van, csere vagy refund. Legyen a csere, aszonta haver túl szép ez a mod, küldjenek másik ugyanilyen. Okéjó, leirtam. Majd választani kellett egy Packeta csomagpontot (meglepődtem milyen sok van magyarban), ezeket az adatokat beküldtem az űrlapon. Jött a mail, hogy felülvizsgálják a kérelmemet. Majd jött egy másik, hogy jogos a panasz, küldenek egy label-t, amit ki kell nyomtatni és rá kell ragasztani a csomagra. Ez meg is történt. Beballagtam a csomipontba, a srác lecsippantotta a vonalkódot, és kaptam egy másik papírt, hogy leadtam és persze azon is szerepeltek az adatok (főleg a címek). És kész is vagyunk. :blush: Elvileg holnap viszi vissza a futi. Ha másik visszapostát választok az pénzes lett volna. A Vaporism a Packetával áll szerződésben ezért ez ingyenes. És mivel meg vagyok vele elégedve nyugodt szívvel küldtem el velük. :slightly_smiling_face:

Érdekes infó, hogy a cseh Vaporism azt írta a reklamációs oldalán, hogy 1 év jótállás van mindenre. :flushed:

Az még nem derült ki, hogy véletlen lett volna, vagy szériahiba. De gondoltam szólok. :slightly_smiling_face:



A rajta lévő tank az enyém, azzal teszteltem.

9 kedvelés

Szia. Csak azt a tűzgomb beragadást szeretném lereagálni. Az úgy vettem észre, nem az óccó kis gagyi kínai modok baja hanem éppen a komolyabbaké. Gondolom én, a Teslacigs Poker mod esetén okulva. Mivel az az előtti modjaim szerintem gagyibbak voltak, azokban nincs más, csak egy mikrókapcsoló és egy műanyag nyomóka. Nem ragadnak be. A Teslában a kapcsoló és a nyomógomb között volt még egy öntéshibás szilikon betétlap, ami miatt ragadt. A garanciásoknál a csere kézenfekvő. Más esetben a beragadást okozó dolgot kell éles szikével nem beragadósra megfaragni, ez a megoldás.

2 kedvelés

Szia Ferenc. Igen, igazad van. Csak mivel pár napos így még simán kezelhető a helyzet egy garanciával. És egyébként jó alkalom ez számomra, hogy próbára tegyem a csehek panaszközpontját. Ugyanis csak Ők vannak a közelben EU szinten akiktől biztonságosan lehet rendelni. :slightly_smiling_face: Meg persze a németeknél is van pár e-cigis webshop, de ez hamarabb szállít, szinte a szomszédban van, ja és nem 8-10 euró a szállítás, hanem 1400ft. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Csak ez éppen nem a címadó téma, a garancia. Például az 510 csatlakozó foglalata melyiken milyen anyagból van? Mikorra kopik el annyira, hogy kihullik belőle a tank? Például a gagyi kínai Polar Night modomból úgy döntöttem, miután leégettem, hogy abból már sohasem lesz mechanikus mod sem, mert az 510 rajta annyira elkopott, hogy nem éri meg. Más: A By-ka v.8 tankom egész jó lett, mert rajta az összes O - gyűrű nyúlott volt, és ezért szorult a léállítója, beragadt a betöltőnyílás - zárója, stb. De volt hozzá még tartalék mindenből. Igaz, írták is, hogy sokat használt, ezért is árulták fél áron.

Ebben is igazad van. :blush: A gariztatást csak mint mellékes dolgot említettem meg. Nekem fontos ez a része is. Ha lezajlott az egész úgyis új téma kell majd a garanciáról…

Amennyire én tudom cink ötvözet, elég masszívnak tűnik. Nem hinném, hogy olyan szinten el tudna kopni. Egyébként rugós a középéribtkezője ami jobb mint a fix csatlakozós. Utóbbi előbb megy tönkre.

