Squonk modok, rda-k, Pelso és társai

Beszéljünk önálló topicban a Squonkolásról.

Kaptam egy Asmodus Luna mecha squonk modot, és van egy Pelso rda-m. Ezzel kezdtem el kínlódni. Egyelőre kevés sikerrel, de lelkesen.

Ezt kellene összehoznom most. Van Luna, van Pelso.
Van jótanács? Szűkebb mtl-re be lehet hekkelni?

Én vagyok csak olyan broki, hogy egy tök újdonságba alig merek belekezdeni? :grin:

3 kedvelés

Szia Zoli! Homlokhorpasztósat nem tudsz kihozni belőle de élvezhetőt mindenkép! 2 vagy 2.5 mag 6-7 menet. És jó közel húzd a levegőzőhöz!

4 kedvelés

Szia @Elek_Segits !
Nem jön össze, most vattás módszerrel próbáltam. Egyszerűen a Pelso deck vagy túl mélyen van, vagy nem tudom. Pumpálom bőven, mégis pelenkaízt kapok, vagy éget.
Nincs egy példafotód véletlen, Pelso vagy hasonló squonk rda helyes tekerésére, vattázására?
(Nem nyomtam le a tekerést “padlóig”, ez tény. Mert akkor már nem a tekerésre megy az egy szem 0.8-as furat, ami pont mtl szűkösségű nekem. Vagy az nem gond? Ha sikerül is egy slukk, így halovány, pedig azt várnám, hogy üssön. A tekerésem 0.7 ohm most utoljára, az nem hiszem hogy gond…az már elég teljesítmény a Lunának).

Van olyan squonk rda, ami mtl deckes, lapos, és állítható levegőzésű? Lehet, hogy a Pelso sosem lesz olyan, mint egy jó th-s Expromizer?

3 kedvelés

A squonk világa csodálatos, semmiképpen se add fel a dolgot. Habár ehhez a szépséghez nem volt szerencsém, így sajnos normális tanácsot sem tudok ezzel kapcsolatban adni. Ellenben imádom a vape eme formáját, több előnye is van ( szerintem ), 1. az RDA-k 99,9%-ban szög egyszerűen építhetőek, 2. igen nagy a szilikon flaska kapacitása, 3. abszolút folyásbiztos ez a megoldás, 4. nem igazán van olyan alkatrésze ami könnyen elfárad leesés esetén, +1 az ízek fenomenálisak belőlük.
Tény, hogy az elején kicsit szokatlannak tűnik ez a megoldás, de olyan ez mint egy párkapcsolat, az első pár randevú az ismerkedésről szól, viszont utána igen professzionális duót alkothatsz a “drágáddal”. :slight_smile:

5 kedvelés

Az a gondom, ugyanolyat, vagy jobbat, th-sabbat várok tőle, mint a legjobb tankomtól.

És, Pelso (vagy hasonló) szakértő is kellene, aki megmutatja képen, elmondja a helyes konfigot, tekerést, vattát. Mert tényleg gyengusz lett az eddigi 2 próbám. Nagy és mély a kazántér, szokatlan …

Vegyél egy Byka SE -t nekem az eddig a leg thsabb tankom,pedig van pár darab.

6 kedvelés

Attól még ezt is be kellene repülni :slightly_smiling_face:mert tetszene …

(Úton egy SE).

7 kedvelés

Igen, hozzám :rofl: Fizettél már? :thinking: :grin:

2 kedvelés

Ha ez nem valami más, kínos problémára vonatkozott :sweat_smile:akkor jaja​:+1:

2 kedvelés

Szia Zoli!Nálam most kispadra került egy Wotofo STNG.Ha gondolod,elküldhetem egy próbakörre :wink:

4 kedvelés

A jelenlegi kombináció, ami rendszeresen elkísér munkába ( most is ):

GeekVape squonk MOD
Wotofo Profile RDTA

Szeretem kettejük kombinációját, ízes és nagy felhők, felezett mesh lapkával alacsony teljesítményen. :slight_smile:

7 kedvelés

Nem vagyok MTL felhasználó, de azon a kazánon megakadt a szemem! Jó szerkezetnek minősül? :slight_smile:

3 kedvelés

Nekem bevált.Ráadásul alulról megy a levegő a tekerésre,szóval tetszőleges magasságra állítható.

4 kedvelés

Na, majd akkor, talán, egyszer valamikor benevezek egy olyanra. :grin:

2 kedvelés

Szia Zoli! Sajna fotóm nincs, de egy negatív oszloppal használtam és a vattát nagyon hosszan kell körbe vezetve befűzni, hogy a két vége a bf pinnél végződjön! YouTube-on Szilágyi Andrásnak van fent jó videója több rész is a Pelsorol!

4 kedvelés

Ok, köszi, majd utánanézek :+1:de mondjuk gyanús, hogy mtl-re nem ez a best of. Tekerés magassága,th, íz, levegőzés… Mind túl nagynak tűnik számomra. Ok, van mtl lyukkal palástom. Fél siker. Komplett új Pelso szett volt.

2 kedvelés

Rendes tőled​:+1:de ha nagyon nem válik be a Pelso (nem adtam még fel), akkor veszek valami beváltat szerintem :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Nekem bevált.Nem is akarom eladni.Csak kipróbálásra gondoltam.Legalább lenne egy tapasztalatod róla.

2 kedvelés

Ma már egy fokkal jobb Pelso-t tekertem, 1 ohm, Kanthal, 3 mm üvegszál.
De még gyenge, kevés gőz és íz, és hiába szaftos, pelenkaíze van… :roll_eyes: Az üvegszál hajlamos erre?

3 kedvelés