A By-ka-val kapcsolatban pedig, számomra mindig az utolsó előtti dolog, hogy az O-gyűrűket végignézzem vagy azt javasoljam, hogy nézzék át. Nem annyira ritka ez az eset, pl nekem a Brünhilde-nél fordult elő. Már nem ment rá a palást. Vagy, ha rá is ment a gyűrű visszanyomta. De mióta ez előfordult igyekszem erre is figyelmet fordítani. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Én szintén igy jártam anno mert a Foyx one 510 csatija egy idő uttán melazult és teljese ki is jött így azon a modon már nem használok rda ,rdta ,tankotés Brunhildát sem

1 kedvelés

Annyira lazák voltak, hogy elhagyták a számukra kijelölt vájatot, és a csavarmenetek közé szorulva okozták a bajt. Itt főleg a sokat forgó alkatrészeknél van baj. A betöltőnyílás, és a szintén körbeforgó középső rész, a palást itt ritkábban van bolygatva, de mivel az is csavarmenetes, problémásabb, mint a Siren. Ott az üveg csak rányomódik, ami egyébként is tükörsima.

3 kedvelés

Ismét előveszem ezt a topikot. A Vmate 3 éves, a Sirius több mint 4. Örülök, hogy ilyen sokáig velem voltak/vannak. Persze tudom, idővel minden elhasználódik. Ezek is a végüket járják. De az érdekes az, hogy mindkét modnál a B akkufészekkel vannak gondok. Már nincs humorom szétszedni őket. Majd megteszi más…

Igazából ez a bejegyzés nem panaszkodás képpen jött létre, csak gondoltam megosztom veletek ezt a lassan nálam már minden modot érintő gondot.


A két kép között egy “kijelző alvó állapotba zuhanásnyi” idő telt el. Még az is érdekes, hogy a Vmate hajlandó működni úgy is, hogy üresnek jelzi a B akkut, míg a Sirius nem. Utóbbi magát az akkut nem érzékeli olyankor.

6 kedvelés

Vaporesso Target 200, júniusi vásárlás. Mindenre is nagyon vigyázok alapban. A mod alján már kb. 1-2 hónap alatt megkopott a festés, meg picit peremeknél is, oka: zsebkopás. Azért összességében eléggé jól összerakott mod, masszív, nincs okom panaszra! :blush: A szoftveres részét nézve viszont úgy néz ki kifogtam egy hibás példányt. Röviden: kikapcsolt állapotban magától bekapcsol, smart funkció kikapcsolása után a jelenség megszűnt. Itt írtam róla: https://vaperina.cc/t/vaporesso-target-200-problema/15198



5 kedvelés

Van mégegy észrevételem. Az okostöltők jobb szeretik, ha nincsenek áram alatt mikor épp nem használjuk őket. Pár hete így teszek, azóta nem melegszik, nem vibrál a kijelző azalatt a fél nap alatt amíg használatban van.

2 kedvelés

Sl Class modom burkolata,egy èv használat után ennyire megkopott.

Szeretnèm újkori “ragyogó” állapotba hozni,egy újra festèssel.
Valakinek esetleg valamilyen ötlete,lenne-e azzal kapcsolatban,hogy milyen festèket èrdemes beszerezni hozzá,ami viszonylag kopásálló?
A burkolat anyaga, valamilyen kemèny műanyag,ha ez segítsèg lehet.

1 kedvelés

Talán ilyesmi…
https://nataros.ru/mozgas/muszerfal-festek-szurke/

4 kedvelés

Köszönöm a linkeket,mindkettő ígèretesnek tűnik.:slightly_smiling_face:
Nem igazán festettem mèg ilyesmit,gondolom festès előtt,valamivel nem árt megtisztítani.
Pèldául,az alkohol jó választás lehet?

1 kedvelés

autó ajtó behúzót fújtam vele én megcsiszoltam 1500as papiral vizesen aztán alkohollal át tisztitottam és fújás…több rétegben…

4 kedvelés